Powiadomienia Podglądacz Tak • Nie Głosy Czat Online Kamerki TV Szukaj Ranking Forum Gry Klub Gwiazd
Klan fanów, miłośników i wielbicieli Modern Talking :))

Klan fanów, miłośników i wielbicieli Modern Talking :))

konto usunięte

Współpracownicy

Poniżejprezentuję listę osób, które współpracowały z Dieterem i Thomasem przyprodukcji płyt. Jeśli posiadasz informacje o innych osobach, prześlijje proszęna adres arcrack@poczta.onet.pl

Najbardziej znanym mi jest oczywiśćie Luis Rodriguez bo przeciez gdyby nie on to Modern Talking by może nie powstało Dieter napisał dla niego piosenke która umiescił na 3 albumie była to piosenka Brother Louie. Natomiast Rolf Köhler, Michael Scholz, Detlef Wiedeke, którzy byli chórkami Modern Talking i Blue System założyli włąsną grupę System In Blue .Pozdrawiam i życzę miłego dnia krystian395 :)

http://www.moderntalking.pl/producenci/luisrodriguez.jpg Luis Rodriguez

Hiszpan z pochodzenia, wraz z Dieterem pracowali z drobnymi przerwami w latach 1984-2002. Był współtwórcą brzmienia Modern Talking, Blue System, C.C.Catch i wielu innych wykonawców nagrywających z Bohlenem. Jego działką była bowiem opieka techniczna nad całym projektem - był prawą ręką Dietera, wraz z nim wcielał jego projekty w życie. Nagrania z Rodriguezem odbywały się w należącym do niego starym Studio 33 (Hamburg). Obecnie Luis mieszka i pracuje na Majorce, gdzie stworzył nowe Studio 33.

http://www.moderntalking.pl/producenci/jeo.jpg Jeo

Jeo (a właściwie Joachim Mezei) jest właścicielem podhamburskiego studia Jeopark, w którym Dieter od 1995 roku realizował część swoich płyt, a od 2001 wszystkie. Jeo specjalizuje się w nagrywaniu i mixowaniu piosenek (na prawie każdej mamy "mixed by Jeo@Jeopark"), często udziela się tez jako współproducent i aranżer. Jego specjalizacja to nieco szybsze piosenki - ma swój charakterystyczny styl. Jeo poza Bohlenem pracował przy realizacji płyt takich wykonawców jak Depeche Mode, Falco, Chris Rea, Ace Of Base, Nena, Jeanette czy Chris Norman.

http://www.moderntalking.pl/producenci/lalo.jpg Lalo Titenkov

Właściwie Vladimir Titenkov. Urodzony w roku 1970, z pochodzenia Rosjanin. Do Hamburga przybył w roku 1992. Jest kompozytorem, aranżerem i producentem. Z Dieterem współpracuje od 1998 roku. Specjalizuje się w tworzeniu aranżacji do ballad, choć ma na koncie także kilka szybszych nagrań. Poza współpracą z Bohlenem nagrywał z takimi wykonawcami jak Sarah Connor czy No Angels. Nagrania z udziałem Lalo odbywają się w studiu Jeopark.

http://www.moderntalking.pl/producenci/thorsten.jpg Thorsten Brötzmann

Z Dieterem współpracował od wczesnych lat 90-tych do 2004 roku. Początkowo jako klawiszowiec, później też jako aranżer i współproducent. Nie ma wyraźnej specjalizacji, udziela się zarówno przy wolniejszych jak i szybszych nagraniach. Wszystkie płyty tworzone z pomocą Brötzmanna realizowane są w Jeopark. Poza Dieterem ma na koncie współpracę m.in. z No Angels, Jeanette, Joanną Zimer, Vicky Leandros, Ace Of Base, Limahlem i Baccara.

http://www.moderntalking.pl/producenci/axelbreitung.jpg Axel Breitung

Urodzony 21 sierpnia 1957 w Rheydt, z Dieterem współpracował w latach 2001-2002. Był współproducentem nagrań takich jak "Win The Race", "Ready For The Victory" czy "Last Exit To Brooklyn". Poza współpracą z Bohlenem ma na koncie nagrania z ogromną liczbą innych gwiazd takich jak Thomas Anders (solo!), Fancy, czy DJ Bobo. Był też członkiem grupy Silent Circle. Breitung jest właścicielem Bishop Studio.

http://www.moderntalking.pl/producenci/anonim.jpg Kay Nickold

Z Dieterem współpracował w latach 2001-2003. Udzielał się jako współproducent i aranżer. Jego specjalizacja to szybkie, dance'owe utwory ("Higher Than Heaven", "Who Will Be There"). Jest też twórcą klubowego remixu "Ready For The Victory", dwóch remixów "Last Exit To Brooklyn" oraz mixu "Higher Than Heaven" z singla "Juliet". Pracuje dla U-Max Productions. Poza Modern Talking ma na koncie kilka płyt znanych wykonawców (przy wszystkich pracował z Axelem Breitungiem) takich jak DJ Bobo, Ace Of Base czy Vanessa Amorosi.

http://www.moderntalking.pl/producenci/anonim.jpg Werner Becker

Niemiecki klawiszowiec, były członek (klawisze+wokal) rockowego zespołu Randy Pie. Po jego rozpadzie utworzył solowy projekt Orcherster Anthony Ventura oraz udzielał się jako muzyk sesyjny i producent na płytach innych wykonawców. Na koncie ma współpracę m.in. z Matthiasem Reimem, Bernhardem Brinkiem i Jeanette Biedermann. U Dietera zajmował się oczywiście klawiszami (po raz pierwszy wspomina się o nim w 1989 roku), poza tym współprodukował i aranżował piosenki, z reguły ballady.

http://www.moderntalking.pl/producenci/ries.jpg Peter Ries

Peter Ries jako Marc Cassandra współpracował z Thomasem od jego pierwszego solowego albumu. Po definitywnym zakończeniu działalności Modern Talking został głównym producentem jego płyt. Współpracował m.in. z No Angels, Sandrą, oraz finalistami trzeciej edycji Deutschland sucht den Superstar.

http://www.moderntalking.pl/grafika_php/sib.jpg Rolf Köhler, Michael Scholz, Detlef Wiedeke, Birger Corleis

Wokaliści sesyjni zatrudniani przez Dietera w latach 1984-2000 na potrzeby chórków, najbardziej znani z refrenów Blue System i Modern Talking. Dziś pierwsza trójka naśladuje to brzmienie jako Systems In Blue.

http://www.moderntalking.pl/producenci/king.jpg Billy King

Właściwie William King - Amerykanin, który na miejsce pracy wybrał Niemcy i założył własne studio German Music Producion. Jest kompozytorem, producentem, wokalistą, z racji pochodzenia dba też o właściwie akcentowania angielskich tekstów przez wykonawców, dla których język ten nie jest ojczystym. Dla Dietera Billy King aranżuje chórki, śpiewał m.in. w tych z nowych płyt Modern Talking.

http://www.moderntalking.pl/producenci/bendorff.jpg Christoph Leis-Bendorff

Producent, kompozytor, aranżer, wokalista. Jego studio Grasgroof położone jest zaledwie kilka kilometrów od domu Dietera. Przy produkcji płyt Dietera zakres obowiązków Leis-Bendorffa jest praktycznie ten sam co u Billy'ego Kinga. Wraz z nim i Nino De Angelo nadawali brzmienie chórkom Modern Talking po roku 2000.

