chicel
chicel
  6 sierpnia 2011 (pierwszy post)

witam, dzis jak co rano wsiadłem do samochodu odpaliłem, zajechałem do pracy....
czas w pracy 5 godzin.
godz. 12:00 wsiadam do auta odpalam silnik jadę do domu. około 5km
po zgaszeniu silnika pikanie dochodzące z prawej strony kierownicy, bardzo podobne do tego sygnalizującego brak gazu w zbiorniku, ale to nie jest to bo gaz jest.
poniżej link - nagrałem to pikanie telefonem komórkowym może ktoś mi powie czego to dotyczy:
http://w109.wrzuta.pl/audio/2llUIqBOo8N/pikanie_audi_a4

dodam że ten dźwięk odtwarzany jest po każdym zgaszeniu silnika przez czas jaki słychać go na nagraniu gdy kluczyk w stacyjce, gdy już na początku pikania wyjmę kluczyk ze stacyjki to dżwięk jest zerwany.
wie ktoś o co z tym chodzi? to coś poważnego?

Vinroc
Vinroc
  6 sierpnia 2011

są długie i krótkie pykniecia wiec jakiś błąd jest

masz instalacje lpg ?
jaką ?

i coś z autem sie dzieje ?

chicel
chicel
  6 sierpnia 2011

nic z autem się nie dzieje, jeździ normalnie sprawdzałem, nie mam obecnie kabla by podpiąć go pod kompa, ale dziwne że jest jakiś błąd sygnalizowany takimi piknięciami, tzn piknięcia są cały czas jednostajne jak pod koniec pliku muzycznego który wrzuciłem, krótszy sygnał na początku to mój błąd bo ruszyłem kluczykiem od stacyjki :)
instalacja LPG to STAG 4 coś takiego dokładnie identyczne:
http://allegro.pl/ac-stag-4-plus-alaska-valtek-3ohm-136km-sekwencja-i1735536497.html

samochód to audi a4 1.8 125KM ADR silnik rok 1995. B5

chicel
chicel
  6 sierpnia 2011

a jest możliwość że to pikanie informujące o wymianie filtra gazu? bo właśnie przejechałem 15tys km a Pan który montowal gaz mówił ze za 15tys żeby przyjechac na wymianę

Vinroc
Vinroc
  6 sierpnia 2011

podjedz do gazownika jak mówie jakiś błąd instalacja wywaliła
albo (choc nie wierze) owa wymiana filtra :P

chicel
chicel
  8 sierpnia 2011

już problem rozwiązany :) to pikanie to informacja o wymianie filtra gazu. Na życzenie można to wyłączyć ale ja nie chciałem :) w końcu to jest bardzo przydatne, wymienili mi filtr za 30zł. A teraz pytanie z innej beczki jaki płyn do pompy wspomagania i jak go wymienić ? Bo hałasuje mi pompa już jakby była na wykończeniu ale gazownik mi powiedział że wystarczy wlać nowego płynu i powinna sie uspokoic bo jak sprawdzał tam w zbiorniczku płyn jest jak woda, nie ma właściwości smarujących...pokaże ktoś jakieś linki na allegro ? Bo dzis już nie zdążyłem do żadnego sklepu

iR0n
iR0n
  8 sierpnia 2011

najlepiej zalej jaki być powinien poszukaj w Google :) a stary zlej co by się nie zważyło.

Vinroc
Vinroc
  8 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

olej atf do vag (są takie w białych opakowaniach 1l)
drogie ale oryginalne do własnie np audi

albo po prostu kup olej do skrzyni automatycznych i wspomagan ATF

co do wymiany
zalezy o jaka wymiane Ci chodzi
mozna wymienic tylko to co jest w zbiorniczku (wieksza strzykawka i po prostu wyciągasz to co sie uda z niego) i wlewasz nowy

druga jest bardziej męcząca i drozsza
bo musisz olej spóscić z wezy od wspomagania maglownicy itp
i przy tym to Ci wejdzie ze 2,3 litry

do samego zbiorniczka niewiem z litr wejdzie troche wiecej :)
chicel
chicel
  8 sierpnia 2011

nie litr nawet nie wchodzi, kiedyś własnie z zbiorniczka spuszczałem bo musiałem ustawić to sitko, no i trzy kubki plastikowe te do picia np wody mineralnej co to się można napić za darmo np w banku :)
a co do wymiany chodziło mi właśnie o całą wymianą ale skoro mówisz że to aż tyle tego wchodzi...ale to już się wymienia na lata bo nawet jak to nic nie da i będzie trzeba wymieniać pompę wspomagania to i tak ten olej co teraz wleję to się nada ponownie.
a jeśli wszystki płyn spuszczę i wleję nowy to się nic nie zapowietrzy?

chicel
chicel
  8 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: olej atf do vag (są takie w białych opakowaniach 1l)

znalazłem podobny
http://allegro.pl/plyn-hydrauliczny-vw-skoda-audi-i1747332620.html

może taki też być?
Vinroc
Vinroc
  8 sierpnia 2011

to jest ten własnie (butelki moze mi sie powaliły) ;)

acz jesli nie chcesz sie tak wykosztowac lepiej sobie kupić hipol atf 2 z orlenu czy jakoś tak
lepszy bo wieksza butelka aa tanszy

chicel
chicel
  9 sierpnia 2011

a jest gdzieś opis krok po kroku jak wymienić płyn z całego układu?

chicel
chicel
  11 sierpnia 2011

dobra wymieniłem, pompa narazie ucichła :) aż się lepiej jeździ jak nic nie buczy :)
do wymiany zauważyłem mam końcówki drążków kierowniczych, łatwo się je wymienia? tak jak ręką sprawdzałem to luzów nie ma lecz gumy się rozerwały....

chicel
chicel
  11 sierpnia 2011

a jeszcze jakby ktoś był taki miły i wiedział ile mam świec w samochodzie? czytałem gdzieś że przy zakładaniu gazu trzeba wymieniać kable zapłonowe i świece to prawda? jeśli tak to dlaczego? i czy posiadam aparat zapłonowy ?

chicel
chicel
  14 sierpnia 2011

o widzę że nie ma zainteresowania tym tematem a szkoda szkoda.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.