bozaowieczka
bozaowieczka
  28 kwietnia 2019 (pierwszy post)

Skoro gorzej być nie może to kolejnym krokiem będzie niebo? Co zrobić gdy diabeł próbuje zdobyć twoją uwagę niosąc przypadkowo kalafior? Dlaczego diabeł z mrocznych wizji nosi pieluszki Dada? Nazywam go czasem Piegusek. Czy Piegusek może być koliberkiem zastygającym w locie i swoją trąbką spijający nektarek? Jak zło, to na wesoło w dobro obracać.

bozaowieczka
bozaowieczka
  4 maja 2019

Korniszonek zostanie tylko korniszonkiem, wcielonym złem. Skisł w swoim złu, dlatego zwykłym, świeżym ogóreczkiem zielonym już nie będzie prosto z działeczki. Odczuwam niebywałą radość z bycia człowiekiem, a nie korniszonkiem. Bleah

Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14923 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  4 maja 2019

Można się zaprzyjaźnić z DEMONEM/SZATANEM?

HardStyled83ddd0a
Moderator
bozaowieczka
bozaowieczka
  4 maja 2019

Nie bardzo, to tylko człowiek odczuwa potrzebę wspólnoty, wierności i tęsknoty za drugim człowiekiem. On tą potrzebę wykorzystuje.

bozaowieczka
bozaowieczka
  5 maja 2019

Tak sobie myślę czy nadludzka złośliwość jest wprost proporcjonalna do nadludzkiej głupoty? :) Albo czy Szatan, w złu nie jest po prostu mega dziecinny. :D Teraz postrzegam jego działania jako obrzydliwe, bądź dziecinnie głupie.Takie stworzenie duchowe, wobec prawdy nawet zwykłego człeka, żyjącego z Panem Bogiem w zgodzie jest bezsilne.
Jedyny pozytyw wiatr nie wiał ze wszystkich stron.

bozaowieczka
bozaowieczka
  5 maja 2019

Nie utożsamiać się ze złem, które mnie otacza. Niech sobie żyje własnym życiem, nie jestem za nie odpowiedzialny i po prostu to tylko Zło, jego problem. Niesamowicie mnie to uspokaja. 263a

Chociaż czasem jest śmiesznie, jak sobie wyobrażam gdy to coś zachowuje się jak zazdrosne stworzonko rodem z podstawówki, serio tak to wszystko wygląda. Przez co jest śmiesznie d83dde2d Szkoda mi jego ducha i tego czym się stał, pewnie podobny jest wobec moich bliźnich.
Albo wg diabła nowoczesna medycyna polega na diagnozowaniu chorób wenerycznych ze szklanki wody, albo że pochodzi on od niejakich plejad czy tam innych ichtionogów. d83dde2d Są też tak zwane zbiorcze umysły, rodem z Zergów. No, ba! On sam to pewnie taki Zergiusz tylko mało Ryczel. :D

bozaowieczka
bozaowieczka
  7 maja 2019
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Według światowego towarzystwa psychiatrycznego d83dde02 Pamiętaj szatanie bierz tabletki, bo ludzi straszysz!! d83dde09
bozaowieczka
bozaowieczka
  7 maja 2019

Jak wygląda szatan? Spójrz na oblicze tego świata, to zobaczysz oblicze tego w którym nie ma miłości. Apeluje o tolerancje dla swojego zła, kpiąc z ducha MIŁOŚCI.
Wkopuje bezbronne zwierzęta żywcem do piachu, a potem udaje, że je ratuje, siejąc oczywiście NIENAWIŚĆ w odpowiedzi na zło!!! Strasznie okropny jest!! Tacy ludzie nie istnieją! Dlatego wiem, że moje siostry i moi bracia, tam na realnej ziemi są jeszcze piękniejsi, a innych nie widzę, bo byśmy sobie stworzyli małe niebo.
Szatan - ludzie (my)
wulgarny - kulturalny
gwałtowny - spokojny
nienawistny - miły
przebiegły - opierający mądrość o Boga
bezwzględny - współczujący
brzydki - zachwycający się harmonią
obleśny - skromny
kłamliwy - prawdomówny, a przynajmniej chcący
zdradliwy - wierny
sztuczność - naturalność
Taka różnica między szatanem, a nami ludźmi.
Albo jak można palić papierosy? Blehhh czyli świadomie trzymać smrodliwy dym w płucach? W saunie czy podczas inhalacji człowiek długo nie wytrzyma w takich warunkach, ale np pływając pod wodą już tak, gdy można regulować oddech. Dlatego istnienie papierosów odrzuciłem z prawdziwej ziemi i wśród ludzi.
_________________________
Bóg, Miłość, Światło, Czystość, Nadzieja, Wierność, Spokój są balsamem dla mej duszy. Nawet tęsknota za Bogiem...

