xxOlOxx1234
xxOlOxx1234
  16 stycznia 2012 (pierwszy post)

Witam wszystkich!
Nie wiem czy dobry dział, jeżeli nie to przepraszam

No więc w piątek bezbłednie zdałem Teoretyczny egzamin na Prawko w WORD Opole.

W piątek za tydzień mam praktyczny i w związku z tym pytanie:
-Na co szczegołnie uważać żeby nie oblać? Już pomijajcie to że warto na początku trochę sympatii u pana egzaminatora zdobyć bo to już wiem :mrgreen:

-Znajomi mówili że w Opolu w WORD-zie jest tak że nie ważne czy przejedziesz bez błednie czy nie, bo jak chce to itak cie udu*i ;) Znajomy miał taki przypadek, ze przejchał bezbłędnie, przyjechal to WORD i mu koles powiedział że podobało mu się że tak powoli jeździ (chodziło o to że powoli rusza z świateł, skrzyżowań itp - bo znajomy est ostrożny w jeździe samochodem więc tak jeździ)

Spotkaliście z takimi przypadkami? Głównie kieruję to do osób które zdawały w Opolu ;)

Pozdrawiam

xxOlOxx1234
xxOlOxx1234
  16 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: że podobało mu się


Nie podobało mu się*
PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  16 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: jest tak że nie ważne czy przejedziesz bez błednie czy nie, bo jak chce to itak cie udu*i


Tak jest wszędzie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Znajomy miał taki przypadek, ze przejchał bezbłędnie, przyjechal to WORD i mu koles powiedział że podobało mu się że tak powoli jeździ


Mnie oblał za 1 razem za to samo (brak dynamiki jazdy mogłem się kłócić bo było ślisko i nie szalałem ale szkoda czasu bo z pustego i tak nie naleje)
xxOlOxx1234
xxOlOxx1234
  17 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak jest wszędzie.

Ale bez przesady.... Ktoś ostatnie zapożyczone pieniądze wyda na egzamin i sam kurs a taki cię jeszcze uje*ie... No ale cóż Polska to Polska, ci co najwięcej mają, najwięcej chcą ;)
MuyBueno
MuyBueno
  17 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: -Na co szczegołnie uważać żeby nie oblać? Już pomijajcie to że warto na początku trochę sympatii u pana egzaminatora zdobyć bo to już wiem

Podejść do tego na czilałcie - tak wiem-nie da się.Mję osobiście się tak nogi trzęsły,że masakra :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: -Znajomi mówili że w Opolu w WORD-zie jest tak że nie ważne czy przejedziesz bez błednie czy nie, bo jak chce to itak cie udu*i ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak jest wszędzie.

Wyżej odpowiedź.

Konto usunięte
Konto usunięte: Znajomy miał taki przypadek, ze przejchał bezbłędnie, przyjechal to WORD i mu koles powiedział że podobało mu się że tak powoli jeździ (chodziło o to że powoli rusza z świateł, skrzyżowań itp - bo znajomy est ostrożny w jeździe samochodem więc tak jeździ)

A ile mniej jechał ? bo jak mógł 50 a jechał 30 to chyba nie ma co się dziwić,prawda ?
WujekBeton
WujekBeton
  17 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: powoli rusza z świateł, skrzyżowań itp - bo znajomy est ostrożny w jeździe

To można podciągnąć pod utrudnianie ruchu, a zdaniem niektórych (moim też) jest to gorsze niż, np. przekroczenie prędkości o 20km/h.
Jak zdawałem osobówki to nie pamiętam na co zwracali uwagę, w Koszalinie na ciężarówkach pilnowali świateł, jak wjechałeś na żółtym to był koniec egzaminu. Ostatnio rozmawiałem z instruktorem z Wawy i tam z kolei Pan egzaminator strasznie był uczulony na warunkowe zielone strzałki, ale to też na kategorie E.
Tak ogólnie to jeżeli potrafisz jeździć i myśleć to zdasz bez problemu.
PawciuWLKP
Posty: 154 (po ~192 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
PawciuWLKP
  17 stycznia 2012