Konto usunięte
Nom Dieter miał dobrą ekipe bez której by tak daleko nie zaszedł :)
22 kwietnia 2008
więcej komentarzy ( -2)
konto usunięte
Jakie są wasze ulobione teledyski Modern Talking Moje to : Cheri Cheri Lady , You Are Not Alone i Brother Louie z 1998 :)
A oto wszystkie teledyski :)
pozdrawiam krystian395 :)

Teledyski

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt1.jpg You're My Heart, You're My Soul - 1984

Pierwszy teledysk w historii grupy nie zdobył większej popularności. Został nakręcony w 1984 roku, gdy zespół Modern Talking był nowym, zupełnie nie znanym duetem. Nie dzieje się w nim zbyt wiele, przez cały czas trwania piosenki Thomas i Dieter śpiewają na tle okładki singla.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt1a.jpg You're My Heart, You're My Soul - 1984 - wersja 2

Oto druga wersja tego samego teledysku. Na pierwszym planie Thomas i Dieter, w tle okładka singla, ale całość wygląda inaczej niż poprzednia wersja.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt2.jpg You're My Heart, You're My Soul - 1985

Na początku roku 1985 zespół Modern Talking stał się niezwykle popularny, i koniecznością stało się stworzenie bardziej efektownego wideoklipu do piosenki "You're My Heart, You're My Soul". Akcja niewiele się zmieniła, tyle że tło jest już bardziej urozmaicone.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt3.jpg You Can Win If You Want - 1985

"You Can Win If You Want" to jeden z najlepszych teledysków Modern Talking. Można w nim zobaczyć krótką historię. Pewna dziewczyna wskutek nieporozumień z rodzicami ucieka z domu ze swoim chłopakiem. Nocują w parku. Rano, budząc się dziewczyna ta znajduje w gazecie artykuł zatytułowany "Modern Talking are in town". Natychmiast jadą do studia, gdzie nagrywany jest teledysk. Dziewczyna dostaje autograf od Dietera. Następnie Dieter i Thomas wsiadają do swoich samochodów i odjeżdżają.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt4.jpg There's Too Much Blue In Missing You - 1985

Teledysk koncertowy, znalazł się jedynie na kasecie "The Video". Piosenka jest wykonywana z playbacku. Wideoklip jest dość krótki, nieco ponad trzy minuty.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt5.jpg Cheri Cheri Lady - 1985

Najbardziej znany teledysk zespołu. Jego akcja dzieje się w starej willi, Thomas gra na pianinie, Dieter bawi się stołem mikserskim. Wideoklip mimo całej swojej swojej prostoty jest bardzo dobry, świetnie wygląda końcówka z błyskawicami i płonącą wiolonczelą.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt6.jpg Brother Louie - 1986

Akcja teledysku toczy się na... ringu bokserskim. Thomas i Dieter śpiewają, otacza ich mnóstwo fanów. W teledysk wpleciono sceny z filmu "Dawno temu w Ameryce". Wideoklip uważany jest za mniej udany i dość nudny.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt7.jpg Keep Love Alive - 1986

Sprawa z tym teledyskiem ma się identycznie jak w wypadku "There's Too Much Blue In Missing You". Również klip koncertowy, który ukazał się jedynie na "The Video".

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt8.jpg Atlantis Is Calling (S.O.S. For Love) - 1986

Teledysk nakręcono w specjalnie do tego celu zbudowanej scenografii. Jest ona oczywiście stylizowana na starożytność - nawiązanie do tytułowej Atlantydy. Klip jest bardzo krótki (3 minuty), ale dobry.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt9.jpg Geronimo's Cadillac - 1986

W tym teledysku wykorzystano bardzo nowoczesne (jak na owe czasy) efekty komputerowe. Dziś wygląda to dość zabawnie. Akcja teledysku dzieje się w studiu, pod tym względem przypomina on "You're My Heart, You're My Soul".

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt10.jpg Give Me Peace On Earth - 1986

Teledysk jako taki nie został nakręcony. Mamy tu do czynienia z występem dla telewizji zarejestrowanym w 1986 roku. Niewątpliwą atrakcją jest możliwość zobaczenia uśmiechu Thomasa - w wideoklipach Modern Talking z lat 80-tych to rzadkość. Denerwuje jednak prezenter zaczynający i kończący klip.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt11.jpg Jet Airliner - 1987

Jeden z najlepszych teledysków zespołu. Został nakręcony w studiu, scenografię stanowią elementy samolotów. Thomas i Dieter nie przemieszczają się po planie, stoją może w trzech miejscach.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt12.jpg In 100 Years... - 1987

Ostatni klip nakręcony przed rozpadem zespołu. Nie ma w nim ani jednej sceny, w której Thomas i Dieter byliby pokazani razem. I jak na ironię jest to chyba najlepszy teledysk w historii zespołu. Przerażająca wizja świata w roku 2087.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt13.jpg You're My Heart, You're My Soul 1998 (Vocal Version) - 1998

Pierwszy teledysk powstały po powrocie. Pokazane są na nim kluby w różnych miastach świata. Na monitorach porozstawianych w tych klubach możemy zobaczyć Thomasa i Dietera.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt14.jpg You're My Heart, You're My Soul 1998 (Rap Version) - 1998

Jest to ten sam teledysk, co poprzedni. Jedyną różnicą jest fakt, że zwrotki są tutaj rapowane przez Erica Singletona.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt15.jpg Brother Louie '98 (Rap Version 1) - 1998

Teledysk uważany za dobry, choć szczerze mówiąc niezbyt mi się podoba. Zespołowi towarzyszy Eric Singleton. Wykonuje on swoje partie na basenie i w samochodzie, Thomas i Dieter śpiewają refren w miejscu przypominającym szyb wentylacyjny.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/bl98_2.jpg Brother Louie '98 (Rap Version 2) - 1998

Druga wersja tego teledysku różni się od pierwszej zwrotkami. Sceny na basenie zastąpiono rapem na tle amerykańskiej flagi.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt16.jpg Brother Louie '98 (Vocal Version) - 1998

Klip ten to jedynie półtoraminutowy fragment na potrzeby programu VIVA Jam.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt17.jpg I Will Follow You - 1998

Klip nakręcony na potrzeby dokumentów na Vivie i ZDF - nie był w pełnej wersji emitowany.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt18.jpg You Are Not Alone - 1999

Najdroższy teledysk Modern Talking. Mnóstwo kosztownych efektów specjalnych. Grupę "wspomaga" tu Eric Singleton.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt19.jpg Sexy Sexy Lover - 1999

Jest to chyba najsłabszy teledysk Modern Talking. Zdecydowanie za mało w nim Thomasa i Dietera, został niestety zdominowany przez Erica Singletona.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt20.jpg China In Her Eyes - 2000

To z kolei jeden z najlepszych teledysków po powrocie. Bardzo dobrze zmontowany, ciekawe efekty specjalne, szkoda jedynie że taki krótki (nieco ponad 3 minuty).

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt21.jpg Don't Take Away My Heart (Rap Version) - 2000

Akcja teledysku dzieje się na pustyni, przypomina on nieco film "Mad Max". Całkiem dobry wideoklip. To wersja z Ericiem Singletonem.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt22.jpg Don't Take Away My Heart (Vocal Version) - 2000

Ten sam teledysk co powyżej, tyle że tutaj zwrotki wykonuje Thomas.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt23.jpg Win The Race - 2001

Istnieje tylko jedna wersja tego teledysku - wokalna. Jest to z pewnością jeden z najlepszych wideoklipów Modern Talking. Thomas i Dieter wykonują utwór na scenie, przed nimi widać tysiące fanów. W teledysk zostały wmontowane różne pionierskie wydarzenia z historii jak np. pierwsze loty samolotów. Efekt jest bardzo dobry.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt24.jpg Last Exit To Brooklyn (Rap Version) - 2001

W tej wersji teledysku występuje Eric Singleton. Akcja toczy się na stacji metra. Na wideoklipie możemy zobaczyć też różne słynne miejsca Nowego Jorku - w tym istniejące jeszcze wówczas wieże WTC.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt25.jpg Last Exit To Brooklyn (Vocal Version) - 2001

Tak jak w kilku innych przypadkach nakręcono teledyski do wersji rap i wokalnej. Tym razem mamy do czynienia z tą drugą.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt26.jpg Ready For The Victory - 2002

Po raz pierwszy od dawna zdecydowano się pokazać w teledysku jakąś historię. Tym razem mamy do czynienia z walką "Dawida z Goliatem". Oczywiście Thomas z Dieterem stawiają na pozornie pozbawionego szans, i ten wygrywa. Bardzo dobry teledysk.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt27.jpg Juliet - 2002

Akcja teledysku toczy się w pewnym klubie. Dużo ładnych dziewczyn, bardzo ciekawe przejścia między kolejnymi scenami. Kawał dobrej roboty.

http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videomt/mt28.jpg TV Makes The Superstar - 2003

Ostatni teledysk Modern Talking i chyba najlepszy po powrocie. Thomas i Dieter przechadzają się po czymś przypominającym wnętrze stacji kosmicznej, sporo efektów specjalnych, wplatane historyczne materiały filmowe.


