TaNazwaJestSuper
TaNazwaJestSuper
  25 sierpnia 2011 (pierwszy post)

Mam zamiar coś kupić nowego do jazdy i tu stoi przede mną mały wybór.
Otóż budżet ~15k i jak na razie na oku jest

- Subaru impreza kombi wiadomo 4x4 2.0 125km 2002 i ogólnie spoko bo już ją oglądałem (wiadomo znajomy mechanik itp.) tyle że trzeba trochę przy niej porobić i jako dla mnie studenta jeszcze założyć gaz. +4k gdzieś jeszcze trzeba dołożyć

-Toyota celica tą od 93-99 1.8 116km lub 2.0 170km byleby nie trafić na egzemplarz po jakimś idiocie i byłoby spoko fajna jest akurat stylistyka pasuje bez żadnego tuningu optycznego ani niemieckiego ani żadnego, bo tylko psuje to efekt, wyposażenie obojętne i kosztuje 8-10k pewnie do tego jeszcze gaz by wcisnął :P

w grę wchodziły na początku:
-golf 4 (tanio dużo części)
-passat b5 (nie mój pomysł :P)
-volvo v40 (spadek po ojcu on swoje marzenie kupi)
-mazda 323F ta z otwieranymi światłami (bo ma otwierane światła i koleżanka na nią leci)
-civic V (bo silnik ma godmode przy innych samochodach)

Czy jakieś zalety mi przedstawicie bo na pierwszym miejscu stoi celica potem subaru, mile widziane opinie, nowe propozycje, plusy i minusy

KORARM
KORARM
  25 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Toyota celica tą od 93-99 1.8 116km

Kupuj taką i nie zastanawiaj się nad innymi.
Jeśli gazownia to tylko do silnika 1.8 bo 2.0 nie chodzą zbyt długo na gazie.
1.8 115KM nie jest może tak mocny ale to dobra nie zawodna jednostka i z takim budżetem nie stać Ciebie na dobrą mocniejszą.
TaNazwaJestSuper
TaNazwaJestSuper
  25 sierpnia 2011

wiesz też obstawiam przy tym bo porównywalnie mam te 115 konne volvo ojca fakt faktem co innego, ale jak na mnie wystarczająco, wyprzedza jak trzeba, więc celica trochę lżejsza będzie nawet lepsza. No gaz jak dla mnie to podstawa, jeżdżę zazwyczaj samemu okazjonalnie 1 pasażer na wydział, więc mi to pasuje. Jednak ojciec upiera się przy imprezie, on wyłożył 10k :D a powód taki, że 4x4 (tylko mi się podoba) i ma hak a on rybakuje po pracy więc ma czym łódkę ciągnąć :P
A propo co mi z 4x4 jak szkoda będzie mi samochodu na latanie po lesie :D ( do tego kupiłem sobie favoritke) a brak tego w celice i tak wytrzymam jak jest beznadziejna powierzchnia to udaje mi się jeździć rozsądnie.

A co zazwyczaj nie daje rady w 2.0 przy zagazowaniu ?

KORARM
KORARM
  26 sierpnia 2011

No niestety 2.0 to dość wysilony silnik jak na tamte lata.
W subaru to może i fajnie 4x4 ale spalanie 2x takie i troszkę pokatujesz i blok się rozwali bo tam gówniane aluminiowe wsadzali.
A calineczka co najwyżej trochę oleju spali. Oczywiście jak każde auto ma swoje wady i zalety.

TaNazwaJestSuper
TaNazwaJestSuper
  26 sierpnia 2011

No wiadomo 4x4 spalanie ma większe a mnie to zaboli :D bo chociażby w favoritce (spalanie gdzieś zazwyczaj większa wartość 6-10 l) to musiałem dokładać ze swoich na paliwo bo stary samochód fajnie pomęczyć :P
Więc na razie stoi celica 1.8 z gazem na pierwszym miejscu, najlepiej czerwona, bo ten kolor zawsze szybszy.

Byłem u kumpla tam poznałem gościa od celicy 2.0gt bez gazu nie narzeka na nic, ale biorąc pod uwagę przyszłość wolę trochę wolniejszy samochód :) dobra czekam czy ktoś wyskoczy z jakimiś opiniami jeszcze

shinu
shinu
  26 sierpnia 2011

imprezka to iscie spartanski samochod i zre wachy wiecej niz dalbys rade wody wypic.

o Celice niestety nie mam zdania, nigdy nie mialem ani zaden znajomy. takze wiedza zerowa.

