bozaowieczka
bozaowieczka
  28 kwietnia 2019 (pierwszy post)

Skoro gorzej być nie może to kolejnym krokiem będzie niebo? Co zrobić gdy diabeł próbuje zdobyć twoją uwagę niosąc przypadkowo kalafior? Dlaczego diabeł z mrocznych wizji nosi pieluszki Dada? Nazywam go czasem Piegusek. Czy Piegusek może być koliberkiem zastygającym w locie i swoją trąbką spijający nektarek? Jak zło, to na wesoło w dobro obracać.

bozaowieczka
bozaowieczka
  21 maja 2019

Wszystko przeczytałeś. Piszę dla siebie, czasem wracam do postów i dodają mi nadziei. Są jasno pogrupowane i dodają otuchy. A o to chodzi. 263a

bozaowieczka
bozaowieczka
  21 maja 2019

Podobno rozum nie idzie w parze z serce, ale człowiek kochający kieruje się rozumem.

Jak reagować na złośliwości. Przede wszystkim pomaga poczucie humoru, umiejętność rozładowania negatywnych emocji, zdania sobie sprawy po co to ktoś jest złośliwy. Wymaga to rozumu i pewnych umiejętności, które można nabyć. Stworzenie złośliwe, tak na prawdę jest nieszczęśliwe i smutne, wykorzystuje całą energię do tego by kierować ataki przeciwko człowiekowi.... kompletnie tego nie rozumiem, taki potencjał marnować. Aby zobrazować powyższe przytoczę pewną historyjkę... szatan pożytkuje dawne anielskie umiejętności w bezproduktywny sposób, można by rzec śmieszny i głupi z ludzkiego punktu widzenia. Bo po co niby demon ma się uczyć jak w 3 sekundy rozpinać stanik, bądź ściągać męski pasek? :) Przecież to zabawne jest, to tak jakby strzelać z czołgu do muchy. :D Nie dziwota, że ogólnie czyniąc zło z premedytacją, szatan okazuje się..... śmieszny. I koło się zamyka, czyniąc zło, zawsze będę uważał, że to głupie jest i szkodliwe, choćby i dla własnej duszy.

bozaowieczka
bozaowieczka
  21 maja 2019

Po co oglądać filmy dokumentalne obrazujące pedofilię Czemu ma służyć projekcja dokumentu braci Sekielskich? Czy oglądając i poznając szczegóły zła, sami nie stajemy się pedofilami? Nie wystarczy fakt istnienia, że coś takiego istnieje? Bez wnikania w chore szczegóły? Nie rozumiem, po co powstają takie dokumenty. Kiedyś ludzie woleli oglądać filmy obrazujące życie zwierząt, bądź jakieś ciekawe filmy podróżnicze lub poradnikowe, a dzisiaj człowiek jest nagoniony chaosem zbędnej informacji. No wybaczcie ja takich ludzi jak w tych portalach nie dostrzegam.

bozaowieczka
bozaowieczka
  21 maja 2019

Jezus nie mówił o tobie "jest w nim odrobina prawdy", jest "kłamcą". Nazwał cię po imieniu :) Teraz wiem, że to prawda. Jak widać czyniąc zło z premedytacją, wystawiasz sobie w moich oczach uczciwą ocenę ciebie - ,głupka. Szkoda, bo ja bym płakał nad utratą miłości, a ty uroczo czujesz z tego powodu dumę. Wiesz, że z miłości pochodzi mądrość? Pewnie nadal dyskutujesz na bardzo ważne.... nieistniejące ludzkie problemy. :) Wiem jedno tak mądre stworzenie nie postępuje, dlatego współczuje ludziom, którzy tutaj są, a jest ich pewnie niewielu. Oby już żadne dziecię ludzkie z tobą nie miało wątpliwej przyjemności przebywać. Starzec bez nadziei, złośliwy, kłamliwy, nie czujący bólu bo wyrzekłeś miłości, no i głupiec. No ale po nas przyjdzie Stworzyciel, a ty zostaniesz w swoim świecie baśni i fantazji, samiusienki.

bozaowieczka
bozaowieczka
  21 maja 2019
Dlaczego małe i kruche jest fajne?
Ano z różnych względów, np. w Niebie takimi małymi i kruchymi są ci najmniejsi, skromni i pokrzywdzeni, być może mają oni postać małych dzieci, bezbronnych i bezgranicznie kochających Boga i innych, podobnie jak bezgranicznie Mu ufających. :D Każdy się troszczy o takie kruche stworzonko,, bo jest piękne, kochane samo w sobie. Takimi stworzonkami są ludzie! <3 Dzieci Boże, zwieńczenie Jego miłości!
bozaowieczka
bozaowieczka
  21 maja 2019

Shaitan w ogólnym znaczeniu jest trochę jak niepełnosprawne umysłowo dziecko. Dlatego nie zdaje sobie sprawy z wad jakie posiada, choroby, która go gnębi, mianowicie wyzbycia się miłości. Czyni zło i to jest naganne i odrażające, natomiast jeśli chorobą - jest brak miłości, to odczuwam rodzaj żalu dla tego stworzenia. Może i dobrze, że jako dziecko chore, nie odczuwa przykrości ze swoich braków. Tylko dzieci chore umysłowo potrafią przeżywać radości zupełnie niezależnie od wpływu otoczenia lub bez wpływania na nie. Dlaczego się wykastrowałeś Szatanie? Dlaczego stałeś się ubogi w duchu? Dlaczego przybrałeś pyszne szaty grzechu? Dlaczego lubisz siedzieć w ciemnościach jak królewicz nietoperz? Dlaczego jako uczony, paleontolog zajmujesz się dinozaurami? Skąd twoje zamiłowanie to życia w kłamstwie? Dlaczego jesteś martwy?

_________
Czekam aż wystrzelisz mnie w kosmos, albo sam wystartujesz odkrywać nowe kosmiczne horyzonty, pamiętaj - Ku przygodzie!d83dde02 Jedna i drugie mnie raduje, bo wszędzie dobrze, gdzie szatana nie ma.

bozaowieczka
bozaowieczka
  22 maja 2019

Z natury swojej szatan czyni zło. Czyniąc zło, okazuje się, że ono obraca się przeciwko niemu i okazuje się w swojej przebiegłości głupotą. Więc jaki wybór pozostaje szatanowi? Być dobrym, wrócić do anielskiej natury? Czy czynić zło i dalej siebie ranić?
W krótszej lub dłuższej perspektywie, gdy emocje opadają, zło obraca się przeciwko temu, który je wyrządza. Miłość potrzebna jest każdemu człowiekowi by ŻYĆ.
___________
Światło= Miłość= Sprawiedliwość= Mądrość= Radość=Miłosierdzie= BÓG d83ddc99d83ddc9ad83ddc9b

bozaowieczka
bozaowieczka
  22 maja 2019

"Nad ranem, gdy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne i tam się modlił." (Mk 1,35)

Dzień chrześcijanina jest wielkim darem Pana Boga. Trzeba przeżyć go tak, by wzbogacił on naszą osobowość i stał się środkiem osiągnięcia szczęścia pełnego, czyli zbawienia. Z Bogiem zaczynajmy każdy nowy dzień, z Bogiem go przeżywajmy i z Bogiem kończmy.


_________
Takie o to piękne słowa zaczerpnięte z katechizmu. Chciałbym tak spędzać każdy dzień. Zdjęcie pokazuje moje ulubione miejsce pustynne do modlitw, cisza, spokój. 💚💛💙

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.