Tomcio93
Tomcio93
  8 kwietnia 2010 (pierwszy post)

Witam. Kiedyś był tu przyklejony temat kupno, motocyklu, skutera itp. Ale już go nie ma więc zakładam temat ;] Czytałem w google.pl na ten temat ale nadal nie wiem. Otóż Chciał bym kupić skuter NOWY do 3000zł. Lecz nie wiem którego wybrać. Wiem że to chińskie odkurzacze :] ale skuter mi potrzebny tylko do spokojnego przemieszczania się tu i tam ;] oby jechał 70km/h ;P. Zastanawiałem się kiedyś nad ogarem 900.... Ale jakoś mi się nie podoba:).. Wiem że lepiej kupić jakąś yamahę czy aprile używaną. Ale ojciec stwierdził ze nowy, to gwarancja przynajmniej jest. :P. Z góry wielkie dzięki ;)

ReadyToRace
ReadyToRace
  8 kwietnia 2010

Przekonaj ojca że nie warto. Szkoda zdrowia i pieniędzy na serwis

Tomcio93
Tomcio93
  8 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Przekonaj ojca że nie warto. Szkoda zdrowia i pieniędzy na serwis

No niestety nie da się ;]... Słyszałem że niektóre odkurzacze ledwo co wyjada ze sklepu już nawalają. Ale kolega ma chińczyka, i od półtora roku nic mu nie nawaliło. więc może akurat są jakieś solidniejsze modele :D
ReadyToRace
ReadyToRace
  9 kwietnia 2010

Siedzę w tym biznesie od kilku lat, ale Twojej decyzji zmieniać nie będę. Niestety nie mogę polecić Ci żadnej z Chińskich firm, gdyż to tak jakbym miał doradzać Ci wybór stryczka na szubienicy :)

Tomcio93
Tomcio93
  9 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Siedzę w tym biznesie od kilku lat, ale Twojej decyzji zmieniać nie będę. Niestety nie mogę polecić Ci żadnej z Chińskich firm, gdyż to tak jakbym miał doradzać Ci wybór stryczka na szubienicy :)

Heh. No fakt ;P. Ja zacząłem się interesować dwa lata temu.heh Miałem komarka, wsk'ę 125. i inne;P. No ale chcę coś na ulicę :D. Kumpel chce mi sprzedać honde mtx 80 z 89r. bez papierów niestety za 900zł... Fajna. Ale nie wezmę bo nie pojeżdżę tym po ASFALCIE ;p.. NIEBIESCY będą się czepiać;P
222slodki222
222slodki222
  9 kwietnia 2010

kupe sobie peugeota speedfightera czy jakos tak łądnie wyglada i zasowa

Tomcio93
Tomcio93
  9 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: kupe sobie peugeota speedfightera czy jakos tak łądnie wyglada i zasowa

No ta... Ale już pisałem że nie używany. Wiem fajny skuterek. No i zrywa ma ;D. Ale za drogi jak nowy! ;P
PiesekLeszek1
PiesekLeszek1
  9 kwietnia 2010

Jak Ci Chinol pęknie w pół podczas jazdy jak ten na załączonym przeze mnie filmiku , to może twój ojciec zmieni zdanie co do ''Nowych'' skuterów za 3 tys. http://www.youtube.com/watch?v=cgvZRvEXkLY

MarcinKawasakiZX6R
MarcinKawasakiZX6R
  9 kwietnia 2010
Tomcio93
Tomcio93: Ale ojciec stwierdził ze nowy, to gwarancja przynajmniej jest. :P. Z góry wielkie dzięki ;)

G**o prawda :) Ja bym wolał kilkuletnią Aprilie SR , Yamahe Aerox bądź Peugeota Speedfighta 2 niż nowego chinola :)
Tomcio93
Tomcio93
  9 kwietnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: G**o prawda :) Ja bym wolał kilkuletnią Aprilie SR , Yamahe Aerox bądź Peugeota Speedfighta 2 niż nowego chinola :)

No ja też bym wolał:]... Ale niestety ojciec się uparł i nic z tym nie zrobisz! :P :DHeh
KORARM
KORARM
  9 kwietnia 2010
Tomcio93
Tomcio93: Ale ojciec stwierdził ze nowy, to gwarancja przynajmniej jest.

Czyli nie miał nagdy chiniola
Co jest naprawiane na gwarancji a co nie jest naprawiane na gwarancji to też jest inna sprawa.
Musisz sobie rozróżnić co dieler danego skutera uważa za usterke a co za zużycie eksplatacyjne (naprawiane płatnie) a co dostałeś gratis i za to nie zapłaciłeś więc to nie ma gwarancji.!
Dowiesz się po jakimś czasie.
Myślisz, ze kupisz w sklepie to ci coś naprawią na gwarancji?
Może coś drobnego ale nic poważnego bo to będzie twoja wina wg nich.
I nic nie zrobisz z tym nie wygrasz.
Owszem chińczyki czasami wytrzymują ten okres gwarancji ale zapewne aprilla 4 letnia przejedzie więcej niż nowy chińczyk ktory żaden po zimie nie odpala i to nie będzie zrobione na gwarancji.
Wiesz ta gwarancja jest gówno warta jak chcesz mieć pożądny skuter to kup sobie to co ci kolega wyżej radzi
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  9 kwietnia 2010
Tomcio93
Tomcio93: Otóż Chciał bym kupić skuter NOWY do 3000zł.

