Teequee
Teequee
  6 grudnia 2009 (pierwszy post)

Witam .

Posiada ktoś z grona tutaj Opla Tigre ?

xZxLASERxZx
xZxLASERxZx
  7 grudnia 2009

Tigra fajne autko ale jak ktoś wspomniał dla kobiety, na miasto - idealne ;)

Corradolicious
Corradolicious
  7 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 2.0 w tigrze? były

seryjnie? nigdy nie bylo seryjnie w tigi 2.0.

Zreszta, co za sens robienie samochodu z ciezkim v6 ktory po prostu nie skreca?
whitestok
whitestok
  7 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie posiadam, jak dla mnie tandetny samochód.

a ty czym jeździsz? ...

Konto usunięte
Konto usunięte: seryjnie? nigdy nie bylo seryjnie w tigi 2.0. Zreszta, co za sens robienie samochodu z ciezkim v6 ktory po prostu nie skreca?


no to się popisałeś :D powiedz mi czy opel miał silniki 2.0 V6? :D
PeJakPaula
PeJakPaula
  7 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: a ty czym jeździsz? ...

To nie ma większego znaczenia czym ja jeżdżę.
Uważam, że jest tandetny ( oczywiście mowa o Tigrze pierwszej generacji ).
Coś na styl "sportowego" auta dla ubogich, tak samo jak calibra i tym podobne.
Corsa w ładniejszym opakowaniu,komfort jazdy zerowy, gdyby chociaż rekompensatą były jej osiągi ...
Zawieszenie jakie ma Tigra nie nadaje się do normalnej jazdy, nie po naszych drogach, no chyba że ktoś lubi, lanserski samochód i nie wierzę że ktoś go kupuje z innego powodu.
Poza tym tak jak ktoś wcześniej napisał auto dla kobiety ( która uczy się jeździć ) ale nie dla faceta :zonk:
Fokaa
Fokaa
  7 grudnia 2009

PeJakPaula człowieku proszę nie pisz nic więcej bo az sie czytac nie chce takich głupot...

PeJakPaula
PeJakPaula
  7 grudnia 2009
Fokaa
Fokaa: PeJakPaula człowieku proszę nie pisz nic więcej bo az sie czytac nie chce takich głupot...

Może jakiś konkret ?
Z czym co napisałam się nie zgadzasz ?
machu221
machu221
  7 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Poza tym tak jak ktoś wcześniej napisał auto dla kobiety ( która uczy się jeździć ) ale nie dla faceta


jednak jeśli facet chce to i taką sobie kupi ja widziałem śmiałem się ale to ich decyzja tak jak twoja opinia jest negatywna i masz do tego prawo ale nie każdy to rozumie :D
PeJakPaula
PeJakPaula
  7 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jednak jeśli facet chce to i taką sobie kupi ja widziałem śmiałem się ale to ich decyzja tak jak twoja opinia jest negatywna i masz do tego prawo ale nie każdy to rozumie :D

I o to głównie chodzi, każdy samochód ma jakieś mankamenty i indywidualną sprawą
każdego jest na co się decyduje.
Po co jednak głupio upierać się przy czymś co w ogólnym pojęciu jest irracjonalne ?
OscarS
OscarS
  7 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: whitestok: a ty czym jeździsz? ... To nie ma większego znaczenia czym ja jeżdżę. Uważam, że jest tandetny ( oczywiście mowa o Tigrze pierwszej generacji ). Coś na styl "sportowego" auta dla ubogich, tak samo jak calibra i tym podobne. Corsa w ładniejszym opakowaniu,komfort jazdy zerowy, gdyby chociaż rekompensatą były jej osiągi ... Zawieszenie jakie ma Tigra nie nadaje się do normalnej jazdy, nie po naszych drogach, no chyba że ktoś lubi, lanserski samochód i nie wierzę że ktoś go kupuje z innego powodu. Poza tym tak jak ktoś wcześniej napisał auto dla kobiety ( która uczy się jeździć ) ale nie dla faceta


zgadzam sie ze wszystkim oprocz tego ze to lanserski samochod, bo takim czyms to ja bym nie chcial sie lansowac ;P
kurzy2
Posty: 272 (po ~210 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
kurzy2
  7 grudnia 2009

Seryjnie w Tigrach były silniki tylko 1,4-90 koni i 1,6-105 koni oba 16 zaworowe. Można oczywiście spotkać Tigry z większymi silnikami ale tylko po swapie. Silnik 2.0 16V XE w Tigrze 150 konny to jest naprawdę zajeb....... jednostka i autko z tym silnikiem robi setkę w niecałe 7 sekund więc nie jest takie łatwe do objechania jak tu niektórzy mówią. Prędkość maksymalna jest zależna od zamontowanej skrzynia biegów i jej przełożenia ale na seryjnej 250km/h zrobi bez problemu :tak:

VW Golf II 1.3
Opel Vectra 1.8i
Seat Ibiza 1.3i
Seat Toledo 1.6i
VW Golf III 1.4i
Opel Calibra...

whitestok
whitestok
  7 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: To nie ma większego znaczenia czym ja jeżdżę.

