chicel2009
chicel2009
  13 czerwca 2010 (pierwszy post)

słuchajcie mam pytanie, mam vw polo 96 r chciałbym zamontować w nim klimatyzację, co potrzebuję ?
jak ściągam kanał wentylacyjny to piszę na jakimś agregacie/pompie climatizatione czy coś w tym stylu ale to nie jest od klimy prawda? bo przecież chyba na zapas pomp nie montują w autach

spioch
spioch
  13 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: mam vw polo 96 r chciałbym zamontować w nim klimatyzację, co potrzebuję ?

Młotek - walnij sie w głowę
Kostki lodu i wentylator zimne powietrze z lodu dmucha na Ciebie i jest cool a prościej

chicel2009
chicel2009
  13 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Kostki lodu i wentylator zimne powietrze z lodu dmucha na Ciebie i jest cool a prościej

to nie jest to samo, dlaczego Ci się nie podoba zamontowanie klimatyzacji w samochodzie co ?
spioch
spioch
  13 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: to nie jest to samo, dlaczego Ci się nie podoba zamontowanie klimatyzacji w samochodzie co ?


Bo w tym roczniku to kosztowne i bezsensowne jeśli nie ma fabrycznej to szkoda nerw i czasu
KORARM
KORARM
  13 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo w tym roczniku to kosztowne i bezsensowne jeśli nie ma fabrycznej to szkoda nerw i czasu

dokładnie tak same części nowe wyjdą Ciebie majątek,
Używane? większość sie nie nadaje do użycia a roboty jest z tym dużo!
lepiej kupić auto z klimą.
chicel2009
chicel2009
  13 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: dokładnie tak same części nowe wyjdą Ciebie majątek, Używane? większość sie nie nadaje do użycia a roboty jest z tym dużo! lepiej kupić auto z klimą.

nie opłaca się bo musiałbym ten sprzedać na czym tracę z 1000zł i kupić z klimą i nie wiadomo na jaki trafię silnik itp a ten mam sprawdzony...przywiązałem się do niego, wiele w nim zrobiłem, to autko na długie lata będę miał dlatego chcę zamontować klimatyzację, tylko co potrzebuję? wiem że druga chłodnica ale musze wymieniać tą starą czy nie? co jeszcze do tego? węże jakieś ? do tego pewnie jakiś przekaźnik z tego co na allegro widziałem co jeszcze ?
KORARM
KORARM
  13 czerwca 2010

Każda klimatyzacja musi mieć:
-Parownik
-skraplacz
-sprężarke
-rurki łączące
-filtr osuszacz
-sterownik klimatyzacji (być może twój komputer silnika jest przystosowany do sterowania klimatyzacją ale nie koniecznie)
-instalacje elektryczną
-czujniki
-zawór rosprężny lub dysza dławiąca (jest w parowniku)
-pasek napędowy napędzający sprężarke
oczywiście wszystko trzeba zalać olejem i napełnić gazem.
Ponadto wentylator wewnętrzny często jest mocniejszy w aucie oryginalnie wychodzącym z lkimatyzacją

spioch
spioch
  13 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ponadto wentylator wewnętrzny często jest mocniejszy w aucie oryginalnie wychodzącym z lkimatyzacją

Albo są dwa
chicel2009
chicel2009
  14 czerwca 2010

kurcze dużo tego, widzę że to może przekroczyć 1000zł taka klima:D a jeszcze mam takie pytanie jeśli zgubiłem tablicę rejestracyjną to co mam zrobić żeby dostać nową? pewnie iść do wydziału dróg i komunikacji i jaki będzie koszt jednej tablicy? skoro dwie kosztują 80zł to jedna będzie kosztowac 40zł?

spioch
spioch
  14 czerwca 2010

Wypełniasz wniosek , podajesz okoliczności zgubienia.
Płacisz 40 zł + jakieś 11-12 zł za znaczek

Blachy odbiera się w tym samym okienku co twarde dowody
Musisz mieć ze sobą pozostałą blachę, OC, dowód osobisty, kartę pojazdu

spioch
spioch
  14 czerwca 2010

Aha jak starą masz z PLką a nie z UE to zapłacisz za dwie nowe a tamtą zdasz i dostaniesz pewnie z UE ale nie jestem pewien

Jak zgubiłeś z tyłu to sobie naklej na szybie z tyłu swoją rejestrację wydrukuj na kompie

Jak z przodu to i tak przełóż tą z tyłu na przód , no i woź ze sobą kwitek z komunikacji że czekasz na wtórnik. W sumie powinieneś zgłosic na policje bo jak ktoś znajdzie to sobie bak zatankuje na Twojej tablicy :)

chicel2009
chicel2009
  14 czerwca 2010

tu nie chodzi o to po prostu jak miałem stłuczkę to moja rejestracja się pogięła bardzo i w sumei farba się poździerała i chciałbym ją schować a iść do urzędu żeby mi nową wydali oświadczając że zgubiłem

OoOAngie16OoO
OoOAngie16OoO
  14 czerwca 2010

nie da sie dodać tematu:and: Mogę się podpiać?

Zamierzam zmienić auto na Honde Prelude. Cena jest atrakcyjna bo 5.500 tys za 95 rok:pavarotti:
silnik 2.0 16V benzyna do drobnuch poprawek lakierniczych.

Co o tym myślicie? Opłaca się?

Myślę również nad założeniem w niej gazu...
Pali dużo bo czytałam o tym na różnych stronkach...

A wiadomo gaz tańszy:ziober2:

Co o tym myślicie? Co możecie mi doradzić?
Co ogólnie wiecie i możecie mi powiedzieć o tym aucie?

:piwo:

denaturat
denaturat
  14 czerwca 2010

moja toyota bierze zaledwie 5 litrów benzyny na setke, ma 115 koników a ja nie mam lekkiego buta

tylko że o silnik trzeba dbać

spioch
spioch
  14 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie da sie dodać tematu Mogę się podpiać? Zamierzam zmienić auto na Honde Prelude. Cena jest atrakcyjna bo 5.500 tys za 95 rok silnik 2.0 16V benzyna do drobnuch poprawek lakierniczych. Co o tym myślicie? Opłaca się? Myślę również nad założeniem w niej gazu... Pali dużo bo czytałam o tym na różnych stronkach... A wiadomo gaz tańszy Co o tym myślicie? Co możecie mi doradzić? Co ogólnie wiecie i możecie mi powiedzieć o tym aucie?


A po co Ci aż dwa konta na fotce ? Robisz Questy i nabijasz levele ?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.