JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem
  3 września 2012 (pierwszy post)

Chce wrzucić na ruszt wątek kilku stereotypów i obalić pewne mity poróżniające płcie, poglądy etniczne, polityczne, bla bla bla i całą resztę. Ruszę to forum, bo na hyde po pierwsze - mimo że są ludzie o zdolności merytorycznej dyskusji, po drugie - tylko nadludzie nadążają za jej przebiegiem.


Wątek #1

Dlaczego kobiety mówią, że facetom tylko jedno w głowie?
Dlaczego faceci mówią, że kobiety lecą tylko na kasę?
Dlaczego kobiety mówią że faceci, a faceci że kobiety - "wszyscy są tacy sami"?
JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem
  3 września 2012

Łe, za szybko wysłałem.

JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem: mimo że są ludzie o zdolności merytorycznej dyskusji,
...to sporo jest przypałów piszących od rzeczy, bez sensu.
praksyda
praksyda
  3 września 2012
JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem: Dlaczego kobiety mówią, że facetom tylko jedno w głowie?

to nie mówia kobiety,tylko gimbuski,i jak spotykaja takiego
przeciętnego 17-latka to faktycznie moze mieć tylko jedno w głowie.

JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem: Dlaczego faceci mówią, że kobiety lecą tylko na kasę?

to ich wytłumaczenie,na bark powodzenia;)
JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem
  3 września 2012
praksyda
praksyda: 17-latka to faktycznie moze mieć tylko jedno w głowie.
Coś w tym jest :) Z tym pierwszym to trafiłaś w dechę. No ale nie zawsze człowiek ma naście lat, a słyszy to niemal przez całe życie :D
praksyda
praksyda: to ich wytłumaczenie
Chodzi mi o racjonalne wytłumaczenie. Socjologiczną, naukową alternatywę argumentu. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Wydaje mi się że takie sianie stereotypów też ma swoją ukrytą, uczciwą podstawę. Jak myślisz? Dlaczego? :)
praksyda
praksyda
  3 września 2012
JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem: ma swoją ukrytą, uczciwą podstawę. Jak myślisz? Dlaczego? :)

może i cos w tym jest,a niektórzy chca własnie tym zaimponować
"mam dobry wóz-->imponuję--->podrywam=bzykam" (prawie jak łańcuch pokarmowy) :lol:
JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem
  3 września 2012

Jak wywód Tretyna w Testosteronie. Dobrze trafiłaś. Wszystkie zachowania mają swoje pierwotne cechy. Od epoki kamienia łupanego niewiele się zmieniło. Z czasem tylko sobie ubzduraliśmy, że rozwiniętej cywilizacji nie przystoi szukać partnera, który zapewni byt i bezpieczeństwo samicy z potomstwem i zapomnieliśmy, że samiec jest tak zbudowany, że zawsze dąży do prokreacji. Z tą różnicą, że samicom tylko czasami się nie chce.

A czemu mówimy że "baby wszystkie są takie same" i odwtotnie?

praksyda
praksyda
  3 września 2012
JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem: A czemu mówimy że "baby wszystkie są takie same" i odwtotnie?

niektóre cechy moze i maja takie same,lubia paplac trzy po trzy
są zadrosne ,np: sa 2 koleżanki przyjaźnia sie kilka lat
wspólnie spędzają mnóstwo czasu ale podświadomie cały czas między sobą rywalizują
ta cecha ,chyba została tez po praludziach? :woot:
w sumie to co faceci maja na mysli mówiac ze takie same?
że wszystkie są złe? bo....?
nie ma wytłumaczenia to to idzie w obydwie strony ,
z faceta jak i babki moze byc kawał ch:cenzura:
a jak ktos juz kilka razy sie zawiódł to póżniej w koło powtarza ze to prawda.
Zamiast robic cos w tym kierunku zeby było inaczej wola siedziec i sie użalac nad swoim losem.
JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem
  3 września 2012
:brawo:

Temat można śmiało zamknąć.
praksyda
praksyda
  3 września 2012
JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem: Temat można śmiało zamknąć.

e..no co ty reszta niech sie wypowie ,to tam tylko moje skromne zdanie xd
JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem
  3 września 2012

No w sumie tak. Fotkowe forum nie jest kompendium wiedzy ale zwykłym osiedlowym trzepakiem. Cofam swój postulat :P

Dekompresja
Posty: 5220 (po ~91 znaków)
Reputacja: 73 | BluzgometrTM: 24
Dekompresja
  3 września 2012
JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem: Dlaczego kobiety mówią, że facetom tylko jedno w głowie?

przez statystyki prowadzone przez "geniuszy" w czasopismach ?
zresztą ja twierdze że nie wszystkim jedno w głowie, od reguły zawsze są wyjątki. :tak:

JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem: Dlaczego faceci mówią, że kobiety lecą tylko na kasę?

