MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Czerwone Diabły w reprezentacjach

Chociaż sezon klubowy został już zakończony, wielu zawodników Manchesteru United musiało odłożyć swoje wakacyjne plany za sprawą powołań do reprezentacji.

Rio Ferdinand wystąpił w meczu eliminacyjnym do Euro 2012, w którym Anglia zmierzyła się ze Szwajcarią na Wembley. Zawodnik Manchesteru United rozegrał całe spotkanie i otrzymał żółtą kartkę. Potyczka zakończyła się remisem 2:2.

John O'Shea pomógł reprezentacji Irlandii wygrać na wyjeździe z Macedonią 2:0, zawodnik spędził na boisku pełne 90 minut. Dzięki zwycięstwu Irlandczycy zajmują pierwsze miejsce w grupie B. Z powodu kontuzji z kadry wykluczony został inny gracz Czerwonych Diabłów - Darron Gibson.

Nani wspomógł Portugalię w spotkaniu z Norwegią, a jego zespół wygrał 1:0. Skrzydłowy United spędził na murawie 86 minut. Dzięki zwycięstwu Portugalczycy są teraz liderem grupy H.

Patrice Evra nie pojawił się na murawie w meczu Francji z Białorusią. Reprezentacja Trójkolorowych po raz kolejny nie potrafiła pokonać Białorusinów, remisując spotkanie 1:1. Obrońca Manchesteru będzie miał jeszcze szansę wystąpić 6 czerwca z Ukrainą i 9 czerwca z Polską.

Anderson także mógł jedynie obserwować z ławki swoich kolegów z drużyny. Zawodnicy Brazylii zremisowali w meczu towarzyskim z Holandią 0:0. Być może pomocnik Czerwonych Diabłów dostanie możliwość zagrania w meczu z Rumunią 8 czerwca.