MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  13 kwietnia 2013 (pierwszy post)
Siema :mrgreen:.

Logując się na pocztę natrafiłam na artykuł Top 10: najmocniejsze auta do kupienia w Polsce

No to zaczynamy od ostatniego miejsca:

10.

Mercedes-Benz SLS AMG - 571 KM


Mercedes SLS AMG jest napędzany 6,2-litrowym, wolnossącym silnikiem V8 o mocy 571 KM i momencie obrotowym 650 Nm. Osiągi: 0-100 km/h w 3,8 s, Vmax – 317 km/h. Cena: 720 325 zł.

9.

Mercedes-Benz E/CLS 63 AMG S - 585 KM


Odświeżona klasa E w wersji 63 AMG jest napędzana 5,5-litrowym silnikiem V8 z dwiema turbosprężarkami. W wersji S moc jest zwiększona z 557 do 585 KM, zaś moment obrotowy wynosi 720 Nm. W przypadku obu modeli przyspieszenie do pierwszej setki (w odmianie z napędem na 4 koła) trwa 3,6 s - krócej niż w Ferrari FF. Ceny: Klasa E - 578 500 zł, CLS - 624 000 zł.

8.

Mercedes-Benz SLS AMG GT - 591 KM


Mocniejsza wersja SLS-a jest odrobinę szybsza od podstawowej odmiany. Sprint do setki trwa o 0,1 s krócej, a prędkość maksymalna jest wyższa o 3 km/h i wynosi 320 km/h. Cena: 789 431 zł.

7.

Mercedes-Benz G 65 AMG - 621 KM


Prawdziwy drogowy potwór. 2,5 tony masy jest wprawiane w ruch przez 12-cylindrowy silnik o poj. 6 litrów, a dodatkową dawkę powietrza dostarczają dwie turbosprężarki. Moc 621 KM i moment obrotowy 1000 Nm przekładają się na przyspieszenie do setki w 5,3 s i prędkość maksymalną 250 km/h. Cena? 1,25 mln zł – więcej niż za Ferrari 458 Italia!

6.

Bentley Continental GT Speed - 625 KM


Waży 2,3 tony, a mimo to przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,2 s i rozpędza się aż do 330 km/h. To zasługa 6-litrowego silnika W12 z dwiema turbinami, który rozwija moc 625 KM i ciężarówkowy moment obrotowy 800 Nm. Napęd jest przenoszony na 4 koła za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni automatycznej produkcji ZF. Cena wynosi 258 204 euro za dwudrzwiową odmianę GT.

5.
Mercedes-Benz SL/CL/S 65 AMG - 630 KM


Luksusowe Mercedesy w najbardziej ekskluzywnych odmianach są napędzane silnikiem V12 o mocy 630 KM i momencie obrotowym 1000 Nm. Prędkość maksymalna wszystkich trzech modeli jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Ceny wynoszą odpowiednio 1 128 500, 1 093 000 i 1 093 500 zł

4.

Bentley Continental Supersports - 630 KM


To ostatnia odmiana Continentala bazująca na aucie sprzed modernizacji. Przyspieszenie do „setki” w tym 2,2-tonowym aucie zajmuje 3,9 s, zaś prędkość maksymalna wynosi 325 km/h. W Polsce cena wynosi ok. 283 tys. euro.

3.

Mercedes-Benz SLS AMG Black Series - 631 KM


Hardkorowa odmiana SLS-a. Pod jej maską pracuje jednostka V8 od AMG o pojemności 6,2-litra. Dzięki licznym modyfikacjom Black Series przy 8000 obr./min generuje 631 KM. To o 40 KM więcej w porównaniu do 591 KM w SLS GT. Większa moc połączona z mniejszą o 70 kg masą (łącznie 1550 kg) pozwala autu osiągnąć 100 km/h w 3,6 s. Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 315 km/h. Cena w Niemczech (w Polsce nieustalona) - 249 900 euro.

2.

Ferrari FF - 660 KM


FF pełni funkcję samochodu rodzinnego w gamie Ferrari. Ma cztery pełnowartościowe miejsca, spory bagażnik (450l), a opcjonalnie nawet monitory w zagłówkach. To jednak w dalszym ciągu Ferrari. Pod długą maską pracuje silnik V12 o poj. 6,3 litra i mocy 660 KM. Dzięki temu auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,7 s. W przeciwieństwie do niemieckich rywali prędkość maksymalna nie jest ograniczona i wynosi 335 km/h. Cena wynosi 1 298 221 zł.

1.

