CzescTereska
CzescTereska
  18 stycznia 2010 (pierwszy post)

Witam. Chciałbym wymienić reflektory w Oplu Omedze C z 2001 roku. Ale zanim kupię nowe, to chciałbym się spytać Was jakie najlepiej kupować i czy jest możliwość zamontowania tzw Xenonów na miejsce zwykłych standardowych reflektorów. (bo słyszałem, że tam się daje przetwornice itd itp) ale ze niby to nie jest dobre rozwiązanie.

xDrAfCiOxD
xDrAfCiOxD
  18 stycznia 2010

Cześć jest możliwość zamontowania xenonów tylko musisz mnieć reflektory soczewkowe oraz spryskiwacze do reflektorów ktore są bardzo ważne

Kuba22KRK
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
Kuba22KRK
  18 stycznia 2010

Nic nie musisz mieć. Do każdej lampy wsadzisz xenon. Natomiast jak to się będzie miało do jakości świecenia, to inna sprawa. Omega C, jak mnie pamięć nie myli, ma soczewke z H1. Czyli takich żarników trzeba szukać.

CzescTereska
CzescTereska
  18 stycznia 2010

no jeśli chodzi o te spryskiwacze to słyszałem, że są konieczne...

KORARM
KORARM
  18 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: czy jest możliwość zamontowania tzw Xenonów na miejsce zwykłych standardowych reflektorów.

jak chcesz wkładać żarówki xenonowe do lampy gdzie oryginalnie nie ma xenonów to można tak zrobić ale to moim zdaniem nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem.
żeczywiście jak jest soczewka to lepiej to wypada ale i tak są to "pseudo xenony"
i nie raz widziałem jak przez taki czajs sie topi lampa co później już nie ma mowy o dobrym świeceniu.

Konto usunięte
Konto usunięte: (bo słyszałem, że tam się daje przetwornice itd itp)

tak są do kupienia całe zestawy takich pseudo xenonów.
drugie rozwiązanie to kupienie lamp przystosowanych do xenonów
w których oryginalnie jest żarówka xenonowa
(tylko nie wiem czy do twojego auta są takie dostępne)
Ale jeśli tak to jest to wtedy droższe rozwiązanie ale sto razy lepsze.
Oczywiście trzeba kupić wtedy takie lampy z przetwornicą i podłączyć do auta.
whitestok
whitestok
  18 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Chciałbym wymienić reflektory w Oplu Omedze C z 2001 roku.

Przepraszam bardzo...jaka to Omega C? Pytam bo nigdy się nie spotkałem z Omegą C. Poza tym w 2001 roku były Omegi B FL.
CzescTereska
CzescTereska
  19 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Poza tym w 2001 roku były Omegi B FL

dokładnie. moja jest z 2001 roku i prawidłowo się nazywa Omega B FL, ale ludzie potocznie mówią na nią "C"

Konto usunięte
Konto usunięte: i nie raz widziałem jak przez taki czajs sie topi lampa co później już nie ma mowy o dobrym świeceniu.

to aż takie ciepło daje?? a nie ma żarówek xenonowych o mniejszej mocy?? (takiej co by mi lampy nie spłoneły :P)
KORARM
KORARM
  19 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: to aż takie ciepło daje?? a nie ma żarówek xenonowych o mniejszej mocy?? (takiej co by mi lampy nie spłoneły :P)

no większe ciepło od normalnej żarówki a reflektory mogą tego nie wytrzymać.
a po co ci słabsze xenony? nigdy nie słyszałem żeby takie były. poza tym takie zabawki wkłada się, żeby polepszyć jakość świecenia a nie pogorszyć.
TenSamCoZawsze
TenSamCoZawsze
  19 stycznia 2010
Cytat
Cytat: Witam. Chciałbym wymienić reflektory w Oplu Omedze C z 2001 roku. Ale zanim kupię nowe, to chciałbym się spytać Was jakie najlepiej kupować i czy jest możliwość zamontowania tzw Xenonów na miejsce zwykłych standardowych reflektorów. (bo słyszałem, że tam się daje przetwornice itd itp) ale ze niby to nie jest dobre rozwiązanie.

Teoretycznie ajlepiej kupić ksenony, ale nie wiem czy jesteś świadom kosztów jakie cie czekają żebys miał to zrobione idealne - lampy, przetwornice, instalacja elektryczna, czujniki poziomujace wys swiecenia lampy, spryskiwacze lamp. Zakładam, że sam tego nie zrobisz więc do tego jeszcze dochodzi robocizna :) A pominięcie czujników samopoziomujących czy spryskiwaczy może sie skończyć utratą dowodu rejestracyjnego, tak samo jak w przypadku montażu chińskiego zestawu ksenonów z allegro:) A uwierz pały kochają sie czepiać tematu lamp ksenonowych tak jak i przyciemnanych szyb czy za głośnych wydechów. Moja rada, kup zwykłe lampy i nie kombinuj, szkoda kłopotu :)
CzescTereska
CzescTereska
  20 stycznia 2010

Pewnie masz rację, zorientowałem się ile by mi to wyniosło i nie mogę przeznaczyć tyle kasy. Bynajmniej nie akurat na to. A nie chce mi się później tłumaczyć przed policją i całego zamieszania z utratą dowodu.

A czy w takim razie na standardowych lampach można polepszyć w jakiś sposób jakość świecenia?? (tak, żeby światło miało bielszą barwę, zbliżone do światła dziennego)

TakiNickJestFajny
TakiNickJestFajny
  20 stycznia 2010

zeby nie zabraci ci dowodu za pseudo xenony to musisz miec czujniki wysokosci na wahaczach / belce swiatla sie automatycznie ustawiaja (wysokosc ) tak zeby nie razic innych uzytkownikow drogi przetwornice dodaja do lamp czesto jak kupujesz ale te swiatla to nie jest czysty xenon wiec duze wydatki a nie ma 100% efektu :D

KORARM
KORARM
  21 stycznia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A czy w takim razie na standardowych lampach można polepszyć w jakiś sposób jakość świecenia?? (tak, żeby światło miało bielszą barwę, zbliżone do światła dziennego)

może bielszej barwy to nie za bardzo
ale można np. kupić sobie lepsze żarówki i zamontować przekaźniki do lampy, kilometry instalacji w aucie sprawiają, ze napięcie na żarówce jest czasem nawed o 2 wolty mniejsze od napięcia na aku.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.