Konto usunięte
Najlepsze to są atlantis is calling,geronimo s cadilac,you are not alone,i wszystkie z lat 80,ze względu na mode i urode piosenkarzy,pozdrawiam:)
16 kwietnia 2008
ThePunisher89
Wszystkie mają coś w sobie :)) Pozdrawiam :D
16 kwietnia 2008
Konto usunięte
piszcie jakie są wasze ulubione teledyski pozdrawiam :)
16 kwietnia 2008
więcej komentarzy ( 0)
konto usunięte
2 maja 2008, ukaże się nowa składankaModern Talking "Hit Collection". Kilka piosenek będzie tamzamieszczonych w wersjach maxisinglowych, część w wersjach z płyty "BackFor Good".
Hit Collection - Sony BMG 88697 30200 2 - 02.05.2008
 1. You're My Heart, You're My Soul 5:36
 2. You Can Win If You Want (New Version) 3:35
 3. Cosmic Girl 3:40
 4. Don't Play With My Heart 3:26
 5. You Are Not Alone 3:41
 6. America 4:50
 7. Atlantis Is Calling (S.O.S. For Love) (Extended Version) 5:23
 8. Brother Louie (Special Long Version) 5:20
 9. Sexy Sexy Lover 3:33
 10. Win The Race 3:35
 11. Geronimo's Cadillac (New Version) 3:07
 12. Cheri, Cheri Lady (Special Dance Version) 4:52
 13. You Can Win If You Want (Special Dance Version) 5:19
 14. You're My Heart, You're My Soul (New Version) 3:49
 15. Should I, Would I, Could I 3:45
 16. TV Makes The Superstar 3:44

http://www.moderntalking.pl/grafika_php/news149b.jpg

Źródło: Sony BMG


Konto usunięte
a długie wersje piosenek są nawet fajniejsze do normalnych :)
13 kwietnia 2008
Konto usunięte
ostatnio czesto wychodzą skladanki Modern Talking i dobrze :) ale wolał bym nowe płyty z nowymi utworami ale pomażyć można pozdrawiam :)
13 kwietnia 2008
więcej komentarzy ( -1)
ThePunisher89

Jade dzisiaj po Krakowie. Oczywiście Modern Talking na pełny regulator :D:D:D. Jak włączam Modern Talking to głośność na ok 30 i przy otwartych szybach z przodu :)) Ale jak koledzy ze mną jadą to za każdym razem się chowają, albo się przysłaniają kurtkami HAHAHAHA !!!. Ale dla mnie to coś wyjątkowego :D. Pewnie chłopaki się wstydzą, ale cóż nie każdego da się nawrócić :D Ale naszczęscie im dwie piosenki się podobają Cheri Cheri Lady i You're My Heart, You're My Soul 98 :DPozdrawiam :D

Konto usunięte
dokłądnie mam tak samo niemam nic innego jak mt,bs,ccc,bbb,fancy
11 kwietnia 2008
Konto usunięte
hehe dobre moi kumple jak są u mnie i puszczam to mówią ,, o nie znowu te Modern Talking, puść coś nowszego,, na a ja im wtedymowie ze nie mam innej muzy jak Modern talking i Blue System :)
11 kwietnia 2008
więcej komentarzy ( -1)
konto usunięte

Historia zespołu

1. Tak to się zaczęło...

Dieter Bohlen urodził się 7 lutego 1954 roku w Oldenburgu (40km od Bremy). Jego rodzice to Hans i Edith. Ojciec pracował w branżybudowlanej. Chciał, by Dieter pracował razem z nim gdy dorośnie. JednakDieter miał inne zamiary. Chciał zostać muzykiem, a nie budowlańcem. Wszkole był bardzo przeciętnym uczniem. Często miał konflikty znauczycielami. Z rodzicami też nie miał najlepszego kontaktu. nie podobało imsię na przykład to, że Dieter był leworęczny. Jedyną osobą, z którąDieter dogadywał się był jego wujek - Heinz Giszas. Przy jego pomocy udałosię zawrócić Dietera na właściwą drogę. Zdał do liceum. Ale w nowejszkole zaczęły się nowe problemy. Dieter nie mógł znaleźć wspólnego językanauczycielami i wpadł w złe towarzystwo. Eksperymentował z miękkiminarkotykami. Zmienił szkołę, ale to nic nie dało. W końcu rodzice wysłaligo do szkoły z internatem w Osnabrück 100km na południe od Oldenburga. Niemiał tam praktycznie wolnego czasu. Dla niego to było jak więzienie i nie mógłtego znieść. Z czasem pogodził się jednak z tym, zaczął przykładać siędo nauki i udało mu się dostać nastudia. W międzyczasie napisał swoją pierwszą piosenkę - "Viele Bombenfallen". Już wtedy wiedział na 100%, że chce zostać muzykiem. Studia rozpocząłna uniwersytecie w Getyndze na wydziale ekonomii. W czasie studiów koncertowałz grupami Da Capo i Aorta. Grał z nimi jazz rocka. Kolejną grupą Dietera byłajedna z najostrzejszych kapel w okolicy - Mayfar. Bohlen był tam perkusistą. Wtym czasie napisał około 200 piosenek. Powysyłał je do wszystkich możliwychwytwórni, ale nikt nie był zainteresowany. Tymczasem na studiach radził sobienadspodziewanie dobrze. Jednym z jego ulubionych miejsc spędzania wolnego czasupo ciężkim dniu nauki była dyskotekaAfro-Asiaten-Heim. To właśnie tam poznał Erikę - swoją przyszłą żonę. W1978 roku miał okazję wraz ze swoim kolegą Holgerem nagrać dwa single. Podszyldem Monza wydane zostały "Hallo Taxi Nummer 10" i "Heissenacht in der City". Okazały się one klapą i Dieter bliski był zerwaniaz muzyką. 8 listopada 1978 odebrał dyplom uczelni i miał kontrakt w Emdenjako doradca inwestycyjny. I wtedy przyszło pytanie z Hamburskiej firmy płytowejIntersong, czy Dieter jest nadal zainteresowany współpracą. Oczywiście był!Kontrakt jednak żądał od niego rzeczy prawie niemożliwej. Miał pisać 36piosenek miesięcznie. Przeprowadził się więc z Eriką do Hamburga i 1stycznia 1979 rozpoczął komponować. Pracował bardzo ciężko, ale trud sięopłacił. Po roku mógł śpiewać swoje własne piosenki. Pod pseudonimemSteve Benson wydał trzy single. Ponadto pisał utwory dla znanych niemieckichmuzyków jak Bernhard Brink, Katja Ebstein, Roland Kaiser czy Bernd Clüver. W 1982 roku nastąpiłprzełom - Dieter dostał złotą płytę za album "Happy GuitarDancing" Ricky'ego King'a. Ponadto z grupą Sunday i piosenką Hale heyLouise wszedł na niemiecką listę przebojów. Rok później kolejna złota płytaza album Rolanda Kaisera "Gefuhle sind frei". W tym samym roku utwór"Mit 17" napisany dla Bernda Clüvera zajął wysokie, trzecie miejscew niemieckim preselekcji do konkursu Eurowizji. Ale tak naprawdę to nie cieszyłoDietera. On chciał sam śpiewać swoje piosenki.

