Avatar użytkownika ragniragni
Posty: 93 (po ~340 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 8
ragni
  17 lutego 2016 (pierwszy post)

Ja w kwestii formalnej, z pytaniem. Otoz, czy unikalne loginy typu Przemoooo444, Truskaweczkaaaxxx69 itd maja dla Was w dzisiejszych czasach jeszcze jakas wartosc? Czy indentyfikujecie w ten sposob innych uzytkownikow i jest to przydatna funkcja? A jesli nie. to co myslicie o pomysle aby uwolnic sie od loginow tj. kazdy nadawalby sobie dowolny, nieunikalny, nick /imie, bardziej popularny pseudonim itd/? Czy to wprowadziloby wiecej pozytku /wieksza identyfikacja z wlasnym nickiem/ czy tez szkody /koniecznosc identyfikowania przez avatar a nie sam login/?

Z gory dzieki za uwagi.

/ragni

Avatar użytkownika gregbondgregbond
Posty: 4193 (po ~197 znaków)
Reputacja: -164 | BluzgometrTM: 1
gregbond
  17 lutego 2016
ragni
ragni: czy unikalne loginy typu Przemoooo444, Truskaweczkaaaxxx69 itd maja dla Was w dzisiejszych czasach jeszcze jakas wartosc?
Tego typu loginy i inne trudne do zapamiętania czy wymienienia dokładnego loginu komuś, to mi się nie podoba, tylko jak ktoś zakłada konto to często nie ma pomysłu na nazwę lub jest zajęta to dopisuje przeróżne znaki. Samo odejście od loginów to nie wiem czy to dobry pomysł, jedynie bym był za możliwością nowym jak nie mają pomysłu na login to użycie swojego imienia lub pseudonimu. Ten serwis mi się bardzo kojarzy z loginami przeróżnymi i fajnymi, czasem mówiącymi o użytkowniku. Co do samych awatarów to lubię jak widać twarz użytkownika i milej się rozmawia z kimś co jego twarz widać, niż z jakimś kotkiem czy tyłkiem, zresztą wspomniałem o tym nie dawno w waszym zapomnianym Pomysłomacie http://fotka.com/forum/pomyslomat/1270,Prosze_usuncie_Avata Proszę tam zaglądnąć na tamten dział, dużo dobrych pomysłów, zero odzewu FT :(
"Dzisiaj grubas nie wie, czy ciepło czy zimno, a jutro pójdzie do urny głosować, i nie dziw się pan, że pojutrze obudzisz się pan w trzeciej rzeszy"
praksa
praksa
  17 lutego 2016
ragni
ragni: Otoz, czy unikalne loginy typu Przemoooo444, Truskaweczkaaaxxx69 itd maja dla Was w dzisiejszych czasach jeszcze jakas wartosc?

już nie.
Shaitan
Shaitan
  17 lutego 2016
ragni
ragni: czy tez szkody

Raczej szkody, bo teraz np powiem "ragni coś tam" i każdy wie o kogo chodzi, ktoś powie "napisz do shaitana" i wiadomo, że ma się zgłosić do mnie, a jak ty sobie wyobrażasz komunikowanie się na tym portalu po wywaleniu unikalnych loginów? Podejrzewam, że masz na myśli zmianę systemu na coś podobnego do youtuba że jest login youtube.com/channel/542398454r867f5sb89r57sc6 a już na samym kanale nazwa "dupa dupa" czyli tutaj wyglądałoby to pewnie tak fotka.com/profileid=73542365468972674 a na profilu wyświetlałoby się "jestem królem świata" or same shit.

Według mnie wprowadziłoby to straszny zamęt i poruszanie się po portalu stałoby się dość trudne.
Paffeuu
Paffeuu
  17 lutego 2016

Ja myślę, że to dość dobry system. Każdy zwyczajnie może wpisać co chce. Różni ludzie korzystają z serwisu.