Konto usunięte
Konto usunięte: Uważam, że jest tandetny ( oczywiście mowa o Tigrze pierwszej generacji ). Coś na styl "sportowego" auta dla ubogich, tak samo jak calibra i tym podobne.


heh ok, wiem że masz/miałaś tandetne punto :D widocznie na Tigre Ci nie wystarczyło :D i dlatego teraz tak jedziesz po tym samochodzie...lub może wypowiedzi innych osób wywierają na Tobie taką presję...

Co do Tigry to pierwsza generacja jest dużo ładniejsza niż druga, poza tym jak się komuś podoba to niech sobie kupuje. Wyjeebane mam na to czy kupi sobie Tigrę facet czy kobieta...ja bym tego auta nie kupił, za ciasny jak dla mnie i ten przód napęd...

Coś na styl "sportowego" dla ubogich? Tak samo Calibra? skąd to możesz wiedzieć? Pamiętasz ceny tych aut gdy wchodziły na rynek? Skąd możesz wiedzieć, że były akurat dla ubogich? Niektóre unikatowe (nie tuningowane) wersje Calibr do tej pory kosztują więcej niż wszystkie samochody należące do Twoich starych...Już BMW M3 E36 kupisz taniej.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zawieszenie jakie ma Tigra nie nadaje się do normalnej jazdy, nie po naszych drogach, no chyba że ktoś lubi, lanserski samochód i nie wierzę że ktoś go kupuje z innego powodu.


Chuujowe drogi w polsce nie są winą zawieszenia Tigry więc w tej kwestii też się nie wypowiadaj bo aż się czytać odechciewa...Co do lansowania Tigrą to:
OscarS
OscarS: takim czyms to ja bym nie chcial sie lansowac ;P

.
PeJakPaula
PeJakPaula
  7 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: heh ok, wiem że masz/miałaś tandetne punto :D widocznie na Tigre Ci nie wystarczyło :D i dlatego teraz tak jedziesz po tym samochodzie...lub może wypowiedzi innych osób wywierają na Tobie taką presję...

Fakt, miałam punto jako pierwsze auto i to jedynkę !
I co z tego ? Właśnie dlatego twierdzę że takie małe gówna są nic niewarte.

Konto usunięte
Konto usunięte: Coś na styl "sportowego" dla ubogich? Tak samo Calibra? skąd to możesz wiedzieć? Pamiętasz ceny tych aut gdy wchodziły na rynek?

Dokładnie, KIEDY ... Kto takie samochody kupował ? Jak były eksploatowane ?
Reasumując do czego się nadają po tyli latach ?

Konto usunięte
Konto usunięte: Skąd możesz wiedzieć, że były akurat dla ubogich?

Nie zrozumiałeś mnie, i nie zrozumiałeś mojej ironii, więc prościej bo widzę że nie łapiesz.
W chwili obecnej ( a nie jak wychodziły ) są gówno warte i jak kogoś nie stać na coś konkretnego a chce się czuć jak w nfs kupuje sobie takie coś ( znowu duża metafora ).

Konto usunięte
Konto usunięte: kosztują więcej niż wszystkie samochody należące do Twoich starych...

Skąd Ty to możesz wiedzieć ?
Wcale nie twierdzę, że jest inaczej ale Ty tego nie wiesz.

Konto usunięte
Konto usunięte: Chuujowe drogi w polsce nie są winą zawieszenia Tigry więc w tej kwestii też się nie wypowiadaj bo aż się czytać odechciewa...

Owszem, ale zawieszenie Tigry nie jest do nich dostosowane.

Konto usunięte
Konto usunięte: Co do lansowania Tigrą to:

Nie dodałam "...", może być zrozumiał.
whitestok
whitestok
  7 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Dokładnie, KIEDY ... Kto takie samochody kupował ? Jak były eksploatowane ? Reasumując do czego się nadają po tyli latach ?

powinnaś wiedzieć KIEDY skoro się wypowiadasz na dany temat...
Kto takie samochody kupował? Jestem pewien, że nie aż tacy ubodzy ludzie...Jak były eksploatowane? Zależnie od właściciela...
Do czego się nadają po tylu latach? Do tego samego co większość aut w tym wieku...

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie zrozumiałeś mnie, i nie zrozumiałeś mojej ironii

a tam w ogóle jakaś była?

Konto usunięte
Konto usunięte: widzę że nie łapiesz.

podejdź bliżej to złapię...

Konto usunięte
Konto usunięte: W chwili obecnej ( a nie jak wychodziły ) są gówno warte i jak kogoś nie stać na coś konkretnego a chce się czuć jak w nfs kupuje sobie takie coś ( znowu duża metafora ).