2. Thomas Anders

Bernd Weidung urodził się 1 marca 1963. Był drugim synem Helgi iPetera Weidung. Był bardzo grzecznym dzieckiem - jadł i spał. Miał tylkojeden kaprys: budził się zawsze o drugiej w nocy na butelkę mleka. Gdy rósłnie zmieniał się. Lubił pieszczoty, był bardzo spokojny i często śpiewał.Zarówno w domu jak i w sklepie mamy. Jedną z jego ulubionych zabawek byłagitara, którą dostał na gwiazdkę. Grał i śpiewał tak uroczo, że całeMunstermeinfild w którym mieszkał kochało małego Bernda. Pierwszy jegopubliczny występ (tą historię zna chyba każdy) odbył się w centrumhandlowym. Jego tata (w owym czasie burmistrz) pozwolił mu zaśpiewać piosenkę"Heidschi Bumbeidschi" podczas lokalnych obchodów świąt BożegoNarodzenia. W nagrodę dostał paczkę chipsów i tabliczkę czekolady. W mniejwięcej tym samym czasie na świat przyszła jego siostra, Tanja - Catrin.Pierwszy poważny występ Bernda nastąpił później. Dzięki protekcjifotografa lokalnej gazety wystąpił on na noworocznym koncercie w Koblencji.Wtedy Bernd postanowił: będę piosenkarzem! Zaczął brać lekcje śpiewu i gryna pianinie. Usamodzielniał się bardzo szybko, otwierał drzwi dorosłym,zaparzał kawę, pomagał mamie w prowadzeniu domu. W wieku 10 lat wprawiłwszystkich w zdumienie. Gdy nikogo nie było w domu sam... upiekł ciasto!!! Wszkole szło mu dobrze, ale bez rewelacji. Był podobno zbyt leniwy. Jedynym cogo interesowało była muzyka. Zaczął więc brać udział w konkursach młodychtalentów. Wiele z nich wygrywał, ale nie osiągnął jeszcze wielkiegosukcesu. Nareszcie w 1979 roku po jednym z takich konkursów organizowanym przezRadio Luxemburg, manager Peter Crab załatwił mukontrakt z wytwórnia CBS. Był tylko jeden warunek: Bernd musiał znaleźćsobie jakiś pseudonim artystyczny, bo jego nazwisko było niezbyt medialne.Bernd Weidung stał się Thomasem Andersem. Rodzice byli dumni z syna, więc odrazu podpisali kontrakt (Thomas był jeszcze niepełnoletni). W 1980 roku ukazałsię pierwszy singiel - Judy. Śpiewał o miłości, ale dziewczyny nie zajmowaływ jego życiu zbyt wiele miejsca. Thomas był nieśmiały, nie chodził na przyjęciai dyskoteki. Miał dobrą wymówkę - brak czasu. Musiał przecież pogodzićkarierę z nauką. Drugi singiel Thomasa był promowany w telewizji. Thomaswykonał w programie "Haetten Sie heute fuer Zeit uns" na żywo utwór"Du weinst um Ihn". Dzisiaj to nagranie jest często pokazywane, gdyThomas gości w jakimś programie. Ale wtedy nie był on jeszcze taki sławny.Spore wyróżnienie stanowił artykuł w "BRAVO", chociaż nazwiskoprzekręcono na Weigund. Do tej samej szkoły uczęszczał Guido Karp - redaktorrubryki muzycznej w szkolnej gazetce. Obaj mieli podobne charaktery izainteresowania, więc zostali bliskimi przyjaciółmi. Dzisiaj pracują razem,ale o tym może później. W 1982 roku Bernd rozpoczął studia na uniwersyteciew Moguncji. W tym samym roku przeszedł z CBS do wytwórni Hansa.

W 1983 roku FR David wydał singiel: Pick Up ThePhone. Dieter chciał zrobić niemiecką wersję tej piosenki, ale nie mógłznaleźć odpowiedniego wokalisty. Hansa poleciłamu Thomasa Andersa. Piosenka została nagrana ale wielkiegosukcesunie odniosła. Obaj panowie polubili się wtedy i postanowili dalej współpracować.Doczekali się dużego się sukcesu przy okazji następnego singla - "Wovontraunst du denn". Sprzedano ponad 30000 egzemplarzy tego singla. Podrodze było jeszcze parę innych singli. Do dwóch z nich - "Heisskalter Engel"i "Es geht mirgut heut' Nacht" nakręcono teledysk. Latem 1984 Dieter wziął pierwszy od 5 laturlop i poleciał na Majorkę. Śródziemnomorskie słońce dobrze na niego działało,bo do Hamburga wrócił z nową piosenką. W czasie wakacji napisał utwór poangielsku - "You're My Heart, You're My Soul".

Po powrocie do kraju przedstawił Thomasowi swój pomysł: mielizacząć występować jako duet, ich pierwszą piosenką miała być właśnie"You're My Heart, You're My Soul. Anders nastawiony był do tego pomysłusceptycznie, ale ostatecznie dał się namówić. Sam utwór rodził się w bólach.Najpierw pojawiły się problemy z taśmą-matką w studiu, następnym problemembyła - wydawałoby się banalna sprawa - nazwa zespołu. Padały różnepropozycje, ale ostatecznie stanęło na Modern Talking - zlepku powstałym podwpływem nazw innych grup tamtego okresu: Modern Romance i Talk Talk.
Piosenka została wydana na singlu we wrześniu '84. Została wydana i odniosłaumiarkowany sukces. Dopiero 17 stycznia zostało zaprezentowane video do tejpiosenki. Parę dni później Thomas i Dieter pokazali się w kilku programachtelewizyjnych. Efekt tej promocji Modern Talking przeszedł ich najśmielszeoczekiwania. Mimo braku profesjonalnej reklamy "You're My Heart, You're MySoul" stawała się coraz popularniejsza. Piosenka podbiła Europę!

3. Modern Talking

Po sukcesie "You're My Heart, You're My Soul" przyszła kolej nakolejny singiel i pierwszy album nowej grupy. Zarówno "You Can Win If You Want"jak i płyta "The 1st Album" odniosły sukces, dzięki któremu Modern Talking nadobre zadomowiło się na muzycznym rynku. Potem przyszły kolejne płyty,single i ogromne sukcesy. Pod koniec 1985 w programie Peter's-Pop-Show na scenęwjechała ciężarówka z niecodziennym ładunkiem: 75 złotych i platynowych płytdla Modern Talking. Jednak już wtedy między Thomasem i Dieterem dochodziło dopierwszych nieporozumień. Dieter twiedził, że Thomas nie pracuje na sukceswystarczająco ciężko. Dieter nad drugą płytą Modern Talking pracował dwamiesiące, Thomas pojawił się w studiu na dwa dni. A Bohlen naprawdę całyoddawał się pracy. Pisał piosenki także dla innych wykonawców, np.C.C.Catch czy Chrisa Normana. Midnight Lady w wykonaniu tego ostatniego toprzecież jeden z największych sukcesów Dietera. Sześć tygodni po rząd na 1miejscu niemieckiej listy przebojów! Po czterech przebojowych albumach Dieterwięc powiedział: dość! Miał dosyć Thomasa, który prawie wcale nie pracowałna sukces, miał dość jego żony, która ciągle wtrącała się w sprawygrupy i chciał rozpadu Modern Talking. Jednak nie mógł do niego doprowadzić.Kontrakt z wytwórnią zakładał sześć albumów, a powstały dopiero cztery.Dwie ostatnie płyty, pisane z przymusu były więc słabsze. Zresztą stosunkimiędzy obydwoma panami świetnie pokazują okładki kolejnych płyt - ich uśmiechysą coraz sztuczniejsze.

4. Blue System i Thomas solo

Pod koniec roku 1987 Dieter był wolny. Powstał więc pierwszyalbum nowej grupy Blue System: Walking On A Rainbow. Nowy projekt spotkał sięz ciepłym przyjęciem. Na początku 1988 roku Bohlen przeprowadził się dopodhambuskiego Ohlstedt. Tam w swoim nowym domu stworzył prowizoryczne studio.Lubił pracować sam. Tam nikt nie słyszał tego, co robi, w przeciwieństwiedo profesjonalnego studia w wytwórni, gdzie wciąż kręciło mnóstwo ludzi. W tym samymroku po napisaniu piątego albumu dla C.C.Catch Dietera zaskoczyła wiadomośćo tym, że CC odchodzi od jego piosenek i wyjeżdża do Anglii, by tam zmienićstyl swojej muzyki. Sprawa znalazła finał w sądzie, bo Bohlen uważał, żeto on wykreował CC i to on ma prawa do tego pseudonimu. Mylił się. CC dopięłaswego, ale jej nowy album był fatalny. Dieter pogodził się więc z tym i wróciłdo normalnego życia. Pisał kolejne albumy Blue System, które przynosiły muwiększy lub mniejszy sukces. Do tego jak zwykle - piosenki dla innych artystów.Na szczególną uwagę zasługiwały cztery płyty jakie Dieter napisał dlaBonnie Tyler. Moim zdaniem są one dużo lepsze niż płyty Blue System powstałew tym samym okresie. Wyszły też trzy soundtracki z utworami Bohlena.

