PaaatryczekRPK
Posty: 174 (po ~136 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 21
PaaatryczekRPK
  12 października 2012 (pierwszy post)

ostatnio mialem okazje powozic sie tym :D to ma ponoc 330 koni:D i zerknalem katem oka na komputer a spalanie to 23 litry . Benzyny czy to mozliwe ? Wedlug mnie to malo tym bardziej ze samochod jezdzi po miescie ;P z tego co wiem ... Ma ktos ten samochod bo ciekawosc mnie zrzera :) to jest model e-38 r.01

piesleszek1
piesleszek1
  12 października 2012

te 23 litry to pewnie spalanie chwilowe było.

Szufladaa
Szufladaa
  13 października 2012

Wg Ciebie to malo? hmmm... to ile wg Ciebie taki samochód powinien palić w cyklu miejskim na 100km? 30 litrów?

Możliwe , że byla to jakaś przeróbka z innowacyjnym systemem wyświetlania IQ kierowcy , slyszaleś?

PaaatryczekRPK
Posty: 174 (po ~136 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 21
PaaatryczekRPK
  13 października 2012

no chyba to jest 5 litrow silnik . Mojego ojca 2.3 pali 14 litrow.

WujekBeton
WujekBeton
  13 października 2012

Wcale duży silnik nie pali proporcjonalnie więcej od mniejszego. Spali więcej, ale to nie znaczy, że jeżeli 2.3 pali 14 to 5 litrów ma spalić ponad 30. Duże silniki potrzebują mniej paliwa, żeby jechać, mniejszy ma ciężej, zwłaszcza w budzie 7.
Co to za silnik, że 2.3 pali 14litrów?!

Avatar użytkownika LexussLexuss
Posty: 74 (po ~320 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lexuss
  13 października 2012

jak jeździłem E38 4.4 v8 w automacie to wychodziło koło 20 po mieście, po trasie przy spokojnej jeździe 10. Oczywiście przy normalnej jeździe bez wyścigów bo i nie do tego jest seria 7.

DAMIANYZFR1
DAMIANYZFR1
  14 października 2012

ja mam 750i, po miescie nie jeżdze to nie wiem ile pali ale pewnie kolo 18, w trasie pali mi okolo 14l ale przy jeździe 180 tak mniej wiecej.

PaaatryczekRPK
Posty: 174 (po ~136 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 21
PaaatryczekRPK
  14 października 2012

to ja nadal nie wiem czego na komputerze spalanie srednie wyskoczylo mi 23 l ...

whitestok
whitestok
  14 października 2012

moze po prostu auto dawno nie było do pełna tankowane, w niektórych autach po zatankowaniu do pełna komp się tak jak by resetuje i nalicza spalanie na nowo.

Avatar użytkownika LexussLexuss
Posty: 74 (po ~320 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Lexuss
  16 października 2012
PaaatryczekRPK
PaaatryczekRPK: to ja nadal nie wiem czego na komputerze spalanie srednie wyskoczylo mi 23 l ...

a co w tym dziwnego??? średnie spalanie możesz skasować i bedzie liczył od nowa średnie spalanie a że jeździł po mieście może troche bardziej dynamicznie to mu tyle wyszło.
PawciuWLKP
Posty: 154 (po ~192 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
PawciuWLKP
  16 października 2012

Sądzę że w takim aucie spalanie w mieście koło 20L,to nic dziwnego.Wiadomo że duży silnik ma zapas mocy,i do chwilowego przyspieszenia nie trzeba wduszać gazu w podłogę.A inna sprawa że to nie jest auto z epoki gaźników,które były mocno zużyte i spalały każdą otrzymaną ilość paliwa.Jeżeli auto ma pełen wtrysk,przepływomierz i (lub) czujnik położenia przepustnicy,to komputer silnika dawkuje paliwo bardzo precyzyjnie,i dlatego jest takie a nie 2 razy większe spalanie.

PaaatryczekRPK
Posty: 174 (po ~136 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 21
PaaatryczekRPK
  16 października 2012

wedlug mnie po prostu reset komputera :D bo spalanie na komp.moze wskazywac 23 litry a tak naprawde zapewnie pali te 2 , 3 litry mniej :D chociaz nie wiem myslalem ze to spalanie dlatego ze to automat :D

PaaatryczekRPK
Posty: 174 (po ~136 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 21
PaaatryczekRPK
  16 października 2012

zreszta 2 litry w te czy w tamta bez roznicy bo tak czy inaczej odczuwa sie to na portfelu :D

DAMIANYZFR1
DAMIANYZFR1
  18 października 2012
PaaatryczekRPK
PaaatryczekRPK: zreszta 2 litry w te czy w tamta bez roznicy bo tak czy inaczej odczuwa sie to na portfelu :D


aaa tam, buraki zakładają gaz i śmigają.
whitestok
whitestok
  19 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: aaa tam, buraki zakładają gaz i śmigają.

rozumiem, że wlasnie chwalisz sie świeżo zainstalowaną instalacją LPG do Twojego Daewoo Tico :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.