ja jestem soba i mój pan tez i wzajemnie się uzupełniamy
Bycie sobą
czy lepiej udawać kogoś innego ,kogoś kim się nie jest ?
lepiej jest być sobą, ale często i tak ludzie udają kogoś kim nie są bo to prostsze...;)
Człowiek, który pragnie być sobą to Człowiek, który podejmuje się próby stania prawdziwie szczęśliwym człowiekiem. Jednak jedno porzekadło mawia skoro człowiek zmienia się od kołyski aż po grób Kiedy jest sobą? Świat potrzeb materialistycznych urodził się dlatego iż narodziła się ciekawość. Ciekawość urodziła ego. Być prawdziwie sobą to wyjść poza mankament tego ego, czyli jednej z 3 warstw rozumu obok id i superego. Jest to bardzo trudne. Ale nie ma rzeczy trudnych są tylko te które ograniczamy. Im dalej wychodzimy poza rozum tym bliżej ku bycia sobą. Tutaj pięknie mówi o tym E. Tolle: by być sobą trzeba w ogóle być, czyli być tu i teraz. Ludzie tak bardzo pragną komfortu że ich sentencja istnienia to nie mam czasu a w ich chorych głowach rodzą się plany. Plany powodują życie przyszłością, która gubi nas w tym gdzie jesteśmy i przestajemy Żyć naprawdę, bowiem żyjemy przyszłością. Czyli próba posiadania tego czego jeszcze nie mamy. Człowiek który przestaje potrzebować jest soba. Jeżeli masz tyle odwagi by stawić całej ludzkości czoła i jak starożytni filozofowie podjąć się ascezy, zrozumiesz czym naprawdę jest wolność. Śmierć wtedy nie istnieje. Bo nadajesz na falach jako nieśmiertelna energia myśli pozbawiona Myślokształtów. Jako muzyk udało mi się stać sobą i pozbawić się potrzeb tego świata. Moja jedyną potrzeba stała się potrzeba Miłości do wszystkich ludzi. Bo tylko Miłość budzi prawdziwość ludzkich odruchów. :)
Napisze więcej. Dr House niegdyś powiedział: że Ci ludzie stali się zmyślnie zaprogramowanym kontredansem. Nie Musimy się zmieniać. Jesteśmy stworzeni z najmniejszej cząstki wszechświata. Teraz odkryto kwant, za niedługi czas być może odkryją atom iskry ducha. A Skoro jesteśmy zbudowani z najmniejszej cząstki wszechświata tak złożonego a zarazem tak naprawdę prostego to czym różnimy się od siebie? Różnimy się tylko poglądami i myślami, które są naszym wytworem i sami siebie programujemy umierając w wizji gombrowiczowskiej gęby. Jesteśmy częścią wszechświata. Niczym Nie różnimy się od reszty. Stworzono nas z tego samego źródła. Tylko Człowiek stworzył w swojej głowie ego które mówi jak to jest Fajnie być lepszy od całego świata. Gowno prawda. Zamiast na siłę szukać akceptacji pokochaj sam siebie Jakim stworzyła Cię natura a na pewno znajdzie się ktoś kto docenić. To Ty jesteś światem. Więc Jeżeli oczekujesz zmiany świata zmien siebie. Bo to krople czynia rzeki. Jeżeli są krople szare rzeka jest szara. Jeżeli Choć jedna kropla będzie w innym kolorze Wszystkie inne krople to zauważa i być może farba prawdziwości rozleje się wobec innych fal kropel :) pozdrawiam Cherubin94 :) i zapraszam na prywatne rozmowy o istnieniu wszystkich wspaniałych ludzi :)
Aby dodać post, musisz się zalogować.