chicel2009
chicel2009
  7 marca 2010 (pierwszy post)

wiecie może co powoduje robienie się tzw "masła" na korku od wlewu oleju ?

shinu
shinu
  7 marca 2010

moze masz nieszczelny korek, opary czy nawet sam olej pod wplywem cisnienia wycieka

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  7 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: moze masz nieszczelny korek, opary czy nawet sam olej pod wplywem cisnienia wycieka


zapewne chodzi mu o maslo na stronie wewnętrznej korka.

Konto usunięte
Konto usunięte: wiecie może co powoduje robienie się tzw "masła" na korku od wlewu oleju ?


częsta jazda na niedogrzanym silniku
chicel2009
chicel2009
  7 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: zapewne chodzi mu o maslo na stronie wewnętrznej korka.

tak o masło na wewnętrznej stronie.
no ale niedogrzany silnik to jaki ze co stoi sobie samochód w garażu i wsiadam odpalam i jadę ? o to chodzi ?
jaroszakal
Posty: 1536 (po ~116 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 33
jaroszakal
  7 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: niedogrzany silnik to jaki ze co stoi sobie samochód w garażu i wsiadam odpalam i jadę ? o to chodzi ?

na zimnym jechac mozna ale max do 2,500 obr/min, po prostu nie dawac mu po gazie do spodu dopoki sie nie zagrzeje do optymalnej temperatury

Bo teraz to nawet miłość jest syntetyczna i sztuczna... ;]

chicel2009
chicel2009
  7 marca 2010
jaroszakal
jaroszakal: na zimnym jechac mozna ale max do 2,500 obr/min, po prostu nie dawac mu po gazie do spodu dopoki sie nie zagrzeje do optymalnej temperatury

czyli do 90stopni ?
oczywiście ja jeżdżę tylko po mieście i nie przekraczam 2,500obr/min
no a jakie to jest zjawisko że takie masło się robi z oleju ?
marcin290
marcin290
  7 marca 2010

Silnik sie dobrze nie nagrzeje i woda się skrapla.

misza1
Posty: 348 (po ~154 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
misza1
  8 marca 2010

maslo jest wytworem powstajacym z pomieszania wody/wilgoci z olejem ;-)

WujekAlfred89
WujekAlfred89
  9 marca 2010

jeżeli olej wygląda tak samo to masz wciek chłodnicy, wiec przyczynąmoże być nieszczelna uszczelka pod głowicą.

tak mi się wydaje....

chicel2009
chicel2009
  9 marca 2010

olej wygląda normalnie po prostu robi się masło na korku od wlewania oleju :)
no ale ok z tego co pisali poprzednicy to tylko kwestia dogrzania silnika czyli ze nic poważnego :)

lutek
lutek
  9 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: wiecie może co powoduje robienie się tzw "masła" na korku od wlewu oleju ?

A nie używasz czasem oleju z grupy lotos?:)
chicel2009
chicel2009
  10 marca 2010
lutek
lutek: A nie używasz czasem oleju z grupy lotos?:)

nie nie tam jest platinum :)
lutek
lutek
  10 marca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie nie tam jest platinum :)

Czyli niestety orlen więc ten sam problem - spore dawki wody przy procesie odszlamiania dają taki efekt plus niedogrzanie o którym mowa była wcześniej
sasiek5
sasiek5
  16 marca 2010

jestem pewien na 1000% ze to jest uszczelka pod glwica juz nie raz wymienialem uszczelke skuli tego maselka na korku plyn chlodzacy miesza sie z olejem i dlatego to powstaje ale nie ktorzy to tu poszli na mistrza z wypowiedziami heh .jesli niewierzs spytaj doswiadczonego jakiegos mechanika powie ci to co ja

PowracamxD
PowracamxD
  16 marca 2010

mam tak samo w oplu z 2006 na oryginalnym oleju. Narazie taka sytuacja miała msc raz, wyczyściłem go zakręcilem spowrotem i jeszcze nie odkręcalem bo nie chce sie rozczarować jak sie okaze że odkręce a to coś tam znowu będzie.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.