Sylar
Posty: 154 (po ~255 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 15
Sylar
  23 maja 2010 (pierwszy post)

Słyszałem gdzies ze przyspieszenie od 0 - 100 mozna w pewnym stopniu traktowac jako wyznacznik "zajezdzenia" lub nie silnika Czy jest to prawda ?? Jesli jest to prawda to czy wynik o 0,53 sek gorszy od podanego jako fabryczny w 9 letnim aucie z 140000 km przebiegiem jest wynikiem dobrym ?? Dodam tez ze fabrycznie auto stoi na felgach 14 a ja mam 15 i przy pomiarze zaboksowałem przy ruszaniu

KORARM
KORARM
  23 maja 2010

przyspieszeniem mozna tylko sprawdzić kondycję oryginalnego silnika (bez przeróbek) pod warunkiem, ze wynik wyjdzie dobry! Czyli w twoim przypadku juz cos jest przerobione ale niewiadomo jak to wpływa na wynik. zły wynik nie określa zużycia silnika, na to moze mieć wpływ wiele zeczy np. Kierowca. Jak również caly układ przeniesienia napędu i zawieszenie

whitestok
whitestok
  24 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Dodam tez ze fabrycznie auto stoi na felgach 14 a ja mam 15 i przy pomiarze zaboksowałem przy ruszaniu

jeśli masz założony odpowiedni profil opony to wysokość felgi nie ma znaczenia.
WhereISMyBlunt
WhereISMyBlunt
  24 maja 2010

a ja powiem tyle...

folkemon
folkemon
  24 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: przy pomiarze zaboksowałem przy ruszaniu

no i masz swoje pół sekundy różnicy
lutek
lutek
  24 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy jest to prawda ??

Nie jest

Konto usunięte
Konto usunięte: Jesli jest to prawda to czy wynik o 0,53 sek gorszy od podanego jako fabryczny w 9 letnim aucie z 140000 km przebiegiem jest wynikiem dobrym ??

Zakładam że mierzyłeś stoperem więc sama twoja reakcja plus bład pomiarowy wyklucza takie pomysły
goldshaker
goldshaker
  24 maja 2010

spróbuj jeszcze cofnąć się w czasie i dopiero sprawdź pomiar ::zonk::

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  24 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: spróbuj jeszcze cofnąć się w czasie i dopiero sprawdź pomiar ::

jaki Ty błyskotliwy...
ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  24 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Słyszałem gdzies ze przyspieszenie od 0 - 100 mozna w pewnym stopniu traktowac jako wyznacznik "zajezdzenia" lub nie silnika Czy jest to prawda ??


no, jak sie nie rozpedzi do setki to czyli zajechany :mrgreen:
MiSZgtv
MiSZgtv
  24 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Słyszałem gdzies ze przyspieszenie od 0 - 100 mozna w pewnym stopniu traktowac jako wyznacznik "zajezdzenia" lub nie silnika Czy jest to prawda ?? Jesli jest to prawda to czy wynik o 0,53 sek gorszy od podanego jako fabryczny w 9 letnim aucie z 140000 km przebiegiem jest wynikiem dobrym ?? Dodam tez ze fabrycznie auto stoi na felgach 14 a ja mam 15 i przy pomiarze zaboksowałem przy ruszaniu

Sprawdź kompresję, pojedź na hamownię i będziesz znał przybliżone zużycie i osiągi silnika. A takim przyśpieszeniem do setki za wiele nie wywnioskujesz. Możesz ewentualnie zrobić sprint z kimś kto posiada takie auto jak Twoje, ale też z drugiej strony zależy od umiejętności obu kierowców...
Konto usunięte
Konto usunięte: 140000 km

Zależy w jakim aucie ale jeśli realny to nie powinno być dużego spadku.
Hah chciałbym, żeby u mnie w aucie taki był xD
whitestok
whitestok
  24 maja 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: mateoslat: 140000 km Zależy w jakim aucie ale jeśli realny to nie powinno być dużego spadku. Hah chciałbym, żeby u mnie w aucie taki był xD

jeszcze zależy w jaki sposób te 140000 było zrobione :D jeśli auto było katowane to ten przebieg nic nie znaczy...
eclips666
eclips666
  24 maja 2010

silnik wolsnossacy kilkuletni nigdy niema takiej samej mocy jak od nowosci !!!
konie z biegiem czasu uciekaja i parametry tez:( np.. 10letni 2.0 wolnossak 130koni od nowosci... jak ma ok122 konie to wmiare zdrowy silnik...

chyba ze na turbo to koniki zyja swojim zyciem :)

WujekWojtek1988
WujekWojtek1988
  25 maja 2010

ty gostek... ale ty kapujesz że silnik igiełka od tego co ma już jakiś dystans troszkę się różni nie ?

machu221
machu221
  25 maja 2010

moim zdaniem nie jest to zależne od przebiegu wieku silnika a dbania o niego , taki tokiem myślenia to auta poniżej 10lat nie mogłyby jeździć bo nie miałaby mocy ruszyć z miejsca pomyślcie trochę :)

AkaDwa
AkaDwa
  25 maja 2010

W sumie już napisane zostalo, zaboksowanie, kierowca, felka(rozmiar i szerokość) zależy jeszcze jakie auto, bo np. w Hondzie S2000 wszystkie konie się 'odkrywają' dopiero przy 60tys. przebiegu :rock:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.