UTurnCode
UTurnCode
  21 czerwca 2012 (pierwszy post)

Witam
Kupiłem sobie na allegro płyn do mycia felg który podobno stosowany jest w salonach Renault:
http://moto.allegro.pl/koncentrat-plynu-do-alumfelg-serwis-renault-i2435093849.html
Spryskałem nimi felgi odczekałem 5 minut zgodnie z instrukcją, zmywam... a tu z srebrnych zacisków zrobiły się szare!
Zaciski są malowane przez forda i auto jest nowe z salonu wiec nie ma opcji że to jakaś gówniana farba czy stara farba. Pomijam fakt że słabo umyło felgi (felgi aluminiowe fordowskie)
Co tu zrobić? Mam nadzieje że mi to nie wpłynie na gwarancje auta.

WujekBeton
WujekBeton
  21 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: nowe z salonu wiec nie ma opcji że to jakaś gówniana farba

Czy ja wiem, że nie ma takiej opcji:woot:. Słabo umyło felgi, bo moim skromnym zdaniem to samo nic się nie umyje i jak nie wyczyścisz porządnie gąbką, szczotką czyli ręcznie to nic z tego nie będzie. Magiczne środki działają w magiczny sposób tylko w reklamach. A i na gwarancję chyba nie może mieć wpływu to, że farba zeszła z zacisków.
88DamianM
88DamianM
  21 czerwca 2012

Felgi były zimne jak pryskałeś?

88DamianM
88DamianM
  21 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Magiczne środki działają w magiczny sposób tylko w reklamach.
Sprawdziłeś empirycznie czy tylko tak biadolisz? Ja sam stosuję środki belgijsiej firmy CID LINES i nie mam zastrzeżeń. Brud schodzi przy użyciu płynów i samej ciśnieniówki. Sęk w tym, że środki inaczej reagują w sezonie letnim i zimowym i trzeba mieć trochę wiedzy na temat kosmetyki samochodowej.

Konto usunięte
Konto usunięte: Mam nadzieje że mi to nie wpłynie na gwarancje auta.
Jeśli użyłeś rekomendowany przez producenta środek, masz prawo złożyć reklamację i na płyn i na samochód.
UTurnCode
UTurnCode
  21 czerwca 2012

Witam
Tak były zimne i trochę mokre co raczej bez różnicy.
Czy rekomendowane to nie wiem, w końcu to ford nie renault.

WujekBeton
WujekBeton
  21 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: samej ciśnieniówki

Myjka ciśnieniowa może zerwać lakier z samochodu (sprawdzane, fakt, że stary to samochód był), także z brudną felgą też sobie poradzi. Takie preparaty wspierają mycie, ale go nie zastąpią.
88DamianM
88DamianM
  21 czerwca 2012

Owszem, nie każdy brud zejdzie, zwłaszcza łajno :rotl: (i to krowie i owadzie). Miałem na myśli substancje silnie aktywne, do których należą preparaty do mycia felg aluminiowych ;)

UTurnCode
UTurnCode
  21 czerwca 2012

Ten mój preparat ostro nawalał kwasem solnym ;/ ale pyłu i osadu z spalin nie zmył. Za to zmył farbę z szczęk ;/

88DamianM
88DamianM
  21 czerwca 2012

Różnica stosowania środków kwasowych w sezonie letnim i zimowym jest taka, że zimą okres czekania na ochłodzenie się elementów mytych jest krótsza a latem długa. Przed myciem należy auto schłodzić (nie lać lodowatej wody prosto na hamulce, bo może doprowadzić to do wykrzywienia tarcz). Najlepiej jeśli możemy odczekać pół godziny i oblać koła zwykłą zimną wodą z kranu. Dopiero potem spryskujemy felgę preparatem kwasowym. Niestety lepiej spłukać go z brudem po kilku sekundach (jeśli koła są jeszcze ciepłe), i powtórzyć czynność do efektu zadowalającego, niż robić wszystko podręcznikowo.

Pozostało Ci spolerowanie felg pewnie, ale nie jestem pewien, bo na oczy nie widzieliśmy. Było by miło, gdybyś pokazał jak to wygląda.

UTurnCode
UTurnCode
  21 czerwca 2012

Ok tutaj są zdjęcia:




Auto było pryskane po postoju przez całą noc.

88DamianM
88DamianM
  22 czerwca 2012

Jeśli auto masz na gwarancji serwisowej a środek był rekomendowany, zapytaj w serwisie czy Ci klocków by nie wymienili. Ja się na wszystkim nie znam w tej sprawie, ale jeśli byłaby możliwość, wziąłbym szczęki w imadło, założyłbym metalową szczotkę na szlifierkę kątową, wyczyściłbym je i polakierował na nowo. Może ktoś miałby lepszy sposób, dlatego nie sugeruj się tą radą ostatecznie. Pokazałem zdjęcia bratu i stwierdził takie samo rozwiązanie co ja. Sami niedawno czyściliśmy szczęki w jego samochodzie :)

UTurnCode
UTurnCode
  22 czerwca 2012

No mam na gwarancji parę dni temu dopiero nim wyjechałem.
Co znaczy środek był rekomendowany ?

88DamianM
88DamianM
  22 czerwca 2012

Czy np. w salonie go dostałeś/kupiłeś, czy powiedzieli Ci, że masz tylko jego używać, albo że najlepiej by było, żebyś go używał. Tak jak z olejem silnikowym. Jeśli robisz wszystko podręcznikowo i tak jak Ci każą a coś pójdzie nie tak, masz prawo do reklamacji, a co za tym idzie, podstawienia samochodu do serwisu dla usunięcia usterki i wpisania zabiegu do książki serwisowej.

siemaszdylara
Posty: 232 (po ~125 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
siemaszdylara
  22 czerwca 2012

Boże, po prostu płyn nie powinien być nanoszony na szczęki, tak samo jak nie można używać płynów na kwasie na felgi polerowane czy chromowane itd, Twoje felgi są malowane lakierem bazowym + zabezpieczającym bezbarwnym i tak łatwo Ci tej farby nie zmyjesz, a że umyłeś sobie kwasem szczęki to Ci nikt na gwarancji tego nie wymieni ani nie pomaluje xD

siemaszdylara
Posty: 232 (po ~125 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
siemaszdylara
  22 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli użyłeś rekomendowany przez producenta środek, masz prawo złożyć reklamację i na płyn i na samochód.

lol xD

Konto usunięte
Konto usunięte: Myjka ciśnieniowa może zerwać lakier z samochodu (sprawdzane, fakt, że stary to samochód był), także z brudną felgą też sobie poradzi. Takie preparaty wspierają mycie, ale go nie zastąpią.

tak jak z myjnią bezdotykową, autko jest tylko spłukane nie umyte, najprostrzy test - umyć na bezdotykówce i przetrzeć np szybe białym papierem, będzie czarny : )
nic nie zastąpi gąbki

wiadomo że felg nie będziemy myli gąbką z pomocą kwasu, do tego są specjalne BARDZO miękkie szczotki , polecam płyn z APP - FE Extra cleaner
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.