bozaowieczka
bozaowieczka
  7 maja 2019

A dzisiaj coś optymistycznego, prócz psiaków i pięknych ptaków widziałem parę zakochanych, wreszcie jest nadzieja, że miłość istnieje, wiara że siebie wzajemnie nie skrzywdzą i będą względem siebie uczciwi, a Pan Bóg niech im błogosławi. 263a A w tle kościół i piękne niebo.

bozaowieczka
bozaowieczka
  8 maja 2019
Nadzieja, radość, młodość w zestawieniu z ateizmem, rozumowaniem, brakiem nadziei i jej odbieraniem
Nadzieja jest cechą stworzeń dobrych, kto ją daję w chwilach smutku jest Twoim przyjacielem. Nadzieja jest witalnością, siłą do działania, jednym z uzupełnień Mądrości.
Brak nadziei, ateizm, życie dla samego życia jest wyjątkowo smutne, stworzenie takie jest godne pożałowania bo tkwi w swoim złu. Tak naprawdę jest starością. Co to za życie gdy wiesz, że wszystko co chcesz uczynić kiedyś przeminie? Co po Tobie zostanie? Pamięć? Przeminie i ona również.... budowle?? Prawdopodobnie i one przeminą, wszystko co jest sferą materii minie, również i słowa. MIŁOŚĆ okazana drugiemu stworzeniu, NIGDY NIE PRZEMINIE i rodzi kolejne owoce. TAKŻE OKAZUJ zawsze nadzieję, jest ona oznaką przyjaźni do drugiej osoby, swego rodzaju życzliwością.

Wrażliwość kolejna z pięknych cech np. kiedy widzę alkoholika, pogrążonego w swym szaleństwie, warto gdy już odzyska siły, pokazać mu piękny świat, aby zaczął spostrzegać go z NADZIEJĄ. O zobacz, miałeś brudne mieszkanie, ale posprzątałeś jest czyste i pachnące, doceń to! O widzisz, oddychasz pełną piersią gdy nie palisz papierosów, zobacz jak cudowne jest powietrze, jak pięknie świeci słońce! Zobacz jak mały pękaty ptaszek jest radosny i cudowny w swojej maleńkości. Zobacz nad grobem modli się małe dziecko, jak piękną modlitwę wznosi za babcię lub dziadka. Czy świat i MIŁOŚĆ NIE JEST CUDOWNA? CZY światło nie jest cudowne? Otwórz oczy, pewnie nie raz spotkają Cię negatywne spotkania z ludźmi, są też pozytywne, może mało ich jest ale pielęgnuj je w sobie. Pada deszcz? No cóż, masz darmową klimatyzację która nie buczy, a wybija piękne rytmiczne dźwięki na parapecie, lepsze niż ten cały harmider ze świata rozrywki. Po deszczu wychodzi tęcza, powietrze jest wyraziste. WARTO BYĆ DOBRYM, KOCHAĆ warto wierzyć!

Modlitwa dziecka, na ogół jest wyrażana w formie próśb, ale jakże wzruszających próśb, wysłuchiwanych przez OJCA w Niebie, nie jest nacechowana agresją, jest cudowna sama w sobie. Bardzo wzruszający widok. Dziękczynnie dziecka za modlitwy, jest pociechą rodzica, pewnie też i Boga, bo świadczy o dojrzałości małego człowieczka. Modlące dziecko przed snem lub na cmentarzu...coś cudownego...... Panie Boże daj nam modlić się jak dzieci, w sposób niewinny i DOBRY, w zgodzie z Twoją wolą, a nie własnymi potrzebami.
bozaowieczka
bozaowieczka
  9 maja 2019

Kiedyś i obumierające kwiaty zostaną przesadzone do żyznej gleby, odrosną dzięki Miłości Stworzyciela. Pięknie zakwitną dając pociechę Ojcu, ku Jego chwale i na Jego cześć! d83ddc9ad83ddc99d83ddc9b
Lepiej się nie odnosić i nie utożsamiać z nieurodzajem, złem tego świata.

bozaowieczka
bozaowieczka
  9 maja 2019

Delikatność jest odpowiedzią na uczucia drugiego stworzenia, z miłości do niej. Obchodzić się z drugim stworzeniem delikatnie, czyli w sposób, który je nie zrani. Wszystkie cechy i uczucia wypływają z MIŁOŚCI.
Ewolucja? Jak ewoluowała Miłość? Skoro organizmy dostosowują swoje organizmy do środowiska, to w jaki sposób wykształciła się miłość? Ludzie nie krzywdzą z miłości, więc miłość od zawsze istniała, jest stałą.

