Mailchiwiez
Mailchiwiez
  25 listopada 2013 (pierwszy post)

Jestem ciekaw czy mnie ktoś w dupsko kopnie za ten temat, ale nieraz już takie rzeczy pisałem i jakoś do sądu nikt mnie nie pozwał, więc w zasadzie mam to w zadzie - ale... (ciekawość nie jest przestępstwem).

Minęło nieco około dwóch miesięcy od mojego unopa (czy słuszny, czy nie - who cares?), ale zauważyłem jedną brzydką rzecz, którą robią nie mody, ale my sobie sami. Ciekawe zjawisko.
Byłem trzy razy moderatorem. Niby zaszczytna posadka (śmiech na sali z dzisiejszej perspektywy [to moje prywatne zdanie o sobie samym w tej kwestii, więc nie chcę ani leczyć kompleksów, ani na kogokolwiek naskakiwać], ale jednak po X latach spędzonych na portalu znalazłem wyznacznik, który definiuje brzydotę zarówno tej funkcji jak i podziemnej definicji moderatora, jako kryptonicznego kolaboranta systemu, który podobno sprawdza się w teorii (czyt. w zgodzie z regulaminem), ale w praktyce to różnie bywa.
Otóż w spostrzeżeniu owym zawiera się słowo "rotacja". Ongiś, jak niedawno zreasumowałem było na pokoju głównym średnio 25 osób (tudzież wszak mam na myśli czasy niewiele odległe), a modernizatorów było nieco ponad sto. Można by rzec - państwo policyjne. No ale nie do końca.
Ongiś bowiem panowała inna frekwencja (w tej sytuacji proporcja była diametralnie odwrotna), a przy skąpej liczbie użyszkodników spora liczba modów obiecywała ok 90% gwarantowanego prawdopodobieństwa na to, że w (licznych wówczas) pokojach będzie minimum jeden-trzech moderatorów - w godzinach szczytów fotkowych nawet większość userów na głównych była modami hahahah.
Proporcje proporcjami, ale wtedy mentalność modów na czacie była (tak jak dzisiaj) dostosowana do maina w inny sposób. No ale kogo to obchodzi...
Ciekawe jest to, że potrafimy być moderatorami i obrażać się za plecami jako moderatorzy (wewnątrz grupy). Mówię o relacji mod - ZWYKŁY user (jak to lubią podkreślać FT).
Ok, rozumiem, że czasem użyszkodnicy potrafią irytować modów, ale z własnego doświadczenia wiem, że i moderatorzy potrafią na siebie tak ostro za plecami jechać, że lepiej o tym nie mówić. Jednak sedno nie dotyczy ani samych moderatorów, ani ZWYKŁYCH użytkowników, co nas wszystkich.
I tu gwóźdź programu.
Nie siedzę na fotku 10 lat, ale czasem dłuższe przerwy od tego portalu dają mi sporo do myślenia o administracji czata (tj. nie o samej administracji co o systemie moderacji i jej filozofii w praktyce). Tym razem zauważyłem jedną kolosalnie brzydką rzecz. I to jest ostatni akapit z tego elaboratu (który o ile nie zablokowany, będzie najpewniej rozwijany wedle woli); Z kilkudziesięciu moderatorów tylko ze trzy osoby są modami od lat. Jest straszna rotacja i do tej rotacji pasuje jedno przysłowie "poniósł wilk razy kilka, ponieśli i wilka" (nie żeby to był przytyk do Bartka, hahahaha). Filozofia moderacji na czacie jest strasznie krypto-agresywna.

W skrócie chciałem powiedzieć do co niektórych FT:

Miejcie trochę szacunku do ludzi, którzy za was darmowo pracują. Rotacja rotacją, a kompetencje kompetencjami (to nie dotyczy modów, ale Was samych).

Uprzejmie pozdrawiam, Damian.

P.s. Każdy jest mądry tylko dla siebie.
P.s. 2. Wyrażenia typu Ą-ę zostały użyte celowo

Mailchiwiez
Mailchiwiez
  25 listopada 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: Z ciekawosci, pamietasz stary czat zanim go zamienili na wlasny?

1. Twoja ciekawosc niech Twoja zostanie
2. Pamietam stary czat (w sumie dziwny skladnik pytania, skoro [wnioskuje intuicyjnie] Ty zapewne go nie pamietasz).
3. Wlasny to on zawsze byl. Bo nieraz w kuksancach w strone Teamu zastrzegalem ze FT maja prawo robic co chca; Ale fiozoficzno-gramatycznie nie rozumiem co znaczy "wlasny" - w tym wypadku.
SloniS
SloniS
  25 listopada 2013
Bianka
Bianka: nie pochlebiaj sobie

Ja tylko podkreslilem najwazniejsza czesc Twoich mysli :mrgreen:
Bianka
Bianka: wsadze Ci go w oko :*

Ta nasza wspolna kolacja nie przeze mnie gotowana, jesli kiedys w ogole nastapi to mysle ze bedzie ona bardzo ciekawa :ziober2:
Bianka
Bianka: pamiętam. miło, że pytanie kierujesz również do mnie

Nigdy bym nie smial o Tobie zapomniec o Bogini :mrgreen:
Wiedzialem ze i tak odpowiesz :rotfl:
SloniS
SloniS
  25 listopada 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Ty zapewne go nie pamietasz

Ja go bardzo dobrze pamietam. Nawet z pewna osoba ostatnio o nim rozmawialem.
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale nie rozumiem co znaczy "wlasny".

