RomeoEdition
RomeoEdition
  18 marca 2010 (pierwszy post)

Posiadam Opla Aster 1.6 100 KM Caravan czy j akos tam typ kombi 16 zaworowe.
Auto było na komputerze i wszystko niby jest oke. Auto spala przy spokojnej jeździ od 11 do 13 litrów na 100km. Czy to jest normalne?? Czy moze miec juz zawory wyjechane??
Wczesniej posiadałem opla Astra 1.6, 8 zaworowego około 70KM i paliło maks 7 litrów na 100 po miescie.(niestety zech je rozwalił) Powiedzcie co o tym myslicie?? Czy to je normalne czy tyle pije?? Bo mechanicy mówią ze srednio 9 litrów srednio powinno pic.

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  18 marca 2010

Nie jest to normalne.
Moja mamuska miala takową vectre tylko ze sedan ale z tym samym silnikiem i auto bylo bardzo oszczedne, srednio palilo 6-9l.

RomeoEdition
RomeoEdition
  18 marca 2010

no własnie i chodzi o to co go może bolec że tyle pije:/ bo mówią ze świece tyz mogą byc winne bo są te z 3 anodami czy katodami to one powodują że auto tyle pije

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  18 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: no własnie i chodzi o to co go może bolec że tyle pije:/ bo mówią ze świece tyz mogą byc winne bo są te z 3 anodami czy katodami to one powodują że auto tyle pije


a jaki to rocznik, przebieg. Ile ją masz
MC89
Posty: 26 (po ~208 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
MC89
  18 marca 2010

To są świece 3 elektrodowe, kto mówi że przez nie auto więcej pali? Jeszcze się z tym nie spotkałem, a sam też takie świece mam. Może silnik Ci się nie dogrzewa. Ile masz stopni jak jedziesz? I jak szybko Ci się grzeje ;)

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  18 marca 2010

Ja bym szukał tak;

filtr powietrza
termostat

ujowy kierowca lub jazda na bardzo krotkich odcinkach na niedogrzanym silniku...

RomeoEdition
RomeoEdition
  19 marca 2010

Rocznik 95 przejechane niecałe 170 000, filtry powietrza są nowe termostat tyz nowy pompa wody tyz nowo. Normalnie se grzeje tak jak każde auto. I na długich trasach tyz tyla poli.

MC89
Posty: 26 (po ~208 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
MC89
  19 marca 2010

Sonda lambda w porzadku?

RomeoEdition
RomeoEdition
  19 marca 2010

no własnie jakby była padnięta to by na komputerze chyba ją by wykryli no nie?? Trza by było sprawdzic jeszcze roz

DylaraComesBack
DylaraComesBack
  19 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: zech


Konto usunięte
Konto usunięte: tyz


Konto usunięte
Konto usunięte: tyz


Konto usunięte
Konto usunięte: pompa wody tyz nowo


Konto usunięte
Konto usunięte: tyz tyla poli.


Konto usunięte
Konto usunięte: jeszcze roz


Boże dopomóż.
KORARM
KORARM
  19 marca 2010
MC89
MC89: Sonda lambda w porzadku?

To właśnie chciałem napisać.

Konto usunięte
Konto usunięte: no własnie jakby była padnięta to by na komputerze chyba ją by wykryli no nie??

nie
Moim zdaniem nie ma co szukać tylko wymień tą sonde do opla to groszowe sprawy kosztuje a będziesz miał pewność
BeBoKoWo
Posty: 6 (po ~233 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 5
BeBoKoWo
  20 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: RomeoEdition:zechRomeoEdition:tyzRomeoEdition:tyzRomeoEdition:pompa wody tyz nowoRomeoEdition:tyz tyla poli.RomeoEdition:jeszcze roz Boże dopomóż.

Co ci nie pasuje ?? Po gorolsku to kazdy musi umiec mówic a po śląsku ni hu..ja to jest normalny język hanysów żeby gorole nie umiały zrozumiec
damian0889
Posty: 996 (po ~153 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
damian0889
  20 marca 2010

j/w w poprzednim temacie pisalem:) do wymiany masz juz swiece zawory itp:) a co do tematu to nie jest to na pewno normalne chyba ze w papierach masz 1,6 a pod maska 2,5l:) przyczyn moze byc wiele chociazby to ze rozlecial sie kat i zapchal tlumnik ale wtedy by sie mulil...skoro komp nic nie pokazal to usterka mechaniczna a tu naprawde dobry mechanik...:) no chyba ze sprawdzic u dobrego diagnosty parametry podczas jazdy..moze wtedy cos broi:)

RomeoEdition
RomeoEdition
  20 marca 2010

Do DylaraComesBack co jo se mom uczyc mówić?? A ty nauczysz se godac??

No raczej ta sonda je chyba padnięta. Bo auto ani nie muli ani nic moc mo. Ale zauważoł zech ze nadmiar paliwa mi przez wydech ucieko i robi wielki huk:/

Temat do zawarcia. Dzięki za pomoc

WujekBeton
WujekBeton
  20 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: co jo se mom uczyc mówić??

mógłbyś, bo w połowie tego posta skończyłem go czytać:mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: do zawarcia

niepotrzebnie doczytałem :lol::lol:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.