Rock/Metal

Rock/Metal

Rock . Metal

 

Grupa dla osób kochających głośną i 'ostrą' muzykę. ^^

Rock.

Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach(zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźniezarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzących się z bluesa oraz sposobemwolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu.Ważną cechą musyki rockowej jest zespołowość.

Choć wymienione powyżej cechy opisują muzykę rockową, nie jest onahomogenicznym gatunkiem. W istocie, w skrajnych przypadkach mamy doczynienia ze sprzecznymi cechami. Z tego powodu wprowadzono mnogośćkategorii dzielących poszczególne podgatunki i style istniejące wramach głównego gatunku. Klasyfikowanie takie jest niezwykle trudne izwodnicze ze względu na wielką dynamikę, z jaką ten gatunek się rozwijaoraz postawy indywidualistyczne twórców. Mimo to, wyróżniono kilkanaście podgatunków i wiele dziesiątek stylów, które pomagają ogarnąć tę różnorodność. Należy tu uściślić, czym jest gatunek (podgatunek), a czym styl. Podział na gatunki i style jest czystoarbitralny.

Metal.

Gatunek muzyczny, który wyewoluował na przełomie lat 60. i 70. XXw., z hardrocka, acid rocka i blues rocka i stał się podłożem kultury metalowców.Zasadniczą różnicą pomiędzy hard rockiem a metalem jest to, że utworyhardrockowe najczęściej komponowane są w skalach durowych, podczas gdyheavymetalowe niemal wyłącznie w molowych.

Rozpatrywaniemuzyki metalowej w kategoriach tradycyjnej estetyki jest bardzo trudnei zwodnicze. Twórcy metalowi, poza wczesnym okresem i czasem hair metal,nie dbali o piękno swej muzyki, przynajmniej w szeroko przyjętym tegosłowa znaczeniu. Bardziej interesującym było dla nich wytworzenieodpowiedniego nastroju, zgodność ze standardem i wykonawcza precyzja.Specyfika metalu, a zwłaszcza ekstremalnych jego odmian, powoduje wielenieporozumień. Zarówno muzykom jak i ich fanom często przypisywany jestsatanizm, przy czym zwykle oskarżenia takie wynikają ze stereotypówistniejących w społeczeństwie a nie z analizy twórczości zespołu.

Jeśli zapiszesz się do grupy to pamiętaj, aby.:

- oceniać wpisy,

- wypowiadać się pod blogami w postaci komentarzy,
- jeśli masz ochotę dodawaj zdjęcia i unikatowe wpisy.

 

Każda osoba zapisująca się do grupy ma prawo do podzielenia się swoim zdaniem na konkretny temat z innymi osobami.

 

W tym klanie istnieje TOLERACJA dla wszystkich.

Nie ważne jakiego jesteś wyznania, czy jesteś ateistą, czy też satanistą.

To klan dla wszystkich, którzy uwielbiają Rock i Metal.

Muzyka jest czymś najcudowniejszym i łączy ludzi.

 

opis napisany przez BrzmienieGitary