Thomas zaczął solową karierę. W 1989 roku wydał albumDiferent. Tytuł pochodzi od tłumaczenia jego pseudonimu (Different=Anders=inny).Płyta sukcesu nie osiągnęła podobnie jak następne. Na uwagę zasługujęzaledwie kilka utworów, które firmował swoim nazwiskiem m.in. "You AreMy Life" czy "Standing Alone". Thomas szukał swojego stylu.Nagrał np. jazzową płytę koncertową, udzielał się także w innychprojektach muzycznych. Najlepszym był chyba "Chain Reaction" isingiel "Every Word You Said". Ale były to sukcesy nieporównywalniemałe w porównaniu z Modern Talking. Thomas w wersji solo sukcesu nie odniósł

A Bohlen? Do 1994 roku wjego muzyce niewiele się zmieniło. Singiel Dr. Mabuse był ostatnim przy jakimDieter współpracował z koproducentem Luisem Rodriguezem. Pierwsze efekty tegorozstania były dość ciekawe. Na szczególną uwagę zasługuje album ForeverBlue z 1995 roku. Wszyscy chyba znają piosenkę promującą ten krążek -"Laila". W 1997 roku Dieter zmienił radykalnie brzmienie. Na albumie"Here I Am" Blue System większość piosenek jest w zupełnie innymstylu niż dotychczasowe. Są to (Przynajmniej dla mnie) jedne z najsłabszych jegopiosenek. Do tego dość słaby album "Part One" dla boysbandu Touche.1997 rok był więc rokiem niepowodzeń. Trzeba było coś zrobić by wrócićna szczyt. Tak się złożyło, że w owym czasie Thomas również nie miałdobrego pomysłu na kontynuowanie solowej kariery. Decyzja o powrocie ModernTalking zapadła. Jak się później okazało zapadła ona już w 1994 roku, alepanowie postanowili jeszcze trochę poczekać.

5. Modern Talking - Back For Good

Czekali do początku 1998 roku. 16 marca na półkach sklepowychznalazł się pierwszy po prawie 11 latach singiel grupy - "You're My Heart,You're My Soul 1998". Dwa tygodnie później ukazał się album "Back ForGood". Modern Talking wróciło na listy przebojów całego świata! Byumocnić pozycję latem wydany został singiel "Brother Louie", a w październiku"Space Mix + We Take The Chance". Jednakże radość fanów z powrotugrupy nie była pełna. Przy każdej singlowej produkcji duetu słyszeliśmybowiem ten sam głos - rapującego na piosenkach Modern Talking czarnoskóregoErica Singletona. Single Modern Talking stawały się po prostu nudne! Wszystkienagrywano według schematu rap-refren-rap-refren. W teledyskach Erika byłozdecydowanie za dużo, Thomasa i Dietera za mało.
Ale 26 lutego 2001 wielu fanów odetchnęło. Na nowym singlu - "Win TheRace" nie ma Singletona!!! Są za to aż dwie wersje instrumentalne. Towszystkosprawia, że singiel ten jest uznawany za jeden z najlepszych. Do tegosam kawałek"Win TheRace" to prawdziwe cudo. Modern Talking znów na topie. Album "America"budzi jednak wśród fanów mieszane uczucia. Jednym podoba sie bardzo,innymprawie wcale. Na następnym singlu - "Last Exit ToBrooklyn" znów pojawia się Eric. Na szczęście wkrótce okazuje się, żeto pożegnaniez nim. W tym samym, 2001 roku Dieter stworzył za to dwa single dlamłodejpiosenkarki Millane Fernandez. Jednak pod koniec roku pokłóciłsię i pożegnał także z nią, choć miał być wydany jej pierwszy album.Rok2002 rozpoczyna się z singlem "Will My Heart Survive" napisanym dlaIsabel - młodejportugalki, następczyni kapryśnej Millane. Później ukaże się jeszczejejdrugi singiel, ale i z nią Dieter się rozstaje. Po raz kolejny nieudaje sięwydać albumu, który był zapowiadany. Za to nowy album Modern Talking -"Victory" wskakuje na pierwsze miejsce niemieckiej listy przebojów!Ukazują siędwa single go promujące. Znajduje się na nich absolutna nowość jeślichodzii Modern Talking - wideoklipy topiosenek "Ready For The Victory" i "Juliet". Na tym ostatnim singlupojawia się teżniepublikowany wcześniej "Down On My Knees" Pod koniec roku wydanyzostał singiel "We Have A Dream" w wykonaniu finalistów niemieckiejedycji programu Idol. Kompozytorem oraz producentem piosenki jestDieter. Płytkaodnosi wspaniały sukces. Pierwszy numer jeden Dietera od 17 lat!

Thomas również zajął się pracą producenta. Wraz z GuidoKarpem i Christianem Gellerem założyli KA.G.B. Music GmbH i pod tym szyldemtworzą piosenki dla innych wykonawców. Thomas i Chrisian odpowiadają za muzykę,Guido zajmuje się sprawami organizacyjnymi. Ich najbardziej znane produkcje tosingiel "Hey Mr. President" dla T Seven, "My Heart It Feels Like...Dub Dub" dla It Girls i ballada "Cry For You" dla No Angels.

6. Koniec Modern Talking

Dieter zachęcony oszałamiającym sukcesem jaki odniósłsingiel "We Have A Dream" stworzył cały album dla finalistówprogramu. Płytka sprzedała się w ponad milionowym nakładzie i przez wieletygodni okupowała miejsca w czołówce listy najlepiej sprzedających sięalbumów. Ukazały się oczywiście także singiel i album Modern Talking - zarówno"TV Makes The Superstar" jak i "Universe" dotarły na drugiemiejsce w Niemczech. Kolejnym posunięciem Dietera było stworzeniedebiutanckich singli oraz płyt dla największych gwiazd DsdS - Alexandra iDaniela. Oczywiście także i one świetnie się sprzedawały - wszystkie znalazłymiejsce w pierwszej dziesiątce, a "Take Me Tonight", "You DriveMe Crazy" oraz album "Take Your Chance" stały się numerami 1.Bohlen planował też współpracę ze zdobywczynią drugiego miejsca wSuperstar - Juliette Schoppmann. Specjalnie z myślą o niej napisał balladę"Für dich". Jednakże panna Schoppmann oświadczyła, że nie mazamiaru śpiewać piosenek Dietera. Wkrótce okazało się, jak wielki błądpopełniła. Utwór ten w wykonaniu Yvonne Catterfeld przez 6 tygodni utrzymywałpierwsze miejsce!
W maju Dieter Bohlen wyruszył wraz z finalistami DsdS w trasę koncertową poNiemczech. Już jakiś czas temu padła propozycja, by w tym samym czasie ModernTalking dał kilka koncertów w USA. Bohlenowi jednak niezbyt to odpowiadało, iostatecznie do Stanów pojechał jedynie Thomas. http://www.moderntalking.pl/cover/mt/usa.jpgWystąpiłtam z repertuarem i muzykami Modern Talking (co zresztą wyraźnienapisano na plakacie). Dieter twierdził, że Thomas wystąpił tam jako ModernTalking i z tego tytułu należą mu się pieniądze. Stosunki między panami byłyjuż od jakiegoś czasu napięte, ale ta sprawa przelała czarę goryczy.
7 czerwca na koncercie wRostocku Dieter poinformował fanów, że Modern Talking przestaje istnieć.Zespół dał pożegnalny koncert 21 czerwca w Berlinie.

