Nimfoman69
Nimfoman69
  28 października 2009 (pierwszy post)

oczywiscie zart:D
dzis w nocy rozpoczal sie nowy sezon Nba
Lakersi i Celtics wygrali swoje mecze
pytanie do was standardowe
kto wygra mistrzowstwo?faworyci?
kto mvp
kto najlepszym pierwszoroczniakiem
komu kibicujecie?
wasz ulubiony zawodnik?
ile Gortat bedzie gral?moze bedzie najlepszym rezerwowym? sposrod centrow?
czapeczka Lebrona z wczoraj http://www.youtube.com/watch?v=mdnMFnvq6Kc ladna?
pozdro dla kibicow Nba

Predator007TSW
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Predator007TSW
  28 października 2009

Faworyci oczywiscie BIG FIVE

1. Lakers, stety, niestety sa glownym faworytem. Skład bardzo dobrze wywarzony a jedyny problem to kolana Bynuma W Pre Season grali swietnie w ataku. No i upgrade Arizy na Artesta jest moim zdaniem bardzo widoczny. Mysle, ze Artest dojrzal i wie ze wchodzi do zespolu uloznego, w ktorym bedzie ntą opcja. Bo tak naprawde wiecej pilek w ataku oprocz oczywiscie Bryanta dostanie duet podkoszowych. Artest powinien grac sporo bez pilki bo tak naprawde jest w miare skutecznym graczem. Jego FG% moze troche mylic bo Artest lubuje (lubował sie?) sie w jakis jumper off the dribble. Mysle ze z czystych pozycji moze byc szalenie grozny. w ogóle tandem Artest- Odom poparty jakims Vujaciciem czy innym Brownem, bedzie niesamowita sila na innych lawkowiczow i drugie kwarty mysle ze to bedzie czas Ron Rona i wlasnie Odoma, te minuty Artest dostanie troche wiecej swobody, bo w najmocniejszej piatce, bedzie nie co zaszufladkowany. Tzn wszystkie te dywagacje moga walnac w łeb bo Artest to Artest. Mimo wszystko mam andzieje, ze uim sie troche w druzynie zamiesza bo ich nie znosze:)

2. Celtics- stawiam ich nad Magic i Cavs. U nich jeszce wazniejsze niz u Lakers sjest zdrowie, zdrowie przede wszystkim KG, ktory oczywiscie oprocz trzymania obrony, chemii itd, jest konieczny w nieco skostnialym bez niego ataku C, gdzie swoim dalekim zasiegiem rzutu skutecznie wyciagalby wysokich przeciwnikow. KG, mimo ze gra blisko kosza w ataku jest juz u niego nie co zapomniana swoim skutecznym jumperem moze troche polepszyc i tak przecietny(jk na warunki contenderow) spacing w ataku. Aha no i Sheed i Marquis Daniels to fajne wzmoznienia ławki, dzieki czemu big trio bedzie moglo nie co odpoczywac w RS. Mam andzieje, ze Rondo w koncu sie porozumie i bedzie myslał tylko o grze. Wczoraj pokazalii, ze narazie beda miec najlepsza defence w lidze.

3. Mimo wszystko SPURS.. Pozyskali Mcdyessa, wreszcie maja powera dzieki jefersonowi, doszło mięso armatnie pod kosz w postaci Ratliffa. ALe duze nadzieje wiąże z DeJuanem Blairem. Popp mial zawsze nosa w drafcie do nizszych numerow. 202cm, w meczach przedsezonowych pokazywał sie ze swietnej strony. Spurs dawno nie mieli takiego sszalenca pod koszem od czasów Rodmana lecz Blair jest lepszy w ataku. Jest bardzo silny, wazy 120kg, atakuje tablice jak doberman. Problemem SPURS jest wiek Duncana i Mcdyessa. Najwazniejsi podkoszowi sa wiekowi i po przejsciach. Załuje, ze do SPURS nie doszedł jesce ktos typu All Harington,All jeferson, NENE,Chandler czy chocby Przybilla na centra ale coz ( o marcu Gasolu,ALdrige,Okaforze pomarzyc mozna). Spurs ustawiam oczywiscie w roli faworyta doo ECF le żeby wyrwac to jedno zwyciestwo w STAPLES potrzeba im zdrowia Duncana i Manu.Widać, ze Spurs poszli w keirunku aaku. Blair bedzie napedzac atak i kontry do tego Mason Jr czy Hill. Spurs widac, ze zmieniaja troche styl. Mozna to zauwazyc po najprostszych zagraniach. W pre season duzo było granych Pick and roll miedzy chocby Manu a Blairem.

