Powiadomienia Podglądacz Tak • Nie Głosy Czat Online Kamerki Szukaj Ranking Forum Gry Klub Gwiazd
Tuning - moje życie

Tuning - moje życie

Pierwszy polski supersamochód od Veno Automotive

Spółka Veno Automotive S.A. wprowadza wkrótce do sprzedaży pierwszy w Polsce supersamochód, który może śmiało konkurować z czołowymi markami europejskimi pod względem osiągów, jakości wykończenia i designu.

Na motoryzacyjnym rynku samochodów sportowych dzieje się w ostatnim czasie dość sporo. Nowe Lamborghini, Aston Martin, Ferrari czy też Maserati znane są każdemu miłośnikowi tego typu samochodów. Trochę gorzej jest ze znajomością propozycji tak unikatowych jak Koenigsegg, Ascari czy też Pagani. Wkrótce do supersportowych samochodów dołączy auto zaprojektowane i wykonane w Polsce przez firmę Veno Automotive S.A.


Jest to samochód szczególny. Nadwozie o dynamicznych, ostrych, wręcz agresywnych liniach wyraźnie wskazujące na ogromne możliwości sportowe przywodzi na myśl także niewidzialne dla radarów samoloty stealth. Przód poprowadzony jest przy samej ziemi a jego kształt poprawia własności aerodynamiczne. Dwa ogromne wloty powietrza sprawiają, że pęd powietrza utrzymuje samochód przy asfalcie chłodząc jednocześnie rozgrzane do białości hamulce.

Patrząc na niego z boku nie można oprzeć się wrażeniu, że pojazd ten jest bardzo asymetryczny. Kabina pasażerska przesunięta do przodu, wznosząca się linia drzwi to nie są elementy, do których jesteśmy przyzwyczajeni w codziennym ruchu miejskim. Wszystko to spowodowane jest wielkością i umiejscowieniem potężnego silnika. Jest on zamontowany centralnie i wyraźnie dominuje nad całą konstrukcją. Możemy go zobaczyć z zewnątrz ponieważ w klapie silnikowej znajduje się okno wykonane z poliwęglanu otoczonego nakładką z karbonu. Z tyłu samochodu znajdziemy również bardzo nietypową obudowę tłumików, która przypomina trochę dysze samolotu odrzutowego.

Samochód, który wygląda jakby został skradziony z parkingu kolejnej części Batmana, to najnowszy pojazd firmy Veno Automotive SA. Samo jego agresywne spojrzenie powoduje ciarki, ale ze względu na osiągi samochodu będzie można się zachwycać głównie unikalnym designem tylnej części wraz z pięknie świecącymi światłami w całości wykonanymi w technologii LED, które są przykryte pod obudową z karbonu (włókno węglowe) oraz poliwęglanu. Przednie światła natomiast to mieszanka reflektorów biksenonowych i diodowych świateł do jazdy dziennej oraz kierunkowskazów.

zdjęcia: v10.pl

szogun60aTCK
miałem vectora vx-8 po krótkim czasie sprzedałem go
29 February 2012
szogun60aTCK
taki samochód na polskie drogi muszą się postarać o zawieszenie
29 February 2012
Konto usunięte
Ehhh..Prawie Jak Lamborghini Reventon...Ale Prawie Robi Wielka Różnice hehehe
29 January 2012
Beciulka1215
omg. jakie boskiee
21 March 2011
Kordi1506
Hah polska rzeczywistość... Lambo w czystej postaci... Szczerze jak bym zobaczył taki samochód to wyśmiał bym go... Próbują robić coś na wzór Lamborghini ale nie za bardzo im to wychodzi... Kupa Shit'u i nic wiecej... a stylem nie dorównuje Hondzie C
16 February 2011
Konto usunięte
Dokladnie,toz to Lambo,tyle ze zrobiony samemu-.- no i po delikatnych modyfikacjach
29 September 2010
Konto usunięte
No autko cudne ale bardzo przypomina lamborgini murcielago tylko jakby ktoś zmienił body kid. prawda?
16 September 2010
więcej komentarzy (2)
| Fotka.com