Maskotką turnieju jest Zakumi - lampartopodobny zwierz :-)
Johannesburg - Soccer City (94,700), Ellis Park Stadium (62,567)
Durban - Moses Mabhida Stadium (70,000)
Kapsztad - Green Point Stadium (69,070)
Pretoria - Loftus Versfeld Stadium (51,760)
Port Elizabeth - Nelson Mandela Bay Stadium (48,000)
Bloemfontein - Free State Stadium (48,000)
Polokwane - Peter Mokaba Stadium (46,000)
Nelspruit - Mbombela Stadium (43,500)
Rustenburg - Royal Bafokeng Stadium (42,000)
Mecz otwarcia, jak również finał zostanie rozegrany na największej arenie mistrzostw - Soccer Stadium w Johannesburgu :
W turnieju zobaczymy 32 drużyny, które w grudniu ubiegłego roku zostały rozlosowane na 8 grup, po 4 zespoły w każdej :
Cały turniej będzie pokazywany przez Telewizję Polską. Z naszego punktu widzenia (widzów telewizji :P) najważniejsze są godziny transmisji i kanały na których będą one puszczane :
11 czerwca 2010
16:00 A RPA - Meksyk TVP2
20:30 A Urugwaj - Francja TVP1
12 czerwca 2010
13:30 B Korea Południowa - Grecja TVP1
16:00 B Argentyna - Nigeria TVP2
20:30 C Anglia - USA TVP2
13 czerwca 2010
13:30 C Algieria - Słowenia TVP1
16:00 D Serbia - Ghana TVP2
20:30 D Niemcy - Australia TVP1
14 czerwca 2010
13:30 E Holandia - Dania TVP1
16:00 E Japonia - Kamerun TVP2
20:30 F Włochy - Paragwaj TVP1
15 czerwca 2010
13:30 F Nowa Zelandia - Słowacja TVP1
16:00 G Wybrzeże Kości Słoniowej - Portugalia TVP2
20:30 G Brazylia - Korea Północna TVP1
16 czerwca 2010
13:30 H Honduras - Chile TVP1
16:00 H Hiszpania - Szwajcaria TVP2
20:30 A RPA - Urugwaj TVP2
17 czerwca 2010
13:30 B Argentyna - Korea Południowa TVP1
16:00 B Grecja - Nigeria TVP2
20:30 A Francja - Meksyk TVP2
18 czerwca 2010
13:30 D Niemcy - Serbia TVP1
16:00 C Słowenia - USA TVP2
20:30 C Anglia - Algieria TVP1
19 czerwca 2010
13:30 E Holandia - Japonia TVP1
16:00 D Ghana - Australia TVP2
20:30 E Kamerun - Dania TVP2
20 czerwca 2010
13:30 F Słowacja - Paragwaj TVP1
16:00 F Włochy - Nowa Zelandia TVP2
20:30 G Brazylia - Wybrzeże Kości Słoniowej TVP1
21 czerwca 2010
13:30 G Portugalia - Korea Północna TVP1
16:00 H Chile - Szwajcaria TVP2
20:30 H Hiszpania - Honduras TVP1
22 czerwca 2010
16:00 A Francja - RPA TVP2
16:00 A Meksyk - Urugwaj TVP SPORT
20:30 B Grecja - Argentyna TVP1
20:30 B Nigeria - Korea Południowa TVP SPORT
23 czerwca 2010
16:00 C Słowenia - Anglia TVP1
16:00 C USA - Algieria TVP SPORT
20:30 D Ghana - Niemcy TVP2
20:30 D Australia - Serbia TVP SPORT
24 czerwca 2010
16:00 F Słowacja - Włochy TVP1
16:00 F Paragwaj - Nowa Zelandia TVP SPORT
20:30 E Kamerun - Holandia TVP2
20:30 E Dania - Japonia TVP SPORT
25 czerwca 2010
16:00 G Portugalia - Brazylia TVP2
16:00 G Korea Północna - Wybrzeże Kości Słoniowej TVP SPORT
20:30 H Chile - Hiszpania TVP1
20:30 H Szwajcaria - Honduras TVP SPORT
26 czerwca 2010 - 1/8 finału
16:00 A1: 1. A - 2. B TVP1
20:30 A3: 1. C - 2. D TVP2
27 czerwca 2010 - 1/8 finału
16:00 A4: 1. D - 2. C TVP2
20:30 A2: 1. B - 2. A TVP1
28 czerwca 2010 - 1/8 finału
16:00 A5: 1. E - 2. F TVP2
20:30 A7: 1. G - 2. H TVP1
29 czerwca 2010 - 1/8 finału
16:00 A6: 1. F - 2. E TVP2
20:30 A8: 1. H - 2. G TVP1
2 lipca 2010 - 1/4 finału
16:00 V3: zwycięzca A5 - zwycięzca A7 TVP2
20:30 V1: zwycięzca A1 - zwycięzca A3 TVP1
3 lipca 2010 - 1/4 finału
16:00 V2: zwycięzca A2 - zwycięzca A4 TVP1
20:30 V4: zwycięzca A6 - zwycięzca A8 TVP2
6 lipca 2010 - 1/2 finału
20:30 H1: zwycięzca V1 - zwycięzca V3 TVP1
7 lipca 2010 - 1/2 finału
20:30 H2: zwycięzca V2 - zwycięzca V4 TVP2
10 lipca 2010 - mecz o 3. miejsce
20:30 przegrany H1 - przegrany H2 TVP2
11 lipca 2010 - FINAŁ
20:30 wygrany H1 - wygrany H2 TVP1
Temat ogólny dla wszelkiej dyskusji związanej z imprezą. Życzę kulturalnej i owocnej dyskusji :)
Mała prywata : Dzięki Kamil