4.MAGIC- nie wierzylem w ten zespol i dalej nie wierze. Ale to nie wiara a parkiet weryfikuje wszystko. A jak sie okazalo system z Howardem i grupka strzelcow sie sprawdza. Lewis, to on tworzy przewage a nie odwrotnie, przed po myslalem ze go zgniota pod koszem, jednak on sobie "jako tako" radzi w obronie przez obecnosc Howarda, a zespoly wschodu nie wzmocnily sie na pozycji F i po raz kolejny za nim beda musieli biegac ludzie jak Varejao. No i upgrade na kazdej pozycji, bo uwazam Cartera za lepszego gracza niz przeceniany Turek. A Barnes na PO to juz super gosc, wiec nie straszne beda dla nich kontuzje ew. Pietrusa. Glebia skladu fajna, ale czy SVG zdola to wszystko dobrze posutawiac na PO i czy nie bedzie takich "zgrzytow" jakw tym roku chocby z Alstonem. Cytujac przyslowie "co za duzo to nie zdrowo". A jak wiemy sami po sprawie Gortata, nie wszyscy gracze z Magic dostana tyle min na ile licza. Mag8ic maja potencjał wyzszy od Cavs i licze na finał ECW miedzy nimi a Celtics.

5.CAVALIERS- hmm juz dzisiaj w nocy pokazali, ze bedzie im ciezko. Bez LeBrona grali jak dzieci we mgle.Cavaliers. Przyjscie Shaqa to podstawa, ale zauwazmy ze Shaq zawsze mial wokol siebie grupke (!) strzelcow , ktorych skutecznie promowal, a tu? Mamy tylko Mo Williamsa i po czesci Gibsona, ale razem duzo grac nie beda ze wzgledu na luke defensywna na pozycjach 1-2. Brakuje to klasycznego Sf z rzutem, nie mowiac juz o rzucajacej, mobilnej czworce , ktory z dwoch powodow jest konieczna w Cavs.
a) Rashard Lewis i jego krycie

Jezeli chodzi o pierwszoroczniaka to chcialbym zeby najlepszym był Blair, który przycmił juz spokojnie w Pre Season chocby Griffina.

b) przy Shaqu zawsze byli jumperkujacy pfowie, ktorzy wykorzystali gre Shaqa blisko kosza.
Cavs to dla mnie najwieksza nie wiadomo z wyzej wymienionych faworytów. Mają najciezsza kupe centrów ale trzeba isc w jakośc a nie wage.

Następnie mamy druzyny takie jak Mavs,Blazers czy Nuggets. Ciekawie moim zdaniem bedzie wyglądac Toronto.

Co do MVP to sie nie wypowiadam bo to zalezy od wyników druzyn. Łatwiej jest wytypowac faworytow jezeli chodzi o druzyny ale jezeli chodzi o graczy to jest ciezko.

Ja kibicuje SPURS i BULLS od kiedy sledze NBA a to juz od lat 90tych :)

Ulubiony zawodnik: oczywiscie Duncan :) Jeden z najinteligentniejszych zawodników w historii. Wielu powie, że gra nudno i brzydko ale swoje robi zawsze i poprowadził Spurs do 4 mistrzostw.

Gortat bedzie grał na pewno troszke wiecej niz w poprzednim sezonie ale pewnie bez rewelacji. na pewno jest jednym z 3 najlepszych rezerwowych centrów ligi. Jednak ta pozycja wymiera. Ilu mamy takich klasycznych duzych grajacych tylko na tej pozycji graczy. Shaq,Nene,Oden,Howard. To czterech wyrozniajacych sie jeszce typowych centrów(Howard to tak pol na pol). Po za nimi reszta centrów ligi jest anonimowa w wiekszosci, moze jeszce Al Jefferson. TO juz nie są czasy Ewinga,RObinsona,młodego Shaqa,Mutombo i innych.

Donald WHO YOU?

NuTiiiiii
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  28 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kto wygra mistrzowstwo?faworyci?

Noo Lakers of course ;))

Konto usunięte
Konto usunięte: kto mvp

wiadomo ten co poprzednio;)))

Konto usunięte
Konto usunięte: komu kibicujecie?

lubie San Antonio Spurs

Konto usunięte
Konto usunięte: wasz ulubiony zawodnik?

