Avatar użytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znaków)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  15 stycznia 2017 (pierwszy post)

Jak pewnie niektórzy zdążyli zauważyć, mamy nowy wygląd profili w wersji mobilnej na telefon, trochę jest błędów i pewnie nie długo dopracują jeszcze. Trochę zaskoczyła mnie ta zmiana z racji że się dało na wcześniejszej korzystać, głównie to tam przechodziłem z aplikacji, bo jest bardzo ograniczona, a tam wszystko było jak na komputerze. Co mi się nie podoba, to na pierwszy rzut oka, rzuca się zmiana na wierzchu imię, a login gdzieś tam niżej ukryty, beznadziejne posunięcie, traci się unikalność profili, rozpoznawalność, jeszcze starzy użytkownicy dojdą jak kto się nazywa czy z PW, czy z danych, jednak nowi mogą mieć zamęt. To na tyle na teraz moich przemyśleń na temat tych zmian, coś pewnie jeszcze się zmieni, mam nadzieje że da się korzystać jak wcześniej, a nawet lepiej i łatwiej.



Błędy:
- brak ikonki gwiazdy i kolorowego loginu
- brak oznaczeń FP i FT na profilu
- w opcjach ikonka zmiany awataru jest w formie koperty
- brak dostępu do albumów użytkowników
- brak informacji o koncie zablokowanym, a też nie działa wyjście / przejście z niego na kolejny profil

"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
Avatar użytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znaków)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  15 stycznia 2017

Nie zapomnijcie dodać lampkę online, widoczną zaraz po wejściu na profil, bo nawet informacje o aktywności niżej schowaliście, zła lokalizacja tego uważam, to są ważne informacje...

"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
Yastrub
Yastrub
  15 stycznia 2017

Mi nie pasuje to że nie można przejść do kolejnego profilu bez decyzji tak/nie, nie wiem czy to jest zamierzone czy tylko brak strzałeczki

Avatar użytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znaków)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  15 stycznia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Mi nie pasuje to że nie można przejść do kolejnego profilu bez decyzji tak/nie, nie wiem czy to jest zamierzone czy tylko brak strzałeczki
Też mi się tak wydaje że zamierzone, stąd nic o tym nie wspomniałem, na aplikacji też jest brak możliwości pominięcia. Jestem za wprowadzeniem tego, na aplikacji również, czasem ktoś ma tylko grafikę albo jakieś zwierze, nie wiadomo kto tam...
"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
Violo
Violo
  15 stycznia 2017

Beznadziejnie to jest teraz.

Violo
Violo
  15 stycznia 2017

Proponuję możliwość wyboru poprzedniej wersji

Yastrub
Yastrub
  15 stycznia 2017

Również uważam że poprzednia wersja była lepsza, bardziej przejrzysta

Avatar użytkownika markmark
Posty: 1193 (po ~397 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 57
mark
  16 stycznia 2017
gregbond
gregbond: - w opcjach ikonka zmiany awataru jest w formie koperty

Poprawione
gregbond
gregbond: - brak dostępu do albumów użytkowników

Dodane, zdjęcia z albumów, o ile przeglądający ma do nich dostęp są widoczne na liście zdjęć
gregbond
gregbond: - brak informacji o koncie zablokowanym, a też nie działa wyjście / przejście z niego na kolejny profil

Hmm, według moich testów działa, ale sprawdzę jutro jeszcze raz.

Informacja o online - przesunęliśmy dzisiaj informację o ostatniej aktywności na warstwie nieco wyżej, jutro pojawi się też na pierwszym ekranie, tym ze zdjęciem 'kropka' dla osób online.
Avatar użytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znaków)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  17 stycznia 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Jak jest to możliwe, to dodajcie info o koncie, bardzo potrzebne przy moderowaniu z telefonu, w aplikacji tego brak i na mobilną przechodziłem żeby sprawdzić. Na mobilnej było dużo łatwiej, bez przełączania trybu przeglądarki. Dodajcie też ikonki z lewej strony danych profilowych, ładniej z nimi, wyróżniają ważne informacje, teraz łyso coś i się zlewa.

Kolejne błędy:
- brak możliwości połączenia w parę, brak tej opcji w zakładce znajomi i ulubieni
Ogólnie użytkownicy mają ciągle problem z tym, niewiedzą gdzie to jest, przeważnie szukają na profilu znajomego w opcjach. Według mnie powinno być na profilu znajomego jak i w swoich kontaktach. Z usuwanie pary też mają problem.

