ToJaJestemSpritexd
ToJaJestemSpritexd
  9 sierpnia 2010 (pierwszy post)

No wlasnie. Przyszedl czas na zmiane wozidelka.
Od piatku zaczynam poszukiwanie czegos nowego. Nie mam okreslonych kryteriow, pieniadze beda srednie ok 3500 Euro.
Chcialem zaproponowac, ze bede dzieli sie z wami moimi spostrzezeniami po kazdym ogladanym aucie. Dowiecie sie ciekawych rzeczy o autach na wyspach a przy okazji moze jakich ciekawostek na temat roznych aut. Czy jestescie za tym, zebym wracal tu i opowiadal o moich postepach czy raczej to niezbyt ciekawy pomysl?

Bstok161ZT650
Bstok161ZT650
  9 sierpnia 2010

jak nie bedziesz zakładał nowych tematów tylko bedziesz podtrzymywał ten i w nim pisał to jak dla mnie możesz informować o postępach

whitestok
whitestok
  10 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: No wlasnie. Przyszedl czas na zmiane wozidelka.

Coś masz na oku?
goldshaker
goldshaker
  10 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: zebym wracal tu i opowiadal o moich postepach czy raczej to niezbyt ciekawy pomysl?

mi to nie przeszkadza, możesz się dzielić:)
HarryBLN
HarryBLN
  10 sierpnia 2010

Jestem ciekaw ;)

ToJaJestemSpritexd
ToJaJestemSpritexd
  11 sierpnia 2010

Ok wiec dzis widzilem pierwszy cel:)
Alfa Romeo 166 2002 3.0 V6 czarna z jansym wnetrzem, skrzynia automatyczna
http://cars.donedeal.ie/for-sale/cars/1378928 oto link.
najsmieszniejsze bylo to ze wlasciciel w pierwszych slowach rzucil sie na cene i zapewnil mnie ze bedzie do zbicia.
Wiec auto bylo baaardzo czyste, naprawde to dziwne jak na Irlandzkie warunki.
Karoseria miala kilka otarc parkingowych i nic ciekawszego nie znalazlem.
Wlasciciel zarzekal sie ze auto jest bezwypadkowe i mysle ze nie klamal.
Zaczela sie jazda, i pierwsze co zwrocilo moja uwage to szarpiaca skrzynia i stukanie w przednim zawieszeniu [podejrzewam koncowke drazka]
spytalem o wymiane oleju, rozrzadu... Facet podrapał sie po glowie i powiedzial ze on tylko dolewa ;]
co ciekawe nie zdziwilo mnie to, uwierzcie ze w Irlandii takie pominiecia sa normalne.
a klocki hamulcowe wymienia sie jak auto przestaje stawac w miejscu.
ostateczna cena to 2300E
jakies pytania, komentarze, moze ktos moglby zopiniowac to auto??
jutro ogladam bmw 525.
pozdrawiam

ToJaJestemSpritexd
ToJaJestemSpritexd
  12 sierpnia 2010

Bylem widzialem. I nie przekonalem sie. ogladalem Niebieskie 525i z 2002 roku
Siwa skora, wstawki drewniane... w srodku miejsca malo, ale to bylo przyjemne. Jak w kokpicie.
Z wyposazenia mialo duuuzo elektryki, automatyczna klime, 6 poduszek, podgrzewane fotelie itd. Xenony 18 calowe felgi M powera i okropną tuningowa koncowke wydechu.
nie widzialem jakichs szczegolnych wad karoserii, pod maska sucho... Przejechalem sie i doszedlem do wniosku ze ten samochod nie za bardzo przyspiesza powyzej 3000 obr/min
naprawde bylem w szoku, skrzynia reczna, a przyjemnosc znikoma. Byc moze auto mialo jakis problem, i dlatego tak wlasnie je odebralem.
Co nie zmienia faktu ze szukam dalej i czegos innego,
Wlasciciel auta wygladal na jakies 35 lat i o aucie mowil tylko tyle ze fajnie jezdzi... Aha cena 2700- nie za niska? negocjowac sie nie chcial.