Kobe

Konto usunięte
Konto usunięte: ile Gortat bedzie gral?moze bedzie najlepszym rezerwowym? sposrod centrow?

średnio pewnie z 15min

Konto usunięte
Konto usunięte: czapeczka Lebrona z wczoraj http://www.youtube.com/watch?v=mdnMFnvq6Kc ladna?

zarabiscie turystycznie młodzieżowa

Konto usunięte
Konto usunięte: pozdro dla kibicow Nba

Piona!

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Nimfoman69
Nimfoman69
  29 października 2009

ja kibicuje i stawiam na Denver.jezeli nie beda mieli tyle strat to moga zajsc daleko pokazali ze moga zajsc daleko pokonujac Lakersow w meczu przedsezonowym ale trzeba zaczekac na to co pokaze w lidze

Predator007TSW
Predator007TSW
  29 października 2009

Mecze przed sezonowe to kompletna olewka wyniku a sprawdzanie róznych warianatów oraz zawodników. Dziisaj Denver pokonało Jazz ale jak bedzie dalej nie wiadomo. Na papierze maja skład tuż po Lakers,Celtics,Magic oraz SPurs, stawiam ich wyzej niz Cavs ale zobaczymy jak to sie ułozy.

Dzisiejsza noc standardowo, jedyna niespodzianka to porażka Cavs. ALe czy to taka niespodzianka?Raptors zbudowali ciekawy team a narazie z Cavs jest nienajlepiej choćby Lebron rzucał po 40pkt, miał 15 asyst i 15zbiórek.

Mnie bardzo cieszy wygrana Spurs, małym nakładem sił liderów. Duncan oraz Mcdyess grali ponizej 20 minut i o to chodzi. Za to błysnoł Blair tak jak myslałem 14pkt i 11zbiorek na 22 minuty gry bardzo dobrze. W tym 6 zbiorek na atakowanej tablicy oj własnie kogos takiego było potrzeba. Spurs zagrali bardzo równo i wielu graczy miało zdobycze punktowe ponad 10.

Boston zmiażdżył defensywa. Charlotte rzuciło 59pkt co z pewnością bedzie jedynym z trzech najniższych wyników punktowych w sezonie.

Mała niespodzianka w Okland arena. Rockets po przejsciach pokonali faworyzowanych Warriors. Nawet u buków kurs na Golden state był nie wyzzsy niż 1,25

Mecz na szczycie dla Nuggets. Melo niezle poszalał. Podobała mi sie gra nene, i wizualnie i statystycznie. Jego bardzo chciałbym w SPurs:)

Nawiekszy plus to wygrana kasy na tej kolejce poniewaz z obstawianych meczów wszystkie weszły:)

Jutro w nocy Bulls-Spurs i Blazers-Nuggets-hit.

Szkoda, ze te mecze nie są z piatku na sobote bo którys był by w canal plus pewnie Bulls bo Blazers to za duza roznica czasu i canal plus nie daje raczej meczow o 3:30 jak moze dac np. o 1.

Canal plus daje mecz Bulls Celtics. DObrze, ze Orange sport troche ratuje bo sleczec przy kompie i ogladac w necie to masakraw nocy:)

Rozumiem, ze ten temat moze zostac do bieżącej dyskusji o NBA?

Donald WHO YOU?

Nimfoman69
Nimfoman69
  29 października 2009
Predator007TSW
Predator007TSW: Rozumiem, ze ten temat moze zostac do bieżącej dyskusji o NBA?

wiadomo ze tak ale myslalem ze wiecej ludzi sie bedzie wypowiadac
ja jedynie sciagam mecze i skroty z nba.com

Predator007TSW
Predator007TSW: Boston zmiażdżył defensywa. Charlotte rzuciło 59pkt co z pewnością bedzie jedynym z trzech najniższych wyników punktowych w sezonie.

w ogole ich skutecznosc rzutow za 2 pkt 31 %
Predator007TSW
Predator007TSW
  29 października 2009

heheh to co sami sobie bedziemy pisac bo nikt o NBA nie moze :)

Ja mam pecha bo ja we wszystkim siedze i pilce,koszu,tenisie,siatkowce,snookerze,sportach zimowych,f1 czy footballu amerykanskim a inni nie:)

Donald WHO YOU?

Szamsziadad
Szamsziadad
  29 października 2009
Predator007TSW
Predator007TSW: Ja mam pecha bo ja we wszystkim siedze i pilce,koszu,tenisie,siatkowce,snookerze,sportach zimowych,f1 czy footballu amerykanskim a inni nie:)

Lepiej znać się na jednym dobrze niż na kilku do tyłka.