kup sobie za to dobry rower a resztę odłóż na jakąś lokatę.
za 3000 nie kupisz dobrego nowego skutera.

a jak się stary nie zgodzi na używany to go posadź przed komputerem i mu włącz kilka stronek z opiniami o chinolach, to mu się odechce. ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak Ci Chinol pęknie w pół podczas jazdy jak ten na załączon

dla kumpla też się przełamał, "Motobi Orlik 50" , przez dwa lata zmienił 3 tłoki, pier d ol ił się non stop a gwarancje miał chyba po to żeby go naprawiali za darmo w serwisie, używane skutery nawet tak się nie psują jak te chinole, kup sobie jakiś firmowy skuter, najlepiej suzuki kumpel ma i nie narzeka, osiągi ma dobre, cichy, mało pali, zwinny,a ma tylko 3 konie; ) ale spokojnie 90 pójdzie u niego to Ap50 model chyba. ; )
rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  9 kwietnia 2010

Ja pracuje w serwisie Kingway-a w Łodzi.
Dolicz sobie do zakupu przede wszystkim koszt przeglądów gwarancyjnych , jeżeli kupisz skuter 2T to u nas przegląd kosztuje 80zł jeżeli 4T to 80zł + 20zł olej do silnika :-)
Z tego co się oriętuje to w Łodzi mamy najtańsze przeglądy gwarancyjne bo tak to jest cena od 100zł do 140zł .
Niby nie pieniądze ale teraz policz ile tych przeglądów musisz zrobić żeby mieć przez cały okres użytkowania ( 12 miesięcy ) gwarancje.
Gwarancja jest na rok lub 5000-8000 kilometrów zależy od modelu , tzn jeżeli w pół roku zrobisz ponad 5000 to już tej gwarancji nie masz.
Zakładamy ze kupujesz skuter Kingway-a 4T , pierwszy przegląd przy 300km , następnie 1000km,2000km,3000km,4000km,5000km to jest 6 przeglądów po 100zł czyli nie dużo licząc 600zł .
Następną sprawą jest : co podlega gwarancji , a co nie.
O tusz gwarancji podlega silnik i elektryka i nic praktycznie po za tym.
Po zimie nie odpala , My to robimy , nie ma kompresji a były wykonywane regularnie przeglądy , My to robimy , nie ma iskry ( moduł ,cewka itp) , My to robimy.
Nie myśl że jak zaczną Ci pękać plastiki z (niewiadomych przyczyn) to będziesz miał to zrobione na gwarancji.Gwarancji nie podlegają rzeczy eksploatacyjne t.j. akumulator , pasek napędowy , klocki hamulcowe , sprzęgło , opony wiadomo :-)
Nie słuchaj ludzi którzy mówią kup chińczyka bo one mają silniki na " licencji hondy" , może i skośnoocy panowie widzieli silnik hondy na obrazku zrobili podobny tylko trochę nie z tych materiałów co trzeba.Wyjątkiem są skutery chińskie 2t z silnikiem tzw. "MINARELLO PODOBNYM" . Do tych pasują wszystkie zestawy tuningowe i części z normalnych silników Minarelli .Jeżeli po przeczytaniu tego wszystkiego jeszcze myślisz o chińczyku , to napisze że sam takim jeżdżę jako mechanik kupiłem Kingway Purge 2T nową tylko po to żeby dojeżdżać do pracy i nie stać w korkach , jeżdżę nią już półtora roku i nakręciłem prawie 6000km , przez ten czas zjeździłem 1 pasek napędowy , i po komplecie klocków hamulcowych na przód i tył.Czemu tyle kilometrów zrobione i nie grzebane??Odpowiedź jest prosta po prawie dwóch latach grzebania przy tym w serwisie wiedziałem co jest słabe i mało wytrzymałe.Jak przyszła nówka w kartonie to ją rozebrałem na drobne i powymieniałem łożyska w kołach , na wale w silniku i na główce ramy , najsłabszym punktem w pojazdach pędzonych ryz em jest główka ramy , około 2000km i kierownica chodzi na kwadratowo.Po za tym podstawa powymieniałem wszystkie śrubki i nakrętki na samo kontrujące co by Mi sie nie zaczął rozkręcać podczas jazdy. Miałem przypadek że przyjechał skuter na przegląd a nakrętka na przednim kole trzymała tylko na dwóch zwojach.Jeżeli jednak nie masz czasu i pojęcia o wymianie takich rzeczy to proponuje Ci żebyś sobie darował chiński skuter , no chyba że chcesz żeby Panowie mechanicy byli Twoimi najlepszymi kolegami :-)
Z używanych niezawodnych skuterów polecam Ci coś takiego jak Yamaha Neos sam miałem przez jakiś czas i byłem zadowolony.Za 3000zł sięgniesz jakiś max 2003 rok jak dobrze poszukasz.Jak w jakiś sposób pomogłem to się ciesze.Za chaotycznego posta przepraszam :-) Ci co chcą to zrozumieją.