Ferrari F12berlinetta - 740 KM


Do momentu pojawienia się w salonach limitowanego Ferrari LaFerrari (podobno w Polsce sprzedano 3 sztuki), to F12berlinetta będzie dzierżyć miano najmocniejszego auta marki. Zmodyfikowana jednostka V12 z modelu FF rozwija tu moc 740 KM i moment obrotowy 690 Nm. Przekłada się to na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 3,1 s i prędkość maksymalną 340 km/h. Cena w Polsce to 1 348 854 zł.

PYTANIA:
Q: Którą byście chętnie pobuszowali na naszych dziurawych drogach pełnych radarów ?
Q: A może nie zgadzacie się w pełni z twórcami TOP 10 ?
Q: Własne przemyślenia :D.

Źródło: mototok.pl

Pozdrawiam :mrgreen:.
:ziober2:
WujekBeton
WujekBeton
  14 kwietnia 2013
MaqdaIena
MaqdaIena: Q: Którą byście chętnie pobuszowali na naszych dziurawych drogach pełnych radarów ?

MaqdaIena
MaqdaIena: Mercedes-Benz SLS AMG Black Series - 631 KM

ewentualnie na dojazdy do roboty:
MaqdaIena
MaqdaIena: Mercedes-Benz G 65 AMG - 621 KM


MaqdaIena
MaqdaIena: Q: A może nie zgadzacie się w pełni z twórcami TOP 10 ?

Skoro twierdzą, że mocniejszych nie można kupić to pewnie tak jest, więc się z nimi zgadzam.

MaqdaIena
MaqdaIena: Q: Własne przemyślenia :D.

Może trochę brutalne, ale przynajmniej realistyczne: nie stać mnie nawet na koła od któregokolwiek z nich i prędko stać nie będzie.
oOZyxak0o
oOZyxak0o
  14 kwietnia 2013

na polskich drogach? PHAH! powodzenia

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  14 kwietnia 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

chociaz z drugiej strony bentley ma nawet nawet zawieszenie. osobiscie chcialem sobie kupic tania wyscigowke (ford mustang) ale sie wstrzymalem bo po prostu boje sie,ze sie rozpadnie mi auto na jakiejs polskiej dziurze,a ford mustang ma to do siebie,ze silnik jako tako ale materialy,z jakich zostal wykonany to po prostu czysta tandeta.

WujekBeton
WujekBeton
  14 kwietnia 2013

Tania wyścigówka to golf gti, a nie mustang :lol:.

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  14 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: ewentualnie na dojazdy do roboty


;D.
A mi się ten podoba wizualnie :Mercedes-Benz SL/CL/S 65 AMG - 630 KM , ale pewnie dlatego, że jest granatowy:rotfl:.

Konto usunięte
Konto usunięte: Skoro twierdzą, że mocniejszych nie można kupić to pewnie tak jest, więc się z nimi zgadzam


Wolałam zapytać, bo może ktoś ma wiekszą wiedzę niż robiący artykuł ;D. Już kilka razy znajomi jakieś błedy wychwycili na ich stronie :).

Konto usunięte
Konto usunięte: Może trochę brutalne, ale przynajmniej realistyczne: nie stać mnie nawet na koła od któregokolwiek z nich i prędko stać nie będzi


Sejm hir ;D.
Mnie zastanowiło to, że w wiekszości w tym rankingu królują Mercedesy. Szkoda, że nie ma żadnego Audi ;D.

Konto usunięte
Konto usunięte: osobiscie chcialem sobie kupic tania wyscigowke (ford mustang) ale sie wstrzymalem bo po prostu boje sie,ze sie rozpadnie mi auto na jakiejs polskiej dziurze,a ford mustang ma to do siebie,ze silnik jako tako ale materialy,z jakich zostal wykonany to po prostu czysta tandet

Mustang to tania wyścigówka ?;o.

Jak pracowałam jeszcze w warsztacie to mieliśmy klienta, który bujał się Mustangiem, jakimś nowszym, ale modelu już nie pamietam, bardzo ładne auto, ale miało strasznie krzywe felgi, więc oddał do nas na prostowanie. My tego nie robilismy, więc musieliśmy dać innemu warsztatowi, o czym facet wiedział, ale nie miał czasu na jeżdzenie przez pół miasta. W każdym razie cena była kosmiczna za jedną ;D. Potem przyszedł czas na serwis olejowo filtrowy, zrobił go i auto sprzedał, chyba za drogie w utrzymaniu było. Potem kupił Mazdę 6.
:ziober2:
Otes
Otes
  14 kwietnia 2013

Bez chwili zastanowienia biorę Bentley Continental Supersports. Samochód jest komfortowy( w porównaniu do reszty), ma piorunujące osiągi(mocny silnik, stały napęd 4x4). Łączy wszystkie cechy pozostałych samochodów, a i nie którym typowo sportowym by pokazał gdzie ich miejsce. W terenie też potrafi sobie poradzić(wystarczy obejrzeć najnowszy sezon Top Gear)

