JamesNieBond
JamesNieBond
  28 marca 2018 (pierwszy post)

Czy regulamin na portalu nie powinien być zgodny z Polskim prawem? Czy strony internetowe mają prawo do wprowadzania własnego prawa? Nawet jeśli akceptując regulamin przy rejestracji - pozbawiamy się zagwarantowanych w Konstytucji Praw Człowieka czy osoby nieletnie akceptując to prawo mogą się odnieść do organów wyższych? d83ddc4d

Zapraszam do dyskusji.

Broker
Posty: 1417 (po ~96 znaków)
Reputacja: 7 | BluzgometrTM: 20
Broker
  28 marca 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy regulamin na portalu nie powinien być zgodny z Polskim prawem?

Skąd takie stwierdzenie że nie jest zgodny?
Czytałeś go w ogóle?
Art. 2
"Niniejszy Regulamin został sporządzony w oparciu o przepisy prawa obowiązujące na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i określa zasady działania Serwisu oraz świadczenia i korzystania z Usług. Regulamin określa prawa i obowiązki Użytkowników, a także prawa, obowiązki i zakres odpowiedzialności Fotka jako podmiotu zarządzającego i prowadzącego Serwis.
Art. 4
"Każdy Użytkownik zobowiązany jest do zapoznania się z Regulaminem oraz przestrzegania jego postanowień, a także przepisów obowiązujących na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Akceptacja regulaminu następuje w momencie zaznaczenia stosownego pola podczas rejestracji w serwisie."
JamesNieBond
JamesNieBond
  28 marca 2018

Ja nie twierdzę, że nie jest zgodny, ale dziękuję za odpowiedź. Napisałem w innym dziale, ale to zostało tutaj przeniesione. Powołując się na artykuł drugi każdą zasadę sprawdzimy czy jest zgodna? "Zgodność z Polskim prawem" to można szeroko rozumieć.

"Niniejszy Regulamin został sporządzony w oparciu o przepisy prawa obowiązujące na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i określa zasady działania Serwisu oraz świadczenia i korzystania z Usług. Regulamin określa prawa i obowiązki Użytkowników, a także prawa, obowiązki i zakres odpowiedzialności Fotka jako podmiotu zarządzającego i prowadzącego Serwis.

Czy są na to jakieś dowody? Czy jest dowód zgodności? Jeśli zgodność to w jakich fragmentach? Dla mnie ten przypis równie dobrze może być bzdurą machniętą na zasadzie ""to będzie brzmiało poważnie"". Żeby uchronić się przed roszczeniami prawnymi należy udoskonalić regulamin albo mieć odpowiedź na pytanie, które ja tutaj zadałem - czyli dowód. Czy dowód funkcjonowania regulaminu rzeczywiście istnieje? Jeśli tak to proszę o link. d83dde09 Nie jestem złośliwy, trzeba portal zabezpieczyć na takie wypadki - wbiłby tu jeden mało poważny z drugim z adwokatem i by się zaczął sajgon.

JamesNieBond
JamesNieBond
  28 marca 2018

Albo się znajdzie prawnik, który to odpowiednio naprostuje albo nagle fotka stanie się ofiarą odszkodowania od którego się nie odbiegnie i takie jest moje zdanie d83dde09

Isyto
Isyto
  29 marca 2018

Od lat moderatorzy, pracownicy serwisu pilnują na fotce m.in. przestrzegania prawa. Prawo polskie dla wszystkich serwisów internetowych jest takie same (jedne portale wyszczególnią kilkanaście punktów prawnych inne nie). To każdy kto akceptuje regulaminy serwisów internetowych powinien choć raz zajrzeć do kodeksów polskiego prawa by wiedzieć co może czego nie.

Konto usunięte
Konto usunięte: albo nagle fotka stanie się ofiarą odszkodowania od którego się nie odbiegnie i takie jest moje zdanie

A to niby czemu fotka.com ma paść ofiarą odszkodowań? Kto niby ma żądać ich. Ci co łamią prawo/regulamin, Ci masturbatorzy, osoby wyśmiewające niepełnosprawnych, chorych? Ci którzy wrzucają czyjeś zdjęcia, filmy z internetu tutaj ? Ci co nagrywają transmisje i wrzucają na youtube?To użytkownik serwisu powinien mieć świadomość tego co wrzuca, pisze, pokazuje, że mogą jego zdjęcia pojawić się w innych serwisach internetowych.
esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 709
esquilo
  29 marca 2018
Konto usunięte
Konto usunięte:

Misiu kolorowy, weź na klatę bana - tak bywa jak się rozrabia :D

Buziaczki słodziaczki :D
KarolinaPiwonska
wpis jest ukryty
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.