DylaraComesBack
DylaraComesBack
  3 listopada 2010 (pierwszy post)

jest tu ktoś kto jest obeznany w silnikach hdi? ( wie o nich prawie wszystko? )

machu221
machu221
  3 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: jest tu ktoś kto jest obeznany w silnikach hdi? ( wie o nich prawie wszystko? )


użytkuje 2.2 hdi w busie od początku napisz jak masz problem może miałem to samo
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  3 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: użytkuje 2.2 hdi w busie od początku napisz jak masz problem może miałem to samo

mam 1.6 hdi 75 koni,
wiem że jest 1.6hdi 110koni, czym on się różni technicznie?
Co było by trzeba w moim wymienić żeby uzyskać 110km :ziober2:
pewnie nie wiesz :and:
machu221
machu221
  3 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Co było by trzeba w moim wymienić żeby uzyskać 110km


sam wirus oprogramowania nie da pewnie aż takiej mocy , pewnie do tego dojdzie zmiana turbiny na wydajniejszą , intercoolera może i wtryski na wydajniejsze , jeśli chodzi o hamulce hmm... taki przyrost mocy i momentu nie jest aż tak duży żeby je zmieniać chociaż pewnie będziesz jeździł bardziej agresywniej więc i o tym można by pomyśleć podobnie jak o zmianie nastawień zawieszenia:D
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  3 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: sam wirus oprogramowania nie da pewnie aż takiej mocy , pewnie do tego dojdzie zmiana turbiny na wydajniejszą , intercoolera może i wtryski na wydajniejsze , jeśli chodzi o hamulce hmm... taki przyrost mocy i momentu nie jest aż tak duży żeby je zmieniać chociaż pewnie będziesz jeździł bardziej agresywniej więc i o tym można by pomyśleć podobnie jak o zmianie nastawień zawieszenia:D

bo kuva nie wiem czy warto się zabierać za to, silnik ma obecnie 37,5k przebiegu, więc od nadmiaru mocy się szybko nie posypie, uzyskać z niego 110km + chip tuning na ok 130km, i więcej mi nie trzeba.
jeszcze nie spotkałem nikogo takiego który by umiał mi odpowiedzieć ile by to mogło wszystko kosztować, myślałem do serwisu citroena wpaśc popytać, ale tam by mi pewnie tyle zaśpiewali że sobie nawet takiej sumy wyobrazić bym nie mógł :ziober2:
hamulce to pryszcz , prędzej by trzeba było zainwestować w szersze oponki, i pewnie troche utwardzić zawieszenie bo przy większych prędkościach w zakrętach tak sie przechyla że strach że wywróci się :lol2:
machu221
machu221
  3 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: bo kuva nie wiem czy warto się zabierać za to


są w pl firmy które się tym zajmują i nie jest to tania impreza skoro piszesz że chcesz jeszcze w finale uzyskać 130KM a potem może i więcej , możesz kupić box z allegro i sam podpiąć ale co się stanie z silnikiem tego to ja nie wiem :D
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  3 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: są w pl firmy które się tym zajmują i nie jest to tania impreza skoro piszesz że chcesz jeszcze w finale uzyskać 130KM a potem może i więcej , możesz kupić box z allegro i sam podpiąć ale co się stanie z silnikiem tego to ja nie wiem :D

tzn mi głównie o to chodzi, żeby przerobić normalne 1.6hdi 75km, na 1.6hdi 110km, to nie żaden tuning :ziober2:
machu221
machu221
  3 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: tzn mi głównie o to chodzi, żeby przerobić normalne 1.6hdi 75km, na 1.6hdi 110km, to nie żaden tuning


ale skoro była wersja ze 110 KM to poszukaj na forum różnice w budowie tych silników co zostało zmienione :D
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  3 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ale skoro była wersja ze 110 KM to poszukaj na forum różnice w budowie tych silników co zostało zmienione :D

właśnie dlatego założyłem ten temat :lol2:
jeszcze na kilku forach o citroenach ale cisza narazie 0.o
machu221
machu221
  3 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: właśnie dlatego założyłem ten temat jeszcze na kilku forach o citroenach ale cisza narazie 0.o


to dziwne że nie umieją podać w serwisie pewnie ktoś połapany by wiedział :)

mogę sobie tutaj gdybać co jest innego w mocniejszej odmianie ale poczekaj aż ktoś napisze :D

powodzenia cześć :piwo:
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  3 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: powodzenia cześć

dzięki cześć :ziober2:

ale jakby wszystko wypaliło, to po czipie miałby ok 130km + prawie 300 NM :ziober2:
tylko pewnie by trzeba było sprzęgło wymieniać na mocniejsze itd :and:
dawidusw202
dawidusw202
  4 listopada 2010

podobno silnik 1,6 hdi są konstrukcją bmw z PSA i niby jest taki super:ziober2::ziober2:

luk0712
luk0712
  4 listopada 2010

tzn najłatwiej i najszybciej dorwać silnik 1.6hdi 110 z innego auta
jak chcesz sie bawić
to większe turbo (tu zaleznie ile masz kasy bo mozesz seryjne od 1.6 110km aa i jesli chcesz to inne też podejdze tyle ze kolektor nowy trzeba spawać )
intercooler weze i cała instalacja do tego
komputer od 1.6 hdi 110km (przy czym musisz miec też np kluczyk z immo do tego)
inny kolektor wydechowy
pozatym cała masa pierdół jak jakieś trzymania czujniczki itp itd
dużo roboty i dużo kasy
bo tak to wiekszych róznic miedzy 1.6 75 a 1.6 110 niema
to te same silniki ino mniej lub bardziej wysilone

ponoc tej samej budowy są silniki 1.6 tdci forda wiec też zaa nimi sie porozglądaj

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  4 listopada 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: tzn najłatwiej i najszybciej dorwać silnik 1.6hdi 110 z innego auta jak chcesz sie bawić

tyle że u mnie ma 37,5k przebiegu, więc jest prawie nowy, a używany kupując były nie wiadomo jaki :tak:
męczy mnie to, bo niby silniki takie same, różnice nie duże, muszę kogoś znaleźć który by mi dokładnie to wyliczył, ile by to mogło mniej więcej kosztować

Konto usunięte
Konto usunięte: ponoc tej samej budowy są silniki 1.6 tdci forda wiec też zaa nimi sie porozglądaj

bo to też citroen i peugeot robią, w volvo s40 niby też to samo siedzi :tak:
luk0712
luk0712
  4 listopada 2010

wyliczenie prosta sprawa
popatrz po prostu na allegro po ile turbinka, intercooler całe tee zestawy itp

i orientacyjnie bedziesz wiedział

ale z góry Ci mówie ze bez robocizny 2,5tyś lekko pójdzie (same turbo w dobrym stanie z 1000zł jak nie wiecej)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.