Bo spotkali te które leciały na kasę, plastikowe niunie, ostatecznie dziewczyna żyła w takiej bidzie że tylko teraz jest dla niej kasa ważna. Zresztą wszytko zależy od wychowania. Co nam rodzice wpoją od najmłodszych lat.

JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem: Dlaczego kobiety mówią że faceci, a faceci że kobiety - "wszyscy są tacy sami"?

z powodów anatomicznych ( podobna budowa ciała )? Kazdy jest inny, nikogo nie mzona wrzucić do tego samego worka. Raczej powiedzenie " wszyscy są tacy sami" jest bardziej używane w żartach, bo przecież kazdy ma inną osobowość charakter. Ostatecznie ktoś nie ma argumentów i rzuca podana frazę.
Dziekuję do widzenia :D

- To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem
  3 września 2012
Szpila
Szpila: statecznie ktoś nie ma argumentów i rzuca podana frazę.

Słuszna uwaga.

Mnie się wydaje, że jeśli panna np. w wieku 28 lat jest po studiach, czy bez, a patrzy na to czy facet ma jakiś majątek, lub/i zdolność utrzymywania a nawet rozwijania jego stanu, to nic złego. Ludzie pierwotni przecież podobnie jak my dzisiaj, bez skrupułów walczyli ze sobą o źródła pożywienia, o tereny pozyskiwania wszystkich niezbędnych do życia rzeczy. Kiedyś o terytorium walczono na śmierć i życie. Dzisiaj tym terytorium może być np. posada w dużym przedsiębiorstwie. Nagle między dwoma facetami zaciera się jakaś więź i walczą o tą posadę. Oczywiście kobieta jednego z nich jest bardzo zachwycona. Kobiety obserwują mężczyzn pod wieloma kątami i najczęściej drogą doboru naturalnego wybierają samców alfa - według własnego kryterium. Ja sformułowałem to kiedyś tak: chcesz mieć lwa a nie osła, to bądź lwicą, nie oślicą.
W przypadku mężczyzn występuje coś takiego jak wiek optymalnej zdolności do prokreacji. Niestety kobiety nie wszystkie sobie uświadamiają, że istnieją samce które wykazują wyższą aktywność hormonalną niż pozostałe. Wśród zwierząt wystawianych na zawodach takie jednostki nazywa się reproduktorami.
Niestety, ale żyjemy w czasach, w których wpaja się, że człowiek musi żyć według schematu amerykańskiej rodzinki z lat 60-tych. tymczasem mamy w sobie kolosalne pokłady instynktów samozachowawczych, które wypieramy stereotypami. Podobnie jak wspomniałaś - stosowanych wtedy, gdy kończą się argumenty.

Nie powiem jednak, że moje przykłady dotyczą wszystkich przypadków. Bywa tak, że ktoś może odnosić wyśmienite wyniki w pracy i stwarzać przez to warunki dla rozwoju podstawowej komórki społecznej, jaką jest rodzina, ale nikt nie powiedział, że na każdego jednego samca każda samica poleci. Czynników może być wiele.
W drugim przypadku, nie każda kobieta jest zaraz taką cnotką. Jakby nie było, każdy wie co mam na myśli.
Dekompresja
Posty: 5220 (po ~91 znaków)
Reputacja: 73 | BluzgometrTM: 24
Dekompresja
  3 września 2012

Podobnie nam kiedyś tłumaczyła nauczycielka na zawodowym :rotfl:
Zawsze dobór naturalny zwycięża. Jeżeli szukamy partnera to zwracamy uwagę czy ma pracę, ile zarabia, jaki ma status społeczny, tak było 100 lat temu, 1000 lat , etc... nic nowego czasy sie zmieniły wiec zmienia sie preferencja bo teraz nie szukamy rycerza na białym koniu tylko super faceta z wypasionym autem i z dobrze wyposażonym kontem bankowym. Tak samo faceci nie szukaja nieporadnej księzniczki w zamkowej wierzy tylko kobiety sukcesu, dążącej do spełnienia zawodowego ale także samodzielnej i jak potrzeba to umiejącej sobie wymienić żarówkę.

- To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

JezdzeMalymFiatem
JezdzeMalymFiatem
  3 września 2012

Dlatego mnie zawsze kręciły babeczki, które potrafią narobić biedy nieproszonym fagasom.

Pszystojniaczek695
Pszystojniaczek695
  3 września 2012

ja tam nigdy nie widzialem zeby ktos na czacie pisal o seksie

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.