kamilmiernik
Posty: 65 (po ~79 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
kamilmiernik
  14 grudnia 2009 (pierwszy post)

Witam wszystkich posiadam BMW E36 316i silnik m40
mam takie dziwne objawy iż silnik wkręca mi się do 4200obr i go zaczyna mulić i bardzo powoli wkręca się do 6000obr ale za to na zimnym wkręca się normalnie do odcinki powiedzcie mi co to morze być

lucastallaght
lucastallaght
  14 grudnia 2009

mozliwe ze przeplywka siadła

goldshaker
goldshaker
  14 grudnia 2009
kamilmiernik
kamilmiernik: morze

morze jest długie i szerokie ::zonk::

kamilmiernik
kamilmiernik: wkręca mi się do 4200obr

do tylu Ci starczy:)
AnDrE83
AnDrE83
  14 grudnia 2009

Kolego Ja bym najpierw sprawdził swiece i przewody zapłonowe moze tak byc ze ktoras swieca ma przebicie albo kabel a w najgorszym wypadku moze byc silnik przegrzany i jak sie zagrzeje pecznieja tłoki albo pierscienie i wtedy silnik ma wieksze opory to pokonania i ciezko sie wkreca albo komputer swiruje wiec odwiedz najlepiej jakiegos elektromechanika samochodowego on powinien to zdiagnozowac Pozdrawiam

lucastallaght
lucastallaght
  14 grudnia 2009

jak by kable byly to by sie dlawil pomiedzy 1500 a 2500 a wkrecac to by sie wkrecał .... tytaj najprawdopodobniej komp swiruje ...czy cujnik wału czy cos ..niewiadomo ... chciales bmw to teraz Bedziesz Miał Wydatki ..... pozdro dla posiadaczy Audi i Volvo .... :)

MC89
Posty: 26 (po ~208 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
MC89
  15 grudnia 2009

Zacznijmy od tego ze zimnego silnika sie na duże obroty nie wkreca nie mowiac juz o czyms takim jak odciecie.

Zrob adaptacje kompa (zresetuj), odlacz akumulator na 10-15 minut.

rodzynekchn
Posty: 319 (po ~287 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 16
rodzynekchn
  15 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kamilmiernik:morze morze jest długie i szerokie :: kamilmiernik:wkręca mi się do 4200obr do tylu Ci starczy:)

Musisz być zaj...biście inteligentnym człowiekiem , opanuj pierw rower górski na 12 przełożeniu a później się wypowiadaj.

Konto usunięte
Konto usunięte: chciales bmw to teraz Bedziesz Miał Wydatki

Chyba Ci się pomyliło kolego z takim krótkim zdaniem " Będziesz mógł wyprzedzić "

Proponuje zacząć od katalizatora :-) jak jeszcze jest.
whitestok
whitestok
  15 grudnia 2009
rodzynekchn
rodzynekchn: Chyba Ci się pomyliło kolego z takim krótkim zdaniem " Będziesz mógł wyprzedzić "

lol :D chyba do tyłu :D
kamilmiernik
Posty: 65 (po ~79 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
kamilmiernik
  15 grudnia 2009

Katalizatora już nie ma. Powiem tak że BMW jest tanicze w utrzymaniu niz opel czy jaki kolwiek inny samochód ale nie o to chodzi pod kompem już byłem i nic nie wykazało i w tkwi problem

OscarS
OscarS
  15 grudnia 2009

moze masz filtr powietrza zmieniony i jest zbyt blisko bloku silinika i jak sie nagrzeje to zasysa gorace powietrze ;p

davvyd0z
davvyd0z
  15 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: do tylu Ci starczy:)

:crylol:

kamilmiernik
kamilmiernik: mam takie dziwne objawy iż silnik wkręca mi się do 4200obr i go zaczyna mulić i bardzo powoli wkręca się do 6000obr ale za to na zimnym wkręca się normalnie do odcinki powiedzcie mi co to morze być

Może LPG nawala? :ziober2:
WujekBeton
WujekBeton
  15 grudnia 2009
kamilmiernik
kamilmiernik: BMW jest tanicze w utrzymaniu niz opel czy jaki kolwiek inny samochód

:lol2::lol2::lol2::rotfl:taaaa akurat :lol2:
davvyd0z
davvyd0z
  15 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: :rotfl:taaaa akurat

Tańsze nawet niż Fiat, no przecie'! :ziober2:
WujekBeton
WujekBeton
  15 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ańsze

ja mialem, kolega ma i paru inncy znajomych tez. dopoki jezdzi jest ok, ale niech zacznie cos nawalac to nie daj Boże:nie:
davvyd0z
davvyd0z
  15 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ja mialem, kolega ma i paru inncy znajomych tez. dopoki jezdzi jest ok, ale niech zacznie cos nawalac to nie daj Boże

Jak w każdym aucie z wyższej półki. ;)
Tyczy się to też (a może nawet przede wszystkim?) starszych aut typu Mercedes, BMW, Lexus czy jakieś inne mało spotykane modele.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.