Siatkówka

Siatkówka

MŚ: Rosjanki znów mają złoto

Siatkarki Rosji obroniły tytuł mistrzyń świata podczas imprezy, która odbywała się w Japonii. W finale, rozgrywanym w tokijskiej hali Yoyogi National Stadium, podopieczne Władimira Kuziutkina pokonały, po pasjonującym meczu, mistrzynie olimpijskie Brazylijki 3:2 (21:25, 25:17, 20:25, 25:14, 15:11). Bohaterką finału była Jekatierina Gamowa, która zdobyła aż 35 punktów.

Siatkarki Japonii wywalczyły brązowy medal podczas mistrzostw świata, które były rozgrywane w ich kraju. W meczu o trzecie miejsce, odbywającym się w tokijskiej hali Yoyogi National Stadium, podopieczne Masayoshi Manabu pokonały Amerykanki 3:2 (18:25, 25:23, 21:25, 25:19, 15:8). To pierwszy medal mistrzostw świata dla Japonii od 32 lat.