chicel2009
chicel2009
  25 grudnia 2009 (pierwszy post)

witam, jaka jest temperatura silnika taka prawidłowa i najkorzystniejsza dla niego ? :)

J4cus
J4cus
  25 grudnia 2009

+ - 90 stopni... Zakres 90 - 110 jest bezpieczny dla silnika

chicel2009
chicel2009
  25 grudnia 2009

ahmm pytam bo kurcze ja mam 60stopni :p i właśnie nie wiem czy to dobrze

chicel2009
chicel2009
  25 grudnia 2009

dodam jeszcze że termostat jest dobry i wymieniany był filtr pyłkowy wczoraj więc od tej strony chyba wszystko gra :)

ale co z tą temperaturą? gdzieś dalej nie jeździłem no ale po przejechaniu 2km to temperatura powinna chyba podskoczyć co nie ?

jechałem maksymalnie 50km/h

folkemon
folkemon
  25 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: gdzieś dalej nie jeździłem no ale po przejechaniu 2km to temperatura powinna chyba podskoczyć co nie ?

Konto usunięte
Konto usunięte: jechałem maksymalnie 50km/h

nie

Ty masz chyba prawo jazdy od tygodnia i teraz z każdą głupotą będziesz przychodził na forum, co?
chicel2009
chicel2009
  25 grudnia 2009

a Ty powinieneś pomagać a nie się czepiać, a ile km bym musiał przejechać żeby mi temperatura silnika podskoczyła do 90stopni ?

folkemon
folkemon
  25 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a Ty powinieneś pomagać a nie się czepiać, a ile km bym musiał przejechać żeby mi temperatura silnika podskoczyła do 90stopni ?

nie wiem ile, zapytaj kogoś kto tym autem jeździ na co dzień jak szybko się grzeje.

Temperatura zależy, tak na chłopski rozum:
- od temperatury powietrza (przy - 10 nagrzewanie potrwa dłużej niż przy + 25)
- od prędkości (im szybciej jedziesz tym powietrze szybciej schładza silnik)
- od obrotów silnika (im wyższe tym szybciej temperatura rośnie)

tak więc jadąc 2km 50 na godzinę, w taki dzień jak dziś - bez korków - to raptem chwila, kiedy ten silnik miał się zagrzać?
chicel2009
chicel2009
  25 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tak więc jadąc 2km 50 na godzinę, w taki dzień jak dziś - bez korków - to raptem chwila, kiedy ten silnik miał się zagrzać?

ahm ja jeżdże tym samochodem na codzień :p
no to jest logiczne wytłumaczenie lecz myślałem że to jest tak że silnik działa jakoś na takiej zasadzie że po odpaleniu wystarczy że postoji samochód w miejscu 5min i temperatura mu pójdzie do 90stopni :p czyli to nic złego jak mam 60*C w silniku ?
J4cus
J4cus
  25 grudnia 2009

Nie grzeje się auta na postoju! Jeśli robisz krótkie trasy to temperatura jest ok... Zawsze możesz zasłonić połowę chłodnicy, wtedy będzie się lepiej nagrzewał - ale jest to rozwiązanie tylko i wyłącznie na mroźne dni.

chicel2009
chicel2009
  25 grudnia 2009

aha spoko dzięki wielkie wiem wszystko temacik zamykamy :D

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  25 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: witam, jaka jest temperatura silnika taka prawidłowa

W większości 90 stopni.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

ZX7RxNINJA
ZX7RxNINJA
  25 grudnia 2009

zastaw sobie kartonem polowe chlodnicy

Corradolicious
Corradolicious
  25 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: myślałem że to jest tak że silnik działa jakoś na takiej zasadzie że po odpaleniu wystarczy że postoji samochód w miejscu 5min i temperatura mu pójdzie do 90stopni

to sprobuj nagrzac 4l plynu w garnku na ogniu w 5min, chlopie, odrobine myslenia...
chicel2009
chicel2009
  25 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ogniu w 5min,

na ogniu nie da rady ale na płycie indukcyjnej powinienem zdążyć :) brat ma taką płytę i szybko grzeje naprawdę
Pajel
Pajel
  25 grudnia 2009

60 stopni to nie jest prawidłowa temperatura ... po przejechaniu min. 3km powinieneś miec temp. ok. 70 stopni co najmniej.

A jaki masz samochód ?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.