Pomysł na login !
Brutalny mord w zoo
Oczywiście dyrektor Holst sam nie przyłożył ręki do uśmiercenia Mariusa. Zrobił to weterynarz. Najgorsze, że krwawego mordu na sympatycznej żyrafie dokonano przy udziale widzów ? wśród nich było wiele dzieci. Najpierw opiekun żyraf zwabił Mariusa kawałkiem chleba, a gdy nie podejrzewający niczego zwierzak się zbliżył, weterynarz strzelił mu z przyłożenia w głowę. Użył specjalnego pistoletu z bolcem do zabijania bydła.
Zabili żyrafę na oczach dziec Zabili żyrafę na oczach dziec Mordu na Mariusie dokonano na oczach wielu dzieci
Polecane artykuły
Wściekła żyrafa... zdeptała turyście rower! Wściekła żyrafa... zdeptała turyście rower! Tego turystę zwierzęta z rezerwatu w Afryce Płd. najwyraźniej znienawidziły od pierwszego wejrzenia. Najpierw gonił go struś, a potem wściekła ...
Śmierć w łódzkim zoo. Nie żyje Tofik - ostatni samiec żyrafy
Ta żyrafa uwielbia jarzębinę
Małe dzieci patrzyły jak weterynarz zabija żyrafę, rozpruwa jej brzuch, obcina tylną nogę. A przy tym udzielał wyjaśnień. ? Dzieci zadawały wiele interesujących pytań ? powiedział potem CNN dyrektor Holst. Poćwiartowane szczątki Mariusa rzucono lwom na pożarcie.
Dyrekcja zoo uznała, że Mariusa trzeba zabić, bo pochodzi ze związku kazirodczego. A obowiązujące w Unii Europejskiej prawo dotyczące żyraf nakazuje likwidację osobników z ?nieprawych? związków. Duńczycy tak bardzo trzymali się unijnych przepisów, że nie chcieli nawet oddać żyrafy do ogrodów zoologicznych, które gotowe były ją przyjąć z otwartymi ramionami. Mieli w nosie także protesty napływające z całego świata, pod petycją o darowanie życia Mariusowi podpisało się aż 27 tys. ludzi. JAK MOZNA ZABIC ZDROWA MLODA ZYRAFE
największy pies
Freddy to wielki żarłok. Tygodniowo na karmę dla niego pani Stoneman wydaje 75 funtów. Co ciekawe, jako szczeniak Freddy zniszczył aż 14 sof. ? On jest jak moje dziecko, nie wyobrażam sobie życia bez niego ? mówi jego właścicielka, która z reguły wychodzi z pupilem na spacer po zmroku, by nie straszył mniejszych czworonogówCHCIELIBYSCIE MIEC TAKIEGO PSA
Bitwa nr 11 - glosujcie wszyscy !
Bitwa nr 11
W tej bitwie udzial wezmą loginy:
RestlessSpirit vs Prison
Wybieracie fajniejszy login :)
Glosujcie !
JAPONSKA SZKOLA
- przedszkole - dzieci w wieku 3-6 lat,
- szkoła podstawowa - 6-12 lat (6 klas),
- szkoła średnia (stopień niższy) - 12-15 lat (3 klasy),
- szkoła średnia (stopień wyższy) ? 15-18 lat (3 klasy),
- uniwersytet ? 4 lata ? licencjat, 2 lata ? studia magisterskie.
Przedszkole
Pewnie zdziwi Cię obecność edukacji przedszkolnej w tym wykazie. Nic bardziej mylnego. Wykształcenie i dobry start dziecka często są dla Japończyków sprawą honoru rodziny i ich wartości jako rodziców. Chcąc zapewnić wysoki poziom edukacji zapisują swoje pociechy do najlepszych przedszkoli, będących w ich zasięgu. Ba, te wyżej usytuowane w rankingu, organizują prawdziwe egzaminy już dla trzylatków. Ten dziwny trend powoli jest praktykowany także w Polsce. Powszechność uciekania się do edukacji przedszkolnej w Japonii jest podyktowana również rytmem zawodowym rodziców. Poza tym, przed pójściem do szkoły dziecko powinno opanować podstawy arytmetyki i móc odczytać znaki hiragana i katakana.
