RudaPolly
Posty: 1 (po ~209 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
RudaPolly
  15 listopada 2014 (pierwszy post)

Pytanie do Panów, czyli ekspertów w tym temacie :) Chcialabym zrobic nowy zakup jakiegos fajnego scigacza. Od dawna kocham sie w Kawassaki Ninja :) Pytanie , gdzie najlepiej kupic internet czy raczej gielda?

ToTylkoYo
ToTylkoYo
  15 listopada 2014

To nie kupno bułki, trzeba wybrać parę modeli zwiedzić troszkę Polski, pooglądać i wtedy zdecydować który jest najlepszy. Jak i w internecie i na giełdzie można wyrwać dobre okazję oraz wraki. Znajomy sprowadza z francji i holki ścigacze w miare dobrych stanach, bo sam jeździ i nie chce "szrotów" innym motocyklistom sprzedawać ;)

milutki99
milutki99
  15 listopada 2014

mimo że jestem młody mam jakąś świadomość o pojemnościach i o tym co one potrafią , miałaś kiedyś styczność z moto ?

PrzemekBiker
PrzemekBiker
  16 listopada 2014

Polecam Ci mojego znajomego, który zajmuje się importem motocykli. Tu masz jego adres http://www.motoimport.jelenia.com/
Sam kupiłem już od niego 5 motocykli i dużo znajomych dokonało zakupu od niego i jest zadowolona.

MuyBueno
MuyBueno
  17 listopada 2014
RudaPolly
RudaPolly: Pytanie do Panów,

PHI
PS:A czym jeździłaś do tej pory ?
MuyBueno
MuyBueno
  17 listopada 2014

Dobra - widzę 18 lat :)

Ze swojej strony polecam Kawasaki ninja ZX 250.
Lekki i podobny do tych u których marzysz a więc 600tkach :)))

Co o tym myślisz?

KajoZG
KajoZG
  27 listopada 2014

Oj Ruda... Od czego tu zacząć? Może zacznę od tego że Ty chyba nie wiesz, ale mając 18 lat możesz zrobić co najwyżej kat. A2 na motocykle o mocy nie przekraczającej 35kW czyli 47,6KM. Nowa Ninja ZX10R ma 200KM czyli ponad 4x za dużo. Nowa ZX6R ma 130KM czyli 3x za dużo. Najstarsza i najsłabsza, prawdziwa Ninja, czyli ZX6R z (chyba) 1995r ma 100KM czyli nadal 2x za dużo. Nawet śmieszna ZXR 400 ma 65KM czyli nadal za dużo. Jedyne co Ci zostało to "wersja dla dzieci" czyli 250R o mocy 33KM albo niewiele lepsza 300R o mocy 39KM za to cholernie droga bo wyszła dopiero w 2013r. i ceny jeszcze nie zdążyły spaść. Jeśli zamierzasz jeździć legalnie (a pewnie zamierzasz bo od przyszłego roku mają wejść kary więzienia za jazdę bez uprawnień) To Twój wybór ogranicza się do 250R albo 300R, bo ZXR'y nie mieszczą się w Twojej kategorii. Zapewne z powodu (niedorzecznej) ceny, pewnie skończysz na 250R i tu mam dla Ciebie dwie złe wiadomości. Po pierwsze 250R nie jest aż tak ładna jak Twoja wymarzona ZXR'ka. Po drugie, ten motocykl jest niedostępny jak czerwone słoneczko na gg. Po za tablicą nie ma ich zupełnie nigdzie. 250R nie znajdziesz na żadnej giełdzie, w żadnym sklepie, u żadnego kolegi itp. Jeśli znajdziesz do 100km od domu to będziesz miała farta. Jak coś Ci się popsuje to części będziesz zamawiała w serwisie Kawasaki gdzie Cię skasują potrójnie. A do tego jeszcze 250R kosztuje więcej niż ZX9R, co jest dla mnie totalnym absurdem. Ja bym na Twoi miejscu jeszcze raz przemyślał, czy na pewno chcę akurat Ninje (MAŁĄ Ninje) bo na kat. A2 znalazła byś coś lepszego. 250R nie powala, ani osiągami, ani wyglądem, ani na pewno ceną i dostępnością zarówno motocykla jak i części. Zaliczysz parkingowego szlifa i masz 2/3 owiewek do wyrzucenia (albo przynajmniej do malowania, ewentualnie spawania). Z braku fotek z motocyklami na profilu wnioskuje że zamierzasz dopiero rozpocząć swoją przygodę z jednośladami. Ścigacze (nawet te małe) to nie są dobre motocykle dla początkujących, zazwyczaj później kończą jako nackedy albo stunty bez owiewek :P Pozdro, LwG!