Wlasny w tym wypadku oznacza ze byl zrobiony przez fotka.pl. Nie wnikam kto go tam kodowal itp itd.
Bo jak juz wczesniej pisalem to ten ktory mieli kiedys, to byl polchat. Wiec nigdy nie byl "wlasny".
Mailchiwiez
Mailchiwiez
  25 listopada 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja go bardzo dobrze pamietam. Nawet z pewna osoba ostatnio o nim rozmawialem.

Dobra, nie mam ochoty na pieprzenie.
Konto usunięte
Konto usunięte: Wlasny w tym wypadku oznacza ze byl zrobiony przez fotka.pl. Nie wnikam kto go tam kodowal itp itd. Bo jak juz wczesniej pisalem to ten ktory mieli kiedys, to byl polchat. Wiec nigdy nie byl "wlasny".

Mamy niezgodnosc charakterow. Ale dzieki za cierpliwosc ;)

Dobranoc

P.s. Bianka, kuźwa mać... Dawaj adres bo następną sam zjem!!!
SloniS
SloniS
  25 listopada 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Dobranoc

Branoc..
Bianka
Bianka
  25 listopada 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja tylko podkreslilem najwazniejsza czesc Twoich mysli

nie wiesz nic o moich myślach! :D
Konto usunięte
Konto usunięte: Ta nasza wspolna kolacja nie przeze mnie gotowana, jesli kiedys w ogole nastapi to mysle ze bedzie ona bardzo ciekawa

widelec w łape? :D
Konto usunięte
Konto usunięte: Nigdy bym nie smial o Tobie zapomniec o Bogini Wiedzialem ze i tak odpowiesz

hahahaha :crylol:
Konto usunięte
Konto usunięte: Ty zapewne go nie pamietasz

coś Ty taki zadufany?:) to niefajne tym bardziej ze to swój chłop ze starego czata :P
Konto usunięte
Konto usunięte: P.s. Bianka, kuźwa mać... Dawaj adres bo następną sam zjem!!!

a ile masz? :szok: jakie? mleczne z bakaliami? :zakochany:
SloniS
SloniS
  25 listopada 2013
Bianka
Bianka: nie wiesz nic o moich myślach! :D

Co nie oznacza ze moze sie to kiedys zmienic :mrgreen:
Bianka
Bianka: widelec w łape? :D

Warto :D
Mailchiwiez
Mailchiwiez
  25 listopada 2013
Bianka
Bianka: swój chłop ze starego czata

Dzisiaj to okreslenie jest iscie archetypowe.
Bianka
Bianka: a ile masz? jakie? mleczne z bakaliami?

Darowanemu koniowi w zeby sie nie zaglada. Dawaj adres.
razotka
razotka
  26 listopada 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: I tu gwóźdź programu.

Po przeczytaniu tego zdania pomyślałam 'nareszcie!'.
Nie ukrywam, że pierwsze linijki tematu zaczęłam czytać z ciekawością bo jako były moderator myslałam, że się utożsamię z tematem. Niestety nie da się utożsamić z czymś co jest pozbawione sensu w 98%.
Konto usunięte
Konto usunięte: Z kilkudziesięciu moderatorów tylko ze trzy osoby są modami od lat.

:rotfl:
A czy bycie moderatorem oznacza niedozgonną "lojalność" wobec tego portalu?
Każdy ma swoje życie, każdy dorasta, ludzie zakładają rodziny, idą do pracy, wyjeżdżają z kraju i w pewnym momencie muszą zrezygnować z funkcji moderatora albo po prostu zostają "zwolnieni" z pełnienia tej funkcji bo najproawdopodobniej nie sprawdzili się.
jamajka
jamajka
  26 listopada 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Minęło nieco około dwóch miesięcy od mojego unopa

A kto żeś Ty jest ? :ziober2:

Został w ogóle na czacie jeszcze jakiś moderator, którego znam/kojarzę ? :ziober2:
jamajka
jamajka
  26 listopada 2013
jamajka
jamajka: A kto żeś Ty jest ?

A sory, sory, nie było pytania, spojrzałam na zdjęcia, wiem już wszystko :D
Mailchiwiez
Mailchiwiez
  27 listopada 2013
jamajka
jamajka: :D
;*
Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety nie da się utożsamić z czymś co jest pozbawione sensu w 98%

Może dla Ciebie. To znaczy, że jestem albo za stary na ten czat, albo za głupi (ogólnie).
Konto usunięte
Konto usunięte: A czy bycie moderatorem oznacza niedozgonną "lojalność" wobec tego portalu?

Nie to jest kwestią merytoryczną tematu.
leser
leser
  28 listopada 2013
http://www.youtube.com/watch?v=jx_Lny3Lh7U
Cukierkowa
Cukierkowa
  29 listopada 2013
jamajka
jamajka: Został w ogóle na czacie jeszcze jakiś moderator, którego znam/kojarzę ?


ja :zakochany: xDDDDDD
Mailchiwiez
Mailchiwiez
  29 listopada 2013

Olejcie ten temat. Do kogo ja w ogóle gadam........
Chyba czas zmienić trybiki pokoleniowe...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.