Rok szkolny
Japoński rok szkolny rozpoczyna się 1 kwietnia i (nie jest to żart primaaprilisowy) składa się z trzech semestrów:
- 1-szy: 1 kwietnia ? do połowy lipca, po czym następują testy i egzaminy,
- 2-gi: 1 września ? ok. 26 grudnia (kolejne egzaminy),
- 3-ci: 7 stycznia do połowy marca (egzamin z całego roku) i wolne do 1-go kwietnia.
Ale z wolnego raczej się nie cieszą, gdyż na początku następnego roku mają egzamin z powtórki poprzedniego, więc dla większości jest to okres zakuwania ;)
gerggg76kkk990
Przedmioty
Uczniowie szkoły podstawowej mają następujące przedmioty: język japoński, kaligrafia, matematyka, nauki społeczne (etyka, historia, etykieta), nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia), muzyka, plastyka, wychowanie fizyczne oraz gospodarstwo domowe (prowadzenie domu). Do końca tego etapu nauczania należy opanować między innymi 1006 symboli kanji z 2136 symboli wykazu państwowego. Nauka języka obcego zaczyna się dopiero od szkoły średniej niższego stopnia.
Szkoła podstawowa ma również kilka osobliwości:
- uczniowie podstawówek nie tylko mają mniej lekcji, lecz także nie mają egzaminów, które spędzają sen z powiek w następnych etapach edukacji;
- w budynkach szkół podstawowych zazwyczaj nie ma klimatyzacji,
- brak obowiązku chodzenia w mundurku,
- w ostatnich czasach odstępuje się od tradycyjnych, izolowanych sal, zamieniając je pomieszczeniami otwartymi na korytarz. Powodem takiej decyzji jest zmniejszenie liczby przypadków znęcania się wśród braci szkolnej, bowiem w tym przypadku oni zawsze będą na widoku.
afrrfrf66rt-3
Lista przedmiotów szkoły średniej niższego stopnia jest podobna do poprzedniej, ale dochodzi do nich nauka angielskiego. Niby żadnych większych zmian, lecz to tylko złudzenie. Dla przeciętnego japońskiego ucznia ten i następny szczebel nauczania jest chyba najtrudniejszym etapem w życiu, okresem ciągłych egzaminów. Ostatnie stwierdzenie wcale nie jest przesadne, gdyż poddaje się je testom na koniec pierwszego i drugiego semestrów, jak również w połowie tych okresów. Wyniki szkoły średniej niższego stopnia przesądzają o dalszych losach i możliwości kariery, a japoński system ocen i nauczania jest skonfigurowany w taki sposób, że raz uzyskana ocena określa Twoje miejsce w klasowym rankingu i wcale niełatwo wyjść z tej szufladki.
Co ciekawe, na tym etapie kończy się nauka dwóch sylabariuszy oraz symboli kanji. Oznacza to, że dopiero 15-latek jest w stanie samodzielnie, bez pomocy słowników, przeczytać gazetę.
Na etapie szkoły średniej wyższego stopnia dotychczasowe przedmioty zbiorowe rozdzielają się na kilka osobnych: nauki przyrodnicze na chemię, biologię, archeologię i fizykę, natomiast nauki społeczne zastępuje historia, geografia, prawo i administracja.
Szkoła ? jak i z czym to się je
W Japonii są szkoły państwowe, publiczne, prywatne, każda ma swoje wymagania. Podstawowa i średnia niższego stopnia są obowiązkowe i bezpłatne (z wyjątkiem prywatnych oczywiście). Ostatni etap edukacji jest przewidziany wyłącznie dla tych, którzy chcą iść na studia. Przy czym wszystkie szkoły średnie stopnia wyższego są płatne.