- słabo reaguje suwak zmiany poszukiwanego ideału, działa tylko w stukanie w ekran
- nie wyświetla po wyjściu zmienionych danych profilowych, typu: poszukiwanego ideału, miasto, itd.
- zmieniona kolejność znajomych, też się nie zmieniła po zapisaniu i wyjściu
Na komputerze niby zaraz widnieją zmienione dane z telefonu, a na mobilnej jeszcze stare.

- w PW jest problem z pisanym tekstem który wchodzi pod prezent, buźka wyboru emotek sobie wędruje przy pisaniu tekstu


mark
mark: Hmm, według moich testów działa, ale sprawdzę jutro jeszcze raz.

Działa tylko cofnięcie się, a wygląda jak niżej.



mark
mark: Dodane, zdjęcia z albumów, o ile przeglądający ma do nich dostęp są widoczne na liście zdjęć
d83ddc4dSuper tak samo jest na aplikacji, da się przeglądać zdjęcia. Szkoda że nie ma tu i tu wglądu w podpisy zdjęć, czasem jest problem na PW jak ktoś nam zwraca uwagę, że trzeba czytać co pod nimi i trzeba tłumaczyć że nie widać...
"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
Avatar użytkownika markmark
Posty: 1193 (po ~397 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 57
mark
  17 stycznia 2017
gregbond
gregbond: - nie wyświetla po wyjściu zmienionych danych profilowych, typu: poszukiwanego ideału, miasto, itd. - zmieniona kolejność znajomych, też się nie zmieniła po zapisaniu i wyjściu

Poleciała poprawka na podbijanie po zmianie lokalizacji, cech, wyglądu itd. Zmiana lokalizacji kontaktów - sprawdzamy.

gregbond
gregbond: - w PW jest problem z pisanym tekstem który wchodzi pod prezent, buźka wyboru emotek sobie wędruje przy pisaniu tekstu

Poprawione

Poleciały też drobne poprawki na warstwie z rozwiniętymi danymi: dodanie oznaczenia online, kolorowego loginu, oznaczeń FT i FP.

Dodaliśmy też obrazek - informację na profilach prowadzących transmisję na kamerce.
Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  17 stycznia 2017

Ok, sprawa podstawowa. Gdzie jest nick/login/username/pseudonim? Dlaczego jest tak istotny i ważniejszy niż imię?
1) jest unikalny
2) odwołujemy się do danej osoby poprzez @nick
3) URL zawiera nick
4) jednoznacznie determinuje o kim rozmawiamy - obecnie jak to by miało być?
- Kaśka wrzuciła fajną fotę
- Która Kaśka?
- No ta, z zielonym avatarem
- Hmm, mam trzy takie
- No ta z piegiem na nosie

Serio? Jasne, imię jest ważne, spoko, może być jako H1 i w marquee, ale na Teutatesa, zostawcie też nick w jawnej postaci...

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  17 stycznia 2017

5) na forum jesteśmy pod nickiem

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  17 stycznia 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

[nie można edytować swoich postów po 5 minutach, stąd flood]
Dodatkowo pole Imię odrzuca wpisy, których nie uznaje za imiona. Nie jesteście w stanie stworzyć bazy ze wszystkimi możliwymi imionami. Ktoś mógł urodzić się poza Polską i mieć imię w języku suahili, ale co tam.. jakie tam zagraniczne.. nasze, polskie, słowiańskie: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBytomir
Nie ma bata, nie da się ustawić Żytomira. Powiecie, że rzadkie? Że "śmieszne"? To co, teraz Fotka będzie tylko dla popularnych i lubianych?

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Avatar użytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znaków)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  17 stycznia 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Beholder
Beholder: Ok, sprawa podstawowa. Gdzie jest nick/login/username/pseudonim? Dlaczego jest tak istotny i ważniejszy niż imię?
Jak zapewne pamiętasz prawie rok temu o to wypytywali na forum http://fotka.com/forum/fotka/1185500,Rezygnacja_z_unikaln , oby nie testowali na mobilnej czy nam to się podoba, niby ładnie jest teraz login niżej z gwiazdą nawet, jednak byłbym za zamianą tych miejsc, jeszcze zdarza się że profil nie ma uzupełnionego imienia i normalnie widnieje login na wierzchu, tak jak powinno być.

Beholder
Beholder: Nie ma bata, nie da się ustawić Żytomira. Powiecie, że rzadkie? Że "śmieszne"? To co, teraz Fotka będzie tylko dla popularnych i lubianych?

Zawsze można napisać wtedy do FT i będzie Żytomir.
"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
Avatar użytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znaków)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  17 stycznia 2017

Poprawka. Z tego co widzę już niektóre konta mają imię na wersji tradycyjnej, czyli wprowadzają pomysł lub jakiś błąd, bo nic o tych zmianach nie ma.

"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.