marmax
Posty: 15 (po ~712 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 79
marmax
  17 października 2019 (pierwszy post)

Czy zauważyliście, że ostatnimi czasy, nastąpił gwałtowny wysyp fejk kont..?

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  17 października 2019

Fakt, jakis czas temu zdarzyło się, ze troche tego przybyło, ale w znacznym stopniu udalo sie juz nad tym zapnowac. Oczywiscie jakis fejczur zawsze sie trafi (w sumie, jak w przypadku wiekszosci tego typu portali). Staramy sie na biezaco moderowac tego typu profile. W znacznym stopniu pomagaja nam w tym zgloszenia od Was - Uzytkownikow, dlatego serdecznie zachecam do korzystania z przycisku 'zglos naruszenie regulaminu' dostepnego na wszystkich profilach, lub bezposredniego zglaszania ich na PW do FP np. do mnie ;)

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
marmax
Posty: 15 (po ~712 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 79
marmax
  17 października 2019

Tu bym się z Tobą spierał, ponieważ wcześniej nie dało sie tego zauważyć 😉
A teraz, dosłownie każde prawie nowe konto, to fejk. Już nawet nie trzeba sprawdzać, kiedy konto zostało założone, wystarczy przejrzeć zdjęcia...podwójne konta, sprzedaż zdjęć, erotycznych filmy, linki do stron erotycznych... jest tego masa.
Dużo jest kont, gdzie ciągle zmieniają się zdjęcia właścicielki konta...
Jest jeden skuteczny sposób na eliminacje tego, ale zapewne nikt sie z tym nie zgodzi.
Wysłanie swojego zdjęcia do administratora w celu weryfikacji, ale z jednym załącznikiem... kartka papieru z czymś o co poprosi administrator, aby tam napisać...np godzina, cyfra... cokolwiek.
Ktoś, kto posługuje sie czyimś zdjęciami, będzie mieć problem..

Avatar użytkownika wolandwoland
Posty: 2114 (po ~301 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 659
woland
  18 października 2019
marmax
marmax: Wysłanie swojego zdjęcia do administratora w celu weryfikacji


Pomysł jest zupełnie nieskuteczny, a na dodatek koszmarnie kosztogenny.
1. Sposób na obejście - wstawiam swoje zdjęcie, wysyłam weryfikacyjne, po weryfikacji usuwam własne zdjęcie i wstawiam fejka,
2. Przy tej ilości kont w serwisie trzeba by było zatrudnić rzeszę ludzi, aby dokonywała tych weryfikacji.

Nie krytykuj masturbacji! To seks z kimś, kogo się kocha! — Woody Allen
ModTV

Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  19 października 2019
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
woland
woland: 1. Sposób na obejście - wstawiam swoje zdjęcie, wysyłam weryfikacyjne, po weryfikacji usuwam własne zdjęcie i wstawiam fejka,


A jak by takie zdjęcie weryfikacyjne zostawało by przypisywane/zapisane do konta. Jak by potem user np usunął swoje zdjęcie weryfikacyjne i dodał zdjęcie jakiegoś fejka to można by było sprawdzić czy te zdjęcie co jest przypisane do konta, zgadza się z tymi co są na profilu.
woland
woland: 2. Przy tej ilości kont w serwisie trzeba by było zatrudnić rzeszę ludzi, aby dokonywała tych weryfikacji.

No tak, z tym by był mały kłopot.
HardStyled83ddd0a
marmax
Posty: 15 (po ~712 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 79
marmax
  19 października 2019

Weryfikacja z pozoru nie jest taka czasochłonna jak Wam może się wydawać... na innych portalach, gdzie trzeba zamieścić zdjęcia, nke koniecznie portalach społecznościowych, to weryfikacja autentyczności następuje dosyć szybkk.
Poza tym, będąc spamerem nie do końca chciałbym pokazywać swoje prawdziwe zdjecia. I to nie raz, ale kilka razy... bo nawet przy pozytywnej weryfikacji, jeśli zmieni pozniej zdjecia, to z czasem i tak wpadnie. Wtedy znowu musi wysyłać swoje zdjęcie, przy zakładaniu konta.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.