Konto usunięte

Nikomu, nie interesuje mnie to:)

Konto usunięte
Konto usunięte: ile Gortat bedzie gral?

Zapewne więcej niż w zeszłym sezonie, choć wielkiej kariery nie zrobi.
krzychu7818
krzychu7818
  29 października 2009
Predator007TSW
Predator007TSW: Ja mam pecha bo ja we wszystkim siedze i pilce,koszu,tenisie,siatkowce,snookerze,sportach zimowych,f1 czy footballu amerykanskim a inni nie:)

ależ Ty zajebisty :zakochany:

Konto usunięte

z sentymentu Chicago Bulls :)
koraspl
koraspl
  29 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ależ Ty zajebisty

:crylol:
To samo sobie pomyslalem ;D
Troche sobie Gortat pogral w pierwszym meczu prawie 20 min, 8pkt(ale przy slabej skutecznosci) 5 zbiorek,blok,asysta.
Kawalerzysci maly falstart na poczatku rozgrywek.
Predator007TSW
Predator007TSW
  29 października 2009

Cavaliers zaden falstart, są po prostu niezbyt mocni a Toronto bardzo silne. Ma najlepszy skład od bardzo dawna. Skład bardzo międzynarodowy i to moze zaskoczyc welu rywali. W tym sezonie mierza na ponad 50wygranych i moga to zrobić.

Cavaliers z Brownem właściwie wyglądają na skończonych. To już nie jest gra zespołowa w ich wykonaniu, choć już jakiś czas temu jej nie było widać. Nie wiem tylko czy to kwestia przyzwyczajenia gry z LeBronem czy miernota trenera, prawdopodobnie obie rzeczy na raz. Shaqa ściągnięto dla zrównoważenia Howarda, a tutaj wygląda na to, że nie będzie potrzebny... Coś pękło i czas na zmiany ALr to juz ich problem nie lubię ich:)

Donald WHO YOU?

Predator007TSW
Predator007TSW
  29 października 2009

JEdnak mama nadzieje, ze dla dobra rywalizacji Cavs nie popadną w przecietność i będą tą trzecią siłą wschodu. Za wielką trojka na wschodzie powinni się czaic Wizards jezeli agent 0 bedzie zdrowy i własnie Raptors

Donald WHO YOU?

koraspl
koraspl
  29 października 2009
Predator007TSW
Predator007TSW: Cavaliers zaden falstart, są po prostu niezbyt mocni

Falstart czy nie falstart nie zmienia to faktu ze przegladajac seriwsy zza oceanu o tematyce NBA zawsze Cavs byli wymieniani na jednego z glownych pretendentow do mistrzostwa...
Predator007TSW
Predator007TSW
  29 października 2009

Chociaż mamy jesce Heat. Jedni mowia, ze liga sie zmienia i leci ogólnym poziomem w dół bo jest paru mocarzy i reszta taka sobie ale tak nie jest. Na zachodzie za wielka dwojka LAL SPurs mamy Blazers,Nuggets czy Mavs a na wschodzie ich odpowiednicy to Raptors,Wizards oraz Heat Sezon bedzie, ze tak powiem Z........e ciekawy a podczas finałów konferencji mam nadzieje Spurs-Lakers oraz Celtics-Magic bedzie po prostu miaga i jzu nie bedzie troche dziwnego finału jak w czerwcu gdy Magic grali dobrze ale nie byli jescze na finał gotowi.

Donald WHO YOU?

Predator007TSW
Predator007TSW
  29 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Falstart czy nie falstart nie zmienia to faktu ze przegladajac seriwsy zza oceanu o tematyce NBA zawsze Cavs byli wymieniani na jednego z glownych pretendentow do mistrzostwa...

W tym wypadku stwierdzenie faworyt jest dość szerokie. Jednak na pewno przed tym sezonem ja nie śmiałbym umieścić Cavs na tym samym poziomie co Lakers,Celtics,Spurs oraz Magic. Jeżeli w Denver bedzie wszystko ok a armia silnych i młodych podkoszowych z Portland bedzie w gazie to Cavs stawiam nawet za nimi. na pewno zdecydowana wiekszosc szanujacych sie ekspertów nie postawiła by Cavs w gronie powiedzmy 3 największych faworytów.

Donald WHO YOU?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.