Siatkówka

Siatkówka

LS: Polska rozpoczyna od meczu z Brazylią

W sobotę czyli dziisaj :P odmieniona reprezentacja Polski rozpoczyna walkę w tegorocznej edycji Ligi Światowej siatkarzy. Na początek podopieczni Daniela Castellaniego zmierzą się dwukrotnie z silną Brazylią.

Forma odmłodzonej reprezentacji Polski jest wielką niewiadomą. Co prawda nasza kadra pokonała ostatnio w meczu sparingowym Egipt, ale Brazylia to rywal z najwyższej światowej półki. Konfrontacja z "Canarinhos" będzie debiutem Daniela Castellaniego w meczu o punkty.

- Dla mnie będą to bardzo szczególne mecze. Po pierwsze dlatego, że tak naprawdę od nich zaczynam pracę z reprezentacją Polski. Do tego zagramy przeciwko Brazylii. A dla nas, Argentyńczyków mecze z tym rywalem znaczą tyle, ile dla Polaków spotkania przeciwko Rosji - tłumaczy "Przeglądowi Sportowemu" trener biało-czerwonych.

Bilans spotkań w Lidze Światowej wyraźnie przemawia za Brazylią. Na 14 spotkań tylko 4 razy Polakom udało się ograć Brazylijczyków. Nasi rywale, aktualni mistrzowie świata królują w LŚ. W ostatnich 8 edycjach aż 6 razy triumfowali! Jednak zespół Bernardo Rezende - podobnie jak Polska - wystąpi w odmienionym składzie. Czy to pozwoli nam na wzięcie rewanżu za porażkę w finale mistrzostw świata?

- Przede wszystkim nie ma co panikować. Żadnego strachu przed Brazylijczykami nie czuję. Poza tym po miesiącu treningów chcemy w końcu wyjść na boisko i regularnie grać. To najlepszy moment, żeby pokazać, ile jesteśmy warci - mówi "Super Expressowi" trener Polaków.

A oto kadra Polski na mecze z Brazylią i Wenezuelą:

rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Paweł Woicki

przyjmujący: Michał Bąkiewicz, Zbigniew Bartman, Bartosz Kurek, Michał Ruciak

środkowi: Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Wojciech Grzyb

atakujący: Jakub Jarosz, Marcel Gromadowski

libero: Krzysztof Ignaczak

Początek meczu Polska - Brazylia o godzinie 15:00. Transmisja w Polsacie.

