WueRZet
WueRZet
  9 stycznia 2010 (pierwszy post)


Już jutro meczem gospodarzy Angoli przeciw reprezentacji Mali startuje 27. edycja Pucharu Narodów Afryki.

W turnieju weźmie udział 15 zespołów, które zmierzą się w 4 grupach :

GRUPA A - Angola, Mali, Malawi, Algieria

GRUPA B - Wybrzeże Kości Słoniowej, Burkina Faso, Ghana

GRUPA C - Egipt, Nigeria, Mozambik, Benin

GRUPA D - Kamerun, Gabon, Zambia, Tunezja

Na jeden dzień przed pierwszym meczem z turnieju wycofała się reprezentacja Togo, która stwierdziła, że organizatorzy nie są w stanie zapewnić im odpowiedniego bezpieczeństwa podczas turnieju, po tym jak ostrzelano ich autobus w wyniku czego zmarł jego kierowca, a dziewięć osób związanych z reprezentacją (w tym dwóch piłkarzy) zostało rannych.

Tytułu bronić będzie reprezentacja Egiptu.

Q. Kto wygra ten turniej ? Jakie zespoły spotkają się w finale ?

Temat do ogólnej dyskusji o turnieju.
DziQ
DziQ
  9 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: 27.12.1918. NIEzapomniane ZWYCIĘSTWO ! ! !


Ciekaw jestem ile osób z forum by wiedziało co to za data :P
thomas893
thomas893
  9 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak. Tradycyjnie Eurosport będzie transmitował

Pasuje :D

Konto usunięte
Konto usunięte: więc pewnie Andrzej Strejlau jako ekspert :P

Swoją drogą ciekawe jakby duet T.J. i K.W. komentował mecz piłkarski :woot: ;p

DziQ
DziQ: Ciekaw jestem ile osób z forum by wiedziało co to za data :P

To by trzeba jeszcze zrobić: forum Sport vs reszta forum ;P Tutaj wydaje mi się, że ludzie by w miarę ogarniali ;D
WueRZet
WueRZet
  9 stycznia 2010

Kodjovi Obilale podobno jednak żyje. Przepływ informacji w Afryce jest naprawdę znakomity :ninja:

DziQ
DziQ: Ciekaw jestem ile osób z forum by wiedziało co to za data :P

Wstyd nie znać, wstyd :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Swoją drogą ciekawe jakby duet T.J. i K.W. komentował mecz piłkarski ;p

Jakby w okolicy był jakiś zameczek, albo któryś z piłkarzy grałby w czapeczce to może by i pociągnęli przez 90 minut :crylol:
krzychu7818
krzychu7818
  10 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Przepływ informacji w Afryce jest naprawdę znakomity


i jednak Togo ma zagrać w tym turnieju...

Gutek909
Gutek909
  10 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Wstyd nie znać, wstyd

i to wielki wstyd..
WueRZet
WueRZet
  10 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: i jednak Togo ma zagrać w tym turnieju...

Czeski film :nie:
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  10 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Kto wygra ten turniej ? Jakie zespoły spotkają się w finale ?

Kamerun w finale pokona Ghane.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

krzychu7818
krzychu7818
  10 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czeski film


no dokładnie , wczoraj było info , że się rozjechali do domów , dziś info ,że jednak zagrają , pogubić się idzie
thomas893
thomas893
  10 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no dokładnie , wczoraj było info , że się rozjechali do domów , dziś info ,że jednak zagrają , pogubić się idzie

a teraz znowu Adebayor zapewnia, że Togo się wycofuje
JoseMourinhoJr
Posty: 4525 (po ~107 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
JoseMourinhoJr
  10 stycznia 2010

Togo się wycofało. Kropka.

Ale Angola leje Mali...

JoseMourinhoJr
Posty: 4525 (po ~107 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
JoseMourinhoJr
  10 stycznia 2010

Mali potrzebowało 16 minut na strzelenie 4 bramek! :szok3:
Oby więcej takich meczy na tym turnieju :D

wodzu2377
Posty: 2482 (po ~135 znaków)
Reputacja: -7 | BluzgometrTM: 3
wodzu2377
  10 stycznia 2010

Angola Mali 4-4
co tam sie wyprawiało:)

krzychu7818
krzychu7818
  10 stycznia 2010

kurde , przy 4-0 przełączyłem na inny kanał :/

WueRZet
WueRZet
  10 stycznia 2010

I jak tu nie lubić PNA :D

A teraz smaczek, historia którą opowiedział Peter Ndlovu piłkarz z Zimbabwe :

Konto usunięte
Konto usunięte: „Graliśmy właśnie nasz ostatni mecz w Pucharze Narodów Afryki w 2006 roku – zanotowaliśmy świetny rezultat, bo pokonaliśmy Ghanę, choć i tak odpadliśmy z rozgrywek. W hotelu zdecydowaliśmy się wypić kilka drinków i uczcić sukces. Zaprosiłem przyjaciela z Ghany, którego imienia nie mogę podać (chodzi o Tony’ego Yeboaha – przyp. red.), a który oglądał mecz. Kumple zaczęli mu dokuczać, dogryzać – że ta jego Ghana taka słaba. Przede wszystkim robił to nasz trener. Mój przyjaciel był dość uprzejmy i wszystko to dzielnie znosił. Myślał, że cierpliwość mu pomoże. Ale że piliśmy więcej i więcej, żarty tylko się nasilały. Skończyło się tak, że po kilku godzinach niektórzy poszli spać, przede wszystkim zniknął nasz trener i mój przyjaciel. Wraz z kumplami przypomnieliśmy sobie, że nasz trener podczas całego turnieju wchodził z samego rana do pokojów i wyciągał najbardziej leniwych piłkarzy (najbardziej leniwy był Benjani) za nogi, na trening. Postanowiliśmy mu odpłacić. Wzięliśmy z recepcji klucz do jego pokoju i wpadliśmy tam o czwartej nad ranem. Niestety, w łóżku nie zastaliśmy trenera, tylko mojego przyjaciela. Najgorsze, że właśnie bzykał żonę trenera! Szybko się wycofaliśmy. Co teraz robić? W końcu to ja zaprosiłem go na imprezę! Znaleźliśmy trenera w hotelowej toalecie i uniemożliwiliśmy mu powrót do pokoju. Następnego dnia rano, przy śniadaniu, zapytałem przyjaciela, dlaczego to zrobił. A on mi na to: - Jeśli mężczyzna upokarza mój kraj, ja upokarzam jego, pi..ąc jego kobietę.”


Nikt nie powie, że tam futbol jest nudny :crylol:
Renifer1
Renifer1
  10 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Q. Kto wygra ten turniej ? Jakie zespoły spotkają się w finale ?

EGIPT-Kamerun :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.