SummerLong
SummerLong
  11 maja 2009 (pierwszy post)
Jestem posiadaczką aparatu Benq DC C840 DIGITAL CAMERA { 8 mega pixeli , 3 krotny zoom optyczny }
Otóż mam z nim problem , tzn :
+ nie robi doskonałych zdjęć { tzn . przy przybliżeniu na dany objekt zdjęcie wychodzi rozmazane ,
lub jak chcę zrobić np. zdjęcie oka z fleszem to zdjęcie albo jest białe , albo rozmazane }
Chciałąbym np. zrobić takie zdjęcie :
http://foto.otwarty.pl/foto/2474,konwalie.jpg
to nie wychodzi .
Jeśli jest ktoś posiadaczem tego oto modelu , niech mi pomoże .
Pozdrawiam .
86sokolek86
86sokolek86
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: http://foto.otwarty.pl/foto/2474,konwalie.jpg


zdjecie Ci nie weszlo..
wstaw moze jeszcze raz uzywajac hostingu Fotki :tak:
masz go na głownej stronie
nescafe
nescafe
  11 maja 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zdjecie Ci nie weszlo..

SummerLong
SummerLong
  11 maja 2009
nescafe
nescafe:

właśnie to
muszę dodać również , że nie potrafię robić profecjonalnych zdjęć .
rozumiecie o co mi chodzi ?
SummerLong
SummerLong
  11 maja 2009
Suzi
Suzi
  11 maja 2009

nie widac zdjecia.

Suzi
Suzi
  11 maja 2009

to musisz w ustawieniach czulosc ISO. i ostrosc ustawic.

SummerLong
SummerLong
  11 maja 2009
Suzi
Suzi: musisz w ustawieniach czulosc ISO. i ostrosc ustawic.

w iso mam :
automat.
iso 50
iso 100
iso 200
iso 400
iso 800
iso 1000
Suzi
Suzi
  11 maja 2009

wybiez sobie tak od poczatku np. 200.. i jak nie wyjdzie za wyrazne to wybiez 400.. i tak w gore :]

SummerLong
SummerLong
  11 maja 2009
Suzi
Suzi: wybiez sobie tak od poczatku np. 200.. i jak nie wyjdzie za wyrazne to wybiez 400.. i tak w gore :]

a ostrość
miękka
normalna
zy może twarda ? :D
______________________
a jakość ?
b. dokładna
dokładne
normalne ?
JestemFejkiem
JestemFejkiem
  11 maja 2009

@SummerLong:
jeżeli chcesz fotografować akurat konwalię, to w naturalnym śodowisku masz szansę ją znaleźć tylko w lesie. A w lesie oświetlenie jest słabe i często zmienne.
Tak więc jeżeli masz statyw to daj sobie jak najmniejsze ISO a tym samym proporcjonalnie długi czas naświetlania, tylko statyw musisz ułożyć na ściółce idealnie żeby się nie ruszał i nie trzepał, bo wtedy wiele dobrego z tego nie wyjdzie.
A jak robisz zdjęcie "z ręki" to przy krótkim czasie naświetlania zaczynaj od ISO 800, a potem najwyżej wyredukujesz szumy.

Bozar
Bozar
  11 maja 2009

do lasu kup sobie takie coś:

kosztuje z 5 złotych, a pozwoli Ci uniknąć rozmazania powstałego na skutek fotografowania z ręki.Wtedy ISO możesz dać na najmniejsze - będzie mniej szumu, a więcej detali. A i z takim statywem nie naciskaj spustu od razu, tylko włącz autowyzwalacz, żeby całość się ustabilizowała i przestała chybotać :P

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.