luzak959
luzak959
  24 września 2012 (pierwszy post)

witam wszystkich.. Sprawa jest prosta otóż mój wujek w wyniku wymuszenia przez innego kierowcę pierwszeństwa uszkodził swój samochód. teraz przyszedł czas na nowe auto... cena to max 8 tys. benzyna żeby dobrze współpracowała z gazem. wielkość to minimum kompakt żeby był tani w eksploatacji... za wszystkie sensowne propozycje serdecznie dziękuję.

PawciuWLKP
Posty: 154 (po ~192 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
PawciuWLKP
  24 września 2012

Poszukaj coś z opla - Astra,Vectra koniecznie 8V więc tylko silnik 1.6 zostaje.Tanio kupisz za grosze naprawisz,i na prostym gazie kilka lat pośmiga.Do francuzów są drogie części i naprawa tylnych zawieszeń.Ewentualnie jakiś japończyk,dużo tańszych zamienników części i bardzo wygodne są.

PaaatryczekRPK
Posty: 174 (po ~136 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 21
PaaatryczekRPK
  25 września 2012

mitshubishi GALANT 2.0 :D jezdzilem tym tyle ze bez gazu czysta benzyna powiem ze autko zrywne :P lub 2.5 v6

WujekBeton
WujekBeton
  25 września 2012

Co się będzie wujek w kompakty bawił, niech kupi se samochód:http://moto.allegro.pl/2-5-diesel-e-klase-klima-i-wlasciciel-i2668234164.html :mrgreen:

WujekBeton
BaRoNeQ
Posty: 260 (po ~95 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 35
BaRoNeQ
  30 września 2012

BMW e36 Compact /Sedan .
1.6 można sobie poszaleć dopiero po wymianie silnika na 6 garów .
Nie wiem jak z gazem ale chyba dobrze poczytaj na forum BMW .
Części jak BMW drogie strasznie drogie ... Ale fajne autko kupisz do 4tyś a za 4tyś je naprawisz ;)

piesleszek1
piesleszek1
  30 września 2012

Jak można się domyślić kolega szuka auta do codziennej jazdy a nie do szaleństw :), drogie części do e36...proszę Cię :) Jak wspomniał kolega PawciuWLKP dobre silniki do gazu to oplowskie 1.4 i 1.6 znoszą tak zwane najtańsze instalacje. Mimo że jestem fanem Japończyków polecam Ci Astrę 2 :)

luzak959
luzak959
  1 października 2012

Żadnego bmw audi i volkswagena..... Nie szukam auta żeby wujek szpanowal po jakiś wsiach.... Najlepsza opcja to chyba vectra b po lifcie... Wystarczająco pojemny pojazd co codziennej jazdy.

Michal89TG
Posty: 854 (po ~50 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 4
Michal89TG
  2 października 2012

Może Ford Focus ?

marekxxx194
marekxxx194
  3 października 2012

moze passat b 4 albo audi 80b4

dominoMMz
dominoMMz
  6 października 2012

jeżeli nie stawiasz priorytetem gazu to wybierz autoludu czyli jakiegoś golfa lub passata najlepiej b4 nie b5.. vw są ogólnie jak dla mnie tłukami sztywne twarde niemieckie robole.. ale za to silnik 1.9 tdi ten 115 konny wypada najlepiej jest najmniej awaryjny są jeszcze jednostki 130 konne 101, 110.. ale 115 wypad podobno najlepiej.. spalanie w tracie w golfie może zejsc do 4.5 litra wiec przeliczając koszty paliwa i tego ze gazu vectra 2.0 opyli Ci 9-10 5.70x 4 21.40z. 10x2.60 26zl.. plus koszty eksploatacji instalacji i spadek mocy.. chyba że inwestujesz w jakąś dobra sekwencję.. btw. za zachodniej granicy sprowadzane jest mnóstwo golfów i passków.. no i najgorsza wada tego że łatwo naciąc się na egzemplarz powypadkowy.. japońce tzn toyoty które wypadaja najlepiej są bez awaryjne nowsze D4d pomijając D-cata(miałem taki nie polecam ale to nie auto do 8 tys..) możesz kupic corolle 1.6 auto cieszące się dobrą opinnią i gaz dobrze znosi.. w e36 się nie baw.. szczególnie 1.6 to zbyt mały silnik do takiej budy.. miałem e36 2.8 cabrio paliło litr mniej niż znajomego 2.0 150km.. po prostu silnik pchał budę a nie ja za sobą wlokł.. szczególnie sprawa odczuwalna w 5 seri czyli e39 ale te samochody nie wchodzą chyba w zakres pieniężny zwłaszcza zadbane 2.8.. nie doceniane auto to Saab 93.. moim zdaniem bierz japońca corolla 1.6 avensis 1.8 vvti golf 1.8 benzyna 1.9 tdi 115km.. może jakaś carisme 2.0 vectre b 2.0 16v albo astre 1.6 gaz ? opel bez gazu to jak alfa która raz w miesiącu nie stoi u mechanika... więc samo powiedzenie o czymś świadczy.. przejeździłem wiele samochodów.. począwszy od malucha do nawet co mi się zdarzyło jechac f430 spider.. volva stare Ci polecam :D nowe ? hmmy mam obecnie xc90 miałem kiedys s60.. elektryka się jebie jak Polska gospodarka... twu twu xc90 oprócz czujników parkowania sie jeszcze nie jebie.. tyle ode mnie :D poprawi mnie ktoś jak się gdzieś mylę :D ale taka jest moja opinia ;)

luzak959
luzak959
  6 października 2012

Wybór padł na nissana primere p11 po face lifcie.. z polskiego salonu po pierwszym właścicielu silnik 2.0 benzyna..dzięki za wszystkie propozycje.. Pozdrawiam.

whitestok
whitestok
  6 października 2012

czyli tą już francuską primerę? brzydka jest :D najładniejsza primera to P11 przed liftem :) zwłaszcza w wersji GT w limitowanym zielonym kolorze :)

whitestok
whitestok
  7 października 2012

w polsce takich jeszcze nie widziałem:




ale to już tak poza tematem :D

whitestok
whitestok
  7 października 2012
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.