MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Selekcyjny dylemat nie przeraża Fergusona

Sir Alex Ferguson ma ból głowy, którego życzyłby sobie każdy menadżer w Premier League. Menadżer Manchesteru United nie ma bowiem najmniejszego problemu z zestawieniem silnej linii napadu.

Do dyspozycji szkockiego szkoleniowca jest obecnie pięciu napastników. W poniedziałkowym meczu z Tottenhamem Ferguson może postawić na Wayne'a Rooneya, Dymitara Berbatowa, Danny'ego Welbecka, Federico Machedę lub Mame Biram Dioufa. Wkrótce do tej grupy dołączą Javier Hernandez i Michael Owen.

? Wayne Rooney w meczach przedsezonowych był znakomity. Ma świetną kondycję i niespożytą energię, on nigdy nie stoi na boisku. Jest niezwykle wartościowym piłkarzem naszego składu ? mówi sir Alex Ferguson.

? Interesująco wygląda jego współpraca z Dannym Welbeckiem. Radzą sobie bardzo dobrze. Niedługo do składu wróci Chicharito i będę miał selekcyjny dylemat, bo ten chłopak ma prawdziwy instynkt strzelecki. Mamy jeszcze Berbatowa, który spisywał się bardzo dobrze w meczach przedsezonowych.

Bliski powrót Chicharito

Wobec kłopotu bogactwa w linii ataku sir Alex Ferguson nie zamierza przyspieszać powrotu Michaela Owena i Javiera Hernandeza na boisko.

? Wstrząśnienie mózgu, to wstrząśnienie mózgu. Opinia lekarzy jest taka, że jeśli miałeś kiedyś wstrząśnienie mózgu, to musisz bardzo uważać. Damy mu odpocząć, ale jego powrót nie jest daleki. Za kilka tygodni powinien być z nami ? przyznaje Ferguson.

? Michael Owen miał drobne problemy z plecami. Rozpoczął już ćwiczenia biegowe, więc wkrótce będzie mógł grać. Jest to jeden z tych urazów, których doznajesz, kiedy stajesz się starszy.

Szansa młodzieży

Sir Alex Ferguson nie ma natomiast wątpliwości na kogo postawi w najbliższym meczu w obronie. Jonny Evans, Phil Jones i Chris Smalling stoją przed szansą poprawy swoich notowań u sir Aleksa Fergusona.

? Nemanja Vidić i Rio Ferdinand doskonale zdają sobie sprawę z potencjału młodych piłkarzy. Na chwilę obecną nie mam żadnego dylematu, kto ma grać na środku obrony. Zarówno Rio jak i Vida są kontuzjowani, więc nie muszę podejmować decyzji ? stwierdza menadżer Manchesteru United.