Hali20
Hali20
  29 sierpnia 2010 (pierwszy post)

Witam w ostatnich dniach lata :) chciałbym poruszyć temat opon zimowych a konkretnie mój golf potrzebuje nowych kapci na nadchodzącą zimę i mam problem z wybraniem dobrych i moje grono opon które zaciekawiły mnie swą ceną jest dość spore więc proszę was o wybranie najlepszych z tego grona. A konkretnie:

SAVA ESKIMO S3


KLEBER KRISLAP HP


BARUM POLARIS 2


FIRESTONE WINTERHAWK 2


FULDA KRISTAL MONTERO 3


BF GOODRICH WINTER G


DAYTON DW510


PIRELLI SNOWCONTROL


DUNLOP SP WINTER SPORT M3


zapraszam do dyskusji z góry dzięki za odpowiedzi :piwo:

Pi0tr1976
Pi0tr1976
  29 sierpnia 2010

Barumy sobie daruj, ich zimówki wyjątkowo słabo się sprawdzają.

luk0712
luk0712
  29 sierpnia 2010

firestone albo fulda

takie posiadam i są dosc dobre ^^a bynajmiej auta zima niepchałem ;p

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  29 sierpnia 2010

Ja mam u siebie daytony na zime, 14' na nich przez każdy śnieg przejade, jak czołg idzie samochód :pavarotti:

jagucio
jagucio
  30 sierpnia 2010

Poczekaj, zaraz będzie promocja w Biedronce, tam kupisz opony do Twego Golfa... Przynajmniej nie przekroczą wartości auta :P

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  30 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Poczekaj, zaraz będzie promocja w Biedronce, tam kupisz opony do Twego Golfa... Przynajmniej nie przekroczą wartości auta :P

żeś zabłysną :zabawa:
Hali20
Hali20
  30 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Barumy sobie daruj, ich zimówki wyjątkowo słabo się sprawdzają.

tak sądziłem bo słyszałem podobne opinie ok barumy skreślam :)

Konto usunięte
Konto usunięte: firestone albo fulda takie posiadam i są dosc dobre ^^a bynajmiej auta zima niepchałem ;p

znajomy w sumie na starszych firestonach miał problem zimą więc bym wolał postawić na fulde w sumie :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja mam u siebie daytony na zime, 14' na nich przez każdy śnieg przejade, jak czołg idzie samochód

no właśnie wuja mnie namawiał na daytony bo ma w swoim okularze i zimą nie miał najmniejszych problemów :) więc to w sumie dobre opony jak za takie pieniądze bo w polskie wynalazki typu dębica i kormoran to nie ma co inwestować :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Poczekaj, zaraz będzie promocja w Biedronce, tam kupisz opony do Twego Golfa... Przynajmniej nie przekroczą wartości auta :P

no chyba ty tam zaopatrujesz się w opony do swojego ponego :D
Audiomaniak90
Audiomaniak90
  30 sierpnia 2010

Uniroyal MS Plus 66 lub Nokian WR G2 lub Continental ContiWinterContact

rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  31 sierpnia 2010

Może się tez wypowiem ponieważ pracowałem na wulce :-)
Sava - jest dobra na śnieg ale jak poczuje troche wody podczas hamowania to sie jeździ jak po lodzie.

Kleber Krisalp HP - to już przeżytek w tamta zime był już Krisalp HP 2 i to jest dobra opona.

Barum - to najniższa półka zaraz po dębicy

BfGoodrich , Fulda Montero 2 i 3 , FIRESTONE - to są opony godne polecenia .

Dayton - to jest jakiś odłam fabryki Continentala , te oponki bardzo szybko sie zdzierają .

Pirelli i dunlop - te opony mimo ze są nowe mają bardzo twardy bieżnik.

Przy zakupie opon zimowych pamiętaj żeby sprawdzić DOT czyli datę produkcji , żeby nie było przypadku ze Ci wcisną opony ze starym DOT-em . Opona zimowa musi mieć miękki bieżnik , czym opona starsza leżakowany tym bieżnik twardszy , wtedy opana nie ma tej skuteczności co powinna.Zimową opone najlepiej kupować tegoroczną lub zeszłoroczną .2 letnie opona zimowa leżakowanu to już porażka.

Kejv
Kejv
  31 sierpnia 2010

Michelin Alpin,
ew. Targum Snow plus ;] mam takie i niezle idą w śniegu, błoto pośniegowe i zwykłe błoto na lodzie tak średnio ale dają rade :]

sasiek5
sasiek5
  31 sierpnia 2010

ja montuje goodricze w wilu samochodach i ludzie sobie chwala te opony fajerstony mialem i sa sliskie takze nie polecam

jagucio
jagucio
  31 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no chyba ty tam zaopatrujesz się w opony do swojego ponego :D

Na zime to Nive mam :jezyk:
Fazeusz
Fazeusz
  1 września 2010

bierz pirelke bedzesz zadowolony

TexasRanger
TexasRanger
  4 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ja montuje goodricze w wilu samochodach i ludzie sobie chwala te opony


Weź tylko pod uwagę to, że ludzie lubią przechwalać to, co mają - ludzie albo mają to, co lubią, albo lubią to, co mają. : )
UnDisCl0sed
UnDisCl0sed
  4 września 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: firestone albo fulda takie posiadam i są dosc dobre ^^a bynajmiej auta zima niepchałem ;p


Ja mam jakieś wielosezonowe i też nie pchałem, a mam auto mam ciężkie i RWD. Sąsiedzi z FWD i zimówkami popychali. No ale bywało, ze wyjazd z parkingu trwał 15 minut.Jak to mawiali starzy górale: nie stanowi wielkość przyrodzenia, ale sztuka......

Dla mnie cała heca ze zmiana opon, to marketoidalna bzdura. Specjalnie onegdaj dwa zestawy zmieniałem co parę dni, ale różnica była wyłącznie psychologiczna. A jak ktoś silnie pewien, że różnica odczuwalna jest, to proponuję przeprowadzić ślepy test.

POMS - Pęd Owczy Marketoidalnie Sterowany. Taka jest nazwa omawianego zjawiska. :-)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.