W liście Thomasa do fanów możemy przeczytać, że nierozstają się z Dieterem w kłótni. Jednakże kilka miesięcy później, przyokazji wydanie drugiej książki Bohlena okazało się jakie naprawdę sąstosunki między nimi.

Dieter wydając "Hinter den Kulissen" rozpętałprawdziwą wojnę. Nazwał w niej Thomasa człowiekiem chciwym, leniwym i bez skrupułów.Thomas (który miał za sobą poparcie większości fanów Modern Talking) broniłsię: "Wszystko, czego Bohlen już nie potrzebuje, zaczyna traktować jakzwykle bagno". Udało mu się nawet opóźnić wydanie tej książki idoprowadzić do usunięcia z niej znieważających go fragmentów.

Jedynym zabawnym wątkiem w całej sprawie stało siępowiedzonko "gitarzysta Thomasa Andersa". Otóż podczas jednego zwywiadów Thomas powiedział: "Dla amerykanów liczył się wokalista, dlanich to ja byłem Modern Talking. Gitarzysta jest sprawą drugorzędną".Niemieccy satyrycy natychmiast podchwycili temat, i tak oto Dieter Bohlen stałsię gitarzystą Thomasa Andersa...

7. Krajobraz po bitwie...

... wyglądał o dziwo całkiem nieźle. Dieter z sukcesamikontynuował współpracę z DsdS. Singiel Alexandra "Free Like TheWind" został jedenastym numerem 1 w jego karierze. Dieter tym samym stałsię pierwszym człowiekiem w Niemczech, który w jednym roku umieścił naszczycie niemieckiej listy przebojów pięć piosenek. Dotychczas nikt tego niedokonał! A nie było to jego ostatnie słowo. 24 listopada ukazał się singielz piosenką "Believe In Miracles" w wykonaniu trzynastki finalistówdrugiej edycji programu DsdS. Płytka ta z łatwością dotarła do pierwszejdziesiątki. W rocznym podsumowaniu najlepiej sprzedających się płyt w NiemczechDieter odniósł kolejny wielki sukces. "We Have A Dream", "Take MeTonight", "Für dich" - tak wygląda pierwsza trójka tegozestawienia. Do tego numerem jeden wśród albumów była "United".Dieter jako pierwszy człowiek w historii osiągnął takie wyniki naniemieckiej liście! A rok 2004 rozpoczął się dla niego kolejnym numerem 1 -"Du hast mein Herz gebrochen" w wykonaniu Yvonne Catterfeld.

Thomas także nie próżnował. 10 listopada wydał solowy singiel"Independent Girl". Piosenka pod względem stylu była oczywistym nawiązaniemdo Modern Talking i ostatniego singla tego zespołu - "TV Makes TheSuperstar". Pewnie dzięki temu stała się największym sukcesem w jegosolowej karierze. 2 lutego 2004 ukazał się jego kolejny singiel - "KingOf Love", a trzy tygodnie później album "This Time". W październiku 2004 wydał singiel "Just Dream"(promujący lodową rewię Holiday On Ice), który miał być zapowiedzią balladowegoalbumu. Jego wydanie planowano na przełom 2004 i 2005 roku, ale Anders rozstałsię z wytwórnią BMG i nic z tego nie wyszło. Ukazał się za tojazzowo-swingowy album z przeróbkami wielkich hitów sprzed lat.

8. Dziś

Obecnie Dieter skupia się na produkcji nagrań dla innych osób.W 2006 roku była to Nathalie Tineo, obecnie Mark Medlock, zwycięzca czwartejedycji DSDS. Przy okazji biograficznej kreskówki o jego życiuwydał też solową płytę, ale na kolejne w tej chwili raczej ciężko liczyć.

Thomas pacuje obecnie nad zapowiadaną na początek 2008roku nową płytę. Grywa też koncerty (głównie w krajach byłego ZSRR)oparte głównie na repertuarze Modern Talking. W Niemczech występuje znacznierzadziej, ale na grudzień planuje trasę z bożonarodzeniowym repertuarem.

9. Oni też pomogli

Na sukces Modern Talking pracowało wiele osób. Najwięcej wnieślioczywiście Thomas i Dieter, ale oprócz nich było sporo ludzi, którzyzajmowali się innymi sprawami. Autorem większości i producentem wszystkichpiosenek jest Dieter Bohlen. Utwory autorstwa Thomasa to:

 • Love Is Like A Rainbow (album "Alone", 1999)

 • For Always And Ever (album "Alone, 1999)

 • Love Is Forever (album "Year Of The Dragon", 2000)

 • I Need You Now (album "America", 2001)

 • Love To Love You (album "Victory", 2002).

Jak już napisałem, producentem wszystkich nagrań jest Dieter.Na wszystkich płytach wydanych w latach 80-tych pomagał mu w roli koproducentaLuis Rodriguez. Na płycie "Alone" oprócz nazwisk "Bohlen"i "Rodriguez" pojawiły się także inne. Amadeus Crotti, ThorstenBrotzmann, Lalo Titenkov i Jerry Ropero zajęli się keyboardami. Na kolejnymalbumie (Year Of The Dragon) pozostali Crotti i Titenkov. Ten pierwszy zająłsię utworami szybkimi, Lalo balladami. Produkcja nadal była w rękach Dieterai Luisa. Prawdziwy wysyp nowych nazwisk nastąpił przy okazji albumu "America".Rodriguez pracował tylko przy utworze "Rain In My Heart". Te nowenazwiska to:

 • Axel Breitung - współprodukcja i aranżacja czterech piosenek

 • Bulent Aris - współprodukcja i aranżacja utworu "America"

 • Elephant - współprodukcja i aranżacja trzech piosenek

 • Jeo - razem z Lalo zmiksowali pięć nagrań

ponadto pojawili się starzy znajomi:

 • Thorsten Brotzmann - współprodukcja i aranżacja dwóch utworów

 • Lalo Titenkov - razem z Jeo zmiksował 5 nagrań oraz zaaranżował je

 • Amadeo Crotti - aranżacja piosenki "Rain In My Heart"

Kolejny album (Victory) to kolejni ludzie:

 • Axel Breitung - współprodukcja i aranżacja trzech utworów

 • Thorsten Brotzmann - współprodukcja i aranżacja pięciu utworów

 • Lalo Titenkov - współprodukcja i aranżacja czterech utworów

 • Kay M. Nickold - współprodukcja i aranżacja piosenki "Higher Than Heaven"

 • Werner Becker - współprodukcja i aranżacja dwóch nagrań

Na płycie "Universe" mamy już znaczne mniej współpracowników:

 • Thorsten Brotzmann - współprodukcja i aranżacja trzech utworów

 • Lalo Titenkov - współprodukcja i aranżacja pięciu utworów

 • Kay Nickold - współprodukcja i aranżacja czterech utworów

10. Porównanie


Dieter Bohlen

Thomas Anders

Prawdziwe nazwisko

Dieter Günther Bohlen

Bernd Weidung

Pseudonimy

Steve Benson, Ryan Simmons, Dee Bass, Joseph Cooley, Art Of Music, Countdown G. T. O., Fabrizio Bastino, Jennifer Blake, Howard Houston, Eric Styx, David Bernhardt, Marcel Mardello

Thomas Anders, Headliner, Chris Copperfield

Zespoły

Amatorskie: Da Capo, Aorta, Mayfar
Profesjonalne: Monza, Mac Mono Crew, Sunday, Modern Talking, Blue System

Modern Talking, Phantomas, Chain Reaction

Wzrost

183 cm

173 cm

Kolor oczu

Niebieskie

Piwne

Włosy

Blond, troszkę falowane. Na początku istnienia Modern Talking Dieter miał krótkie włosy, które opadały mu z przodu na czoło, później urosły i kiedy grał w Blue System były długie - opadały na ramiona. W 1996 ściął je. Od tamtego momentu nosi zawsze krótkie włosy.

