Mailchiwiez
Mailchiwiez
  25 listopada 2013 (pierwszy post)

Jestem ciekaw czy mnie ktoś w dupsko kopnie za ten temat, ale nieraz już takie rzeczy pisałem i jakoś do sądu nikt mnie nie pozwał, więc w zasadzie mam to w zadzie - ale... (ciekawość nie jest przestępstwem).

Minęło nieco około dwóch miesięcy od mojego unopa (czy słuszny, czy nie - who cares?), ale zauważyłem jedną brzydką rzecz, którą robią nie mody, ale my sobie sami. Ciekawe zjawisko.
Byłem trzy razy moderatorem. Niby zaszczytna posadka (śmiech na sali z dzisiejszej perspektywy [to moje prywatne zdanie o sobie samym w tej kwestii, więc nie chcę ani leczyć kompleksów, ani na kogokolwiek naskakiwać], ale jednak po X latach spędzonych na portalu znalazłem wyznacznik, który definiuje brzydotę zarówno tej funkcji jak i podziemnej definicji moderatora, jako kryptonicznego kolaboranta systemu, który podobno sprawdza się w teorii (czyt. w zgodzie z regulaminem), ale w praktyce to różnie bywa.
Otóż w spostrzeżeniu owym zawiera się słowo "rotacja". Ongiś, jak niedawno zreasumowałem było na pokoju głównym średnio 25 osób (tudzież wszak mam na myśli czasy niewiele odległe), a modernizatorów było nieco ponad sto. Można by rzec - państwo policyjne. No ale nie do końca.
Ongiś bowiem panowała inna frekwencja (w tej sytuacji proporcja była diametralnie odwrotna), a przy skąpej liczbie użyszkodników spora liczba modów obiecywała ok 90% gwarantowanego prawdopodobieństwa na to, że w (licznych wówczas) pokojach będzie minimum jeden-trzech moderatorów - w godzinach szczytów fotkowych nawet większość userów na głównych była modami hahahah.
Proporcje proporcjami, ale wtedy mentalność modów na czacie była (tak jak dzisiaj) dostosowana do maina w inny sposób. No ale kogo to obchodzi...
Ciekawe jest to, że potrafimy być moderatorami i obrażać się za plecami jako moderatorzy (wewnątrz grupy). Mówię o relacji mod - ZWYKŁY user (jak to lubią podkreślać FT).
Ok, rozumiem, że czasem użyszkodnicy potrafią irytować modów, ale z własnego doświadczenia wiem, że i moderatorzy potrafią na siebie tak ostro za plecami jechać, że lepiej o tym nie mówić. Jednak sedno nie dotyczy ani samych moderatorów, ani ZWYKŁYCH użytkowników, co nas wszystkich.
I tu gwóźdź programu.
Nie siedzę na fotku 10 lat, ale czasem dłuższe przerwy od tego portalu dają mi sporo do myślenia o administracji czata (tj. nie o samej administracji co o systemie moderacji i jej filozofii w praktyce). Tym razem zauważyłem jedną kolosalnie brzydką rzecz. I to jest ostatni akapit z tego elaboratu (który o ile nie zablokowany, będzie najpewniej rozwijany wedle woli); Z kilkudziesięciu moderatorów tylko ze trzy osoby są modami od lat. Jest straszna rotacja i do tej rotacji pasuje jedno przysłowie "poniósł wilk razy kilka, ponieśli i wilka" (nie żeby to był przytyk do Bartka, hahahaha). Filozofia moderacji na czacie jest strasznie krypto-agresywna.

W skrócie chciałem powiedzieć do co niektórych FT:

Miejcie trochę szacunku do ludzi, którzy za was darmowo pracują. Rotacja rotacją, a kompetencje kompetencjami (to nie dotyczy modów, ale Was samych).

Uprzejmie pozdrawiam, Damian.

P.s. Każdy jest mądry tylko dla siebie.
P.s. 2. Wyrażenia typu Ą-ę zostały użyte celowo

Mailchiwiez
Mailchiwiez
  25 listopada 2013

Jeśli ktoś dał komuś bana, a potem sam dostał od tego kogoś bana to rzecz jasna - ironia losu...
Chociaż w sumie... Może tak właśnie ma być?

SloniS
SloniS
  25 listopada 2013
Konto usunięte
Konto usunięte:

:mrgreen:
szadoll
szadoll
  25 listopada 2013

Arvena to najgorszy moderator

Bianka
Bianka
  25 listopada 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Z kilkudziesięciu moderatorów tylko ze trzy osoby są modami od lat. Jest straszna rotacja i do tej rotacji pasuje jedno przysłowie "poniósł wilk razy kilka, ponieśli i wilka" (nie żeby to był przytyk do Bartka, hahahaha). Filozofia moderacji na czacie jest strasznie krypto-agresywna.