Lekcje zaczynają się ok. 8.30-8.45. W poniedziałki od porannego apelu oraz sprawdzania obecności, a w inne dni od ogłoszeń ogólnoszkolnych. Natomiast trwają ? w szkole podstawowej - 45 minut, a w średniej niższego i wyższego stopnia po i 50 min. Między lekcjami są 10-minutowe przerwy i duża przerwa obiadowa między 12.35 a 13.20. Nie każda szkoła ma swoją stołówkę. Uczniowie, którzy próbują jeść drugie śniadanie, przyniesione z domu, przed oficjalną przerwą są karani, zwłaszcza jeśli próbują to zrobić w czasie lekcji. Często w japońskich szkołach nie ma stołówek ani szatni, więc uczniowie spożywają obiad, jak również wieszają ubrania w klasie.
przerwa_obiadowagg6
Ciekawą kwestią jest również brak załogi sprzątającej. Pod koniec lekcji uczniowie samodzielnie sprzątają swoje sale, korytarze, toalety oraz teren szkolny. Każda klasa jest podzielona na grupy, które odpowiadają za wykonanie własnego obszaru prac. Co więcej, istnieje tu system starszeństwa. Uczniowie z młodszych klas muszą zachowywać się wobec starszych uczniów w sposób nienaganny, grzecznie się do nich zwracać i sprzątać po nich po zajęciach dodatkowych.
sprzr67atanie
Jeszcze do niedawna (2002 rok) lekcje odbywały się od poniedziałku do soboty, aczkolwiek, mimo że reforma wprowadziła 5-dniowy tydzień, wiele szkół nadal działa według starego systemu.
Ilość lekcji w szkole podstawowej rzadko przekracza 4 dziennie. Natomiast w szkole średniej niekiedy nawet 7, przy czym ostatnia lekcja jest dodatkowa, dla chętnych. Przed przerwą obiadową ustala się najtrudniejsze lekcje.
W szkole podstawowej nie ma prac domowych, aczkolwiek w średniej są i to dość duże, dlatego mimo weekendów, uczniowie wyższego poziomu szkół średnich to najbardziej zapracowane osoby w kraju?
art-4rr6
Zmorą polskich szkół jest bieganie na lekcje z sali do sali, zwłaszcza jeśli placówka jest dość rozbudowana. W Japonii natomiast każda klasa ma przydzieloną salę, oznaczoną odpowiednią tabliczką. W ten sposób to nie uczniowie, a nauczyciele między lekcjami przechodzą z sali do sali. Przeciętna liczebność jednej klasy wynosi 40-45 osób (!)
Ubiór
Wyprawka szkolna obejmuje: tornister, czapkę z daszkiem, trampki na zmianę, strój gimnastyczny, kąpielówki oraz inne akcesoria, określone w regulaminie szkolnym. Kolor stroju gimnastycznego i czapeczki określa klasę, do której uczęszcza uczeń.
Na poziomie szkoły średniej niższego i wyższego stopnia uczniów obowiązują mundurki. Dla każdej placówki edukacyjnej ich krój i kolorystykę określa regulamin. Zazwyczaj chłopców mają czarne mundurki, z metalowymi guzikami i sztywnymi kołnierzykami. Dziewczęta natomiast ubierają się w granatowe żakiety i plisowane spódniczki. Farbowanie włosów, makijaż czy biżuteria są tu surowo zabronione.
Nauka i życie szkolne
Dla większości japońskich dzieci zakończenie lekcji wcale nie oznacza radosnego opuszczenia budynku. Zazwyczaj zostają w nim na dodatkowych lekcjach bądź dla uczestnictwa w wielu różnych klubach czy kółkach zainteresowań. Są one podzielone na sportowe i plastyczne, a ich liczba zależy od możliwości szkoły. Pierwsze zazwyczaj oferują: tenis, pływanie, baseball, golf, curling czy kendo, niektóre mają własne siłownie.
klub_sportowy
Kółka plastyczne są równie zróżnicowane: różnego rodzaju style muzyczne, robotyka, kaligrafia, nauka mangi, go, chemia, biologia, ikebana (układanie kwiatów) czy komputerowe. Takie zajęcia zazwyczaj kończą się ok. 19-tej.
Ale to nie koniec, większość uczniów szkoły średniej niższego i wyższego stopnia uczestniczy do tzw. juku - popołudniowych szkół prywatnych, które przygotowują do egzaminów wstępnych. W nich uzupełnia się materiał szkolny oraz opanowuje strategię rozwiązywania testów. Zajęcia w tej szkole kończą się o 20-21.00. Juku prowadzi też zajęcia wieczorowe, które odbywają się pomiędzy 21.00 a 1 w nocy. A jeszcze czeka odrabianie lekcji.
