NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  26 stycznia 2011 (pierwszy post)

Witka :ziober2:

Jest taki sobie np. Fiat Panda z homologacją na samochody ciężarowe. I chciałbym go zmienić na osobowy zarówno na papierach jak i praktycznie; siedzenia, kratka itp.

Ktoś ma w tym jakieś doświadczenie (głównie chodzi mi o koszta i załatwianie papierów) ?

==

Pytanie dla niewtajemniczonych w/w temat :

Jak to jest z holowaniem .... jakie światła powinien mieć włączone pojazd holowany?
Pytam bo raz widziałem awaryjne a drugim razem same światła mijania i teraz zgłupiałem :ziober2:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Marcinuniu
Posty: 57 (po ~169 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Marcinuniu
  26 stycznia 2011
jesli chodzi o holowanie:
- trojkat z tylu w szybie
- swiatla mijania ( nie ma mowy o awaryjnych bo dostaniesz mandat po 2 przy skrecaniu jak bedziesz sygnalizowal? :)
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  26 stycznia 2011
Marcinuniu
Marcinuniu: jesli chodzi o holowanie: - trojkat z tylu w szybie - swiatla mijania ( nie ma mowy o awaryjnych bo dostaniesz mandat po 2 przy skrecaniu jak bedziesz sygnalizowal? :)

Spoko, tak też ja holowałem.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

folkemon
folkemon
  26 stycznia 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Pytam bo raz widziałem awaryjne a drugim razem same światła mijania i teraz zgłupiałem

Konto usunięte
Konto usunięte: pojazd holowany, z wyjątkiem motocykla, jest oznaczony z tyłu po lewej stronie ostrzegawczym trójkątem odblaskowym, a w okresie niedostatecznej widoczności ma ponadto włączone światła pozycyjne; zamiast oznaczenia trójkątem odblaskowym pojazd holowany może wysyłać żółte sygnały błyskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu;

sam nie wiem co oznaczają te żółte sygnały błyskowe... kogut? Awaryjne?
folkemon
folkemon
  26 stycznia 2011
http://www.motofakty.pl/artykul/kogut_na_dachu.html

w myśl tego chodzi o żółtego koguta, chyba.

Co o tym sądzicie?
WujekBeton
WujekBeton
  26 stycznia 2011
Marcinuniu
Marcinuniu: nie ma mowy o awaryjnych bo dostaniesz mandat po 2 przy skrecaniu jak bedziesz sygnalizowal?

masz racje, a mój znajomy policjant twierdził zupełnie inaczej gdy ja go holowałem

NuTiiiiii
NuTiiiiii: Fiat Panda z homologacją na samochody ciężarowe

przez takie przekręty itp. w tym kraju nigdy nie będzie dobrze:zonk:
Marcinuniu
Posty: 57 (po ~169 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
Marcinuniu
  26 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: sam nie wiem co oznaczają te żółte sygnały błyskowe... kogut? Awaryjne?


KOGUT
RaDiK88
RaDiK88
  26 stycznia 2011

coś kiedyś mi się obiło z tą homologacja ze przy zmianie właściciela można zmienić homologacje wiąże się to z tym że, samochód musi być przystosowany do przewozu osób (tylna kanapa pasy etc. )i przechodzi przegląd zerowy. To tak ogólnie ale reki nie daje na stacji gnostycznej powinni wiedzieć takie rzeczy ;)