9 lipca 2009
ja nic nie mam do nowej kadry każdy żeby w niej grać musi się wykazać i być ogrywanym nasze starsze chłopaki odpoczną wyleczą kontuzję i wrócą ale będą musieli nieźle się pomęczyć ponieważ inni pokazują klasę mam na myśli P.Zatorskiego B.Kurka i J.Ja
8 lipca 2009
Świderski, Wlazły, Winiarski
7 lipca 2009
monisia8862388
skład jak skład ale brakuje tych podstawowych graczy-rezultaty nowego składu widać na boisku!!
20 czerwca 2009
na tym meczu wkurzali mnie kibice Brazylii ;| ładnie się zachowali klaszcząc kiedy Bartka wynosili, ale tak.. e.. Mecze w Polsce i Polscy Kibice są najlepsi ! Mecz 1 z Brazylią nie był aż tak tragiczny.
17 czerwca 2009
no ale niektorzy nie sa starzy .. no Wlazly
16 czerwca 2009
ale wiecznie ten skład nie bedzie gral siatkarze też musza sobie odpoczac logiczne
lepszy był dawny skład i trener
dajcie spokój ten skład tez sie wybije przeciez grali dobrze tylko jeszcze wspolnego zgrania im brakuje ale to nastapi i z Wenezuela wygraja bo maja mocny skład i młody :)) a starsi musza odpoczac:) Kurek trzymaj sie bedzie dobrze:))
14 czerwca 2009
ahh jeszcze Kurka trochę szkoda...
no szkoda ale zawsze jest nadzieja w rewanżu... ;)
xXxhoney666xXx
niby przegrana nie jest wielkim zaskoczeniem no ale szkoda...
dziwny skład...
buahahahahaahha z takim składem??!! buahahahaha smiać sie chce ;] polska to Wlazły, Winiarski, Zagumny :) BEZ NICH NIE MA GRY JAK WIDAĆ :]
No dobrze rozmumiem ale chodzi o to że mogł wystawić chociaż dwóch dobrych zawodników, albo chociaż na mecz ze słabsza druzyna niż Brazylia.
13 czerwca 2009
kazdy widze ma obraz kadry z zagumnym i wlazlym na czele.. ale pamietajcie lata leca i oni wiecznie grac nie beda.. i trzeba wprowadzac nowych graczy na ich pozycje
Jak na skład tak młody i mało zgrany to tak sobie zagrali. Piierwszy set był niezły.Jutro miejmy nadzieje że nasi zdobędą chciaż jeden punkt ale licze tak jak wszyscy na zwycięztwo.W drugim meczu Wenezuela pokonała przed własną publicznością Finlandi
Polacy nie wykazali się zbytnio na tym meczu.Rozumiem Brazylia to kozaki, ale nie wystawili najlepszych zawodników a i tak Polacy dostali po gaciach.Brakowało mi tam Zagumnego, który jest dobrym rozgrywającym i dzięki niemu każdy atak nie kończy sie
jutro bd lepiej.. jak dla mnie Bartman nie popisal sie dzis, choc rozumiem ze ma ta kontruzje chyba barku tak? jak dla mnie srodkowi zagrali ladne spotkanie;] a przedw szystkim Kuba Jarosz zaprezentowal sie dzis wspaniale
brawo dla tych chlopakow za ducha walki ;-) oby jutro bylo jeszcze lepiej marzenie to urwanie 2 setow
ja Kurkowi wspolczuje, mialam identyczna kontuzje;. jejuu bez Wlazlego dali rade..!! ja nie rozumiem tego myslenia niektorych;/
no niestety przegraliśmy... ale pierwszy secik był dobry a potem no było jak było no ale w końcu grali z Brazylią to nie byle jaki przeciwnik
szkoda Bartka Kurka...biedak dobry mecz rozgrywał a tu o...kontuzją go wynagrodziło :and:
1 set super, następne nie najlepiej no ale cóż dali z siebie wszystko ;]] Zabrakło mi Wlazłego ;**
ogladałam. nadal jestem strasznie zdenerwowana naszym składem. zabrakło tu Wlazłego, Winiarskiego, Pilińskiego, Murka i wielu innych.
kurde szkoda ze przegrali ;( a tak im kibicowałam ;(
Eh przegrali ... pierwszy set był ok ale potem juz coś nie szło
Przegrali. Zabrakło Wlazłego... ;D
kiepsko panowie kiepskooo było.. ; p
no kiepsko było ale dali z siebie wszystko;-]
1 set poszedl dobrze ale resztAaa no coz zdaza siEe alEe to nie koniec swiata :*:*x33=]
Nie ma co narzekać, było ładnie, mogło być lepiej co prawda, ale jak na początek dobre i to. Powodzenia Panowie!
oOxRozkOchaJxOo
, ! aCh. no takie życie , ! [ tak pierwszy set super ] , ! - reszta no nie najlepiej [ kiepsko ] .;(. szkOda , ! x33
hm .. no tak pierwszy set super !a później ..no trzeba przyznać ,że nie za dobrze ;/ kurde a nie było przecież tych najlepszych to i tak lajt. trudno się mówi .. jutro będzie lepiej ! aa i sędziowie też hu*owo sędziowali .. ! ślepoty ruskie ! :D
mogło być lepiej :( qrcze miałam nadzieje ze wygrają ... za duzo błędów zrobili:( gdyby nie błędy i kontuzja...
Szkoda, że przegraliśmy, bo chłopakom dobrze zrobiłoby przerwanie niepowodzeń w meczach z Brazylią. ^ _ ^ Ale cóż, pokazali prawdziwą siatkówkę. x3
ignaczak dal ciala !!! 1 set byl zajebisty ;)))
było dobrze ;)
bardzo dobrze grali jak na takiego przeciwnika :)pokazali klase :) KUREK ZDROWIEJ!
Nie jest źle tylko tak dalej zawsze przecież mogło być gorzej Szkoda Kurka;(
szkoda ,że przegraliśmy. ale chłopaki dawali z siebie wszystko. myślałam ,że bedzie gorzej jak nie było najmocniejszych naszych punktów.
jak dla mnie nasza odmlodzona kadra pokazala dzis kawal charakteru i wle walki, meczyk byl na poziomie.. i trzeba ich chwalic.. widac w nich determinacje wole walki i oto chodzi. szkoda Bartka Kurka miejmy andzieje ze to nic groznego
praktycznie sami nowi :)) )A powiedzcie co ze starym składem? (winiarski,wlazły, gruszka itd)? Biedny kurek... miałam to samo...:)
ruDii
Pierwszy set był dobry ale pozniej to masakra:)
mecz byl dobry chociaz w drugim secie bylo sporo bledow i w dodatku ta przykra kontuzja. Acz moim zdaniem pierwszy mecz ugrny set Brazylii wiec nie jest zle, ale moze byc lepiej ;);D ja w przypadku do wiekszosci na sklad nie narzekam
loss i kicha ale to poczatki...
hmmm no fakt, tak źle nie byłO..;p Ale myślałam że będzie Lepiej...;p
Ancia848
1 set nie byl taki zly ale reszta to lipa moze jutro wezma sie w garsc i bd 3:0 ale dla nas :))
nie dziwię się ... i tak dobry wynik jak na tak osłabiony sqad .;) dobrze grali nawet . ;D
3:1 w plecy.:( szkoda troszke.. może jutro bd lepiej.;)) [oby.^]