Głównym problemem japońskich szkół są wyczerpujące egzaminy. Każdy z nich trwa kilka godzin. Niekiedy stają się one przyczyną samobójców uczniów. Tydzień przed egzaminami zajęcia w kółkach zainteresowań są odwoływane, by uczniowie mieli czas na przygotowanie do testów pisemnych wielokrotnego wyboru. Ocena z egzaminu jest procentowa, a najlepszy wynik to 100 procent.
Wynik egzaminów jest niezwykle ważny, ponieważ od niego zależy przejście ze szkoły średniej niższego stopnia do wyższego. W oparciu o oceny uczeń otrzymuje listę szkół, do których ma szansę się dostać. Następnie zdaje egzamin przejściowy i na podstawie jego wyniku oraz poprzednich ocen, ustala się do jakiej placówki ostatecznie trafia.
Uczniowie z wysoką punktacją trafiają do prestiżowych szkół, a ci z gorszą ? do takich, których absolwenci nie planują iść na studia. Te ostatnie stawiają na rozwój umiejętności z gospodarstwa domowego, rolnictwa czy konkretnego zawodu, ale większych perspektyw kariery absolwenci nie mają.
Nawet podczas wakacji szkoła nie zapomina o swoich uczniach, organizując różnego rodzaju wycieczki w kraju i za granicą, zależnie od klasy. Na przykład, uczniowie pierwszej klasy szkoły średniej niższego stopnia w lipcu odwiedzają świątynię w Nagano lub spędzają czas z młodzieżą z innego miasta.
Nie jest to jednak typowy odpoczynek, lecz uczą się różnych umiejętności np. wyplatania koszy lub robienia wachlarzy. Starsi spędzają czas na spływach kajakowych. Organizują też kilkudniowe wycieczki do Kioto, Nary, a nawet do Nowej Zelandii by podszlifować angielski, ale tylko dla chętnych.
Po powrocie z takich wycieczek każdy uczeń jest zobowiązany do zrobienia gazetki ściennej ze sprawozdaniem z jej przebiegu, która we wrześniu będzie oceniana przez wszystkich uczniów szkoły.
By wyobrazić sobie presję młodych Japończyków w kwestii wyników w nauce wystarczy wspomnieć o tym, że japońskie matki utrzymują bliskie relacje z nauczycielami, są zaangażowane w życie szkolne, a jeśli dziecko zachoruje czasami nawet chodzą za nie do szkoły i robią notatki?
PODOBA WAM SIE TAKA SZKOLA
nowe show polsatu !
Twoja Twarz Brzmi Znajomo -
to nowe, muzyczne show Polsatu które będzie
można oglądać już w wiosennej ramówce w każdą sobotę o 22:00.
Nowy program oparty będzie na występach polskich gwiazd,
które będą wcielać się w gwiazdy zagraniczne - starając się odwzorować
jak najwierniej ich sposób śpiewania, wygląd, sceniczne zachowanie.
Wiadomo już, że w pierwszej edycji show wystąpią Katarzyna Skrzynecka,
Mariusz Totoszko, Bilguun Ariunbaatar i Julia Pietrucha.
Uczestników oceniać będzie jury w składzie: Paweł Królikowski,
Katarzyna Kwiatkowska, DJ Adamus i Małgorzata Walewska. Za każdy
występ będą przyznawać punkty, dzięki którym wyłonią zwycięzcę odcinka.
Zwycięstwo wiąże się z nagrodą pieniężną, która w całości zostanie przekazana
na cele charytatywne.
Co myslicie o tym nowym programie :P??
Myslicie że będzie to fajne :P?
Loginy wolne/sprawdzone: cześć 2
Loginy wolne/sprawdzone:
Efektovna
Vitamine
Processing
quiets
Criminalna
MadeWithLove
LittleMixer
teSientes
Oceniajcie: Który najlepszy?
Loginy wolne/sprawdzone:
Loginy wolne/sprawdzone:
ExoticoJoint
SilikonoweUczucie
RapoveBrzmienie
Helvete -piekło
MrsTempting
Weeping - płaczący
Edinstven- wyjatkowa
Oceniajcie : Który najlepszy ?
JAPONSKIE PROGRAMY ROZRYWKOWE
SEXIARA KLANU - glosowanie
Oddajecie 1 głos !
Na zdjęcie pasujące do temtyki konkursu.
Nie glosujecie na siebie-logiczne:P
Numer 1
Numer 2
Numer 3
Numer 4