Ciemnobrązowe, falowane. Przed powstaniem Modern Talking, w solowych projektach, Thomas miał krótką fryzurę, w Modern Talking opadały one na ramiona i cały czas rosły, tak że po Modern Talking mógł je uczesać w koński ogon. W 1988 ściął je. Przez kolejne lata miał krótkie lub długie włosy w różnych fryzurach.

Głos

Czysty wokal Dietera słyszeliśmy w solowych projektach powstałych przed 1985 rokiem (Ryan Simmons, Steve Benson) oraz w zwrotkach nagrań Blue System. Niektórzy mówią, że Dieter okrutnie fałszuje ale wiele osób (w tym ja) kocha ten fałsz.

Aksamitny, miękki i delikatny. Gdy Thomas był młody miał troszkę wyższy glos .Gdy dorósł jego głos stał się trochę niższy i bardziej dojrzały. Ciężko w nim zauważyć niemiecki akcent, można go usłyszeć tylko czasami. Biegle mówi po francusku. Dość dobrze zna też hiszpański i rosyjski.

Muzyka

Najbardziej znane są oczywiście taneczne utwory Modern Talking, Blue System i C.C.Catch stworzone wspólnie z Luisem Rodriguezem. Dieter jednak w swojej karierze tworzył nagrania w wielu innych stylach, są wśród nich piosenki country (Tom Astor), rockowe (The Teens), ballady (Chris Norman, Bonnie Tyler), folkowe (Die Wildecker Herzbuben), szlagiery (Roy Black, Peter Alexander), instrumentalne (Countdown G.T.O., Marcel), rap (Cool Cut, G-traxx), trance'owe (Major T), r'n'b ("Don't Call It Love" DSDS), a nawet zahaczające o jazz ("Blackbird" Modern Talking).

Niewiele utworów Thomasa jest napisanych przez niego samego, każdy jego album to inny gatunek. Z tego powodu ciężko jest zdefiniować jego muzykę. Można jednak powiedzieć, ze zdecydowanie więcej jest w niej utworów do słuchania niż do tańca.

Teksty

Najczęściej teksty Dietera to proste opowieści o miłości lub zwycięstwie układane w taki sposób, by jak najlepiej podkreślić linię melodyczną piosenki. Kilka razy Dieter zabrał się jednak za poważniejsze tematy, choćby w "Who Will Save The World" Modern Talking czy "Sacrafice" i "Dirty Money" Blue System.

W pisanych przez siebie tekstach Thomas raczej nie odchodzi od tematu miłości i jej pozytywnych aspektów. Chyba jednak najpiękniejszym jest napisany po śmierci przyjaciółki "Dance In Heaven".

Pierwszy solowy album

"Walking On A Rainbow" z Blue System. Składał się z ośmiu utworów, 6 z nich maxi-wersje. Wydany w 1987.

"Different". Składał się z 12 piosenek. Wydany w 1989.

Ilość albumów

13 z Blue System, jeden pod własnym nazwiskiem

8 po angielsku (jeden z nich dostępny był tylko dla członków fanklubu) i 1 po hiszpańsku

Miejsce i data urodzenia

Oldenburg, 7 lutego 1954

Münstermaifeld, 1 marca 1963

Rodzice

Edith i Hans Bohlen

Helga i Peter Weidung

Rodzeństwo

Młodszy brat Uwe

Brat Achim, 6 lat starszy, oraz siostra Tanja-Catrin, 7 lat młodsza.

Dziwczyny i żony

Dieter miał dwie żony, Erikę Sauerland i Veronę Feldbusch. Małżeństwo z Veroną trwało niecały miesiąc i zakończyło się sporym uszczerbkiem na koncie Dietera przy okazji rozwodu. Stosunki z Eriką są do dziś całkiem niezłe.
W latach 90-tych przez długi czas Dieter związany był z Nadją Abdel Farrag. Później jej miejsce zajęła Estefania Küster. Od 2006 roku Dieter związany jest z Fatmą, znaną też jako Karina.

Pierwsza żona Thomasa - Nora Balling jest znana jako przyczyna rozpadu Modern Talking. Druga żona Thomasa na imię ma Claudia, pobrali się w lipcu 2000 roku.

Dzieci

3 z małżeństwa z Eriką:

 • Marc (9.7.1985)
 • Marvin Benjamin (21.12.1988)
 • Marielin (23.2.1990)

1 ze związku z Estefanią:

 • Maurice Cassian (7.8.2005)

Swoim dzieciom Dieter zadedykował piosenki. Są to odpowiednio:

 • "Crossing The River" dla Marca"
 • Marvin's Song" dla Marvina"
 • Goodnight Marelin" dla Marelin

Czekamy na piosenkę dla Maurice'a Cassiana!

1 z małżeństwa z Claudią:

 • Alexander (27.6.2002)

Swojemusynowi Thomas zadedykował utwór "The First Cry". Piosenka zostałanapisana w momencie, gdy Thomas dowiedział się, że Claudia jest w ciążya publicznie zaprezentowana w na imprezie fanklubowej. W 2004 rokuzostała wydana na singlu "Tonight Is The Night"

Hobby

Lubi pływać i nurkować, grać w tenisa, jeździć na nartach wodnych. Dieter lubi też samochody, motocykle i konie

Golf, tenis, jego zwierzęta i gotowanie. Lubi też czasem popływać.

11. Największe osiągnięcia Dietera
 • Nagroda "Goldener Sieger BRAVO-Otto-Wahl" (2x)
 • Nagroda "Die Goldene Stimmgabel" (2x)
 • Nagroda "Formel Eins: (6x)
 • Nagroda "Goldener Löwe - Radio Luxemburg" (2x)
 • Nagroda "R.S.H.-Gold" (2x)
 • Nagroda "Presse Preis Grand Prix"
 • Nagroda "Ein Lied für Lausanne" (Eliminacje Eurowizji '89 - Austria)
 • Nagroda "Goldene Eins"
 • Nagroda "Goldene Europa" (2x)
 • Nagroda "Musik-Szene 91 (Die goldene Ehrennote)"
 • Pierwsza złota płyta - rok 1982 "Happy Guitar Dancing" Ricky Kinga
 • Rok 1985 - 75 złotych i platynowych płyt
 • Ponad 160 000 000 sprzedanych płyt
 • Ponad 1 000 000 sprzedanych egzemplarzy soundtracka "Rivalen der Rennbahn"
 • 114 utworów na niemieckiej liście przebojów
 • Ponad 50 numerów 1 na całym świecie
 • 14 singlowych numerów 1 w Niemczech:
  Modern Talking - You're My Heart, You're My Soul (1985)
  Modern Talking - You Can Win If You Want (1985)
  Modern Talking - Cheri, Cheri Lady (1985)
  Modern Talking - Brother Louie (1986)
  Chris Norman - Midnight Lady (1986)
  Modern Talking - Atlantis Is Calling (1986)
  DSDS - We Have A Dream (2003)
  Alexander - Take Me Tonight (2003)
  Daniel K. - You Drive Me Crazy (2003)
  Yvonne Catterfeld - Für dich (2003)
  Alexander - Free Like The Wind (2003)
  Yvonne Catterfeld - Du hast mein Herz gebrochen (2004)
  Mark Medlock - Now Or Never (2007)
  Mark Medlock - You Can Get It (2007)
 • 10 albumowych numerów 1 w Niemczech:
  Modern Talking - The 1st Album (1985)
  Modern Talking - Ready For Romance (1986)
  Modern Talking - In The Middle Of Nowhere (1986)
  Modern Talking - Back For Good (1998)
  Modern Talking - Alone (1999)
  Modern Talking - Victory (2002)
  DSDS - United (2003)
  Alexander - Take Your Chance (2003)
  Alexander - Here I Am (2004)
  Mark Medlock - Mr. Lonely (2007)
 • Modern Talking był pierwszym niemieckim zespołem, który wprowadził na listę pięć numerów 1 z rzędu:
  You're My Heart You're My Soul
  You Can In If You Want
  Cheri Cheri Lady
  Brother Louie
  Atlantis Is Calling (S.O.S. For Love)
 • Dieter jako jedyny człowiek w Niemczech wprowadził w jednym roku (2003) na listę pięć numerów 1:
  DsdS - We Have A Dream
  Alexander - Take Me Tonight
  Daniel K. - You Drive Me Crazy
  Yvonne Catterfeld - Für dich
  Alexander - Free Like The Wind
 • Dieter jako pierwszy człowiek w historii zdobył swoimi piosenkami całe podium rocznej listy najlepiej sprzedających się singli w Niemczech (2003):
  1. Deutschland sucht den Superstar - We Have A Dream
  2. Alexander - Take Me Tonight
  3. Yvonne Catterfeld - Für dich

  ... i do tego na liście albumów w 2003 roku numerem jeden była również jego produkcja - "United" DsdS.
Konto usunięte
hehe ja z 10 i za każdym razem dowiaduje sie czekos nowego :)
10 kwietnia 2008
Konto usunięte
Nom można sobie poczytać ja to przeczytłem 2 razy
10 kwietnia 2008
Konto usunięte
macie tu wszystkie informacje dotyczace MT oraz BS, DB ,i TA, i inne materiał oczywiście pochodzi z www.moderntalking.pl
10 kwietnia 2008
więcej komentarzy ( 0)
konto usunięte

Twórca Modern Talking też bierze ślub...