bozaowieczka
bozaowieczka
  9 maja 2019

I miłość nie jest namiętnością (ogniem), a Światłem życiodajną siłą. Rozum jest potrzebny by odrzucić namiętności tego świata, a wtedy Bóg zasieje ziarna Miłości. Przez co odczujemy Radość, a nie przyjemność (rozkosz).

bozaowieczka
bozaowieczka
  9 maja 2019
Ostatnio edytowany: za 5 maja 5569
Cmentarz, przemijanie, spokojna śmierć. Ból> smutek >nadzieja> miłość> radość

Za nagrobkami stoją ludzie, ich własne historie, czasem radosne, czasem tragiczne. Pamięć o nich jest zawarta w świetle zniczy zapalonych na płytach grobowców. Światło jest nieodłącznym elementem życia i miłości. Daty pokazują krótkie, bądź długie życie jednak nie zawierają radości i smutków zmarłego. Cmentarz jest uosobieniem spokoju, stałości i symbolem wieczności.
Nagrobki dzieci, wiatraczki i pewnie ogromny ból rodziców po ich stracie. Można sobie wyobrazić sam proces uczuciowy w nich(rodzicach) zachodzący: szok, dlaczego moje dziecko? A potem ból i żal po stracie. I pogodzenie się, bądź nie ze stratą. W każdym bądź razie, pocieszeniem dla rodziców jest fakt, że Bóg zabiera dusze ludzkie w najlepszym możliwym momencie, że prawdopodobnie zabierze je do Nieba, gdzie zaznają radości z miłości. Żal gdy umiera niewinność, bezbronność, tak jak żal utraconych cnót. Cmentarz jest nadzieją zmartwychwstania i powrotu do Boga-Ojca. Nagrobki pewnie też mogą wiele mówić o wybaczeniu win osobom zmarłym, bądź też są przebłaganiem za winy własne osób żyjących- WYBACZENIE jest elementem MIŁOŚCI. Więc ogólnie to bardzo pozytywne miejsce, pełne magii i uczuć.
Najgorszy jest tylko moment procesji pogrzebowych, gdy emocje zasłaniają uczucia.
Obserwując nagrobki ludzi, którzy dłużej tam spoczywają można dostrzec, że z tragedii rodzi się nadzieja, tęsknota, radość i to jest PIĘKNE!
d83ddc99d83ddc9a

bozaowieczka
bozaowieczka
  10 maja 2019
Jezus, 40 dniowy post na pustyni, cuda, nauki i śmierć na krzyżu

Jezus cudowna postać w dziejach ludzkość. Swoją działalność rozpoczął od wyciszenia, odosobnienia i spokoju, molidtwy i rozmyślań. Odszedł od zbytków świata(pożądliwości świata) oddając się 40 dniowej modlitwie na pustyni. Tam był kuszony przez szatana,, który przedstawiał mu oferty. Oferuje Jezusowi i nam świat(szatan) propozycję, jak władza, dobra materialne, a nawet jedzenie. Czy powinniśmy tego pożądać?Czy to nie jest iluzja, czyli fałszywe potrzeby? Czy poprzez rozum i miłość, winniśmy zbytki odrzucać?? Jezus dzięki mądrości i głębokiej miłości do Ojca i nas ludzi, ją odrzucił. Nie chciał być królem wśród ludzi. Jego nauki miały się dopełnić dopiero po śmierci, kiedy jego ciało materialne przeminie, a miłość po NIM ZOSTANIE. Pożądliwości świata, są dziełem szatana, niszczą piękne dusze i powodują w nich wady, tylko dzięki ROZUMOWI możemy z nimi walczyć!!!

Kolejna myśl, to jak miało się wypełnić świadectwo Mesjasza? Dlaczego nie stał się wielki pośród wielkich od razu? Jakby Jezus wyglądał dziś? Myślę, że nadal w tym natłoku medialnym pozostałby niezauważony przez większość. Z racji swej skromności, mądrości i Miłości Boga do ludzkości. Miłość ta rodzi owoce w kolejnych pokoleniach, Jego nauki, cuda i życie. ŻYCIE CUDOWNE, bo pełne radości i miłosierdzia, nadludzkiego miłosierdzia. Kto poświeci dla Ciebie życie, rzuci wszystko i rozpocznie głosić Dobrą Nowinę? Kto udzieli nauk,, dostosowanych do poziomu Twojej wiedzy, bo rozumny jesteś, jak nie Jezus. Tam dokąd przybywał opowiadał o moralności i miłość w sposób najbardziej przystępny dla lokalnej społeczności.
Jego cuda fizyczne jak chodzenie po wodzie, nie były fajerwerkami tego świata i efektami specjalnymi, formą dla samej formy, tylko pięknym rodzajem lekcji dla uczniów. Jezus całym swoim życiem próbował przekonać UCZNIÓW BY ZAUFALI BOGU i UWIERZYLI, że są błogosławieni (wzruszam się jaki piękny dowód miłości), mimo to nadal była w nich wątpliwość.

