Daymarrr
Daymarrr
  24 grudnia 2009 (pierwszy post)

Co na temat Jaguar S type ? Chciałbym kubić 2000-2002 za 30 tyś,a może lepiej uzbierać jeszcze i za ponad 40tyś kupić model po faceliftingu z 2004 ?...

whitestok
whitestok
  24 grudnia 2009

S-Type jest brzydki, dużo ładniejszy jest XJ8.

J4cus
J4cus
  25 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Co na temat Jaguar S type ? Chciałbym kubić 2000-2002 za 30 tyś,a może lepiej uzbierać jeszcze i za ponad 40tyś kupić model po faceliftingu z 2004 ?...


Modele przed liftingiem występują tylko w silnikach 3.0 V6 i 4.0 V8. Dopiero po lifcie można było kupić 2.7 Diesla. 4.0 V8 zdecydowanie mniej awaryjny. Skrzynia biegów w silnikach 3.0 przed liftingiem bardzo awaryjna.

Jeśli jeździłeś ostatnimi Fordami Mondeo to nie bądz zaskoczony współnymi elementami tych samochodów.

Ogólnie wg powszechnej opini jest to już ford ze znaczkiem Jaguara a ostatnim prawdziwim Jagiem jest XJ8
whitestok
whitestok
  25 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dopiero po lifcie można było kupić 2.7 Diesla.

Nie ma sensu kupować JAG'a z dieslem pod maską.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli jeździłeś ostatnimi Fordami Mondeo to nie bądz zaskoczony współnymi elementami tych samochodów.

Z tego co wiem to nie S-Type tylko X-Type był robiony na płycie Mondeo.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ogólnie wg powszechnej opini jest to już ford ze znaczkiem Jaguara

Spoko, ale Jaguary są mimo wszystko dużo lepiej wykonane i dużo lepiej się prowadzą niż Ford'y.

Konto usunięte
Konto usunięte: ostatnim prawdziwim Jagiem jest XJ8

Zgadzam się.
J4cus
J4cus
  25 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie ma sensu kupować JAG'a z dieslem pod maską.


Też tak myślę, przedstawiam tylko opcje :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Z tego co wiem to nie S-Type tylko X-Type był robiony na płycie Mondeo.


Racja, jednak głupie kluczyki do złudzenia przypominające Fordowskie bardzo psują wizerunek auta..

Konto usunięte
Konto usunięte: Spoko, ale Jaguary są mimo wszystko dużo lepiej wykonane i dużo lepiej się prowadzą niż Ford'y.


Dokładnie tak...
J4cus
J4cus
  25 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Racja, jednak głupie kluczyki do złudzenia przypominające Fordowskie bardzo psują wizerunek auta..


Oczywiście to tylko jeden z przykładów.
Daymarrr
Daymarrr
  25 grudnia 2009

Skrzynie automatyczne podobno są awaryjne,ja będę szukał z manual.Młodzi użytkownicy dróg raczej nimi nie jeżdżą więc nie sa mocno wyeksploatowane. Chodź nie ukrywam,że Supra też mi chodziła po głowie w Polsce prawie nie ma wyboru w Niemczech jest parę za ok 10 tyś euro ale to juz podwójne ryzyko 1 rocznik 2 zagranica.

whitestok
whitestok
  25 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja będę szukał z manual.

a były takie? :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Młodzi użytkownicy dróg raczej nimi nie jeżdżą więc nie sa mocno wyeksploatowane.

Chciałem kupić XJ8 ale doszedłem do wniosku, że JAG'iem będę mógł pojeździć jak będę starszy, a a teraz wolałem coś sportowego.

Konto usunięte
Konto usunięte: Chodź nie ukrywam,że Supra też mi chodziła po głowie w Polsce prawie nie ma wyboru w Niemczech jest parę za ok 10 tyś euro ale to juz podwójne ryzyko 1 rocznik 2 zagranica.

Supry ogólnie są drogie i trzymają swoją cenę, oczywiście dzieje się to nie bez powodu. Rocznikiem auta w tym przypadku nie miał byś się co przejmować, oczywiście jeśli trafił byś jakąś w bardzo dobrym stanie, a to nie problem, tylko po prostu więcej kasy trzeba na to wyłożyć. Ja moglem za 2.500 funtow kupić Suprę, ale wolałem poczekać trochę, uzbierać i dorzucić drugie 2.500 i kupić taką do której nie będę musiał wiecznie dokładać.
J4cus
J4cus
  26 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a były takie? :D


Były, ale cieżko będzie koledze znaleźć taki egzemplarz, w zadowalającym go stanie.
whitestok
whitestok
  26 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Były, ale cieżko będzie koledze znaleźć taki egzemplarz, w zadowalającym go stanie.

przejrzałem autotrader.co.uk i nie znalazłem żadnego S-Type w manualu...
whitestok
whitestok
  26 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

poprawka, są w manualu :D coś mam z oczyma nie tak po wczorajszym dniu :lol: znak, że trzeba się jeszcze poleczyć :D
Daymarrr
Daymarrr
  26 grudnia 2009

Są sa w manual tylko droższe i rzadziej spotykane im młodszy rocznik tym bardziej przypomina Forda.Myślę,że najlepiej będzie zebrać opinie kierowców którzy już mają te samochody.Serwis jest bardzo drogi części też w mieście ok 15 l ale i tak go kupie ;)

whitestok
whitestok
  26 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte:

no cóż JAG to jednak klasa :) ale nie jest taki drogi :) manuale na autotrader.co.uk znalazlem juz od ok 1.900 funtow.
J4cus
J4cus
  26 grudnia 2009

Ja kiedyś się przymierzałem do S-Type ale jakoś mi przeszło... Oglądałem kilka sztuk.. wtedy chodziły ok 45 tyś takie tańsze egzemplarze ale jakoś nie mogłem się przekonać do tego samochodu.

Co do skrzyni.. mimo awaryjności automatu - jakoś do Jaga nie pasuje mi manual :/

Daymarrr na który silnik polujesz? V6 czy V8?

Daymarrr
Daymarrr
  26 grudnia 2009

Już sam manual eliminuje te większe silniki 4.0 i 4.2 bo są tylko w automatycznej.Zostaje 2.5 3.0 i 2.7D - tańszego niż 50 tyś nie widziałem,na chwilę obecną są dwa na sprzedaż za 59 ale poezja 2005 manual na razie mogę sobie pomarzyć chodź nie wiadomo jak się ukształtują ceny w przyszłym roku.W czerwcu może będę miał te 40 i zobaczymy,jeśli wcześniej to 2.5 sport albo 3.0 pali tyle samo co 4.0 ale nie lubię automatów jest dużo dobrych samochodów w tych przedziałach cenowych ale właśnie tylko w skrzyni automatycznej...

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.