Dieter Bohlen, 54-lata, poprosił o rękę młodszą o 32 lataCarinę. Para poznała się ponad rok temu na Majorce, gdzie odbywał sięcasting do niemieckiego Idola.
http://www.am-ende-des-tages.de/g/070913-bertelsmann-party/bertelsmann-party-0008.jpghttp://p3.focus.de/img/gen/f/c/HBfcZFka_Pxgen_r_311xA.jpghttp://www.martina-leymann.de/images/das_neue_nr33_11.08.2007.jpg

Konto usunięte
moze i poleciała na kase ale nie możemy Dieterowi wibierać żon :( Dieter wie jaka jest ale jesli nie wiem i ona leci naprawde na kse to sie przekona o tym niedługo i wezmą rozwód(to by był 3 Dietera) pozdrawiam :)
9 kwietnia 2008
Konto usunięte
Moim zdaniem to wszystkim gwiazdą się we łbach ppiieerrddoollii od kasy bo niemogą przemulić tego co mają i dieter ma niestety tak samu trudno się mówi jak on miał ze 5 żon to niejest normalne co wy o tym myślicie a ta jego laska to na kase poleciała
9 kwietnia 2008
Konto usunięte
moim zdaniem to dobrze że Dieter się żeni ale oby była to ta jedyna a nie przelotna miłość pozdrawiam :)
9 kwietnia 2008
więcej komentarzy ( 0)
konto usunięte

HistoriaDietera Bohlena

Seria "Historia Dietera Bohlena" składa się z krótkichfilmów ilustrujących poszczególne etapy kariery Dietera. Kolejne odcinkipojawiają się co tydzień-dwa, oglądać można je w serwisie YouTube bądźbezpośrednio na stronie. Zapraszam też na kanałModernTalking.pl w serwisie YouTube, gdzie poza "Historią DieteraBohlena" obejrzeć można ponad 100 innych krótkich filmów i teledyskówzwiązanych z Thomasem i Dieterem.

Sam obejrzałem wszystkie części jakie do tej pory sie ukazały serdecznie zapraszam do obejrzenia bo naprawde warto pozdrawiam krystian395 :)

Konto usunięte
nom masz racje mozemy sie z tych historyjek naprawde duzo dowiedziec o zyciu Dietera pozdrawiam :)
8 kwietnia 2008
ThePunisher89
Arek (mój imiennik :D) dobrze wykombinował z tą historią Dietera Bohlena. Dzięki tym historią dowiedziałem się wiele ciekwych rzeczy o Dieterze o których wcześniej nie wiedziałem :D Pozdrawiam :D
7 kwietnia 2008
Konto usunięte
Dieter to był fajny gość lał na ojca lał na matke tylko się z wójkiem dogadywał palił ,pił nawet lekko ćpał a na jakiego gościa wyrósł ale zawsze kochał muzyke :)
7 kwietnia 2008
więcej komentarzy ( 0)
konto usunięte
Piosenka Standing Alone byłą bardzo udanym duetem Thomasa Andersa z Glennem Medeirosem mnie osobiśćie bardzo się ona podobałą a oto tekst pioenki:

Standing Alone

Thomas Anders


http://7best.pl/t/thomas_anders/standing_alone_.ph...


Let me tell you now, that
she?s just crazy for me
There is nothing that she
would not do for my love

Hey, keep right on dreaming
cause she told me I?m the one
That will hold her tonight

Let?s get it right, she?s my
Lovin? baby

You?re on your own, standing alone
Out of the game, it?s clear to see
You?re by yourself, back on the shelf
That?s just the way it?s got be
Ooh you?re just wasting time
History now, that girl is mine
You?re on your own, standing alone
Out of the game, she?s donna be mine

I?m the kind of guy that she
just goes for, stylish
Take it like a man, she?s not
for you, wave goodbye

Get yourself ready cause
your heart is gonna break
I?m the jewel in her crown

Let?s get it straight, she?s my
Lovin? baby

http://www.peaksoundsonline.com/new/1/2.jpg
Teledysk, kliknijcie na miniatorke :)
http://i27.photobucket.com/albums/c200/arczyn/fanart/videota/standing.jpg
Konto usunięte
tak masz rację mogliby współpracować razem aż do powrotu Modern talking ale cóż stało się inaczej pozddrawiam :)
7 kwietnia 2008
ThePunisher89
Super duet. Szkoda, że tylko tą piosenke razem stworzyli :(:(:( Według mnie z powodzeniem by mogli współpracować :D Pozdrawiam :D
6 kwietnia 2008
Konto usunięte
Osobiście nie przepadam za tym duetem Pozdrowienia :)
6 kwietnia 2008
więcej komentarzy ( 0)
konto usunięte
Na tej stronce znajdziecie wszystkie utwory Modern Talking do pobrania są także wszystkie utwory Thomasa Andersa są one uporządkowane według albumów pozdrawiam i życze miłego słuchania :)
www.download-mt.narod.ru
http://moderntalking.hobby.ru/photo/modern45.jpg
Konto usunięte
masz tutaj http://misqkrk. nazwa .pl/zastepcza/index.php/ search/ i wpisz fancy i masz odzielone jest spacjami
5 kwietnia 2008
Konto usunięte
Nom bardzo dobra strona pozdrawiam Krystian ty mi ją dałeś naprawde możecie cieszyć się wszystkimi utworami tylko by pasowało by ktoś znalazł wszystkie utwory Fancy to by się przydało z góry dziękuje i jeszcze raz pozdrawiam
4 kwietnia 2008
więcej komentarzy ( -1)
konto usunięte
Czy ten klimat działa na was tak samo jak na mnie ja poprostu gdy usłysze w radiu Modern Talking to jestem szczesliwy jak małe dziecko,jak przychodze ze szkoły to pierwsze co robie to odpalam kompa i puszczam Modern Talking i Blue System, ja nie moge bez nich żyć!!!! !!!!!! !!!
http://moderntalking.hobby.ru/photo/modern62.jpghttp://moderntalking.hobby.ru/photo/modern68.jpg
Konto usunięte
ja też:D ForEver MT !!!
3 kwietnia 2008
ThePunisher89
TEN KLIMAT NA MNIE DZIAŁA.Ja słyszałem Modern Talking 3 razy w radiu w RMF FM leciało YMHYMS, w Sylwestra też leciało YMHYMS w radiu Alfa i 4 lata temu w Warszawie w Kerfurze China In Her Eyes. Modern Talking było też u Kuby Wojewódzkiego :D Pozdrawi
3 kwietnia 2008
Konto usunięte
ja miałem to szczeście że raz jak byłem w centrum handlowym to leciało You're my herat You're my soul byłem wtedy taki szczesliwy ze szok ale ogolnie w gadu radia smak 80 lat mozna ich posłuchać pozdro :)
3 kwietnia 2008
Konto usunięte
No chyba na wszystkich tak to działa Bo ja tak samo ale w radiu to ich nie słyszałem
3 kwietnia 2008
więcej komentarzy ( 1)