Powiadomienia Podglądacz Tak • Nie Głosy Czat Online Kamerki Szukaj Ranking Forum Gry Klub Gwiazd
Siatkówka

Siatkówka

Anastasi już wybrał "siedmiu wspaniałych"
Znamy już pierwszą siódemkę reprezentacji Polski, jaka w sobotę wyjdzie na boisku na pierwszy mecz siatkarskich mistrzostw Europy z Niemcami. Selekcjoner Andrea Anastasi szybko się zdecydował, co jest ponoć typowe dla włoskiej szkoły trenerskiej.


- Anastasi prezentuje typową włoską szkołę, szybko wybiera podstawową siódemkę, a ze zmienników korzysta tylko wtedy, gdy musi - tłumaczy w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Grzegorz Wagner, były rozgrywający reprezentacji Polski, a obecnie trener Farta Kielce.

I tak Włoch na rozegraniu postawił na Łukasza Żygadłę, na pozycji atakującego zagra najlepszy zawodnik ME 2009 Piotr Gruszka, na przyjęciu Bartosz Kurek i Michał Kubiak, duet środkowych tworzyć będą Piotr Nowakowski i Grzegorz Kosok, a na libero wystąpi rutyniarz Krzysztof Ignaczak.

Jakubowi Jaroszowi, Fabianowi Drzyzdze, Marcinowi Możdżonkowi i Michałowi Ruciakowi przypadnie rola najważniejszych zmienników. W odwodzie pozostają jeszcze Mateusz Mika, Karol Kłos i libero Paweł Zatorski.

Dla przeciwników obrońców tytułu mistrzów Europy nie będzie tajemnicą, że postacią numer 1 w polskiej ekipie jest Bartosz Kurek. - Wszystko opiera się teraz na Bartku Kurku. To trochę zbyt czytelne dla przeciwników. Wydaje mi się, że jeśli w mistrzostwach Europy nie uda się lepiej rozdzielać piłek, możemy mieć problemy - komentuje Wagner.

Największą niespodzianką jest chyba miejsce w pierwszym składzie dla Grzegorza Kosoka. U poprzedniego selekcjonera Daniela Castellaniego, a także na początku u Anastasiego, był Marcin Możdżonek. Siatkarz PGE Skry Bełchatów był filarem drużyny, która dwa lata temu zdobyła złoto ME. Teraz przyjdzie mu pełnić tylko rolę rezerwowego.

Pierwszy na rozgrywanych w Czechach i Austrii ME Polacy rozegrają w sobotę, 10 września o godzinie 18 w Pradze. Ich rywalami będą Niemcy.

Konto usunięte
6 August 2012
Konto usunięte
Kocham siatkówkę!!!! i naszych chłopaków też i to mocno!!!:***************
19 September 2011
Konto usunięte
Polska 3 - 1 Czechy ... !. ... Victory.. xD
14 September 2011
więcej komentarzy (-2)