O ile mi wiadomo to takie osoby kupują BMW E30-E36 a nie Tigrę czy też Calibrę...mimo wszystko to ten sam przedział cenowy obecnie...

Konto usunięte
Konto usunięte: Skąd Ty to możesz wiedzieć ? Wcale nie twierdzę, że jest inaczej ale Ty tego nie wiesz.

bardzo dużo się domyślam...

Konto usunięte
Konto usunięte: Owszem, ale zawieszenie Tigry nie jest do nich dostosowane.


A czego Ty oczekiwałaś? Może jeszcze chcesz mieć fotele idealnie spasowane pod Twój tyłek? Nie wszystkich się zadowoli. Zawieszenie Tigra ma dość dobre bo nie zamiata dupą na zakrętach tak jak Twoje byłe Punto.

Konto usunięte
Konto usunięte: Fakt, miałam punto jako pierwsze auto i to jedynkę !

wstyd się przyznawać...
PeJakPaula
PeJakPaula
  7 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: powinnaś wiedzieć KIEDY skoro się wypowiadasz na dany temat... Kto takie samochody kupował? Jestem pewien, że nie aż tacy ubodzy ludzie...Jak były eksploatowane? Zależnie od właściciela... Do czego się nadają po tylu latach? Do tego samego co większość aut w tym wieku...

Ty nadal nie rozumiesz, obawiam się że jaśniej nie umiem.
Pisząc, że to wersja dla "ubogich" miałam na myśli rzeczywistość '09r rozumiesz ?
Po tylu latach nie jest w takim stanie w jakim jest inny samochód z takim samym rocznikiem, a innym przeznaczeniem.
Wiadomo, że jak te autka wychodziły to nie kupował tego pierwszy lepszy jak w chwili obecnej, cały czas piję do tego że takie a'la "sportowe" samochody nie są porównywalne do tych normalnych bo wiadomo, że rzadkością jest spokojna jazda nimi.

Konto usunięte
Konto usunięte: a tam w ogóle jakaś była?


Konto usunięte
Konto usunięte: podejdź bliżej to złapię...

n.c

Konto usunięte
Konto usunięte: O ile mi wiadomo to takie osoby kupują BMW E30-E36 a nie Tigrę czy też Calibrę...mimo wszystko to ten sam przedział cenowy obecnie...

Również, ale jak widać na drogach nie tylko.

Konto usunięte
Konto usunięte: bardzo dużo się domyślam...

Domysły domysłami a fakty faktami.

Konto usunięte
Konto usunięte: A czego Ty oczekiwałaś? Może jeszcze chcesz mieć fotele idealnie spasowane pod Twój tyłek? Nie wszystkich się zadowoli. Zawieszenie Tigra ma dość dobre bo nie zamiata dupą na zakrętach tak jak Twoje byłe Punto.

Chodziło mi o to, że jest twarde.
Chyba wiesz jak się takowe zachowuje na dołkach.
O desce z tyłu nie wspominam bo to w ogóle śmiech.

Konto usunięte
Konto usunięte: wstyd się przyznawać...

A czego tu się wstydzić ?
Lepiej opisywać swoje marzenia niż realia ? Phi !
Wybacz ale to żałosne albo ja za stara na takie coś jestem.
whitestok
whitestok
  7 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: może być zrozumiał.

nie zrozumiał bym...

Konto usunięte
Konto usunięte: Ty nadal nie rozumiesz, obawiam się że jaśniej nie umiem.

pisałaś w czasie przeszłym np. "Kto to kupował?" więc się nie dziw...
jeśli chodziło Ci o czasy obecne powinnaś raczej napisać "Kto obecnie to kupuje?" lub po prostu "Kto to kupuje?"

Konto usunięte
Konto usunięte: Domysły domysłami a fakty faktami.

fakt jest taki, że nie zaprzeczyłaś.

Konto usunięte
Konto usunięte: Chodziło mi o to, że jest twarde. Chyba wiesz jak się takowe zachowuje na dołkach.


Wolał bym mieć twardą zawiechę w aucie niż czuć jak na każdym zakręcie tył mnie wyprzedza lub czuć jak cale auto chyli się ku poboczu...
Co do dołków to już nie pieerdol, że wszędzie w pl masz dziury w drogach, szczególnie jak się w ostatnich latach za remont dróg wzięli...

Konto usunięte
Konto usunięte: O desce z tyłu nie wspominam bo to w ogóle śmiech.

O którą deskę Ci chodzi? O tą imitację siedzeń tylnych czy o to coś na tylnej klapie?

coś sugerujesz?

Konto usunięte
Konto usunięte: Lepiej opisywać swoje marzenia niż realia ? Phi ! Wybacz ale to żałosne albo ja za stara na takie coś jestem.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.