no z czasem trzeba się ruszyć dalej :P czat pochłania mnóstwo czatu a jego brak skutkuje właśnie..no właśnie:)
faktycznie czat się zmienia (czy na dobre - osobiście twierdzę, że nie. nie sądzę, żeby to była wina ów modów ale tego "wszystko mogę" userów) ale coś juz o tym wiesz:)
ale co w związku z tym, że kilku jest "od lat", hm? jedni przychodzą inni odchodzą, normalna kolej rzeczy :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekawe jest to, że potrafimy być moderatorami i obrażać się za plecami jako moderatorzy (wewnątrz grupy). Mówię o relacji mod - ZWYKŁY user

no dobrze ale czy mod to nie człowiek taki sam jak inny ZWYKŁY user? :P te same uczucia tak samo wrażliwy (chociaż patrząc na niektórych wrażliwość mają na -1 )

Główny problem na czacie to te pseudo hejterowskie zagrywki przez które no niestety odechciewa tym nowym jak i tym starszym użyszodnikom wchodzić na czat :)
SloniS
SloniS
  25 listopada 2013
Bianka
Bianka: Główny problem na czacie

To jego wyglad. Za czasow gdy uzywali PolChat wszystko bylo fajniejsze.
Potem wpadli na pomysl ze zakoduja wlasny chat... No i macie to co macie... :mrgreen:
Jak sie wchodzi i popatrzy co sie dzieje to chce sie wyjsc po kilku minutach...

Bianka
Bianka: Główny problem na czacie

Jest usuniecie Foko-lamy :mrgreen:
Bez niej chat stal sie jak czlowiek bez duszy :ziober2:
Mailchiwiez
Mailchiwiez
  25 listopada 2013
Bianka
Bianka: Główny problem na czacie to te pseudo hejterowskie zagrywki przez które no niestety odechciewa tym nowym jak i tym starszym użyszodnikom wchodzić na czat :)

Dlatego z perspektywy czasu brzydzę się tym systemem. Wielu mówi - dajcie mi moda, to zrobię tu porządek. A ja powiem: dajcie mi admina... Wyśmiej mnie ktoś - czat ma swoje życie, a FT mają pieniądze. Rada dla nowych modów - nie róbcie nic ponadto, co jest Wam nakazane w skali minimalnej. Chyba tylko starzy weterani potrafią mnie zrozumieć...

Tak... Czat ma swoje ży
Bianka
Bianka
  25 listopada 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: To jego wyglad.

weź Ty lepiej nie patrz na wygląd materialisto xD
Konto usunięte
Konto usunięte: Jest usuniecie Foko-lamy

walenia.
Konto usunięte
Konto usunięte: Wielu mówi - dajcie mi moda, to zrobię tu porządek

hehe no tak..czekam na takiego hero ;D
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak... Czat ma swoje ży

..cie. no ma ;D
SloniS
SloniS
  25 listopada 2013
Bianka
Bianka: weź Ty lepiej nie patrz na wygląd materialisto xD

Od kiedy to materialista gapi sie na wyglad piekna co? :mrgreen:
Chyba na piekno kasy :rotfl:

Bianka
Bianka: walenia.

Cos Ci sie przewidzialo :mrgreen:
Bianka
Bianka: ..cie. no ma ;D

Zycie moze i ma... ale duszy to mu brakuje :)
Mailchiwiez
Mailchiwiez
  25 listopada 2013
Bianka
Bianka: czekam na takiego hero

Konto usunięte
Konto usunięte: To jego wyglad.


Zreasumuj sobie kontekst tych cytatów i porównaj proszę do merytorycznej kwestii tematu.
Bianka
Bianka: no ma ;D
I dlatego nie FT a MG powinni (jak dawniej) decydować o życiu czata.
Mailchiwiez
Mailchiwiez
  25 listopada 2013

Pozdro dla Seby i Margo. W zasadzie...

Bianka
Bianka
  25 listopada 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Od kiedy to materialista gapi sie na wyglad piekna co?

nie wiem, pomyślałam o Tobie i pierwsze co mi wpadło do głowy to materialiście :D
Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba na piekno kasy

co XDDD :crylol: Ty to mówisz? XDDD
Konto usunięte
Konto usunięte: I dlatego nie FT a MG powinni (jak dawniej) decydować o życiu czata.

oj już tak nie psiocz :D
Bianka
Bianka
  25 listopada 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Pozdro dla Seby i Margo

i Biankusiunisuiuni. :/
SloniS
SloniS
  25 listopada 2013
Bianka
Bianka: nie wiem, pomyślałam o Tobie i pierwsze co mi wpadło do głowy to materialiście :D


Jak juz kiedys pisalem... zawsze trzeba patrzec na zycie z jasnej strony a zawsze sie znajdzie cos milego w czyms bolesnym :mrgreen:
Patrz nizej
Bianka
Bianka: pomyślałam o Tobie

:mrgreen:
Bianka
Bianka: Ty to mówisz? XDDD

Fakersa zarobisz :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte:


Z ciekawosci, pamietasz stary czat zanim go zamienili na wlasny?
Bianka
Bianka
  25 listopada 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Patrz nizej

nie pochlebiaj sobie :rotfl:
Konto usunięte
Konto usunięte: Fakersa zarobisz

wsadze Ci go w oko :*
Konto usunięte
Konto usunięte: pamietasz stary czat zanim go zamienili na wlasny?

pamiętam. miło, że pytanie kierujesz również do mnie :fakju:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.