MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  20 czerwca 2010 (pierwszy post)

Witam, jak w temacie, co może być powodem, że motocykl wpada w "zygzakowanie"?
Osobiście podejrzewam łożysko przedniego koła bo jak jadę wolniej to słyszę takie pstrykanie w kole. Wcześniej było ok, moto gleby nie miało, opony nówki, więc? Dobrze rozpatruję tą sprawę?

laska
laska
  21 czerwca 2010

opona nie wyważona... stary olej w lagach... brak amorka skrętu...

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  21 czerwca 2010

Olej w lagach zmieniany, opony nowe ( po założeniu opon nie było tego problemu) stało się to z dnia na dzień. No amorka nie ma ale nie każdy ma i jakos nie ma wężykowania. Pytanie moje czy łożysko może być przyczyną?

laska
laska
  21 czerwca 2010

pewnie że może... jedź do serwisu mechanik zerknie i zaradzi bez problemu....

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  21 czerwca 2010

Po pierwsze ;

Shimmy TO NIE WĘŻYKOWANIE MOTOCYKLA !!!

Shimmy to tkzw 'czepaczka' KIEROWNICY , tzn kierownica zaczyna telepać się od odważnika do odważnika tak, że nie można jej utrzymać bądź można, ale rzadko się to udaje.

A wężykowanie motocykla moze byc spowodowane np złym ciśnieniem w oponach [z tylu za mało powietrze] bądź źle ustawionym zawieszeniem [za miękko z tyłu lub przodu]

To tyle, aha i niektóre motocykle mają już fabrycznie przypadłość zwaną Shimmy i w tych przypadkach powinno od razu zamontować amorek skrętu... No ale nie o tym temat...

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  21 czerwca 2010

Zwróćcie uwagę, że zaczęło trząść kierownicą od momentu kiedy w kole zaczęło coś pukać. No więc chyba łożysko?

laska
laska
  21 czerwca 2010

jedz chłopie do serwisu i tam Ci to pewnie od ręki zrobią...

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  21 czerwca 2010
laska
laska: do serwisu

i od ręki kase ściągną, wymiane łożyska samemu mogę zrobić. Po co kase w błoto wyrzucac
angelika28071991
angelika28071991
  22 czerwca 2010

Wykręć koło i zobacz czy to łożysko a nie pytaj głupio.

PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  22 czerwca 2010

Skoro trzęsie mu kierownicą to raczej niech sprawdzi przednie koło.....pomyśl trochę.....

PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  22 czerwca 2010

Boże jaki fail.......przepraszam głupol ze mnie nie doczytałem postu........

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  22 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie pytaj głupio

Kto pyta nie błądzi, poza tym mógłbym przytoczyc tutaj wiele "głupich" pytań z Twojej strone które zamieścilas na tym forum.
angelika28071991
angelika28071991
  23 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Kto pyta nie błądzi

Samymi pytaniami mało zdziałasz. A zobaczyć nie jest trudno. Po co gdybac jak można mieć pewność.
MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  23 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Samymi pytaniami mało zdziałasz. A zobaczyć nie jest trudno. Po co gdybac jak można mieć pewność.

Świetna rada, weź ją również do serca i też nie pytaj więcej o nic na forum ok?
OoOAngie16OoO
OoOAngie16OoO
  24 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Świetna rada, weź ją również do serca i też nie pytaj więcej o nic na forum ok?

o tym ja decyduje nie Ty. Tak,że zajmij się sobą,ok?:mrgreen:
Żegnam:zonk:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.