PeJakPaula
PeJakPaula
  1 grudnia 2009 (pierwszy post)

Może mi ktoś konkretnie tutaj wytłumaczy jak to jest z tym gazem ...
Wygląda to tak, że w miejscu gdzie zakładają gaz chcą za niego około 2500zł, natomiast facet który tam pracuje zaproponował mi, że może mi go założyć za połowę ceny ale "prywatnie".
Oczywiste jest, że nie dostanę żadnych dokumentów na ten gaz, więc przegląd jedynie można sobie załatwić bo przecież nikt nie podbije gazu którego w dokumentach nie ma .. TAK ?
Następne pytanie, co się stanie jeśli mnie zatrzyma policja i jakimś cudem zobaczy, że jest gaz a w dowodzie go nie ma ?
i btw. gaz w alfie 156, jedni mówią, że największy błąd inni mówią że nie odczuję większej różnicy, więc w końcu jak to jest z tym gazem ?
Jakie to ma znaczenie, że w mniejszych silnikach on się bardziej sprawdza w większych niekoniecznie, wytłumaczy ktoś ?

rockowiec666
rockowiec666
  1 grudnia 2009

Jeśli chodzi o gaz to do takiego auta nie bawiłbym się w tanie instalacja zakładane po garażach.. Wolałbym założyc sekwencję, która właśnie kosztuje ok. 2500 zł. wzwyż.. A z tego co słyszałem silniki Alf nie tolerują za bardzo gazu.. :P Są zbyt skomplikowane i chyba mają plastikowy kolektor, a chyba najgłówniejszą przeszkodą jest obecnośc 2 świec zapłonowych na 1 cylinder..

A jeśli chodzi o Policję to pewnie zatrzymali by Ci dowód i skierowali na badanie techniczne a wtedy żadna stacja diagnostyczna (nawet po znajomości) nie da Ci przeglądu bez gazu wbitego w dowód.. :P

WujekBeton
WujekBeton
  1 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: policja i jakimś cudem zobaczy

nie trzeba cudu, wystarczy ze zobacza korek wlewu
DJpamir
Posty: 801 (po ~239 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 1
DJpamir
  1 grudnia 2009

a więc jesli koles ma ci to zakładać prywatnie i jeszcze nie miec gazu wbitego w dowod to lepiej zebys sobie sam założył i najwyzej podjechal na regulacje.
wyjdzie z 2 razy taniej.
jak cie policja zatrzyma i powiedza otworz bagaznik,a tam butla,jesli butla bedzie w kole to tez sie domysla ze jest gaz skoro zapasowka lezy w bagazniku.
A więc jesli chcesz lpg,kup uzywana instalacje w dobryms tanie np z rozbitka,butle musisz mies z papierem wiec albo nowa albo tamta i papiery z tamtego tylko nie wiem czy tak mozna i wtedy zlecic firmie montaz,zalaza wbija w dowod.(chyba mozna zakladac uzywke,ale musi to robic fachowiec)

GÓWNO WIESZ W NOGACH ŚPISZI O KUPIE JEŻA SNISZ

PeJakPaula
PeJakPaula
  1 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: A z tego co słyszałem silniki Alf nie tolerują za bardzo gazu.. :P Są zbyt skomplikowane i chyba mają plastikowy kolektor, a chyba najgłówniejszą przeszkodą jest obecnośc 2 świec zapłonowych na 1 cylinder..

Również z takimi opiniami się spotkałam, stąd pytanie.

DJpamir
DJpamir: ebys sobie sam założył i najwyzej podjechal na regulacje.

A ;p

DJpamir
DJpamir: papiery z tamtego tylko nie wiem czy tak mozna i wtedy zlecic firmie montaz,zalaza wbija w dowod.(chyba mozna zakladac uzywke,ale musi to robic fachowiec)

Ja mam instalację cała o to chodzi, z papierami.
Wątpię aby tak się dało że tamte papiery będą w tej.
rockowiec666
rockowiec666
  1 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Również z takimi opiniami się spotkałam, stąd pytanie.

:)
Musisz cholernie uważac bo ten gaz może Ci tylko auto zepsuc :P
goldshaker
goldshaker
  1 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Również z takimi opiniami się spotkałam, stąd pytanie.

mój kolega ma alfe i ma w niej gaz, sam pracuje jako monter gazu w samochodach więc się trochę zna;) i nic mu się w niej nie dzieje, jak założysz sekwencje to nic Ci się nie stanie oprócz zaoszczędzenia na paliwie
whitestok
whitestok
  2 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: mój kolega ma alfe i ma w niej gaz, sam pracuje jako monter gazu w samochodach więc się trochę zna;) i nic mu się w niej nie dzieje, jak założysz sekwencje to nic Ci się nie stanie oprócz zaoszczędzenia na paliwie

tylko jaką ma tą alfę i z jakim silnikiem?
PeJakPaula
PeJakPaula
  2 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tylko jaką ma tą alfę i z jakim silnikiem?

O to właśnie chodzi ...
whitestok
whitestok
  8 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie trzeba cudu, wystarczy ze zobacza korek wlewu

więc przede wszystkim jak już to zagadaj aby Ci ten korek wlewu gazu zamontował przy wlewie paliwa, najwyżej przy każdym tankowaniu gazu będziesz dokręcać tam niewielki adapter, ale wtedy z zewnątrz nie widać, że masz gaz w aucie bo wszystko masz pod klapką wlewu paliwa.
lutek
lutek
  8 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Następne pytanie, co się stanie jeśli mnie zatrzyma policja i jakimś cudem zobaczy, że jest gaz a w dowodzie go nie ma ?

Jak bedą chcieli to zobaczą

Konto usunięte
Konto usunięte: więc przede wszystkim jak już to zagadaj aby Ci ten korek wlewu gazu zamontował przy wlewie paliwa, najwyżej przy każdym tankowaniu gazu będziesz dokręcać tam niewielki adapter, ale wtedy z zewnątrz nie widać, że masz gaz w aucie bo wszystko masz pod klapką wlewu paliwa.

Po co sobie tak życie utrudniać? Wystarczy wyprowadzić sobie wlew za zderzak tylko trzeba będzie za każdym razem przy tankowaniu tłumaczyć gdzie jest wlew
whitestok
whitestok
  8 grudnia 2009
lutek
lutek: Po co sobie tak życie utrudniać? Wystarczy wyprowadzić sobie wlew za zderzak tylko trzeba będzie za każdym razem przy tankowaniu tłumaczyć gdzie jest wlew

i zimą za każdym razem skrobać z lodu...?
WujekBeton
WujekBeton
  8 grudnia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zagadaj aby Ci ten korek wlewu gazu zamontował przy wlewie paliwa


lutek
lutek: Po co sobie tak życie utrudniać

zeby to jakos wygladalo
PeJakPaula
PeJakPaula
  8 grudnia 2009

I nadal nie wiem czy warto zakładać ten gaz czy nie ...
Nie znam nikogo kto ma alfę z gazem.
Chodzi mi o to czy ona będzie chodziła podobnie jak teraz czy będzie diametralna różnica, bo że będzie to wiem.

WujekBeton
WujekBeton
  8 grudnia 2009

ci ktorzy maja gaz w samochodzie powiedza Ci, ze to bez roznicy, samochod jezdzi tak samo i silnikowi rowniez nie szkodzi, a osoby bez podtlenku LPG powiedza ze to morderca silnikow... itp. itd. takze podejrzewam iz odpowiedzi nikt Ci nie udzieli

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.