mario85mw
mario85mw
  6 czerwca 2010 (pierwszy post)

Witam zatankowałem jakąś złą ropą samochód i teraz jest silnik taki zamulony czy to sie samo przepali czy trzeba jechac do warsztatu żeby przeczyscili

rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  6 czerwca 2010

Może zatankowałeś BIO ESTER na bliskiej nie które diesle tego nie lubią szczególnie te mało litrażowe , nie wspominam o pompo wtryskach i comon... bo te wogóle na tym nie chodzą , moja śmiga na tym i ładnie pachnie z rurki :mrgreen:

Krzysiek91M
Krzysiek91M
  6 czerwca 2010

spróbuj wyjeździć polowe z tego co masz i zatankować inna ropę(inna stacja) żeby się zmieszało jak to nie pomorze to możliwe ze będziesz musiał czyścic

MusicMaker
MusicMaker
  6 czerwca 2010

Kolego napisz co masz za silnik i na jakiej stacji. Podaj również przebieg silnika

Bikeman
Posty: 10 (po ~269 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Bikeman
  6 czerwca 2010

Jeśli to wolnossący Diesel to bez obaw, przepali i nic nie będzie. Przy paliwach z dodatkiem bioestrów występuje mniejsza liczba cetanowa, stąd mniejsza sprawność silnika i jak to określił autor, "zamulenie". Mając PD lub CR (Pumpe-Düse lub Common Rail) módl się, żeby nic Ci się nie spierniczyło a jeśli już dość dużo przepaliłeś proś o małą skalę zniszczeń.

LoossingControL
Posty: 12 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 55
LoossingControL
  7 czerwca 2010

Spuść ile dasz rade z baku zalej ropy przynajmniej 50% zbiornika i przekulasz jakos:)

MusicMaker
MusicMaker
  7 czerwca 2010

Czemu wszyscy obstawiają złe paliwo? Czy nikt tu nie myśli ^^ ?

chicel2009
chicel2009
  7 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Kolego napisz co masz za silnik i na jakiej stacji. Podaj również przebieg silnika

mnie się wydaje że ma takie autko w opisie nad avatarem masz e34 524td
MusicMaker
MusicMaker
  7 czerwca 2010

Wiem jakie ma auto, ale jak przebieg ma np z 200.000 no to równie dobrze moze pompa padać. Może rura z układu IC strzeliła*nawet małą dziurka powoduje ogromny spadek mocy). Może przepływomierz szwankuje. To jest stara konstrukcja silnika, poradziłby sobie z złym paliwem,

LoossingControL
Posty: 12 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 55
LoossingControL
  8 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiem jakie ma auto, ale jak przebieg ma np z 200.000 no to równie dobrze moze pompa padać. Może rura z układu IC strzeliła*nawet małą dziurka powoduje ogromny spadek mocy). Może przepływomierz szwankuje. To jest stara konstrukcja silnika, poradziłby sobie z złym paliwem,


JAk on ma 2.4d wolnossacego to gdzie ty tam znajdziesz przepływke?? albo IC???
LoossingControL
Posty: 12 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 55
LoossingControL
  8 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiem jakie ma auto, ale jak przebieg ma np z 200.000 no to równie dobrze moze pompa padać. Może rura z układu IC strzeliła*nawet małą dziurka powoduje ogromny spadek mocy). Może przepływomierz szwankuje. To jest stara konstrukcja silnika, poradziłby sobie z złym paliwem,


Sorry kolego moja pomyłka on ma najprawdopodobniej turbodiesla:) niepotrzebne zamieszanie zrobiłem
MusicMaker
MusicMaker
  8 czerwca 2010

Dla mnie 524td to turbo diesel -_-'

mario85mw
mario85mw
  9 czerwca 2010

panowie mam Renualt Laguna 2 z 2001r disel 1,9l nie wiem co sie dzieje samochód jest zmulony i strasznie kopci zatankowałem nową ropę nie wiem może przepali a może to byc coś innego

mario85mw
mario85mw
  9 czerwca 2010

samochód ma przejechane po wyżej 180 tys

CristoArmani
CristoArmani
  18 czerwca 2010

Kumpel wlał Diesla do laguny ;) wymiana śilnika

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.