Tomcio93
Tomcio93
  9 kwietnia 2010
rodzynekchn
rodzynekchn: Ja pracuje w serwisie Kingway-a w Łodzi. Dolicz sobie do zakupu przede wszystkim koszt przeglądów gwarancyjnych , jeżeli kupisz skuter 2T to u nas przegląd kosztuje 80zł jeżeli 4T to 80zł + 20zł olej do silnika :-) Z tego co się oriętuje to w Łodzi mamy najtańsze przeglądy gwarancyjne bo tak to jest cena od 100zł do 140zł . Niby nie pieniądze ale teraz policz ile tych przeglądów musisz zrobić żeby mieć przez cały okres użytkowania ( 12 miesięcy ) gwarancje. Gwarancja jest na rok lub 5000-8000 kilometrów zależy od modelu , tzn jeżeli w pół roku zrobisz ponad 5000 to już tej gwarancji nie masz. Zakładamy ze kupujesz skuter Kingway-a 4T , pierwszy przegląd przy 300km , następnie 1000km,2000km,3000km,4000km,5000km to jest 6 przeglądów po 100zł czyli nie dużo licząc 600zł . Następną sprawą jest : co podlega gwarancji , a co nie. O tusz gwarancji podlega silnik i elektryka i nic praktycznie po za tym. Po zimie nie odpala , My to robimy , nie ma kompresji a były wykonywane regularnie przeglądy , My to robimy , nie ma iskry ( moduł ,cewka itp) , My to robimy. Nie myśl że jak zaczną Ci pękać plastiki z (niewiadomych przyczyn) to będziesz miał to zrobione na gwarancji.Gwarancji nie podlegają rzeczy eksploatacyjne t.j. akumulator , pasek napędowy , klocki hamulcowe , sprzęgło , opony wiadomo :-) Nie słuchaj ludzi którzy mówią kup chińczyka bo one mają silniki na " licencji hondy" , może i skośnoocy panowie widzieli silnik hondy na obrazku zrobili podobny tylko trochę nie z tych materiałów co trzeba.Wyjątkiem są skutery chińskie 2t z silnikiem tzw. "MINARELLO PODOBNYM" . Do tych pasują wszystkie zestawy tuningowe i części z normalnych silników Minarelli .Jeżeli po przeczytaniu tego wszystkiego jeszcze myślisz o chińczyku , to napisze że sam takim jeżdżę jako mechanik kupiłem Kingway Purge 2T nową tylko po to żeby dojeżdżać do pracy i nie stać w korkach , jeżdżę nią już półtora roku i nakręciłem prawie 6000km , przez ten czas zjeździłem 1 pasek napędowy , i po komplecie klocków hamulcowych na przód i tył.Czemu tyle kilometrów zrobione i nie grzebane??Odpowiedź jest prosta po prawie dwóch latach grzebania przy tym w serwisie wiedziałem co jest słabe i mało wytrzymałe.Jak przyszła nówka w kartonie to ją rozebrałem na drobne i powymieniałem łożyska w kołach , na wale w silniku i na główce ramy , najsłabszym punktem w pojazdach pędzonych ryz em jest główka ramy , około 2000km i kierownica chodzi na kwadratowo.Po za tym podstawa powymieniałem wszystkie śrubki i nakrętki na samo kontrujące co by Mi sie nie zaczął rozkręcać podczas jazdy. Miałem przypadek że przyjechał skuter na przegląd a nakrętka na przednim kole trzymała tylko na dwóch zwojach.Jeżeli jednak nie masz czasu i pojęcia o wymianie takich rzeczy to proponuje Ci żebyś sobie darował chiński skuter , no chyba że chcesz żeby Panowie mechanicy byli Twoimi najlepszymi kolegami :-) Z używanych niezawodnych skuterów polecam Ci coś takiego jak Yamaha Neos sam miałem przez jakiś czas i byłem zadowolony.Za 3000zł sięgniesz jakiś max 2003 rok jak dobrze poszukasz.Jak w jakiś sposób pomogłem to się ciesze.Za chaotycznego posta przepraszam :-) Ci co chcą to zrozumieją.

No zkminiłem o co kaman! ;D Właśnie zastanawiam się nad czymś używanym. Ale nie skuterem ;] Ostatnio widziałem na allegro aprilie rs50 extrem z 98r. Fajna....:) I nie daleko mnie :P. Ale nie wiem czy to mi trochę pojeździ:P... i czy dobry taki jest :D
DylaraComesBack
DylaraComesBack
  10 kwietnia 2010
Tomcio93
Tomcio93: aprilie rs50 extrem z 98r.

koleżka ma z jakimś seryjnie wzmocnionym silnikiem, fajna alternatywa dla skutera ; P
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.