Sprobuje skupic sie na Lexusie IS. Narazie szukam rzucajacego sie w oczy modelu ;)

ToJaJestemSpritexd
ToJaJestemSpritexd
  14 sierpnia 2010

Tym razem z szukaniem auta wiazala sie mala wycieczka. do miejscowosci Roscommon ok 140KM od Dublina.
o Dziwo nawigacja znalazla dokladny adres bez wiekszych problemow, a podroz uplynela pod znakiem podziwiania Irlandzkiej zieleni, jezior i gor, wiec calkiem przyjemnie ;)
pozytywnie nastawiony stanalem przed twierdza [tak to wygladalo]. Brama od willi otworzyla sie i zaraz za wielkim zywoplotem zobaczylem to:)
Wrazenie bylo niesamowite, idealnie przystrzyzona trawka a na srodku czarna laleczka :)
zabralem sie do ogladania, i pod kazdym wzgledem bylem w szou.
Gwintowane zawieszenie, kubelkowe fotele, 5! punktowe pasy bezpieczenstwa, turbo zainstalowane w profesjonalnym :) nie jak to zazwyczaj w Polsce, warsztacie.
I cos co mnie przerazilo i za kazdym razem jak rto slyszalem przechodzily mnie ciarki - Blow off turbo mialo wartosc 1.7 PSI. Moc oceniona na ok 300KM.
Wybralismy sie na jaze probna, calkiem niedaleko rozciagala sie swietna droga, kreta z kilkoma dluzszymi prostymi.
Nie potrafie opisac doznan... :) po powrocie odpowiedz byla jasna, tak chce to auto :D Byl tylko jeden problem, za tego Lexusa IS 200 wlasciciel zażyczył sobie 8500E.
Najnorlamniej w swiecie, nie stac mnie jeszcze na takie auto, a szkoda. Cala droga powrotna przebiegla w milczeniu. Ehh

Oto zdjecia.
http://cars.donedeal.ie/for-sale/cars/1492659

whitestok
whitestok
  14 sierpnia 2010

no ten lexus na zdjęciach wygląda ok, no ale na żywo pewnie robi dużo większe wrażenie :) nawet w serii bardzo mi się ten model IS'a podoba.

A co myślisz o Mitsubishi Legnum VR4? albo o Mitsubishi Galant VR4? Niby to samo ale Legnum nie znajdziesz w sedanie a Gala tak :)

ToJaJestemSpritexd
ToJaJestemSpritexd
  15 sierpnia 2010

wygladaja fajnie, tylko nie moge znalezc ich tu w irlandii. Za to spotkalem avensisa w kombi z silnikiem 2.5 turbo ktory ma troche inna nazwe
a jezdzi sie przesuper ;p
apropos. przy nastepnym aucie sprobuje zrobic kilka wlasnych zdjec, ktore moze troche lepiej oddadza stan i szczegoly.
narazie szukam czegos ciekawego.

whitestok
whitestok
ToJaJestemSpritexd
ToJaJestemSpritexd
  16 sierpnia 2010

ten stagea jest kozacki :D niby kombi niepozorne, a musi troche zapierdzielac;] pomysle pomysle ciekawe jak cenowo stoi w dobrym stanie egzemplarz

whitestok
whitestok
  16 sierpnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte:

tam cena podana w uk jest za dokładnie ten egzemplarz, który pewnie jest w stanie idealnym, auto stoi w Bradford. W tych Stagea jest nawet możliwość wrzucenia przodu od Skyline R34, widziałem gdzieś kompletne części do tego w necie kiedyś.

zobacz filmik, tam jest też ostatnia wersja Stagea: http://www.youtube.com/watch?v=_cTCcmfdRd0
ogólnie z tego co pamiętam to Stagea nie jest droga chyba nawet w Japonii więc można zawsze jakiś import zrobić :)
Bavaria
Posty: 5 (po ~142 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 14
Bavaria
  18 sierpnia 2010

Siemka,co do ceny BMW 525i to jest niska,chyba, jak mówisz że nie miała przyśpieszenia to coś jest nie tak.Do tego kolor.Te silniki są dobre i zbieraja się,jak na ten cieżar super.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.