WujekBeton
WujekBeton
  14 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: W terenie też potrafi sobie poradzić

:lol: w terenie:lol:
Otes
Otes
  14 kwietnia 2013

Bez chwili zastanowienia biorę Bentley Continental Supersports. Samochód jest komfortowy( w porównaniu do reszty), ma piorunujące osiągi(mocny silnik, stały napęd 4x4). Łączy wszystkie cechy pozostałych samochodów, a i nie którym typowo sportowym by pokazał gdzie ich miejsce. W terenie też potrafi sobie poradzić(wystarczy obejrzeć najnowszy sezon Top Gear) Co do kolegi wyżej, który pisał o Audi. Model R8(tak samo jak Porsche 911 RS ) spokojnie by się zmieścił w tym zestawieniu( w full opcji kosztują prawię 900 tyś) I Mustang GT to tania wyścigówka. W stanach najmocniejsza wersja kosztuję max 40 000$ czyli koło 120 000 złotych czyli równowartość Golfa GTI na full opcji. A koszty utrzymania? Jeśli ma się dostęp do części to myślę, że raczej nie przekracza kosztów utrzymania typowego Hot-hatcha.

Tereń nie mówię tutaj góry i pola przez które G klasa miała by problem, tylko droga szutrowa, dojazd nad jezioro. Sam też nie wierzyłem, ale radze Ci obejrzeć odcinek właśnie TG i sam zobaczysz co ta maszyna potrafi

WujekBeton
WujekBeton
  14 kwietnia 2013

1. To nie kolega :lol:;
2. 120 000 polskich złotych to mało, fajnie macie w tym kraju; pisząc o golfie gti jako taniej wyścigówce miałem na myśli trójkę;
3. Droga szutrowa to droga szutrowa, teren to podmokła łąka, las, żwirownia, żwirownie w lesie, podmokła łąka na żwirowni, orne pole, itp.
4. I nie będę oglądał czegoś czego nie oglądam tylko po to żeby się przekonać, że mam rację.

Otes
Otes
  14 kwietnia 2013

1. Przepraszam
2. To jest astronomiczna cena jak za taki shit(golf), jednak patrząc na cenny(nowych samochodów) to Muscle Cary są bardzo atrakcyjne. Za cenne Jetty można mieć Mustanga GT z V6(w USA) co uważam za bardzo dobrą cenne. Tak samo np. GT 500 kosztuję koło 50 000$ i dalej jest tani(w USA)
3. Tutaj przyznam Ci rację trochę przesadziłem, ale mogę się założyć, że to autko potrafi, więcej niż wszystkie inne modele z tej listy. Wiem, że TG to trochę ściema, ale na własne oczy widziałem jak ten oto model przejeżdża cały odcinek specjalny w jakimś tam rajdzie(zajął przed ostatnie miejsce na OS)Jaki był stan tego samochodu po tym wyścigu to już inna kwestia.

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  14 kwietnia 2013

Bentley jest tak samo komfortowy jak mercedesy te tutaj powyżej z nowszej serii. Ale osobiście nie wybrałbym mercedesa gdybym szukał samochodu by się pochwalić jaki to ja szybki jestem. Moim zdaniem merc to samochód luksusowy ale na pewno nie do ścigania,zobaczcie tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=QMg_imGA5hQ

WujekBeton
WujekBeton
  14 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: (w USA)

Nie można porównywać cen aut w Europie i za oceanem, bo dwie różne bajki, czytałem kiedyś, że kupując (dokładnie nie pamiętam więc powiedzmy tego golfa nowego) w USA i transportując go na stary kontynent, płacąc wszystkie podatki, pitu pitu i inne takie, przerabiając go zgodnie z wymaganiami europejskimi i tak wyjdzie taniej niż identyczny egzemplarz, z takim samym silnikiem i wyposażeniem kupiony w salonie u nas.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaki był stan tego samochodu po tym wyścigu to już inna kwestia.

Bo to nie jest samochód do tego, co z tego, że da się, jak po kilku takich przejażdżkach wylądujesz w serwisie w celu znacznego uszczuplenia portfela. Panów z TG takie rzeczy nie interesują, więc mogą sobie jeździć po szutrze nawet bolidami F1.
Uotr
Posty: 12193 (po ~64 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 2
Uotr
  14 kwietnia 2013

Jedyne auto, które mi się podoba to G klasa, ewentualnie SLS ;)

Chciałbym zostać prezenterem TOP GEAR :rotfl:

Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, prawdziwi mężczyźni jedzą pszczoły !
MajsterXkrupniok
Posty: 134 (po ~88 znaków)
Reputacja: -5 | BluzgometrTM: 50
MajsterXkrupniok
  14 kwietnia 2013

FERARI :napalony::sex:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.