anulka92nysa
anulka92nysa
  28 grudnia 2010 (pierwszy post)

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.

Otóż w aucie mojego taty coś tam się zepsuło, a on nie chce całego silnika niepotrzebnie rozkręcać.
I stąd moje pytanie:

W którym miejscu znajduje się termostat i filtr paliwa? Mile widziane zdjęcie ze wskazaniem miejsca.

anulka92nysa
anulka92nysa
  28 grudnia 2010

Dodam, że jest to diesel.

WlasnieTakxxx
WlasnieTakxxx
  28 grudnia 2010

Jaki dokładnie silnik napisz i rocznik samochodu

anulka92nysa
anulka92nysa
  28 grudnia 2010

Silnik 1.8
Rocznik 96
Cos jeszcze?

lutek
lutek
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Dodam, że jest to diesel.

Konto usunięte
Konto usunięte: Silnik 1.8

Jedno wyklucza drugie... jeśli już to 1.9
anulka92nysa
anulka92nysa
  28 grudnia 2010
lutek
lutek: anulka92nysa:Dodam, że jest to diesel. anulka92nysa:Silnik 1.8 Jedno wyklucza drugie... jeśli już to 1.9


no tak możliwe, zerknęłam szybko i niedokładnie w dowód rejestracyjny stąd ta pomyłka pewnie
anulka92nysa
anulka92nysa
  28 grudnia 2010

Wie ktoś może gdzie co jest w końcu?

Bo mnie już szlag trafia jak tato jezdzi ciągle moim samochodem... A peugeot zepsuty od 2 tyg ;/

lutek
lutek
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Wie ktoś może gdzie co jest w końcu?

O ile dobrze pamiętam bo miałem takiego to puszka filtra jest przy podszybiu z lewej strony(od strony pasażera) a termostat był od przodu bliżej prawej strony ale to najprościej po wężach dojść

Konto usunięte
Konto usunięte: Bo mnie już szlag trafia jak tato jezdzi ciągle moim samochodem

Skoro sam tego nie naprawił to i tak pojedzie do mechanika więc po co ty szukasz filtra i termostatu?
anulka92nysa
anulka92nysa
  28 grudnia 2010
lutek
lutek: Skoro sam tego nie naprawił to i tak pojedzie do mechanika więc po co ty szukasz filtra i termostatu?


Mechanika mam za płotem i to na dodatek rodzina. Tato poprosił mnie zebym w internecie poczukała czegoś, bo on z francuskiej instrukcji nic nie rozumie. A jest tak ambitny, ze chce sam to naprawic. Chocby nawet miał to robic z miesiąc i tak woli sam pogrzebac przy silniku.
lutek
lutek
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mechanika mam za płotem i to na dodatek rodzina. Tato poprosił mnie zebym w internecie poczukała czegoś, bo on z francuskiej instrukcji nic nie rozumie. A jest tak ambitny, ze chce sam to naprawic. Chocby nawet miał to robic z miesiąc i tak woli sam pogrzebac przy silniku.

Skoro tak to może dodasz co się dzieje bo może termostat i filtr są ok... I najprościej będzie skoro masz książkę zeskanuj rysunek/zdjęcie komory silnika to ci zaznacze to czego szukasz
anulka92nysa
anulka92nysa
  28 grudnia 2010

Samochodu nie mozna odpalic, zaskoczy dopiero po podladowaniu akumulatora albo nawet i nie. Siadlo ogrzewanie. Cos tam jeszcze tato wspominał o tym, ze jakis plyn wycieka.
Ok zeskanuje, tylko znajde ta instrukcje.

lutek
lutek
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Samochodu nie mozna odpalic, zaskoczy dopiero po podladowaniu akumulatora albo nawet i nie.

Zacząłbym od akumulatora i świec a potem ewentualnie można wode spuścić z filtra

Konto usunięte
Konto usunięte: Siadlo ogrzewanie. Cos tam jeszcze tato wspominał o tym, ze jakis plyn wycieka.

Może układ jest zapowietrzony skoro wycieka płyn albo po prostu bedzie go za mało...Termostat do samego ogrzewania nic nie ma
anulka92nysa
anulka92nysa
  28 grudnia 2010

Tu jest link do zdjęcia:

http://zapodaj.net/b512cca9e38b.jpg.html

mLetsRock
mLetsRock
  28 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: filtr paliwa

poszukaj tam gdzie mają większość aut
pod autem szukaj takiej puszki, gdzies kolo baku.
lutek
lutek
  28 grudnia 2010
http://img513.imageshack.us/i/b512cca9e38b.jpg/

1 - obudowa filtra paliwa
2 - gdzieś w tej okolicy(nic nie poradze że taki obrazek...) jest termostat - trzeba wyciągnąc obudowe filtra powietrza i wtedy jest fajny dostęp
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.