simens123
simens123
  5 grudnia 2014

Niektóre Suzuki SV650 można na A2 rejestrować. Nie wiem czy dobry na pierwszy motocykle ale ja od niego zaczynałem.

michas1978
Posty: 313 (po ~27 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 1
michas1978
  11 grudnia 2014

Polecam R1 na pierwszą i ostatnią jazdę ;p
a tak na poważnie, zakup jakiejś 500 na pierwsze moto w zupełności wystarczy.

szukajacyMilosci29
Posty: 119 (po ~133 znaków)
Reputacja: -11 | BluzgometrTM: 67
szukajacyMilosci29
  12 grudnia 2014

kup sobie trumnę :)

michas1978
Posty: 313 (po ~27 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 1
michas1978
  12 grudnia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: Niektóre Suzuki SV650 można na A2 rejestrować. Nie wiem czy dobry na pierwszy motocykle ale ja od niego zaczynałem.


Ciekawe które? Mają 72KM.
michas1978
Posty: 313 (po ~27 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 1
michas1978
  12 grudnia 2014
Konto usunięte
Konto usunięte: kup sobie trumnę :)


Trumna jest w zestawie ;p
simens123
simens123
  12 grudnia 2014
Ostatnio edytowany: za 19 maja 2657

Z tego co wiem to chyba większość. Przynajmniej moja mojego kolegi miały wpisane w karcie pojazdu jak i dowodzie rejestracyjnym 25KW kolego ,więc można je rejestrować na kategorię A2. Co nie oznacza że na prawdę mają 72KM :)

michas1978
Posty: 313 (po ~27 znaków)
Reputacja: 22 | BluzgometrTM: 1
michas1978
  12 grudnia 2014
Ostatnio edytowany: za 19 maja 3645
Konto usunięte
Konto usunięte: Z tego co wiem to chyba większość. Przynajmniej moja mojego kolegi miały wpisane w karcie pojazdu jak i dowodzie rejestracyjnym 25KW kolego ,więc można je rejestrować na kategorię A2. Co nie oznacza że na prawdę mają 72KM :)


Mam SV650S z 2001 roku i uwierz mi że ma 72 kucy. 25 KW to jest raptem 34 KM. Nawet GS500 ma 46 koni mocy.
Choć z drugiej strony:
Suzuki poszerza swoją ofertę motocykli spełniających warunki nowej kategorii A2. Znajdują się w niej najpopularniejsze modele japońskiego producenta w wersjach odpowiadających wymogom kategorii A2, m.in. ścigacz GSX R600, turystyczny V-Strom czy cruiser Intruder. Już 19 stycznia 2013 roku zostanie wprowadzona nowa kategoria prawa jazdy – A2. Posiadacze takiego dokumentu będą uprawnieni do poruszania się motocyklem, którego moc nie przekracza 35 kW (47,59 KM), a stosunek jego mocy do masy jest nie wyższy niż 0,2 kW na 1 kg.

Fani Suzuki z prawem jazdy kategorii A2 mogą spełnić swoje marzenia o zakupie ulubionego motocykla. W najnowszej ofercie Suzuki można wybierać spośród legendarnych jednośladów marki, które zostały dostosowane do warunków kategorii A2. Wielbiciele ścigaczy mogą rozpocząć swoją motocyklową przygodę z Suzuki GSX R600 o mocy 34 KM. Z kolei miłośnicy dalszych podróży zainteresują się modelem Suzuki V-Strom 650 ABS (47,5 KM). Dla osób szukających uniwersalnego motocykla Suzuki proponuje model GSX 650 o mocy 34 KM. Do poruszania się po mieście idealnie pasuje elegancki i wyjątkowo stylowy skuter Burgman 400 (32,6 KM). W 2013 roku debiutuje również Inazuma 250(24,5 KM), którą cechuje wyjątkowa łatwość prowadzenia. To oferta dla wszystkich, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z pełnym emocji światem motocykli Suzuki.
PS. SV-łek już nie produkują. Są teraz DL
simens123
simens123
  12 grudnia 2014
Ostatnio edytowany: za 19 maja 4836

Tak oczywiście, ale po prostu miałem tak wpisane w papierach bo one posiadały podobno blokady które ograniczały moc. Ta moja była sprowadzona z Francji ale to był rocznik 2007 nie wiem jak jest w starym modelu. Miała wpisane 25KW dużo na allegro jest sv które mają napisane że można je rejestrować na A2. :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.