Niektóre rzeczy lepiej zostawić w spokoju, tak samo powinno być to zrobione z albumami : D
Myślę, że to dość kłopotliwy, ale istotny dodatek do społecznościówki.

+ ale byłby syf xD

Avatar użytkownika wolandwoland
Posty: 2114 (po ~301 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 661
woland
  18 lutego 2016
ragni
ragni: Otoz, czy unikalne loginy typu Przemoooo444, Truskaweczkaaaxxx69 itd maja dla Was w dzisiejszych czasach jeszcze jakas wartosc?

Odniósłbym się chętnie ale nie bardzo rozumiem pytanie. Faktycznie jedynym przychodzącym do głowy pomysłem jest ten z YT czy FB, o którym pisze Shaitan. Czemu taka przebudowa miałaby służyć? Pojawi się 12312 Wolandów (z moim avatarem) i tłumacz teraz, że nie jesteś wielbłądem. Z całym szacunkiem na rozwiązanie typu FB fotki nie stać nawet w sensie programistycznym (pomijam już to, że tam wyznacznikiem jest również indywidualny nick jakim jest imię i nazwisko). Rezygnacja z indywidualności prowadzi wprost do tego, że serwis przestaje być społecznościowy.
Dalej... w serwisie jest kilkudziesięciu trolli, wśród nich kilkunastu naprawdę inteligentnych, którzy wykorzystają to robiąc kompletną rozpierduchę.

Odniosę się też do tego pomysłu na podstawie gier na WP. Kiedyś ludzie mieli nicki, były pokoje można było wrócić i z kimś pograć ponownie. Zrezygnowano z nicków i zasadniczo przestało mi się chcieć tam grać, bo nie można wybrać konkretnej osoby do gry. Nie ma czatu, nie ma konwersacji, która często była bardzo fajna.

Szczerze mówiąc chcąc udoskonalić serwis poszedłbym w stronę tego czego ludzie oczekują (na forum temat z pomysłami jest chyba tylko po to, by ludziom stworzyć ułudę, że mają na coś wpływ. A jest tam wiele dobrych pomysłów.). Po drugie - mniej wodotrysków, a więcej prawidłowo działających funkcji! O tym pisałem już tyle razy, że chyba mi się już nie chce, a bóldupienia publicznie robić nie będę.

Nie krytykuj masturbacji! To seks z kimś, kogo się kocha! — Woody Allen
ModTV

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  18 lutego 2016
ragni
ragni: Ja w kwestii formalnej, z pytaniem. Otoz, czy unikalne loginy typu Przemoooo444, Truskaweczkaaaxxx69 itd maja dla Was w dzisiejszych czasach jeszcze jakas wartosc? Czy indentyfikujecie w ten sposob innych uzytkownikow i jest to przydatna funkcja? A jesli nie. to co myslicie o pomysle aby uwolnic sie od loginow tj. kazdy nadawalby sobie dowolny, nieunikalny, nick /imie, bardziej popularny pseudonim itd/? Czy to wprowadziloby wiecej pozytku /wieksza identyfikacja z wlasnym nickiem/ czy tez szkody /koniecznosc identyfikowania przez avatar a nie sam login/? Z gory dzieki za uwagi.


Mam podobne zdanie na ten temat, jak Shaitan i Woland:

Shaitan
Shaitan: Według mnie wprowadziłoby to straszny zamęt i poruszanie się po portalu stałoby się dość trudne.


woland
woland: Faktycznie jedynym przychodzącym do głowy pomysłem jest ten z YT czy FB, o którym pisze Shaitan. Czemu taka przebudowa miałaby służyć? Pojawi się 12312 Wolandów (z moim avatarem) i tłumacz teraz, że nie jesteś wielbłądem. Z całym szacunkiem na rozwiązanie typu FB fotki nie stać nawet w sensie programistycznym (pomijam już to, że tam wyznacznikiem jest również indywidualny nick jakim jest imię i nazwisko). Rezygnacja z indywidualności prowadzi wprost do tego, że serwis przestaje być społecznościowy. Dalej... w serwisie jest kilkudziesięciu trolli, wśród nich kilkunastu naprawdę inteligentnych, którzy wykorzystają to robiąc kompletną rozpierduchę.