Najważniejsze żeby dokładnie wykonywać wylosowane zadania.Cofaj po łuku powoli,korzystaj z lusterek i trzymaj się blisko wewnętrznej linii,żeby tył nie uciekł za łuk.Na mieście jedź dozwolona prędkością,i co jakiś czas spójrz w lusterka żeby egzaminator widział,że jedziesz ostrożnie i wiesz co dzieje się wokół Ciebie.Musisz być pozytywnie nastawiony,a będzie ok.

PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  17 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: PiesekLeszek1:Tak jest wszędzie. Ale bez przesady.... Ktoś ostatnie zapożyczone pieniądze wyda na egzamin i sam kurs a taki cię jeszcze uje*ie... No ale cóż Polska to Polska, ci co najwięcej mają, najwięcej chcą ;)


I tak to właśnie wygląda....frajerstwo i nic więcej, taki śmieszny egzaminator myśli że po 30h jazdy ktoś będzie jeździł jak zawodowy kierowca.
WujekBeton
WujekBeton
  17 stycznia 2012

Te 30 godzin nie jest od tego żeby nauczyć jeździć młodego kierowcę, a tylko po to żeby zdać egzamin, uczyć trzeba się później samemu, ewentualnie od starszych i mądrzejszych. Szkoda, że to wszystko musi się odbywać w normalnym ruchu ulicznym, a jakie są konsekwencje to wszyscy wiemy.

MuyBueno
MuyBueno
  18 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Te 30 godzin nie jest od tego żeby nauczyć jeździć młodego kierowcę, a tylko po to żeby zdać egzamin, uczyć trzeba się później samemu, ewentualnie od starszych i mądrzejszych. Szkoda, że to wszystko musi się odbywać w normalnym ruchu ulicznym, a jakie są konsekwencje to wszyscy wiemy.

x2

MuyBueno
MuyBueno
  18 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: a jakie są konsekwencje to wszyscy wiemy.

i niektórzy na tym zarabiają:ziober2:
WujekBeton
WujekBeton
  18 stycznia 2012

Raczej chodziło mi o duży procent młodych kierowców, którzy powodują wypadki, bo przecież mają prawko to po wiejskiej drodze poleci 180 :zonk:.

xxOlOxx1234
xxOlOxx1234
  23 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Raczej chodziło mi o duży procent młodych kierowców, którzy powodują wypadki, bo przecież mają prawko to po wiejskiej drodze poleci 180 .

I tutaj kłania się głupota rodziców.. Dzieciakowi na prawko kase dali to od razu auto kupują mu... Znam wiele takich przypadków, koledzi zdali i od razu dostali autka z wyzszej półki cenowej i wiadomo... szpanować chce kazdy... No i 2 przypadki skonczyły się tragicznie.. jeden zginął po miesiącu a drugi wypił, jechał i tez zabił siebie i dziewczyne... Myślą ze mają kase to mogą wszystko ale ta kasa raczej nie wypełni im pustki po tej osobie..
PawciuWLKP
Posty: 154 (po ~192 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
PawciuWLKP
  24 stycznia 2012

Masz rację,bo nie bez powodu młodzi maja podwyższone ubezpieczenie,skoro powodują dużo wypadków.A pijanych za kółkiem karałbym jako potencjalnych morderców.I nieważne czy to poseł,sędzia lub zwykły człowiek,od razu zamykać odpracować społecznie kilkaset godzin i duża grzywna,a następnym razem 2 razy pomyśli przed jazdą.

WujekBeton
WujekBeton
  24 stycznia 2012
PawciuWLKP
PawciuWLKP: 2 razy pomyśli przed jazdą

Niestety nie pomyśli, znam takich co nie myślą mimo, że stracili prawko...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.