Ode mnie tylko tyle, ze jesli chcesz auto jak to nazwales z trybem "godmode" to bierz jakiegos japonca.

McBewe
McBewe
  26 sierpnia 2011

Passat B5 FL za te pieniądze będziesz miał samochodzik w full wypasie i zadbany sprowadzony z Niemiec. a nikt mi nie powie że Niemiec nie dba o samochód.

TaNazwaJestSuper
TaNazwaJestSuper
  26 sierpnia 2011

hmm passatów się trochę obawiam, bo jak na ich rocznik to one mają już po 200k - 300k na liczniku, z Niemiec to pół biedy jeszcze by trochę pochodził, ale jeżeli z Polski to ciężko znaleźć coś dobrego :D np. na wykopie często się pojawiały passaty z cofnięciami o 100k. Jakby tego było mało dzisiaj jadę sobie dojeżdżam do ronda passat przede mną bum padł ^^

A może jest ktoś kto miał/ma preludke V wersję (96-01) i mi powie jak jest z nimi ?
Pytam tak z ciekawości, ale zostanę chyba przy celice

adiluki
Posty: 1972 (po ~312 znaków)
Reputacja: 55 | BluzgometrTM: 205
adiluki
  26 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: -mazda 323F ta z otwieranymi światłami (bo ma otwierane światła i koleżanka na nią leci)

po tym egzemplarzu marzeń to widze ze sam nie wiesz czego chcesz podajesz auta dobre ,nie dobre stare i do du..y.kupuje sie auto dopasowane do swoich oczekiwać i na swoja kieszeń co z tego ze masz 15koła jak możesz nie miec kasy jak cos padnie w aucie
TaNazwaJestSuper
TaNazwaJestSuper
  26 sierpnia 2011

Wiesz te autko dodałem jako przejściowe na rok może 2, aby poczekać na coś może się akurat trafi. Co z tego, że już dokonałem wyboru padło na celice jak wejdę na otomoto jest ich parę, normalne ceny tylko jaką mam pewność kupując je ? Czy to auto było jeżdżone przez idiotę który ścigał się z każdym na każdych światłach, czy może było walnięte i zaszpachlowane a w opisie bezwypadkowe. Teraz mi pozostaje jedynie czekać na jakieś sprawdzone źródło i tyle, bo nie widzę już innej alternatywy :p

shinu
shinu
  27 sierpnia 2011

pewnosci nie masz zadnej, ale na szczescie ktos wymyslij taki zawod jak mechanik, u ktorego mozesz sprawdzic stan auta

patryyykk
patryyykk
  27 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: hmm passatów się trochę obawiam, bo jak na ich rocznik to one mają już po 200k - 300

i jeszcze drugie tyle przejeżdżą

McBewe
McBewe: Passat B5 FL za te pieniądze będziesz miał samochodzik w full wypasie i zadbany sprowadzony z Niemiec. a nikt mi nie powie że Niemiec nie dba o samochód.

za 15k fl w full opcji ? ciekawe

Konto usunięte
Konto usunięte: -golf 4 (tanio dużo części)

jeździłem jakiś czas takim 1.9tdi 115km, świetne auto, do jazdy zajebiste + dość szybkie jak na te 115km, passat byłby lepszy gdybyś miał zamiar kogoś wozić z tyłu, bo w golfie nawet kombi z tyłu jest ciasno

a impreza z gazem całkiem ciekawe autko :tak:

chyba że byś się rozejrzał za jakimś e46 czy e39 zagazowanym, to już wogle inna klasa i części wcale nie są droższe i trudniej dostępne jak do vw :tak:
McBewe
McBewe
  27 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: McBewe: Passat B5 FL za te pieniądze będziesz miał samochodzik w full wypasie i zadbany sprowadzony z Niemiec. a nikt mi nie powie że Niemiec nie dba o samochód. za 15k fl w full opcji ? ciekawe


no faktycznie ciężko by było ale:
http://moto.allegro.pl/volkswagen-passat-vr-5-i1785080091.html
http://moto.allegro.pl/vw-passat-2-5-tdi-highline-i1784776400.html
WujekBeton
WujekBeton
  27 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Otóż budżet ~15k

oczywiście rade moja będzie jedyna słuszna w tym przedziale cenowym : 300ce W124 :tak:
PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  27 sierpnia 2011
McBewe
McBewe: http://moto.allegro.pl/vw-passat-2-5-tdi-highline-i1784776400.html


Goleniów.....moje rejony :) ale silnik 2,5 TDI był już omawiany w temacie założonym przeze mnie ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.