...dodatkowo przychylam się do stwierdzenia, że lepiej skupić się na oczekiwaniach użytkowników, a w dziale POMYSŁOMAT, faktycznie pojawiło się ostatnimi czasy kilka ciekawych sugestii...
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Niereformowalny
Niereformowalny
  18 lutego 2016
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Według mnie wprowadziłoby to straszny zamęt i poruszanie się po portalu stałoby się dość trudne


Co więcej?
Destiny
Destiny
  18 lutego 2016
ragni
ragni: o pomysle aby uwolnic sie od loginow

po co zmieniać coś co dobrze funkcjonuje?
Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  18 lutego 2016

Unikalny nick daje sporo dobrego w sensie użytkowym. Można go przywołać przez małpę (nie działa na forum i na mobilce, zgłaszałem parokrotnie), jest pewność, że to nie podszywająca się inna osoba, wszelkie linki do profilu czy rozmowy prywatnej są krótkie i łatwe do zapamiętania, a nawet wpisania z palca. W rozmowach można się odnieść do danej osoby "ale ta Dziunia89 ma srogie foty" i rozmówcy wiedzą o kogo chodzi.

Chętnie posłuchałbym jaką wartość dałaby rezygnacja z unikalnych nicków. Nawet wspomniany YouTube czy Facebook ma unikalne nicki, dzięki czemu można mieć krótki link do swojego profilu:
* https://www.facebook.com/zuck
* https://www.youtube.com/user/adoramaTV

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

Beholder
Posty: 523 (po ~307 znaków)
Reputacja: -68 | BluzgometrTM: 30
Beholder
  19 lutego 2016

Poza tym... Fotka już od dawna ma unikalne ID profili, które są wykorzystywane, ale nie przewijają się przez interfejs użytkownika, więc wielkich zmian by nie trzeba było wprowadzać, gdyby nagle zamiast /profil/Beholder miało być /profil/124921 - inne pole w klauzuli WHERE i wszystko dalej by pewnie działało.
Ale jak pisałem, nie widzę w tym plusów, a głównie zwiększenie upierdliwości.

"Czasem lepiej się nie odzywać i wydawać sie głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

F0X
F0X
  19 lutego 2016
ragni
ragni: Ja w kwestii formalnej, z pytaniem. Otoz, czy unikalne loginy typu Przemoooo444, Truskaweczkaaaxxx69 itd maja dla Was w dzisiejszych czasach jeszcze jakas wartosc? Czy indentyfikujecie w ten sposob innych uzytkownikow i jest to przydatna funkcja? A jesli nie. to co myslicie o pomysle aby uwolnic sie od loginow tj. kazdy nadawalby sobie dowolny, nieunikalny, nick /imie, bardziej popularny pseudonim itd/? Czy to wprowadziloby wiecej pozytku /wieksza identyfikacja z wlasnym nickiem/ czy tez szkody /koniecznosc identyfikowania przez avatar a nie sam login/? Z gory dzieki za uwagi.


Co zrobić gdy marka jaką jest "fotka.pl" jest słaba ??? Oczywiście osłabić ją jeszcze bardziej. Nie wiem co się z wami dzieje ale zarządzanie Albumami czyli jedna z najważniejszych funkcjonalności nie działa do dziś. Ale co to obchodzi Fotka Team. Zamiast skupić się a tym co ważne chcą odebrać nam loginy. Nie ograniczajcie się, wyłączcie forum, czat, kamerki, dodawanie zdjęć. Jak to śpiewał kiedyś Kononowicz w http://fotka.com/profil/GrupaOperacyjna "Niech nie będzie niczego"

