Avatar użytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znaków)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  15 stycznia 2017 (pierwszy post)

Jak pewnie niektórzy zdążyli zauważyć, mamy nowy wygląd profili w wersji mobilnej na telefon, trochę jest błędów i pewnie nie długo dopracują jeszcze. Trochę zaskoczyła mnie ta zmiana z racji że się dało na wcześniejszej korzystać, głównie to tam przechodziłem z aplikacji, bo jest bardzo ograniczona, a tam wszystko było jak na komputerze. Co mi się nie podoba, to na pierwszy rzut oka, rzuca się zmiana na wierzchu imię, a login gdzieś tam niżej ukryty, beznadziejne posunięcie, traci się unikalność profili, rozpoznawalność, jeszcze starzy użytkownicy dojdą jak kto się nazywa czy z PW, czy z danych, jednak nowi mogą mieć zamęt. To na tyle na teraz moich przemyśleń na temat tych zmian, coś pewnie jeszcze się zmieni, mam nadzieje że da się korzystać jak wcześniej, a nawet lepiej i łatwiej.



Błędy:
- brak ikonki gwiazdy i kolorowego loginu
- brak oznaczeń FP i FT na profilu
- w opcjach ikonka zmiany awataru jest w formie koperty
- brak dostępu do albumów użytkowników
- brak informacji o koncie zablokowanym, a też nie działa wyjście / przejście z niego na kolejny profil

"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  18 stycznia 2017

No ja właśnie o wersji webowej mówiłem, tam nie ma nigdzie jawnie nicka. Mobilki w takim razie nie aktualizuje, choć od paru dni widać większy font na stronie profilu, ale to jest osadzone android.fotka.com

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Avatar użytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znaków)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  18 stycznia 2017
Beholder
Beholder: No ja właśnie o wersji webowej mówiłem, tam nie ma nigdzie jawnie nicka. Mobilki w takim razie nie aktualizuje, choć od paru dni widać większy font na stronie profilu, ale to jest osadzone android.fotka.com
A tu temat o mobilnej, trzeba założyć nowy wątek o tym :) Spokojnie, na mobilnej masz niżej że jesteś Beholder, tam gdzie imię było dawniej, pewnie i tak wprowadzą na webowej. Gwiazdy jak widać mogą mieć nadal unikalną nazwę profilu i osoby co nie podały imienia na swoim koncie też mają login, ogólnie to jeszcze nic oficjalnie nie podali o tej zmianie. http://fotka.com/lista_zmian
"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
Avatar użytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znaków)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  18 stycznia 2017
mark
mark: Poleciały też drobne poprawki na warstwie z rozwiniętymi danymi: dodanie oznaczenia online, kolorowego loginu, oznaczeń FT i FP. Dodaliśmy też obrazek - informację na profilach prowadzących transmisję na kamerce.

Coraz ładniej, jeszcze fajnie jakby mały chociaż awatar pojawił się obok loginu, czytając dane można widzieć twarz, a go nie ma na samym profilu widocznego, a może być inny niż zdjęcie główne. Filtr wieku do Tak / Nie widzę daliście w ustawieniach konta, ciekawe czy ktoś się domyśli że chodzi o "Blisko mnie", może warto coś więcej o nim napisać lub dodać jakiś znak zapytania wyjaśniający.

Błędy:
- usuwanie komentarzy nie działa
Zmieńcie trochę ten format daty dodanych komentarzy, sekundy niepotrzebne... Brak możliwości usunięcia komentarza jako spam i odpowiedzi.
- trzymając telefon pionowo nie widać w zakładce "Znajomi i ulubieni" że wyszukiwarka znalazła jakieś wyniki. A już w trakcie pisania, powinny się pojawiać awatary.

...

Czy fotka nie może jakoś sprawdzić że korzystam też z aplikacji i tą reklamę zablokować? Mnóstwo razy już ją widziałem :p
"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
Avatar użytkownika markmark
Posty: 1193 (po ~397 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 57
mark
  18 stycznia 2017

Imię zamiast loginu w wersji www - to był błąd, został dzisiaj rano poprawiony.

Problemy komentarzy w wersji rwd - brak obsługi komunikatu dla blokady na tą samą płeć, nie odświeżanie się listy komentarzy po dodaniu komentarza, nie znikanie komunikatu "nikt nie skomentował . . ." po dodaniu komentarza - poprawiamy dzisiaj.
Dodatkowo w formie komentarza od właściciela pokarzemy podpis zdjęcia (o ile jest).

Imiona zamiast loginów - pula unikalnych i 'fajnych' loginów, które zapewniają użytkownikowi rozpoznawalność jest stosunkowo krótka, po prostu fizycznie nie ma możliwości wymyślenia takiej ilości nicków - większość ma kombinacje liter i cyfr w stylu 'xXxmartusiaxXx', gdzie lepiej wygląda imię, zwłaszcza, że teraz mamy koncepcję serwisu gdzie przeglądasz kolejno profile.

Avatar użytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znaków)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  19 stycznia 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
mark
mark: Imię zamiast loginu w wersji www - to był błąd, został dzisiaj rano poprawiony.
I wyjaśnione :) Jeszcze mi się wydaje że jest błąd, bo profile bez gwiazdy mają niebieskie loginy.

Wersja rwd:
Będzie na niej możliwość połączenia w parę? Wcześniej o tym pisałem.
Na zablokowanym koncie można już przejść dalej, tylko nadal brakuje informacji że jest zablokowany.
"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
PanJigsaw
PanJigsaw
  24 stycznia 2017

Poprawcie jedną rzecz. Jak ktoś do mnie wchodzi bez logowania, to raz widzi wszystkie ulubione profile, nawet jak zablokowałem tę opcję, a raz nie! Wielki błąd!

turris
turris
  30 stycznia 2017
mark
mark: pokarzemy

Aha...
Avatar użytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znaków)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  1 lutego 2017

Nie działa odnośnik do logowania, tylko można sobie pisać w nim.

"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
Avatar użytkownika markmark
Posty: 1193 (po ~397 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 57
mark
  1 lutego 2017
gregbond
gregbond: Nie działa odnośnik do logowania, tylko można sobie pisać w nim.


Mamy przygotowaną poprawkę, poleci jutro rano, thx za zgłoszenie.
kobialka77
kobialka77
  13 lutego 2017

masakra, na telefonie nie można przeglądać osób podglądających bez oceniania, bo nie ma ikonki następny profil. Poza tym jakim prawem osoby bez zdjęć mogą głosować na tych ze zdjęciem???? Przecież to jest FOTKA i wypada mieć choć jedno zdjęcie a nie cwaniaki sami się nie pokarzą a kogoś oceniają!!! Coraz mniej mi się tu podoba, bo niestety portal bardzo się popsuł....

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.