KORARM
KORARM
  26 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Art. 31. 1. Kierujący może holować pojazd silnikowy tylko pod warunkiem, że: prędkość pojazdu holującego nie przekracza 30 km/h na obszarze zabudowanym i 60 km/h poza tym obszarem; pojazd holujący ma włączone światła mijania również w okresie dostatecznej widoczności; w pojeździe holowanym znajduje się kierujący mający uprawnienie do kierowania tym pojazdem, chyba że pojazd jest holowany w sposób wykluczający potrzebę kierowania nim; pojazd holowany jest połączony z pojazdem holującym w sposób wykluczający odczepienie się w czasie jazdy; nie dotyczy to holowania motocykla, który powinien być połączony z pojazdem holującym połączeniem giętkim w sposób umożliwiający łatwe odczepienie; pojazd holowany, z wyjątkiem motocykla, jest oznaczony z tyłu po lewej stronie ostrzegawczym trójkątem odblaskowym, a w okresie niedostatecznej widoczności ma ponadto włączone światła pozycyjne; zamiast oznaczenia trójkątem odblaskowym pojazd holowany może wysyłać żółte sygnały błyskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu; w pojeździe holowanym na połączeniu sztywnym jest sprawny co najmniej jeden układ hamulców, a w pojeździe holowanym na połączeniu giętkim - dwa układy; odległość między pojazdami wynosi nie więcej niż 3 m przy połączeniu sztywnym, a od 4 do 6 m przy połączeniu giętkim, przy czym połączenie jest oznakowane na przemian pasami białymi i czerwonymi albo zaopatrzone w chorągiewkę barwy żółtej lub czerwonej; przepisu tego nie stosuje się w razie holowania pojazdów jednostek wojskowych podporządkowanych Ministrowi Obrony Narodowej. 2. Zabrania się holowania: pojazdu o niesprawnym układzie kierowniczym lub o niesprawnych hamulcach, chyba że sposób holowania wyklucza potrzebę ich użycia; pojazdu za pomocą połączenia giętkiego, jeżeli w pojeździe tym działanie układu hamulcowego uzależnione jest od pracy silnika, a silnik jest unieruchomiony; więcej niż jednego pojazdu, z wyjątkiem pojazdu członowego; pojazdem z przyczepą (naczepą); na autostradzie, z wyjątkiem holowania przez pojazdy przeznaczone do holowania do najbliższego wyjazdu lub miejsca obsługi podróżnych. 3. W razie holowania pojazdu w sposób wykluczający potrzebę kierowania nim lub użycia hamulców, rzeczywista masa całkowita pojazdu holowanego nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu holującego.

Pozwolę sobie wkleić to co znalazłem w 45 sekund.

NuTiiiiii
NuTiiiiii: chciałbym go zmienić na osobowy zarówno na papierach jak i praktycznie; siedzenia, kratka itp.


Tego nie wiem ale miałem kiedyś felice z homologacją ciężarową i nie wiedziałem, że tam musi być kratka, dopiero pan policjant przypomniał mi o takiej potrzebie.
folkemon
folkemon
  26 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Pozwolę sobie wkleić to co znalazłem w 45 sekund.

a to powiększone to niby na jaki temat?

Poza tym obecnie na światłach mijania jeździmy cały czas.
misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  26 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a to powiększone to niby na jaki temat?


przeczytaj 274 razy a moze zrozumiesz... :nie:

a co do kratki to kanapa musi byc, pasy, kratka zdemontowana oczywiscie to wszystko "musi" byc zrobione w "wyspecjalizowanym warsztacie" i musisz miec na to dokument i z tym dokumentem na przeglad tylko nie pamietam czy przeglad nie jest drozszy :-P
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  26 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Pozwolę sobie wkleić to co znalazłem w 45 sekund.

Miałem tylko 30 sekund :)

No widać z tą homologacją dziwne akcje są.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

folkemon
folkemon
  26 stycznia 2011
misza1
misza1: przeczytaj 274 razy a moze zrozumiesz...

przeczytałem nawet raz więcej.
misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  26 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: przeczytałem nawet raz więcej.


i dalej nie rozumiesz?? jesli nie to zapraszamy do szkoly i moze ktos nauczy Cie czytania ze zrozumieniem i kilku innych zasad...
folkemon
folkemon
  26 stycznia 2011
misza1
misza1: i dalej nie rozumiesz?? jesli nie to zapraszamy do szkoly i moze ktos nauczy Cie czytania ze zrozumieniem i kilku innych zasad...

znasz jakąś dobrą szkołę w okolicach Katowic?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.