woland
woland: ragni: Otoz, czy unikalne loginy typu Przemoooo444, Truskaweczkaaaxxx69 itd maja dla Was w dzisiejszych czasach jeszcze jakas wartosc? Odniósłbym się chętnie ale nie bardzo rozumiem pytanie. Faktycznie jedynym przychodzącym do głowy pomysłem jest ten z YT czy FB, o którym pisze Shaitan. Czemu taka przebudowa miałaby służyć? Pojawi się 12312 Wolandów (z moim avatarem) i tłumacz teraz, że nie jesteś wielbłądem. Z całym szacunkiem na rozwiązanie typu FB fotki nie stać nawet w sensie programistycznym (pomijam już to, że tam wyznacznikiem jest również indywidualny nick jakim jest imię i nazwisko). Rezygnacja z indywidualności prowadzi wprost do tego, że serwis przestaje być społecznościowy. Dalej... w serwisie jest kilkudziesięciu trolli, wśród nich kilkunastu naprawdę inteligentnych, którzy wykorzystają to robiąc kompletną rozpierduchę. Odniosę się też do tego pomysłu na podstawie gier na WP. Kiedyś ludzie mieli nicki, były pokoje można było wrócić i z kimś pograć ponownie. Zrezygnowano z nicków i zasadniczo przestało mi się chcieć tam grać, bo nie można wybrać konkretnej osoby do gry. Nie ma czatu, nie ma konwersacji, która często była bardzo fajna. Szczerze mówiąc chcąc udoskonalić serwis poszedłbym w stronę tego czego ludzie oczekują (na forum temat z pomysłami jest chyba tylko po to, by ludziom stworzyć ułudę, że mają na coś wpływ. A jest tam wiele dobrych pomysłów.). Po drugie - mniej wodotrysków, a więcej prawidłowo działających funkcji! O tym pisałem już tyle razy, że chyba mi się już nie chce, a bóldupienia publicznie robić nie będę.
ZientulaEXP
Posty: 249 (po ~194 znaków)
Reputacja: -11 | BluzgometrTM: 5
ZientulaEXP
  23 lutego 2016

Zdecydowanie na nie. Login mam od wielu lat jeden i ten sam i nie chce go zmieniać. Sporo osób zakłada konta troche anonimowe nie chcą podawać całych nazw tylko dają imie lub przezwisko.

LeVentSolaire
Posty: 9523 (po ~81 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
LeVentSolaire
  23 lutego 2016
Shaitan
Shaitan:

woland
woland:

BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh:


To samo zdanie jak Bogdan, Michał i Kasia.
zacny
zacny
  24 lutego 2016
ragni
ragni: Ja


Też uważam, ze to słaby pomysł.

Trzeba też wziąć pod uwagę to, że zmusiło by to użytkowników do wpisania coś w rubrykę imię i nazwisko. Ludzie i tak by wpisywali tam głupoty. Jak wyglądałaby wtedy miniaturka na forum z jakimiś podstawowymi informacjami identyfikacyjnymi? Że już o czacie nie wspomnę. Chyba, ze chcecie zrezygnować z czata i forum, to wtedy czytaj dalej.

Problem polega na tym, że za wszelką cenę chcesz zrobić z fotki facebooka. A fotka nigdy taka nie była. Tu się ludzie rejestrowali z innego powodu. Forum już zabiliście. Grupy leżą i kwiczą. Pamiętaj Agnieszczak, że jak zrobisz z fotki jakąś nędzną beta wersję FB, to będzie koniec portalu, a za pieniądze wydane na domenę .com mogłeś pojechać na wakacje.

Wróćcie do tego co było kiedyś. Forum, czat i grupy. Możliwość oceniania poszczególnych zdjęć, nawet metodą hot or not, bez skali.

Zróbcie coś z tym forum.
Forum generowało ogromną ilość odświeżeń. Reklama zasięgowa umieszczona na forum na każdym pierwszym postem i nad działami miała dziesiątki tysięcy wyświetleń dziennie. Teraz forum to jakiś żart. Fotka słynęła z najlepszego hydeparku w polskim internecie. Straciliście to.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.