Podczas śmierci lękali się o własne życia, nie dowierzali słowom naszego Mistrza, a on umarł w sposób haniebny i zachował się w sposób piękny, kto tak zrobi? Powątpiewam czyt Anioł zniesie opuszczenia na krzyżu, a on się za CIEBIE i za mnie się modlił, w tej modlitwie miłość osiągnęła apogeum doskonałości. Nauką o wybaczeniu, aby móc kochać i żyć dalej. CUDOWNE!

Podczas Jego drogi na Golgotę, garstka ludzi pewnie burzyła się z niesprawiedliwego wyroku, większość szydziła i była zmanipulowana. Widzisz to dzisiaj?? Tworzenie sztucznych, bądź nie konfliktów? Szedł utrapiony i miłość okazały mu w sposób zauważalny kobiety Jerozolimskie. Kobieta to dziwne stworzenie, które swoją miłość okazuje w sposób emocjonalny i nie boi się ją okazywać, mężczyźni raczej okazują miłość w sposób rozumny. I to jest PIĘKNO tego świata. Może byłbyś takim Szymonem Sprawiedliwym z Cyrenie, który przypadkowo znalazł się w owym miejscu, nie słuchał on nauk Jezusa ale raziła go niesprawiedliwość wyroku Piłata i ludu? Zmuszony pomógł dźwigać krzyż, chociaż wiedział, że niesie go niewinny człowiek. Ciekawe.

Męka Chrystusowa jest określana jako Pasja, bo wzrusza. Jest nie tylko bolesna ale i radosna, bo wyraźnie zaznaczona jest w niej MIŁOŚĆ BOGA do człowieka. A później zmartwychwstanie i uwierzenie, wyzbycie się lęków, które u niektórych mogą być efektem wątpliwości czy naprawdę był MESJASZEM i że warto poświecić swoje życie dla tych nauk. PIĘKNE!

Obserwując jak atakowany jest Kościół, księża, mam pełen prawo się z nimi nie zgadzać. Nawet sam z głoszącymi wiarę, mam prawo się nie zgadzać i samemu zweryfikować ich słowa, poprzez czyny ich i własne, ale nie MAM PRAWA NEGOWAĆ ŻYCIA CHRYSTUSA i świadectw już spełnionych, także Jego uczniów (może to i Ciebie dotyczy siostro i bracie?)!!!!!!! Nie należy odwracać się od Kościoła tylko dlatego, bo ktoś głosi kłamstwa, sieje nienawiść, grzeszy w sposób jawny bądź nie. Bo nieodłącznym i pierwszym elementem każdej wiary jest MIŁOŚĆ i szacunek okazywany Bogu jako dawcy wartości i przymiotów nieprzemijalnych, jak np. życie i miłość, łaski mądrości i każdej innej.
Szanuj nauki nie tylko chrześcijańskie, bo inne wierzenia są godne uwagi i wymagają szacunku i jakiegoś rodzaju delikatności w obyciu. Może nazwiesz je głupimi, bo ich nie rozumiesz, ale sama idea ich jest Dobra i powinna ciekawić niż zniechęcać. Daj dowód własnym życiem, że Chrystus jest w Twoim życiu, a na pewno każdego pokochasz i może ten bliźni nie tylko pokocha Ciebie ale i Chrystusa, bo to jest najważniejsze!
Dlaczego Jezus i dlaczego Ty bądź ja? Bo pewnie żyjąc w tamtych czasach bylibyśmy jego uczniami, i świadomie bądź nie potwierdzili Jego świadectwo.

Miłość, miłość, miłość dzięki niej żyjemy i dla niej żyjemy. Bezgrzeszna jest idealna, nie rani, a wznosi ponad podziałami, nie dzieli, a łączy. Wybacza i współczuje, wzrusza się niesprawiedliwością i dzięki odwadze nakazuje walczyć o Dobro i szczęście siostry i brata. Miłość i myślenie o niej wycisza i łagodzi serce strapione smutkami, rozmyślania o niej pozwalają przetrwać trudności. Także dzięki rozumowi warto odrzucać namiętności dla miłości.
bozaowieczka
bozaowieczka
  10 maja 2019

Daj Boże odczuć bliźnim moim Twoją miłość, zaprowadź ich do Nieba. Uchowaj ich dusze od potępienia, napominaj grzesznym i miej w szczególności na uwadze DOBRO zatwardziałych grzeszników. Okaż im i mi miłosierdzie, gdy przyjdzie pora umierać, z nadzieją i bez lęku ale z szacunkiem dla Ciebie Boże Ojcze.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.